Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 37 17,5%
  • 2

OY: 50 23,6%
  • 3

OY: 23 10,8%
  • 4

OY: 32 15,1%
  • 5

OY: 18 8,5%
  • 6

OY: 12 5,7%
  • 7

OY: 11 5,2%
  • 8

OY: 7 3,3%
  • 9

OY: 7 3,3%
  • 10 ve daha çok

OY: 15 7,1%

• Ankete Katılan
    212
Merhaba arkadaşlar 28 yaşındayım 7 yıllık evliyim 7 Yıldır bebek istedik olmadı klomen femera baya aşamadan geçtik en son Balıkesir de tüp bebek merkezi açılmış şehir hastanesinde Ekim ayında oraya gittik diğerlerime bakıldı lh : 2.1 fsh:4.3 amh:0.29 çıktı . İnsülin de 7 den yüksek çıkınca doktor öncesinde biosteron ve argifertil verdi sonrasında endokrin e gönderdi ben mart ayına 5 ay boyunca kullandım ilaçları ve yürüyüş diyet yaptım 35 kilo verecek 80 kg oldum. Ocak ayının 29 unda hsg çekildim sağ tüp biraz dar ama sıkıntı çıkmadı. Şubat da adet olmayınca bende martı bekledim. Soğan suyu kürü uyguladım 4. Gün adet oldum gittim doktora . Doktor aşılama deneyelim kilo verdiğin için yumurtalar belki toplamıştr kendini dedi . Gonal f 100 kullandım 4 gün 4 gün de 150 125 olarak kullandım tabi bu arada zeytinyağında incir yapmıştım adetten önce onu yedim düzenli olarak 7. Günde 5 yumurta gördü 14 15 15 19 20 olarak ertesi günü çatlatma iğnesi vurmadan önce tekrar baktı 3 yumurta kalmış 3 tanesi de solda e2 değerin de 680 civarında dedi . Aşılama yapıldı 36 saat sonra . Bekliyorum bakalım . Eşimin de sperm testi yıkama sonrasında 9 milyon çıktı ameliyat olmuştu zaten 4 yıl önce hareketi azdı. İleri hızlı hareketi de yüzde 80 çıktı

Merhaba arkadaşlar 28 yaşındayım 7 yıllık evliyim 7 Yıldır bebek istedik olmadı klomen femera baya aşamadan geçtik en son Balıkesir de tüp bebek merkezi açılmış şehir hastanesinde Ekim ayında oraya gittik diğerlerime bakıldı lh : 2.1 fsh:4.3 amh:0.29 çıktı . İnsülin de 7 den yüksek çıkınca doktor öncesinde biosteron ve argifertil verdi sonrasında endokrin e gönderdi ben mart ayına 5 ay boyunca kullandım ilaçları ve yürüyüş diyet yaptım 35 kilo verecek 80 kg oldum. Ocak ayının 29 unda hsg çekildim sağ tüp biraz dar ama sıkıntı çıkmadı. Şubat da adet olmayınca bende martı bekledim. Soğan suyu kürü uyguladım 4. Gün adet oldum gittim doktora . Doktor aşılama deneyelim kilo verdiğin için yumurtalar belki toplamıştr kendini dedi . Gonal f 100 kullandım 4 gün 4 gün de 150 125 olarak kullandım tabi bu arada zeytinyağında incir yapmıştım adetten önce onu yedim düzenli olarak 7. Günde 5 yumurta gördü 14 15 15 19 20 olarak ertesi günü çatlatma iğnesi vurmadan önce tekrar baktı 3 yumurta kalmış 3 tanesi de solda e2 değerin de 680 civarında dedi . Aşılama yapıldı 36 saat sonra . Bekliyorum bakalım . Eşimin de sperm testi yıkama sonrasında 9 milyon çıktı ameliyat olmuştu zaten 4 yıl önce hareketi azdı. İleri hızlı hareketi de yüzde 80 çıktı
Canımm sürecin uzun ve zor olmuş 🙏 inşallah bebeğinize en kısa zamanda kavuşursunuz. Aşılama sana uğurlu gelir 🙏

Sadece 1 tane gözukmustu sol yumurtalikda . Bu şekilde tüp bebek tedavisi bile baslanamiyordu .prp tedavisi önerdi öncesinde doktorum .daha sonra tüp bebek baslanicakti . Şükür ilaçları kullandiktan sonra doğal yolla hamile kaldım
Çok sanalıymışsınız maşallah umarım bana ve isteyen herkese nasip olur 😊 Bana da doktor yumurtan az dedi 3 tane göründü ultrasonda 1 tane de kist olmak üzere olan göründü. Fsh de yüksek düşerse inşallah belki daha iyi olur herşey. Allah herkesin yardımcısı olsun bu yolda

