Duphaston etkileri mi ?

Ç
Benimde çatlatmanın 8. Günü duphaston da 5. Gün. Ovülasyın kiti ile takip ettim yumurtam çatladı 16.gün silik çizgiyi gördüm..ben de de bel ağrısı başladı kasıklarda hafif hafif batma ağrı eşiğim de baya düşüktür. Bende düşünüyorum acaba hormon yüklemelerinden mi böyle çatlatma iğnesinde hcg hormonu varmış duphaston da da progrstron galiba adetime de 8 gün var
Tamamen iğne ve duphastondan dolayı

Etkisi ne zaman geçer ki ya dışarıdan hormon almak ne zormuş ya bir yeri yapalım derken başka yeri bozuyorlar 😕
Aslında duphastonu almasanız bile sağlıklı bir yumurtlamada vücut kendi üretiyor progesteronu. Ama doktor garanti altına alıyor iğne tedavisi sonrasında. Göğüsler şişer,bel ağrır,sırt ağrır vs. Rahim kalınlaştıran hormon bu progesteron. Ama biz ekstra kullanıyoruz ve kullandığımızı bildiğimizden belirtilere ekstra kulak veriyoruz.
Gebelik olmazsa bütün belirtiler söner gider 🙏🏼 inşaAllah bebiş gelsin adet gelmesin

Aslında duphastonu almasanız bile sağlıklı bir yumurtlamada vücut kendi üretiyor progesteronu. Ama doktor garanti altına alıyor iğne tedavisi sonrasında. Göğüsler şişer,bel ağrır,sırt ağrır vs. Rahim kalınlaştıran hormon bu progesteron. Ama biz ekstra kullanıyoruz ve kullandığımızı bildiğimizden belirtilere ekstra kulak veriyoruz.
Gebelik olmazsa bütün belirtiler söner gider 🙏🏼 inşaAllah bebiş gelsin adet gelme
Aynen kendimizi dinliyoruz fazlaca ama böyle bir bel ağrısı hİç. Yaşamadım daha önce adetim dışında.. göğüste falan hassaslık olmadı bende inş adet gelmez gebelik oluşmuştur .

Aynen kendimizi dinliyoruz fazlaca ama böyle bir bel ağrısı hİç. Yaşamadım daha önce adetim dışında.. göğüste falan hassaslık olmadı bende inş adet gelmez gebelik oluşmuştur .
Duphaston kullanırken beni de en çok zorlayan bel ağrısıydı. Hak veriyorum berbat bir şey

Bende anlam veremedim hala bekliyorum işte en son ultrasonla baktığında yumurtan çatlamış bugünü değerlendirin 10 gün hapı kullan sonra gel dedi. Test sonucumda bugün çıkmış amh değerim 0.64 burda okuduğuma göre baya düşük ama daha düşük değerlerle hamile kalanlar varmış. Siz baktırmış mıydınız acaba bu değerinize?
Durumumuz çok benziyor ben de bu ay yumurta takibi yaptırdım 11. Gün çatlatma iğnesi vuruldu ilişki günlerini önerdi 14. Günden itibarende duphaston verdi 10 gün benim de amh 0.96 çıktı doktor alt sınıra çok yakın dedi bende çikolata kisti ameliyatı oldum tüpler açıldı amh ameliyat öncesi 1.48 di şimdi bu değerlere düşmüş maalesef

İnşaAllah gönlünüzce olsun 🙏🏼
Testi hemen yapmayın
İğnenin etkisinden pozitif çıkıyor
Yok yapmıyorum test evet öyleymiş. Doktorum 3 gün geçikince test ver dedi gecikme olursa öyle yaptırırım şuan beklemedeyiz bakalım ama bel ağrım geçti 2 gün sürdü kasık bel ağrısı şimdi geçti şükür adetime de 4 gün kaldı duphaston da yarın biticek bakalım

Yok yapmıyorum test evet öyleymiş. Doktorum 3 gün geçikince test ver dedi gecikme olursa öyle yaptırırım şuan beklemedeyiz bakalım ama bel ağrım geçti 2 gün sürdü kasık bel ağrısı şimdi geçti şükür adetime de 4 gün kaldı duphaston da yarın biticek bakalım
Ben duphaston bitince 3.gün adet olmuştum

Ben duphaston bitince 3.gün adet olmuştum
Şunu farkettirmeden Sanırım 2 gün süren bel ağrılarım çatlatma iğnesinin etkisiydi şuan hiç bir şey kalmadı ağrı sızı vs çatlatma iğnesinin 11.günü etkisi bitti galiba. Duphastondan olsa devam ederdi sanırım çünkü ilaca devam ettiğim halde ağrılar geçti keşke yerleşme ağrısı falan olsaydı ama hiç ümidim kalmadı bu ay için 😔

Şunu farkettirmeden Sanırım 2 gün süren bel ağrılarım çatlatma iğnesinin etkisiydi şuan hiç bir şey kalmadı ağrı sızı vs çatlatma iğnesinin 11.günü etkisi bitti galiba. Duphastondan olsa devam ederdi sanırım çünkü ilaca devam ettiğim halde ağrılar geçti keşke yerleşme ağrısı falan olsaydı ama hiç ümidim kalmadı bu ay için 😔
Hiç belli olmaz. Rabbim ol der ve olur 🙏🏼

X