Ebced Hesabı

ya canım bekleriz sıkıntı değil yaterki gelsinde iki tiyo alalım iki şeyden bahsetsin bize.bişeyler öenrsin en azından gelsinde.gelince bir kaç topic açalım ona bize anlatsın biraz ya.inş kabul eder.

ya canım bekleriz sıkıntı değil yaterki gelsinde iki tiyo alalım iki şeyden bahsetsin bize.bişeyler öenrsin en azından gelsinde.gelince bir kaç topic açalım ona bize anlatsın biraz ya.inş kabul eder.

gelmesi için bazı şeyler feda edecez belki ama değecektir eminm....:KK66:))

bekleyelim az daha olmazsa biz gideriz toplanıpta hı ne dersinzemuszemuszemuszemus şaka yaaa kızma hemen ...:)

ya sanmıyorum bize bilgilerimizi vereceğini nun başı yoğundrnette öyle ebcede bakan yok hep trkçe isimlerle bakıyorlar.aman en azından içeriğini anlatır biraz daha.ben çok erak ediyorum çünkü karşıma ne çıktıysa hep test ettim doğru çıktı.

sedarcım adama nerden ulaşmaya çalışıyosun bide her isteyene bakarmıki...
Bide ne soracaz ona mesela evleneceğimiz zamanı söyleyebilirmi??

Evet arkadaslar isimlerde mevcut olan harflerin karaktere etkisini tek tek aktaracağım. Yalnız daha H harfıne kadar yazabildim yazdıkça buraya aktararım inşallah.

A Harfi
Harflerin en güçlüsü sayılır. ısminde A harfi bulunan kimse dayanıklı, güçlü, hayat problemleriyle başa çıkabilecek bir tiptir. Böyle bir insan her alanda başarı elde edebilir. Fakat A harfinin de bazı tehlikeli yönleri bulunabilir. Bu tip, kendisini kolaylıkla tehlikelere atabilir. Gereksiz risklere girebilir. Yani A harfinin sahibi fazla atılgandır. ışte bu noktaya dikkat etmek gerekir. ısimdeki diğer harfler ahenkliyse ve A’yı destekliyorsa o zaman atılganlık da yararlı olabilir. Ama ismindeki bazı harfler ahenksiz düşüyorsa veya, ihtiyatlı davranmak gerektiğini belirtiyorsa o zaman irade gücünden yararlanmalıdır. ısminde A harfi bulunanların genellikle, sadık, güvenilir ve başkalarından farklı hareket edeni kimseler olduğunu da bilin. Burada ‘Genellikle’ sözünü kullanıyoruz. Zira hiçbir isim bir harften ibaret değildir. ısimdeki diğer harfler bazen A’nın etkisini hafifletebilir hatta kaybedebilir. Onun için bir isimdeki bütün harfleri dikkatle incelemek ve ona göre sonuç çıkarmak lazımdır.

B Harfi
B harfinin A kadar güçlü olmadığını bilin. Ancak bu da zayıf bir harf sayılmaz. B harfi daha çok iç âlemini belirtir. Hisler daima kuvvetlidir ve kafaya da hakim olabilirler. Bu harfi taşıyan insan, sinirleri de hassas bir tiptir. Çabuk sinirlenip gücenmesi kabildir. B, çalışmaya düşkünlüğü, sabırsızlığı, bilim, edebiyat veya güzel sanatlara ilgiyi de işaret eder. Ayrıca isminde B harfi kuvvetli tipler daima başkalarının yardımına koşarlar. Onların çok merhametli olduğu da söylenebilir. Başkaları için türlü fedakarlık yapabilecek olan bu tipler kendi menfaatlerini düşünmesini de pek bilemezler. Başkalarına faydalı olmalarına karşılık kendilerine zarar verebilirler. Çünkü mantık kuvvetli olmakla birlikte hisler yüzünden çoğu zaman işlemez hale gelir. Buna sabırsızlık da ilave edilince başarısızlık ortaya çıkabilir.
ısminizde B harfi varsa ve bu kuvvetliyse daha sebatlı, kararlı ve mantıklı hareket etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Bu arada B harfinin çok dost ve ahbap çektiğini de bilin. ısminde bu harf güçlü olan kimseler pek yalnız kalmazlar. Çevrelerinde daima dost ve ahbaplar bulunur. Ama onlar genellikle bu dost ve ahbaplardan yararlanmasını da pek bilemezler.

