Ebru Şallı ile her sabah yapanlar buraya.

canim ben bu sabah kalcami belimi olctum yine,
kalcadan 2 cm daha gitmis,
yani kalcam toplam 4 cm kuculdu ..
belden sadece 1 cm inceldim su ana kadar (ama benim belim incedir zaten ve fazlalik yoktu pek, belki ondandir )
:-))

dun aksam 17 ve 18. bolumleri yaptim.

evet bayag zorlasti,

ama super.

canım valla ben ölçmüyorum çünküü şu aralar düzenli yapamıyorum en baştan ölçseydim ama zaten bundan sona olur asıl sıkılaşmalar sanırım aslında şimdi ölçsemde pek bişey kaybetmicem sanırım :kedi:yerimseniben

kilo olarak tartida agir cikabilirsin,
cunku yaglarin kasa donusuyor ve herzaman kas yagdan agir gelir.

ayni boy ve kiloda 2 insandan birinde kas, digerinde yag fazla ise, kasli olan herzaman zayif durur..

;-))

ben de farketmeye basladi canim, zayiflamissin diyenler oldu bir-iki

:-)))

merhaba herkese.. ben de basladim 15 aralikta pilatese.. diyet de yapiyorum arada zaman buldukca tempolu yuruyus yapiyorum ve 3 kilo verdim.. hatta gecen hafta olcmustum bu hafta baktim bir haftada 2 cm. incelmis belim kalcam..harika kaydirigubbakcemile3 hic beklemzdim b u kadar cabuk olucagini.
bende gecen sene bi ara baslayip birakmistim cunku kilo almsitim. ama o zaman diyet yapmamistim. oyle olunca kaslar artiyor ve tartida fazla cikiyorsun sadece pilates kilo verdirmiyor yani ..

pilatesten sonra sut icmek peynir yemek kas yapimini sagliyor arkadaslar. burda da bska forumda yazilmis. ben de bir doktordan dinlemistim. sabah yapiyorsaniz ogle yemeginden once ara ogun olabilir ya da ogle yemeginde protein yemek de ise yarar..

bu arada bu kurbaga hareketini yapamiyorum ben topuklarim arkaya gidince ayriliyor birbirinden cok zormus.. bir de alt karin hareketleri cok zor ya..
ama karnimdaki kaslari simdidn gormeye basladim bile..
yarin da kolay gele herkese hihoyyyt

selam kızlar....bende 2 aydır fln yapıyorum..çok faydasını gördüm..bayılıyorum vallahi..sabahları kaçırınca da akşamları yapıyorum tv8deki mevcut videolardan...
hepinize kolay gelsin..
yaşasın pilates kardeşliği...

zaten ebru şallı da plates zayıfltamaz daraltır diyodu demek böle bir şeymiş ben düzensiz yapmaya başladım hala ölçülerimi ölçemedim :KK43: :mymeka:

merhaba herkese.. ben de basladim 15 aralikta pilatese.. diyet de yapiyorum arada zaman buldukca tempolu yuruyus yapiyorum ve 3 kilo verdim.. hatta gecen hafta olcmustum bu hafta baktim bir haftada 2 cm. incelmis belim kalcam..harika kaydirigubbakcemile3 hic beklemzdim b u kadar cabuk olucagini.
bende gecen sene bi ara baslayip birakmistim cunku kilo almsitim. ama o zaman diyet yapmamistim. oyle olunca kaslar artiyor ve tartida fazla cikiyorsun sadece pilates kilo verdirmiyor yani ..

pilatesten sonra sut icmek peynir yemek kas yapimini sagliyor arkadaslar. burda da bska forumda yazilmis. ben de bir doktordan dinlemistim. sabah yapiyorsaniz ogle yemeginden once ara ogun olabilir ya da ogle yemeginde protein yemek de ise yarar..