Benim yaşım 29 ama AMh 0.52 FSH 20 LH 10 ne yazık ki tüp bebek önerdiler. İlk etapta İbrahim Saraçoğlunun erken menopoz için olan kürünü kullanmaya başladım. FSHı düşürüp o şekilde tedaviye başlamayı düşünüyorum. Erken menopoz küründe hayıt tohumu çörekotu yağı aslan pençesi çayı ve çeşitli bitkilerin olduğu bir karışım çayı var daha 2 hafta oldu başlayalı sonucu yazacağım 1.5 ay sonra kür sonunda yani kan verip sonucu buraya yazacağım
Kür kullanırken dikkat edin. Ben 1 ay hayıt macunu kullandım 34 olan fsh 50 ye yükseldi. 2 ayda bal arı sütü polen propolis perga karışımı kullandım 50 den de 74 e yükseldi şu an basedemiyirum. Adetim de sıkıntıya girdi. Doktora gittim bana doğum kontrol hapı verdi bugün son günü biticek tekrar muayeneye gidicem coj dikkat edin herşey herkesin bünyesine iyi gelmiyor benim başıma gelen kimsenin gelmesin

Canım bence umudunu kaybetme. Mola vermek istiyorsan, ver. Belki doğal yolla gerçekleşir mucizen ama umudunu kaybetme. Değerin bizlere göre çok iyi. Ya bizler ne yapalım. Hiç çoluk çocuk yok. Lütfen moralini bozma 🙏 yola devam
Haklısın canım 🌸Rabbim bu yolda kimseyi darda komasın🙏. Bana kalsa 1 evladım var şükür deyip çekilecem kenara. Üzerimdeki çevre baskısı beni bu hale getirdi. Takıntı oldu artık ben de. Herşeyin hayırlısını diliyorum. Buralarda umutla kendine birşeyler arayanlar var, Allah hepimizin yardımcısı olsun 🙏

Merhaba. Yaşım 34 amh 1.35 çıktı. Dr yaşına göre az dedi.Olumsuz konuştu. Zaten tedavi aşamasındayım benim başka yapabileceğim ne var ki??? İnanılmaz moralim bozuldu. İnternet de sürekli araştırıyorum evet daha yüksek olabilirdi Ama o kadar olumsuz bir senaryo da yok bence. Sizler ne düşünüyorsunuz bana deneyimlerinizi yazın lütfen. 🙏
Doktor bayağı acımasız konuşmuş. 32 yaşına yeni girdim amh 0,03 o zaman biz ölelim 😢
Amh seviyenizde gebe kalmanıza engel değil düşük de değil boşu boşuna moralinizi bozmayın üzülmeyin. Aylardır durumumu araştırıyorum az bucuk bilgi edindim siz bu degerlerle çok rahat hamile kalırsınız sadece stres yapmayın ve sağlıklı beslenin ki sağlıklı yumurta oluşup dollensin. 001 amh ile bile doğal yoldan gebe kalanlar var siz 1.35 ile çok rahat kalırsınız diğer ekstra etkenler yoksa tabi

Evet hep öyle diyorlar çok yumurta olup kalitesiz olacağına 1 yumurta kaliteli olması yeterli diye. Zaten hepimiz 1 yumurta 1 spermden olduk. Yine de insan korkuyor. Sizin ultrasonda yumurta ksc tabe görünüyordu? Görünüyormuydu acaba ? Ek bişey yaptınız mi
Hayır ek bi tedavi yada ilaç vs kullanmadım .

Çok sanalıymışsınız maşallah umarım bana ve isteyen herkese nasip olur 😊 Bana da doktor yumurtan az dedi 3 tane göründü ultrasonda 1 tane de kist olmak üzere olan göründü. Fsh de yüksek düşerse inşallah belki daha iyi olur herşey. Allah herkesin yardımcısı olsun bu yolda
Amin canım inşallah .umudunu kaybetme

