Dünyanın en tuhaf ve komik duruşmasına girdim

Kızlar bugün çekişmeli boşanma duruşmasına ilk kez girdim. Ama şimdi duyacaklarınıza hazır olun. Hakime hanım benim gerizekalı eşime verdi veriştirdi. Sürekli kötü davrandı sus otur , kalk konuş , uzatma falan dedi sürekli. Sanki kurulup gelmiş kadın. Bana hep söz hakkı verdi ben konuştum anlattım. Bana kızmadı ama eşimi hep azarladı. Katip lafa karışıyor mübaşir espri yapıyor. Avukatlar hakime bağırıyor. Yani nasıl bir duruşmaydı anlamadım😁 en son hakim barışın ya nolcak diyip göz kırptı düşünün. Şoktayım. Ama dilekçemi okumuş ve bence bana hak veriyor gibi hissettim avukatım da öyle dedi. Durum böyle kızlar 😁
Konuyu okurken profil fotoğrafınıza bakıp bakıp güldüm, bu kadar cuk otururdu :KK70:

Kızlar bugün çekişmeli boşanma duruşmasına ilk kez girdim. Ama şimdi duyacaklarınıza hazır olun. Hakime hanım benim gerizekalı eşime verdi veriştirdi. Sürekli kötü davrandı sus otur , kalk konuş , uzatma falan dedi sürekli. Sanki kurulup gelmiş kadın. Bana hep söz hakkı verdi ben konuştum anlattım. Bana kızmadı ama eşimi hep azarladı. Katip lafa karışıyor mübaşir espri yapıyor. Avukatlar hakime bağırıyor. Yani nasıl bir duruşmaydı anlamadım😁 en son hakim barışın ya nolcak diyip göz kırptı düşünün. Şoktayım. Ama dilekçemi okumuş ve bence bana hak veriyor gibi hissettim avukatım da öyle dedi. Durum böyle kızlar 😁
Ben böyle bi rezillik görmedim. Hakimin amacı esit sekilde konusma hakkı tanımaktır. Taraf yada müşteki sanık fark etmeksizin Ne yapmıs olursa olsun! Bana hakim böyle bisey yapsa avukatım aracılığı ile zapta gecirir hakimden derhal sikayetci olurdum. Etik ahlaka da mesleki ahlaka da uymuyor
Ya sizin gerceklik algınız yok yada hakim adalet mefhumundan habersiz
Her ikiside birbirinden tehlikeli
Vs ben ortada gülünecek bisey görmedim
Kızlar düsünsenize bi mahkemeniz var ve size bi hakim böyle davranıyor
Gülünecek bisey var mu?
Yada ben aptalım heralde gülemiyorum

Ben böyle bi rezillik görmedim. Hakimin amacı esit sekilde konusma hakkı tanımaktır. Taraf yada müşteki sanık fark etmeksizin Ne yapmıs olursa olsun! Bana hakim böyle bisey yapsa avukatım aracılığı ile zapta gecirir hakimden derhal sikayetci olurdum. Etik ahlaka da mesleki ahlaka da uymuyor
Ya sizin gerceklik algınız yok yada hakim adalet mefhumundan habersiz
Her ikiside birbirinden tehlikeli
Vs ben ortada gülünecek bisey görmedim
Kızlar düsünsenize bi mahkemeniz var ve size bi hakim böyle davranıyor
Gülünecek bisey var mu?
Yada ben aptalım heralde gülemiyorum
Bence en son yazdığın

Bence en son yazdığın
Valla insanın güldügü seyler zeka seviyesini gösterir
Burada gülünecek hic bisey yok
Ters psikoloji yaptım onu bile anlamamıssınız
Aslında o laf ince yollu sizeydi.
Hakimlik makamı böyle bi makam değil
Ztn sizi ciddiye kimse almamıs neden ki

Hakim tarafsız ve bağımsız olmak zorundadır
Acaba size öyle gelmiş olabilir mi?
Ayrıca ihsas i reyde bulunamaz.yani fikir ve görüş belirtemez
O kürsünün bir ağırlığı var.
Adalet sisteminden sikayet ediyoruz ama kendi lehimize bir durum yaratıldığını ummak ve buna gülmek de ayni yanlışın bir parçası değil mi
Başka bir konu olsa niye bu kadar ciddiye aldınız diyebilirsiniz
Ama mahkeme kürsüsü başka bir şey
Şaka kaldırmaz.

Kadın miydi.Feminist mi acaba.
Her ne olursa olsun tarafsız olmalı hakim.İki tarafı da avukatları dinleyip öyle karar vermeli.

X