Düşük sonrası

Gelin123

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2023
161
64
23
Kızlar merhaba ben maalesef bugün düşük yaptım. Kendisi düştü operasyon olmadı Şükür 5 haftalıktı. Doktorum istersen bu ay bile hamile kalabilirsiniz doğal yolla düştüğü için problem olmaz dedi. Düşük yaptıktan sonra ne zaman hamile kaldınız hemen kalmalı mıyım korkuyorum yardımcı olabilir misiniz 😔

Doktorlar arasında değişken bir durum canm kimi 3 kimi 6 ay diyor kimi hiç korunma diyor ama söyle diyeyim rahmin ne zaman hazır hissederse o zaman kalıyorsun inan.. Ama kan değerlerine baktır vitaminler e değerlere.. Çok geçmiş olsun Rabbim yaşatmasın birdaha

Teşekkür ederim İnşallah 😔 Beta kontrol yapıyor doktorum haftaya birdaha kan verip kontrol ettireceğim. Umarım hayırlısı olur. Bende hemen istiyorum ama rahim toparlanmazsa aynı şeyi yaşarsam diye çok korkuyorum o yüzden ne yapsam bilemedim ilişkiye girmeli miyim emin değilim korunmasız

Merhaba, 31 Mart 2023 son adet günümdü, Nisan sonunda hamile olduğumu öğrendim ve 5 Mayıs 2023'te düşük yaptım. Kendiliğinden düştüğü ve operasyon olmadığı için doktor hemen hamile kalabileceğimi söyledi ve Haziran başında hamile olduğumu öğrendim, şimdi bebeğim 7 haftalık :)
Mutlaka doktorunuzu dinleyin derim, benim rahmim temizlenmiş görünüyordu düşükten sonra. O nedenle hemen deneyin demişti doktor.

Merhaba, 31 Mart 2023 son adet günümdü, Nisan sonunda hamile olduğumu öğrendim ve 5 Mayıs 2023'te düşük yaptım. Kendiliğinden düştüğü ve operasyon olmadığı için doktor hemen hamile kalabileceğimi söyledi ve Haziran başında hamile olduğumu öğrendim, şimdi bebeğim 7 haftalık :)
Mutlaka doktorunuzu dinleyin derim, benim rahmim temizlenmiş görünüyordu düşükten sonra. O nedenle hemen deneyin demişti doktor.
Evet benim de o şekilde kendiliğinden düştüğü için rahim tertemizim hiçbir parça kalmamış istersen bugün bile olabilirsin demişti sizin peki bir sonraki gebeliğinz riskli mi nasıl geçti

Evet benim de o şekilde kendiliğinden düştüğü için rahim tertemizim hiçbir parça kalmamış istersen bugün bile olabilirsin demişti sizin peki bir sonraki gebeliğinz riskli mi nasıl geçti
Sonraki gebeliğimde şükürler olsun sağlıklı şekilde kızımı kucağıma aldım. Gebelik başında plasenta yerleşiminde sorun vardı riskli olabilecek ancak perinatolog bunun düşük ile alakası yok dedi ve ben vajinal doğum yapabildim çok şükür. Ama itiraf etmem gerekirse psikolojik olarak zorluydu, her tuvalet kağıdı kullanışımda "ya yine kan görürsem" diye düşündüğümü hatırlıyorum birkaç ay. Çok iyi anlıyorum sizi ❤️

Sonraki gebeliğimde şükürler olsun sağlıklı şekilde kızımı kucağıma aldım. Gebelik başında plasenta yerleşiminde sorun vardı riskli olabilecek ancak perinatolog bunun düşük ile alakası yok dedi ve ben vajinal doğum yapabildim çok şükür. Ama itiraf etmem gerekirse psikolojik olarak zorluydu, her tuvalet kağıdı kullanışımda "ya yine kan görürsem" diye düşündüğümü hatırlıyorum birkaç ay. Çok iyi anlıyorum sizi ❤️
Evet bende tam olarak ondan korkuyorum düşünüyorum şimdi eğer. Şimdi hemen hamile kalırsam acaba aynı şeyler olur mu o tuvalet korkusunu bende yaşayacağıma eminim psikolojik olarak çok kötüyüm ama çok da anne olmak istiyorum doktor sorun yok hemen olabilirsin deyince çok mutlu olmuştum kanamam bitti hemen denemek istiyoruz tekrar İnşallah çok geç olmadan sağlıkla gelir vizede mucizemiz 🥹😔🙏🏻

Siz 1 adet gördünüz mü ondan sonra mı ilişkiye girdiniz ben şimdi kanamam bitti adeti beklemeden korunmasız yaşamak istiyoruz

Siz 1 adet gördünüz mü ondan sonra mı ilişkiye girdiniz ben şimdi kanamam bitti adeti beklemeden korunmasız yaşamak istiyoruz
Ben arada hiç adet görmeden hamile kaldım doktor direkt deneyebilirsiniz dediği için korunmasız ilişkiye devam etmiştik

Peki nasıl anladınız hamile olduğunuzu şimdi adet gecikmesi olmayınca ne zaman gittiniz doktora
Doktor bana düşük tarihini regl tarihi olarak almamı söyledi. Normalde 28 günde bir regl oluyordum ama 35.gün test yaptım çünkü burnum inanılmaz keskinleşmişti ki ilk gebelikte de o şekilde anlamıştım.

Doktor bana düşük tarihini regl tarihi olarak almamı söyledi. Normalde 28 günde bir regl oluyordum ama 35.gün test yaptım çünkü burnum inanılmaz keskinleşmişti ki ilk gebelikte de o şekilde anlamıştım.
Evet banada aynı şekilde doktor şuan kendini adetli gibi düşün demişti. Adet görmeden hamile olmanız bana umut verdi teşekkür ederim 🥰🙏🏻

Bende düşük yaptım adet görmeden kaldım oda düştü sonra inşallah sizin sağlıkla ilerler doğar 🧿✨

Bende düşük yaptım adet görmeden kaldım oda düştü sonra inşallah sizin sağlıkla ilerler doğar 🧿✨
Adet görmeden hamile kalarak nasıl anladınız tekrar hamileliği yani gecikme felan olmadan ben belirti yaşıyorum 20 gün oldu düşeli ama anlayamıyorum test yapsam çıkar mı henüz kan vermek istemiyorum

X