C Harfi
C canlılığı temsil eden bir harftir. ınsanın sağlığının iyi olacağını da gösterir. C harfi kuvvetli olan tip değişik alanlarda çalışıp sebat edebilir. Kendisinde doğuştan pek çok yetenek de bulunmaktadır. Bunları kolaylıkla kullanması da kabildir. Ancak o başkalarından çok daha farklı hareket etmekten hoşlanır. Tutumu bazen hoş karşılanmayabilir. Bu arada çok güçlü olan tipin fikirlerinin pek de orijinal olmadığını da belirtelim.
Onun için C harfi kuvvetli insan başkalarının planlarını uyguladığı zaman büyük başarı elde edebilir. Hem böylece kendi bildiği gibi yani değişik şekilde hareket etmesine de gerek kalmaz. C harfinin sahibi ilk bakışta ağırbaşlı gibi gözükürse de aslında çok neşeli ve şendir. Güvendiği kimselerin yanında bu yönleri hemen ortaya çıkar. Çok da cana yakındır.
C harfi kuvvetli kimseler yaşça kendisinden büyük, olgun ve tecrübeli insanlarla ahbaplık etmelidirler. Böylece başarıya gitmeleri daha da kolaylaşır. Öğrenecekleri şeyler onlar için ömür boyu yararlı olabilir. Yani yanlarında yeteneklerinden yararlanmalarını sağlayacak kimseler olmalıdır.
Ç Harfi
Ç oldukça problemli bir harf sayılabilir. Bunda C’nin pek çok yönü bulunmaktadır. Ayrıca Ç de biraz sertlik ve haşinlik de vardır. Zaman zaman insanın kararlı olması ve direnmesi gereklidir tabii. Fakat sertlik ve haşinlik pek de faydalı olamaz. ınsan yumuşaklıkla da direnebilir. Ama Ç harfi kuvvetli kimseler zorluklarla karşılaştıkları zaman sertleşmeye kalkarlar. Bu da genellikle kendi aleyhlerine olur. Hem bu tipler akıllarına eseni de yapmaya yeltenirler. Bu da tehlikeli sonuç verebilir. Yalnız Ç’nin isimdeki diğer harflerden fazla etkilendiğini de söylemeliyiz. Böylece diğer harfler ahenkliyse o zaman Ç eşsiz bir hale de gelebilir. Sertlik ve haşinlik cesaret, dayanıklılık ve irade haline dönebilir. O vakit de karşınızda çok başarılı ve hoş bir tip bulabilirsiniz. Ama diğer harfler de ahenksizse o zaman Ç harfi ismin sahibi sert, geçimsiz, aksi ve huzur kaçıran biri olacaktır. Kısacası Ç harfli isimlere çok dikkat etmek ve bunları iyice incelemek gerekebilir.

