Düşük/Dış Gebelik/Kimyasal

öncelikle geçmiş olsun bende ekim ayında geçirdim allah kimseye yaşatmasın çok zor bir süreç adet günümde adet oldum midem bulanmaya devam edince test yaptım pozitif görünce yerleşmemi acaba dedim her zaman ki gibi geliyodu.. betaya baktırdım 138 geldi kanamam var deyince doktor takip etti betamı 330 oldu kadın doğuma yönlendirdi 2-3 kez kan verdim en son 708 olunca kürtaja aldı beni canlı canlı yaptı maalesef zaten ilk gebeliğimdi travmanın alasını yaşadım yine düşmedi yeterince iğne yaptı yeterince yine düşmedi 2 doz yaptı anca düştü ameliyatsız atlattım 3 ay korunma verdi şubatta korunmadık hsg dedi özeldeki doktorum ben çektirmedim 18 bin istedi çünkü istanbulda 5500 idi yılbaşı öncesi.. devletteki de gerek yok sorun mu yaşadın dedi hamile kalmakla bende yoo dedim 6 ay dene olmazsa isterim dedi

Çok geçmiş olsun yaşadığını yaşamadım ama burada çok okudum 3 dozla düşmeyip ameliyat geçiren ve sonrasında sağlıklı gebeliği olan. Sizin betanız ne durumda peki düşüş başladı mı
Evet amaliyat geçirdikten sonra 2 günde sıfırlandı beta hcg

Bire bir aynı şeyi yaşamişiz ben 1 ayı geçti dis gebelik geçirdim v aynı yerde kistim de varmış benden sürekli kan aldılar 56 haftalıkken kese görünmedi supe etti doktir vajinal baktı kese yok dedi sağ tarafta tanı var dedi dış gebelik dedi ve dediği doğru çıktı yatış yaptircam dedi ilk rahmini temizliycem dedi sonra HCG bakcam dedi kanser ignesi vurcam dedi eğer düşüş olmazsa ikinci doz vurcam dedi eğer yine düşüş olmazsa ameliyat edecem dedi.cok korkmuştum rabbim dusmanima bile vermesin . Yatış yaptık bırakmadı doktor 9 tüp kan aldılar yatış yapar yapmaz kürtaj oldum narkozssuz yaptılar mahfoldum ben bebeği aldılar diye hayal ederken alınmamış.ilk doz iğne yaptılar o kadar yaktı ki ağlayarak vuruluyordum iğneleri 😢😢neyse iki gün bekledik daraldim hastanede mide bulantısı var kusma çok panik atak oldum ellerim hep titriyordu korkudan .HCG için kan aldılar ve değer 4000 den 7000 e çıkmış doktor ikinci doz vurcam dedi her sabah vajinal baktı hep aynı görüntü duruyordu iğne fayda etmemişti bana ikinci doz da vuruldu ben daha bı kötü oldum bişey olcak diye ve mide bulantısı kusma tiksinme iki katıydı hicbisey yiyip içemiyorum herlde ignede n dolayida oluyirdu diye tahmin ediyorum . Hastanede 7 .gumumdu ve sabah doktor kan istemis gecede bana bişey yeme dediler ameliyat için .yine yukselmis 8000 kusur olmuş elimden geleni yaptım çok uğraştık ama olmadı dedi doktorum çok iyi biriydi Allah ondan razı olsun.tek tüpum alındı bebek sağ tüpte zarar vermiş 😢o gün hastanede kaldım yine sonraki gün de benim ağrılarım cogalmisti doktoruma bugünde kalsam olurmu ağrım var hocam dedim tam. Dedi yarın çıkışını yapalım dedi öyle kaldım . Rabbim kimseye yaşatmasın 😢bizimde sağlıklı gebeliklerimiz olur inşallah biliyirum rabbim neyi çok istersek onunla imtihan edermiş bizide imtihan etti 🥺🤲🏻 asla isyan etmedik ama inşallah sonraki sağlıklı bı şeklilde ilerler. Bu arada 6 ay hamile kalma dedi doktorum tekrar etmemesi için dış gebelik i iğne çok tehlikleli olduğu için hamilelik yine skntiya girer demişti öyle işte dua edelim birbirimize

Evet bizde çok istiyorduk istediğinizde sınandık bizede doktor 3 ay sonra bebek yapabilirsiniz dedi benim 4 ayım oldu şuan korkuyorum hala Allah bizim yardımcımız olsun inaşşllah sağlıklı gebelerimiz olur 🙏🏻 geçmiş olsun Sanada

Evet bizde çok istiyorduk istediğinizde sınandık bizede doktor 3 ay sonra bebek yapabilirsiniz dedi benim 4 ayım oldu şuan korkuyorum hala Allah bizim yardımcımız olsun inaşşllah sağlıklı gebelerimiz olur 🙏🏻 geçmiş olsun Sanada
Amin amin canım birbirimizin duacisi olalım atlatilcak gibi bı şey yaşamadık ve tkarari daha çok korkutuyor inşallah sağlıklı bı hamilelik gecircez inaniyorum Rabbime 🤲🏻🤲🏻

X