Doğuma Hazırlık Duyulmam kz isimleri aryorum

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
yeni isim die ççooookk komik isimler konuluyor,bence anlamı güzel bir isim koy arkadaşım.
zümra,kaba çok alışlmadık.amcamın kızının adı garip telafuzlu valla.
elvin ,eflin bunlar daha da komik.yüzüklerin efendisindeki elfler,orglar geliyo aklıma
armina,alminda,mina bunlar ne ya rum ismimi ....kuranda geçen her kelime isim olarak konmazki....

bence ne varsa eskilerde var..
yeni yeni isimler icad ediyoruz resmen ya oysaki sirf kuranda yaziyor diye bazen düpedüz anlami bile olmuyor ecrin ismi gibi mesela.

Insallah bir gün kizim olursa ismi bir cerkez ismi olcak

Değişik olacak diye garip hecelerin birleşmesinden oluşani doğru düzgün anlam taşımayan isimler koymayı hiç doğru bulmuyorum ben. Ayrıca o bebeğin birgün büyüyüp bir birey olacağını, bu isimle çağrılacağını, anılacağını düşünmek gerek öncelikler. Telafuzundan isim olup olmadığı, hangi cinsiyeti temsil ettiği belli olmayan isimleri hiç sevmiyorum ben. (Unisex deniz, güneş gibi isimleri kastetmiyorum onları çok severim aksine) Bir arkadaşın dediği gibi klasikler, öz türkçeler moda olacak bence yakında. Ayrıca ünlülere bakıyorum çocuklarının adları Ali, Ayşe v.b. koyuyorlar hiç zorlamıyorlar illa değişik olsun falan diye...

kısmetse 6 hafta sonar kızım olacak eşim NERİS ismini istiyor. çerkesiz biz çerkes ismi bize güzel geliyor ama dışardan ilk duyanlara nasıl geliyor çok merak ediyorum:97:

bazı ısımler cokk sacma oluo ya .. bence ılerısı de udusunulcekk. yaslandıgında teyze falan denılcek ıyı bısı olması lazım. ark cocugu oldu ısmı liya köye gıttık yaslılar soleyemedı bıle:KK70:
benım en begendıgım alara idi. ama son anda degıstı. bı gun markette dolasıyoruz kadının bırısı oyle kotu soluyorkı yumusak harflere dıkkt etmeden... ve sımdı oyle ısımlerden vazgectım:KK70: kız ısmı hayal erkek ısmı umut nekdr guzelllll yaa.. rabbım hepımıze nasıp etsınn

bende eski isimlerden yanayım ve oğullarımada öyle isimler verdim çok şükür...

ama illa değişik derseniz ahla, tusem, duha, şura değişik kız isimler....

yeni isim die ççooookk komik isimler konuluyor,bence anlamı güzel bir isim koy arkadaşım.
zümra,kaba çok alışlmadık.amcamın kızının adı garip telafuzlu valla.
elvin ,eflin bunlar daha da komik.yüzüklerin efendisindeki elfler,orglar geliyo aklıma
armina,alminda,mina bunlar ne ya rum ismimi ....kuranda geçen her kelime isim olarak konmazki....

çok iyi ya :)
nisa,hira,esra olabilir

X