D Harfi
D harfi genellikle yumuşak, hoş ve ahenklidir. ısminde D harfi bulunan kimsenin ömrü boyunca pek çok yolculuk yapması kabildir. D harfi ismi bulunan kimsenin epey talihli olduğunu da söylemeliyiz. Ancak bu insan zevklerine fazla düşkündür. Onun için de iradesini kullanmaya pek yanaşmaz.
Her şeyi zevk açısından ölçer. Onun için hayatın bütün zevkleri önemlidir. Ve eğlendiği zaman yaşadığını hisseder. Aslında kendisi bir hayli hırslıdır ve başarıya erişmeyi ister. Ama zevke düşkünlüğü buna pek imkan bırakmaz. Sadece talihi sayesinde istediği yere erişmesi kabildir. Küçük bir olayın yardımıyla birden zengin veya ünlü olması kabildir.
Toplumda D harfli kimseyi çok beğenirler. Dost ve ahbabı çoktur. Etrafı kalabalıktır. Lakin bu tip pek yardımsever de değildir. Ancak o sırada kendine zevk verdiği için yardım etmesi kabildir. Onun hoşuna gitmeyen şeyi yaptırmak zordur. Sebat ve ısrar da bilmez. Fakat hoşuna giden şey konusunda inanılmayacak kadar ısrarcı olması da kabildir.
D harfinin çok zayıf tarafları bulunmaktadır. Ama isimdeki diğer harfler ahenkliyse o zaman durum değişebilir. Bu tip zevk aldığı bir işte büyük başarı da gösterebilir. Yine diğer harfler güçlüyse ve iradeyi temsil ediyorsa zayıflık da azalır. Bununla birlikte tam kaybolmaz.
Bu arada isimde çift D harfi olması durumu, çok daha güçleştirir. Zira bu, tiplerde harfin özellikleri çok daha yoğundur. Diğer harfler çok da güçlü olsa yine zevkler ağır basacaktır. Ancak yine de D harfinin talihi açtığını tekrarlayalım.

E Harfi
E harfi pek çok bakımdan ilginçtir. Çünkü bu diğer harflerin özelliklerini arttırır. Yani olumlu bir harfin çok daha mükemmel hale gelmesini sağlar. Böylece insan çok daha mutlu, başarılı, rahat olabilir
Fakat diğer harfler ahenksizse, E bunların da daha belirli bir hal almasına yol açacaktır. E harfinin sahibi çok zeki, her şeyi anında kavrayan, neşeli, kolay kolay karamsarlığa kapılmayan bir tiptir. Ayrıca çok da enerjik ve cesurdur.
E harfi biraz da macera düşkünlüğünü işaret eder. Yeniliklerden zevk alan bu harf sahibi hemen heveslenip harekete geçmeye de kalkabilir. Bunlar bir bakıma iyi özellikler sayılır. Fakat dediğimiz gibi bu özellikler ahenksiz harfin temsil ettiği şeylerle birleşince durum iyi olmaz. Buna misal olarak D harfini verelim. D ve E bir araya geldiği zaman insan sadece kendi zevklerini düşünecektir. Tam anlamıyla bencil olacaktır. Yani D’nin ne kadar hatalı tarafı varsa ortaya çıkacaktır. Buna karşılık E’nin ahenkli sessiz harflerle bir araya gelmesi iyidir. Böylece insan cesur, istediğini bilen ve bunları elde etmek için hamleler yapan, gayesine erişen bir tip olabilir. ısimlerdeki E harfini daima inceleyin. Bu o kimsenin karakterini iyice açıklayacaktır.

F Harfi
F harfi taşıyan insanlara güvenebilirsiniz. Fakat onların geçmişe bağlı tipler olduklarını da bilin. F harfi kuvvetli olan kimselerin belirli fikirleri vardır ve bunlardan asla caymazlar. Bir bakıma inatçı da sayılabilirler. Fikirlerde ısrar, bazen geri kafalılık veya dar kafalılık halini de alabilir. Fakat F harfinin kötü olduğunu da sanmamalısınız. Geçmişe bağlı, bildiğinden caymayan bu tipe güvenebilirsiniz. Ayrıca F harfi, genellikle gönül işlerini de temsil eder. F harfi kuvvetli kimseler şiddetle aşık olabilirler. Veya çok uzun süren aşk maceralarına girişebilirler. Ancak evlilikte pek mutlu olabildikleri de söylenemez. Evlilik bu kişilerde pek çok problem çıkarır. Bunun bir nedeni de bu tipin evlilikte de eski fikirlerinde ısrarıdır tabii. Yalnız F harfi ile birlikte isimde bulunan diğer harfler ahenkliyse bu etkiler silinebilir. O zaman aşkta ve evlilikte büyük başarı olabilir.
F harfi ismi olan kimseler büyük yaratıcı güce sahiptirler. Ama pek de dengeli değillerdir. Zaman zaman bu harfin etkisiyle ortaya dahiler de çıkabilir. Bunun için de ismin diğer harflerinin F’yi desteklemeleri gerekir. Aksi halde insan yeteneklerini ziyan eder. Sık sık caymak, vazgeçmek gibi durumlar gözükür. Yeniliklere uymak da başarısızlık demektir. Ayrıca F harfli kimselerin bireyci olduklarını da hatırlatalım. Onlar toplumlara değil, daha çok kişilere önem verirler.