bu arada bu kurbaga hareketini yapamiyorum ben topuklarim arkaya gidince ayriliyor birbirinden cok zormus.. bir de alt karin hareketleri cok zor ya..
ama karnimdaki kaslari simdidn gormeye basladim bile..
yarin da kolay gele herkese hihoyyyt

evet dedigin cok dogru,
pilates tek basina zayiflatmaz ancak yaglari kasa cevirdigi icin ve de kaslari uzattigi icin, ince ve siki gosterirmis.
zayiflamak icin pilatesin yaninda yag yakici kardiyo egzersizi (haftada 1-2 gun) yapmak sartmis. tempolu yuruyus, kosu, bisiklet gibi -- hatta ip atlamak bile olabilir, yeter ki nabzimizi yukseltecek bir egzersiz olsun. ama en az 8 dk, cunku yag yakimi 8. dk.dan sonra basliyormus.

ben de haftada 1 gun walk at home yapiyorum 30 ya da 40 dk;
3-4 gun de pilates yapiyorum..

arkadaşlar süpersiniz ben geçen seneden beri yapıyorum geçen sene şubat haziran arası yaptım çok farketmişti sonra tatil falan derken baya hamladım şimdi sezon başından beri yapıyorum tabi kaçırdığım günlerde oluyor fakat yemekten kesmedim bu sefer ve sıılaşma söz konusus ama incelme namaına bişey yok gerçi ben zaten artık incelme olayını geçtim ruhumu dinlendirioyor kendimi çok iyi hissediyorum gevşiyorum esniyorum tam bi meditasyon gözüyle bakıyorum ama acil diyetide eklemem gerek durum kötüyr gidiyor bana püf falan verin napsamda şu iştahım kesilse:uhm:

kesinlikle cok rahatlatiyor,
hayatimda hicbir spor bana bu kadar zevkli ve de kolay gelmemisti..

21. bolumu bitirdim;
4 haftam doldu ...

bende bir ara düzenli yapıyordum.Kaslarda baya farketti fakat sonra bıraktım üşengeçlik falan girdi.Şimdi tekrar başlamam gerek kilo almaya başladım.Bu sefer ip atlamayıda eklicem.ınşallah istikrarlı olurumda işe yarar.

Kızlar ben geçen başlayayım dedim dvdsini açtm ilk çıkan bölümü yaptım ama o ne ertesi gün sol kolumu büküp kaldıramıyorum karın kaslarım acıyo bacak kaslarım acıyo hadi bacak kaslarım bi günde geçti karın kaslarımda 2 günde ama kolum hala ağrıyo bugün programda yaptıklarından bi kaç tanesini yaptım duşa girdim kolum biraz iyi oldu ama hala kolumu kaldırdıkça ağrıyo sizinde oldu mu ilk günler de böyle ağrılar? Ben mi abarttım acaba?

Kızlar ben geçen başlayayım dedim dvdsini açtm ilk çıkan bölümü yaptım ama o ne ertesi gün sol kolumu büküp kaldıramıyorum karın kaslarım acıyo bacak kaslarım acıyo hadi bacak kaslarım bi günde geçti karın kaslarımda 2 günde ama kolum hala ağrıyo bugün programda yaptıklarından bi kaç tanesini yaptım duşa girdim kolum biraz iyi oldu ama hala kolumu kaldırdıkça ağrıyo sizinde oldu mu ilk günler de böyle ağrılar? Ben mi abarttım acaba?

cnm benim de kol hareketlerine gectigimiz ilk gunden sonra kollarim, koltuk altlarim hatta goguslerim 2 gun felaker agridi; sanirim kol kaslarimi hic calistirmamisim o ana kadar; ben ona bagladim;
simdi kol hareketlerini yine yapiyorum ama hic agrimiyor.

agriyan kaslarini 1-2 gun dinlendirmen, o hareketleri yapmaman iyi olur; sonra tekrar baslarsin

Sanırım bu saatte herkes ebruyla plateste.Hadi kolay gelsin bende ip atlamaya geçiyorum.

ben de uyanamıyorum yaa..ama bugün denk geldim yaptım..ama işin kötü yanı kahvaltı etmeden yaptım..sonra kahvaltıyı süper yapıyorum..acıktırıyor :)) ama hala topa geçmemiş 2 haftadır yapamıyordum..hala eski hareketler..geçen yılki hareketler daha mı güzeldi ne ?

X