Düşük mü Dış gebelik mi

Merhabalar, dayanamayıp ben de ilk defa yazıyorum..
25 şubatta test yaptım ve aşırı aşırı silik 2.çizgiyi gördüm ama üzerine kanamam olunca yanlış alarm olduğunu düşündüm. Kanamam ve lekelenmelerim uzun süre devam etti ve 9 martta yine test yaptım, net 2. çizgiyi gördüm. Doktora gittim ultrasonda bir şey yok. Kan testi 95 çıktı. Yine baktılar şimdi 78'e düşmüş. 1 hafta sonra tekrar bakalım ama ya yalancı hamilelik ya da düşük dediler. Dış gebelik ihtimalim hala var mı diye çok korkuyorum yoksa değerde düşüş olduğu için direkt düşük gibi düşünebilir miyim emin olamıyorum. Böyle bir şey yaşayan oldu mu?
Ek olarak lekelenmelerim çoook azaldı ama devam ediyor.
Kanamanın olması bebeğin tutunamadan embriyo aşamasında en başında düştüğünü gösteriyor gibi. Ancak bazı kimselerde bebek rahme yerleşirken de kanamalar oluyormuş. Yalancı hamilelik nedir bilmiyorum. Dış gebelik olduğunu sanmıyorum.

Kanamanın olması bebeğin tutunamadan embriyo aşamasında en başında düştüğünü gösteriyor gibi. Ancak bazı kimselerde bebek rahme yerleşirken de kanamalar oluyormuş. Yalancı hamilelik nedir bilmiyorum. Dış gebelik olduğunu sanmıyorum.
Umarım değildir. Tekrar kontrole gidince daha da netleşecek bakalım ama yorumunuz içimi rahatlattı. Çok teşekkürler

X