Doktor bayağı acımasız konuşmuş. 32 yaşına yeni girdim amh 0,03 o zaman biz ölelim 😢
Amh seviyenizde gebe kalmanıza engel değil düşük de değil boşu boşuna moralinizi bozmayın üzülmeyin. Aylardır durumumu araştırıyorum az bucuk bilgi edindim siz bu degerlerle çok rahat hamile kalırsınız sadece stres yapmayın ve sağlıklı beslenin ki sağlıklı yumurta oluşup dollensin. 001 amh ile bile doğal yoldan gebe kalanlar var siz 1.35 ile çok rahat kalırsınız diğer ekstra etkenler yoksa tabi
Teşekkür ederim cevap yazdığınız için 🌸 Dr tüp bebek öncesi foliküllerin az diyordu hatta şaşırdı. Ona sürekli amh bakalım hocam diyordum gerek yok yaşın genç diyordu. Sonra folikülün az deyip durdu. Her 2 gün de bir kontrole gidiyordum inanilmaz moral bozukluğu yarattı bende. Toplam 11 yumurta toplandı fakat 9una işlem bile yapılamamış 😔 demek ki onlar sağlıksız dedi dr. Hemen ardından kimyasal gebelik geçirdim. Sağlıksız yumurtalarından birine denk gelmiş dedi. Amh o zaman bakmaya karar verdi ve 1.35 çıktı. Tekrar tüp bebek öneriyor vakit kaybetme diyor ama ben kabul etmedim daha doğrusu edemedim. Maddi olarak zor bir süreçti. İlaç kullanıyorum bu ay ama pek ümidim yok. Yumurta kalitesi artırmak mümkün mü bilginiz var mı acaba?

ramses09 ramses09 arkadaşımın dediklerine kesinlikle katılıyorum. Umutsuz vaka olduğunu asla düşünmüyorum kuzum. Sen umutsuzsan biz napalım 🙏 bebeğine kavuşacaksın canım inanıyorum

Teşekkür ederim cevap yazdığınız için 🌸 Dr tüp bebek öncesi foliküllerin az diyordu hatta şaşırdı. Ona sürekli amh bakalım hocam diyordum gerek yok yaşın genç diyordu. Sonra folikülün az deyip durdu. Her 2 gün de bir kontrole gidiyordum inanilmaz moral bozukluğu yarattı bende. Toplam 11 yumurta toplandı fakat 9una işlem bile yapılamamış 😔 demek ki onlar sağlıksız dedi dr. Hemen ardından kimyasal gebelik geçirdim. Sağlıksız yumurtalarından birine denk gelmiş dedi. Amh o zaman bakmaya karar verdi ve 1.35 çıktı. Tekrar tüp bebek öneriyor vakit kaybetme diyor ama ben kabul etmedim daha doğrusu edemedim. Maddi olarak zor bir süreçti. İlaç kullanıyorum bu ay ama pek ümidim yok. Yumurta kalitesi artırmak mümkün mü bilginiz var mı acaba?
Canım ilk sayfadaki ilk yorumumda detaylı takviye listesi var. Kendine uygun olanları seçebilirsin.

Kızlar bugün doktora gittim. Bu ay transferim gerçekleşecek 🌈🙏 çok heyecanlıyım ama bir o kadar da korkuyorum. Hepimiz için dua ediyorum. Allah hepimizi bebeklerimize kavuştursun inşallah canlarım. İki embriyom var. İkisini de transfer edecek 🙏
Dua ederim namazların ardından ismin Eda mı ? İsimle yapayım dedim dua

Merhaba. Yaşım 34 amh 1.35 çıktı. Dr yaşına göre az dedi.Olumsuz konuştu. Zaten tedavi aşamasındayım benim başka yapabileceğim ne var ki??? İnanılmaz moralim bozuldu. İnternet de sürekli araştırıyorum evet daha yüksek olabilirdi Ama o kadar olumsuz bir senaryo da yok bence. Sizler ne düşünüyorsunuz bana deneyimlerinizi yazın lütfen. 🙏
27 yaşında amh 1,35 çıktığında doktorlar normal ama çocuk denemeye başla demişti. 6 ay sonra 0.78e düştü. Doktorlar şaka yapıyor galiba yaşınıza göre gayet iyi. Ben 27 yaşındayım 0.78 amh. Napalim ölelim mi 😂 moral bozmadan genç yaşımda çabalıyorum, sizin yaşınıza göre gayet iyi. Takılmayın vitamin kullanıp ovulasyonla takip edin. Ben bile ovulasyonla takip ediyorum iki aydır. 0.01 ile hamile kalan çok kişi var önemli olan sayı değil nitelik

Gittim 10 gün kadar gonal 150 ve femara kullandım. Başlangıçta zaten bir yumurtam öndeydi diğer 3 yumurta da gelişir mi diye baktık hiç biri gelişmedi. Tedaviye yanıt vermiyorum. Neden bir yumurtam önde dediğimde az rastlanır bir durum dedi, tedaviyi kestik, prp deneriz diğer ay dedi. Başka ilaç denesek klomen gibi fayda etmez mi dedim rezerv az dedi. Hissettiğim şu doktorum benden ümitli değil, ama ben kendime inanıyorum. 5 martta şişli memorialda ön görüşmem olacak, bakalım orada ne diyecekler merakla bekliyorum
Merhaba bende Femera kullandım bu ay yumurta önde demek ne demek büyüklük olarak mı benim de yumurtam birisi 14 mm diğeri 22 mm olmuş bu sorun mu anlamadım

X