G Harfi
ılginç olan harflerden biri de G’dir. G’de bir hayli yetenek toplanmıştır. G isimli kimse güzelliklere, güzel sanatlara, lükse hayrandır. Hayatın güzelliklerinden büyük zevk alır. Ancak o daha çok lüks olan şeylere önem verecektir. Herkesin beğendiği şeylerden hoşlanmaz. Onun apayrı bir alemi ve dünyası vardır. Aslında çok zevkli olduğu için de bir bakıma haklı sayılır.
G harfi insanların fedakârlıkla da yakından ilgileri olduğu bilinir. Bu tiplerden sık sık fedakârlık yapmaları istenir ve beklenir. G harfi insanlar da itiraz edecek yerde daima bu isteklere uyarlar. Çünkü cömert, mert ve iyi niyetlidirler. Başkalarına yardım etmenin şart olduğunu da düşünürler. Ama en çok fedakârlığı sevdikleri için yaparlar. Sevdikleri kimseler onlar için adeta kutsaldır. Yalnız bu tipleri kırmamak ve gücendirmemek gerekir. Zira o zaman darılmaları ve bir daha affetmemeleri ihtimali de kuvvetlidir.
G’nin yanında ahenkli harfler varsa karşımızda çok hoş, zarif, cana yakın ve başkalarından farklı tipler bulursunuz. Buna karşılık diğer harfler ahenksizse o zaman G harfli kimse lükse, güzelliklere, sevgiye fazla düşkün, maddi ve insafsız biri de olabilir. Bu arada G harfi insanlar da ömürleri boyunca gerek uzun gerek kısa pek çok yolculuk yaparlar yani G’de bir bakıma yolculukları temsil eder.
G harfli ismin sahibi zaman zaman da haksızlığa uğrar. Aslında kendisini savunacak gücü de vardır. Ama buna tenezzül etmeyeceği için genellikle zararlı çıkar. Bu tip olaylar diğer harflerin ahenksizliği halinde insanın hayata küsmesine, toplumdan uzaklaşmasına ve tek başına yaşamaya kalkmasına da sebep olabilir.

H Harfi
H harfi ihtiras, hırs ve başarı arzusunu temsil eder. ısminde H harfi bulunan kimse, yükselmeyi, zengin olmayı ve üne kavuşmayı isteyebilir. Fakat bu tip aynı zamanda çok da inatçıdır, bildiğinden şaşmayacağı gibi hisleri de had haldedir. Yani kendisi tam anlamıyla bir his insanıdır.
Bu yüzden de programlı bir şekilde yükselemez. Kendi bildiği gibi bir yol tutarak ilerler. Bazen bu onu başarıya götürür bazen de hayal kırıklığı olur. Başarıya erişmiş olan H harfli isim sahibi kimselere dikkat ederseniz başkalarından çok farklı olduklarını da görürsünüz. Bu tip maddenin değerini iyi bilir. Ve bazen de fazla sıkı elli olabilir.
Ancak inandığı şeyler uğruna da çok fazla para sarf edebilir. Dostlar bu tipin hayatında önemli rol oynarlar. Bu his insanı tarafsız olmasını da bilemez. Onun için de dostları korumaya kalktığı zaman düşman edinir. Yani dostu kadar düşmanı olması da tabii sayılabilir. H harfiyle birlikte olan diğer harfler ahenkliyse o zaman mantıktan yararlanma imkanı ortaya çıkar.
Hisle mantığın bir araya gelmesi ve başarı arzusu sayesinde de pek çok şey yapmak kabil olabilir. H harfli insan bu durumda cesaretle savaşabilir ve kendisini tanıtmak için akla hayale gelmeyen şeyleri de yapabilir. Sonunda da istediklerini elde eder. Yalnız diğer harfler ahenksizse durum değişecektir.
ınsan kararsız olur ve sık sık karamsarlığa kapılır. Kimseye güvenemez, hemen şüphelenir ve endişelenir. Bu durum, kendisini dostluklarda da hissettirir. Bu gün dost olduğuyla yarın çekişmesi kabildir. H harfinde diğer harfleri de dikkatle incelemelisiniz. ısminizde H harfi varsa ani çıkışlardan kaçınmanızı da söyleyeceğiz.

