Gebeliğe Hazırlık Düşük sonrası adet görmeden hamilelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

rvaalamiaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2023
95
29
21
Kızlar merhaba, ben 28 ocak 6/7 haftalık bebeğimi düşürdüm kendiliğinden, stresten dolayı gelişimi durmuştu. (Şu an 27 gün geçti düşükten) Kanama 1 hafta sürdü ve bitti rahime kana bakıldı her şey iyi ve ter temiz, doktor folik asit ve bir adette kan durulaştırıcı yazdı değerler normal olduğu için, 10 gün önce ( düşükten 16 gün sonra) beta hcg düşmüş mü diye idrar testi yaptım çok silik sadece içini açınca ve led flaşla görüken hayali çizgi çıktı dedim çok aşağılarda 2-3 güne tam iner hcg, neyse bunun üzerinden 5 gün sonra aynı hamilelik belirtilerim başladı ( aşırı gaz, akıntı, baş ağrısı, göğüs sancısı ve sık idrar) ve kesinlikle psikolojik değil çünki işim çok yoğun ve hiç aklımda yoktu kanama bittiğinden beri 10 gün aralıksız ilişkide olduk korunmadık , 2 gündür test yapıyorum 10 gün önce yaptığım testten daha koyu resimde gözüküyor bakınca ilk testin aksine, yani 10 güne o kadar tam hayali ve resimde bile düşemeyen çizgi vardı 10 güne nasıl hcg düşmez ki sizce tekrar hamilelik var mıdır?başına gelen var mı, bu arada kuruma değil çünkü ikisii de ilk 2 dk da çıktı, normal adet olursam bata 4-5 gün var

Eklentiler

• IMG_7567.jpeg
    IMG_7567.jpeg
    61,6 KB · Görüntüleme: 154
  • IMG_7575.jpeg
    IMG_7575.jpeg
    39,2 KB · Görüntüleme: 139
Son düzenleme:
hiç regl olmadan hamile kalmıştım bende. ama benim kimyasal gebelik olduğundan beta zaten fazla yükselmeden hemen düşmüştü, tamamen negatifti test yaptığımda. Kanamadan 15 gün sonra gördüm ben çift çizgi.

İkiside kendi düştü evde kürtaj olmadım hiç sebebini de onlar istemedi ben kendi kendime genetikte test verdim iki aya çıkıyormuş bakalım 🥲

Hayırlı geceler arkadaşlar size bir soru sormak istiyorum Ben 12 Aralık'ta düşük yaptım 10 Ocak benim son adet tarihim fakat 7 Şubat'ta beklenen adet tarihim geldi ama adet olmadım 12 Şubat'ta kan verdim kanda herhangi bir gebelik çıkmadı 29 Şubat'ta kaset test yaptım çıkmadı ve 6 Mart'ta kaset test yaptım çıktı daha sonra 7 Mart'ta kan verdim kanda çıktı doktora gittim doktor bana diyor ki 5 haftalık 2 şubat'tan hesaplayacağız diyor böyle bir saçmalık olabilir mi haftaya gel kalp atışını dinleriz dedi haftaya gittim bana dediği şey şu kese boş arkadaşlar sizden ricam 12 Şubat'ta kan tahlilinde gebelik çıkmamışsa nasıl oluyor da 2 şubat'tan hesaplanıyor

Hayırlı geceler arkadaşlar size bir soru sormak istiyorum Ben 12 Aralık'ta düşük yaptım 10 Ocak benim son adet tarihim fakat 7 Şubat'ta beklenen adet tarihim geldi ama adet olmadım 12 Şubat'ta kan verdim kanda herhangi bir gebelik çıkmadı 29 Şubat'ta kaset test yaptım çıkmadı ve 6 Mart'ta kaset test yaptım çıktı daha sonra 7 Mart'ta kan verdim kanda çıktı doktora gittim doktor bana diyor ki 5 haftalık 2 şubat'tan hesaplayacağız diyor böyle bir saçmalık olabilir mi haftaya gel kalp atışını dinleriz dedi haftaya gittim bana dediği şey şu kese boş arkadaşlar sizden ricam 12 Şubat'ta kan tahlilinde gebelik çıkmamışsa nasıl oluyor da 2 şubat'tan hesaplanıyor
5 haftalıkya hani kese boyutuna göre ultrasonda hafta belirliyor Dr ona göre tarih veriyor benimde aynen böyle olmuştu 20 kasımda kan vermiştim 0 su betahcg 11 aralıkta tekrar verdim gebelik çıktı 5 haftalık demişti bana da

X