canim bu harfler türkce icin mi gecerli? böyle seyler fala filan giriyor sanki. falda günah biliyorsun. neye göre oluyor bunlar. ebced dini ilim ama bu harf isine pek kafam yatmadi

Arapça harflerin türkçe karşılıgı harfler verdim. Yok harflere göre bu yorumlar fala girmiyor çünkü gelecekten haber verme gibi bir durum yok. Ayrıca isimdeki her harf tabiki kişilik karekter oluşumunda etkisi vardır. Peygamberimiz çocuklarınıza güzel isimler koymamızı emreder. Ayrıca ebced hesabı dini bir konu değil. Eski kültürlerde de bilinen bir şey mesela yahudilerde kabala anlayışındada vardır tevrata bakarlar onlarda.

yani dini ilim derken varligina inandigimi söylemek istemistim. bizdede hz alinin torunu cafere kadar dayanir. cok kapsamli birsey. bediüzzaman da bazi isaretler vermis ebcede dayanarak.tam ögrenmek cok zor. arapca farsca bilmek gerekiyor. ebced bir deniz kadar büyük ama icinden bir bardaklik kadar da olsa bilmek güzel. ögrenmeye calistim bi zaman ama sonra olmadi iste. simdi insallah daha yakindan ilginecem

konunun açılması çok iyi olmuş bunu bilmeyen çok kişi var öncelikle konu sahibi arkadaşı tebrik ederimalkisalkisalkisvereliniortak
ebced hesabı gerçektende çok önemli bir ilimdir aslında..sizlerin yazdıklarınızın tamamanını okuyamadım ama belkide belirtilmiştir;
tarihte ebced hesabıyla bir çok zaferler kazanıldığını biliyorum,bu ilmi kullanarak zafer kazanalardan biride fatih sultan mehmet..
sadece o değil bir çok padişah bu yönteme başvurmuştur bildiğim kadarıyla..bilgilerimin kesin kaynaklarının yazılı açıklamasını bulursam burada sizlerle bizzat paylaşmak isterim..

ben ebced hesabını ve ilmini her iki çocuğumun isimlerini koyarken bizzat yaptırdım,eşimde bende bunu çok önemsemiştik..yani koyacağımız isimlerin ebced değerlerine baktırdık ve yüksek olmalarına dikkat ettik..
faydası olacağına yürekten inanıyorum..

konunun açılması çok iyi olmuş bunu bilmeyen çok kişi var öncelikle konu sahibi arkadaşı tebrik ederimalkisalkisalkisvereliniortak
ebced hesabı gerçektende çok önemli bir ilimdir aslında..sizlerin yazdıklarınızın tamamanını okuyamadım ama belkide belirtilmiştir;
tarihte ebced hesabıyla bir çok zaferler kazanıldığını biliyorum,bu ilmi kullanarak zafer kazanalardan biride fatih sultan mehmet..
sadece o değil bir çok padişah bu yönteme başvurmuştur bildiğim kadarıyla..bilgilerimin kesin kaynaklarının yazılı açıklamasını bulursam burada sizlerle bizzat paylaşmak isterim..

ben ebced hesabını ve ilmini her iki çocuğumun isimlerini koyarken bizzat yaptırdım,eşimde bende bunu çok önemsemiştik..yani koyacağımız isimlerin ebced değerlerine baktırdık ve yüksek olmalarına dikkat ettik..
faydası olacağına yürekten inanıyorum..

vereliniortak

bende aynı şekilde düşünüyorum. duymayanlar oldukça fazla ama böye bir ilimden habersiz yaşamamak gerekir diye düşünüyorum.
bendeduydum bir çok antlaşmanın bu şekilde yapıldığını. anlaşmalar paktlar tarzı şeylerde eski alimler ebcedi olarak uygun zmanı seçerlermiş.giren kişinin o zman bu girişime uygun olup olmadığını, yapılan memleketin verdiği etkiyi araştırıyorlarmış.mesala alinin o alaşmayı yapması o memelekette uygun çıkmazsa veliyi gönderirilermiş o anlaşma için.osmanlı yada herhangi bir kavim yada ülkeden bahsetmiyorum eskilerin bana anlattığını söylüyorum.daha öncede bahsettiğim gibi evlenmek için mesala bir erkeğin kadının memleketine şk muhabbet ilişkisi çıkması gerekirmiş.o yüzden derlermiş "erkeğin kız alması için oraya muhabbeti gerekir" diye atalarımız.
yani dini ilim derken varligina inandigimi söylemek istemistim. bizdede hz alinin torunu cafere kadar dayanir. cok kapsamli birsey. bediüzzaman da bazi isaretler vermis ebcede dayanarak.tam ögrenmek cok zor. arapca farsca bilmek gerekiyor. ebced bir deniz kadar büyük ama icinden bir bardaklik kadar da olsa bilmek güzel. ögrenmeye calistim bi zaman ama sonra olmadi iste. simdi insallah daha yakindan ilginecem
ledünni bir ilim ebced.derin olduğuna kesinlikle katılıyorum tüm hayatın fotokobisi gibi herşey meydanda ortada hesaplar ile bunu yapıyor ve görüyorsun. benmde çok fazla deneyimim yok ama kısa birsüre uğraştım ve hereyin ortada olduğunu gördüm. az daha derinleşmek ve gelişmek istiyorum bu konuda işte fikirlerinize de oldukça ihtiyacım var.

ha bu arada maviaşk dün giremedim paylaşımını okudum çok tşk ederim paylaştığın için.aradığım bir konuydu bu ama galiba bu konu ebcedle alaklı değil bu daha başka bir şey.bunu da peteğin programında görmüştüm yapanlar vardı.türkçeye uyarlamışlar ama arpçasında şöyle olmalı mesala mim= muhabbet,aşk,alemler sin= sanat,sanatçı insan vs vs vs gibi.

Son düzenleme:
ewet. ebcedin insanların hayatına bir kolaylık kazandırdığı kesin galiba. Özellile SU 'nun dediği isim konusunu bende duydum. gerçekten çok güzel .Annelerin babaların çocuklrıyla anlaşmalrında da büyük etkisi oluyormuş isimlerin. Düşünsenize çocuğunuza koyacağınız ismin sizinle ve eşinizle anlaşıp anlaşmamasında büyük etkisi olacak.birde harflerin dili olayı. her harfin bir anlamı olması çok güzel. Bu konuyu biraz daha derinlemesine incelyebilirsek çok sevinirim

kızlar hani size anlatmıştım ebcede bakan biri vardı eski çalıştığım yerde diye..oradan taşındığımız için geçen sene ulaşmam zor oldu bir rkadaşımın aracılığı ile teldn ulaştım nihayette ikna edemedim foruma girmesi için kadınlar kulubü diyince az çekindi herhalde :KK70: ama ebcedi anlatır gibime geliyor bilmiyorum.. neyse aklımda bir kaç soru vardı bende onları sordum da bana neler anlattı bu ebcedle ilgili neler bir duysanız bu kadar mı olur dersiniz...önce bu ebced ile nelerin bilindiğini sordum yani mantığını anlamak istiyorum dedim oda "- Ebced insan ve olayların tanımlamasını yapar geleceği bilmekle alakası yoktur dedi. Bir anlamda, madde alemindeki tahlil gibidir, dedi. bizlerde ebced vasıtası ile isimleri ve tarihleri tahlil eder kşi ve olayların sebeb ve sonuçları hakkındaki durumları belirleriz dedi. Ebced bir tahlil sistemidir dedi. Nasılki bir kelimenin birden çok anlamı varsa olayların yani tarihlerin ve isimlerinde görülen ve görülmeyen anlamları işaretleri vardır dedi. İlhama dayalı bir algı sistemi vardır. ledün ilmi ile benzerlik gösterir bu nedenle ilham özelliği gösterir dedi. Maddenin durumuna bakarak eski yeni taze bayat tarzı değerlendirmeler yapılırsa, mana yönümüz olan ruhumuzunda durumları tavırları ebced sistemi ile bilinebilir dedi. Fal diyorlar dedim, o zaman kızdı biraz ama belli etmedi, - Fal olması için vehimsel yönü olması lazım ebcedde vehim çok ama çok azdır alışınca onada dikkat edersin vehim ve ilhamsal bilgi hemen belli olur zaten dedi. fal tamamen vehimsel bir algıdır ebced ise belli verileri inceler sonuç hakkında yorumlar yapar dedi.. vsvsvsv anlattıda anlattı...:)"
Ya ben bu adamdan çekindim yaaa...:KK43: benim bir maruzatım vardı dedim, dedikodumu edecen buyu söle dedifisfisfis -yok efendim mırın kırın, dedim ama; - tmm yap senden zarar gelmez bana,isimsel olarak ben sana üstünüm dedi.şimdi asıl meseleye geleyim bir arkadaşım için bir şey söyleyiver dediğimde ise tamam bana ismini anne adını ve doğum tarihini ay ve gün olarak ver hayatını genel olarak inceliyeyim dedi.sadece evlilik değil neler vr neler dedi. bunun için önce ona uygun ortam bulmalı yadrganmayacak şekilde güzelce bize anlatmasını sağlayacak telkini etmeli güveni vermeli..ben yine onla konuştuğum kadar size aktarcam zatenn merk etmeyin bende öğrencem karar verdim :KK70:

Son düzenleme:
ankarada bir said hoca vardi yoksa ondan mi bahsediyorsun?

hayır cnm bu adam konyada... her konuşmamızda bana ilginç şeyler söylüyor mesela bu seferki konuşmam da ne için geldiğimi anladı oldukca şaşırdım...isimlerin bazı özellikleri var anladığım kadarı ie bunları öğrenmem lqazım...

nasıl yani senin bir amaçla görüşmek istediğini anladı mı ?? bunu da ebcedle yapıyor desene.. ya sedar az bilgilndrseydi getirseydin çok iyi olurdu ya başka neler yapıyormuş yada yapılırış bununla ben çok meraklıyım bu konuda ya :KK70:

nasıl yani senin bir amaçla görüşmek istediğini anladı mı ?? bunu da ebcedle yapıyor desene.. ya sedar az bilgilndrseydi getirseydin çok iyi olurdu ya başka neler yapıyormuş yada yapılırış bununla ben çok meraklıyım bu konuda ya :KK70:

ewet anladı.... dediğin gibi buraya getrmeli bu adamaı ama kadınlar deynce çekindi ..:) bakalım bir kaç yazı yazdırmaya ikna etmeye çalışacam..:)

gercekten ne kadar anlamsiz meraklar bunu kendi adima soyluyorum insanlar boyle seylere kafa yorup zaman harciyacak kadar Allaha dua edip hayir,mutluluk,saglik dilese daha iyi hele hoca denilen kapisina giden arkadaslari anlamiyorum gercek hoca tabir edilen kisiler insanlarin sorularina cevap veriri Kuranin icerigini anlatir abuk sabuk islerle ugrasmazlarlar

X