Ebru Şallı ile her sabah yapanlar buraya.

selam kızlar ,

soru cevap bölümünede sordum gerçi ama siz platesle ilgilendiğiniz için bilirsiniz umuyorum , avrupa yakasında avcılarda oturuyorum ben , bu civarda bildiğiniz plates salonu varmı acaba ?
hiç yapmadım o nedenlede salonda çalışmak istiyorum , çalıştığım içinde ebrunun programını hiç bilmiyorum ben ,biliyorsanız söylerseniz çok sevinirim , şimdiden çok tşklerr a.s.

cnm benim de kol hareketlerine gectigimiz ilk gunden sonra kollarim, koltuk altlarim hatta goguslerim 2 gun felaker agridi; sanirim kol kaslarimi hic calistirmamisim o ana kadar; ben ona bagladim;
simdi kol hareketlerini yine yapiyorum ama hic agrimiyor.

agriyan kaslarini 1-2 gun dinlendirmen, o hareketleri yapmaman iyi olur; sonra tekrar baslarsin

Evt ben hiç çalıştırmamıştım gerçekten çok fazla sırt ağrısı çekiyorum rahatlasın diye yapayım demiştim biraz daha dinlenip tkr yapayım tşk ederim cnmopuyorumnanaktan

bende yapıyorum kızlar plates ve cok sevıyorum plates yaptıktan sonra o gunum super gecıyor
ve cok faydasını goruyorum

ısınma konusunda da ebru zaten 5 ana prensibi yapıyor o yuzden ben ısınmıyorum

kızlar ya ben de iltihaplı eklem romatizması var.benim düzenli esneme egzersizleri yapmam gerekiyor.
sanki pilates işime yararmış gibi geliyor hem de anlattığınıza göre zevkli de ne dersiniz sizce faydasını görürmüyüm

Ben de başladım artıkımm valla sırt ağrısı çok çekiyodum yaparken hissediyorum resmen kütürdüyo esneme hareketlerin de felan baya iyi geldi
Ardayasbu cnm esnemen gerekiyorsa sen de yapabilirsin doğru yaptığın sürece faydasını görüceksin eminim

Selam kıslar ben de yeni başladım tvden takip edemiyorum çalıştığım için ben de netten takip ediyorum. Ama maalesef sabahları yapmaya vaktim olmuyo ben de öğleden sonra okuldan gelince yarım saat, bir saat vakit ayırıyorum. Ama daha iki günde farkı hissettim uzun zamandır hiç spor yapmıyordum. Şimdi vücudumun yavaş yavaş açıldığını hissediyorum. Tam benlikmiş bu spor topu da aldım da toplu hareketler ne zaman başlıyor? Bilen var mı?

canim ben 30. bolume geldim; daha topa gecmedi; ama ben kendimi iyi hissetigim icin bir bolum siradan yapiyorum(31-32 diye) sonra atliyorum ileriye bir bolumde toplu yapiyorum, yani 2 bolum birden yapiyorum. sanirim 46. bolum toplu olmali.

ama sen daha yenisin, karin kaslarin iyice guclenmeden topa gecme, yoksa beline yuk biner, sakatlanirsin.

benim gibi 25-30 bolum devam et ondan sonra gec topa.

ben de en son yaptigi bacak acma hareketinde ilk gunler ayagimi tutamiyordum; gunden gune acildim, simdi ayagimi rahatca tutuyorum...

pilateste 30 saatten sonra asil fark hissediliyormus.
durun bakalim

merhaba kızlar bende ebru sallının videolarını indirdim umarım faydasını goruruzboshayallersmile

Kızlar platese ne kadar vakit ayırmak gerekiyor günde?
Hiçbir bilgim yok bu konuda, ama bu aralar ben de başlamak istiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.olumunekankayizsmile

bende 6 gündür yapıyorum inçeldigimi hissediyorum eşim bile fark etti:sm_cool: bazı hareketleri yaparken zorlanıyorum pes ediyorum zorlanmam normalmi sonraki zamanlarda alışırım dimi :uhm:uzun süre yapan arkadaşlar cevap verirseniz sevinirim a.s.

bende 6 gündür yapıyorum inçeldigimi hissediyorum eşim bile fark etti:sm_cool: bazı hareketleri yaparken zorlanıyorum pes ediyorum zorlanmam normalmi sonraki zamanlarda alışırım dimi :uhm:uzun süre yapan arkadaşlar cevap verirseniz sevinirim a.s.

cnm tvden mi yapiyorsun,
orda bayag ilerdeler, zor hareketler var...

bana basta zor gelen bazi hareketler vardi, simdi cocuk oyuncagi gibi geliyorlar ; ama bu kez de yeni hareketler zorluyor..

herhalde kaslar guclenenene kadar zorlanmamiz normal.

Arkadaslarımmm günaydııınn:)
86.5 kiloydum 175boyum 1 haftadır plates yapıyorum ebru sallıyla bir hafta önce diyetede basladım yedikce yiyesim glirdi simdiyse karnım guruldamadan bişi yemiyorum sadece yarım saat platese ayırıyorum gece yatmadan 1 hafta yaptım diyettede tek avansım var günde 1 tane 3ü1 arada içiyorum baskada yok

SABAH
5zeytin 2dilim peynir domates salatalık biber kepek ekmegi yiyorum gün aşırıda bir yumurta

ögle yemegine kadar 2 bucuk saat aralıklarla 2 elma yada 2 meyve yiyorum portakal mandalın falan

ÖGLE
biraz sebze yemegi yada baklıyat ne piştiyse ette oluyo farketmiyo. yogurt salata 2 dilim kepek ekmegi

ARA
yine bi meyve

AKŞAMÜSTÜ KAHVALTI
1dilim ekmeği böölüyorum 1 dilim peynir brazda domatesten koyup arasına yiyorum

AKSAM YEMEGı
ızgara et olur tavuk olur ama yagsız biraz sebze yemegi biraz salata yada yogurt bi dilimde ekmek

yemekten bir 2 saat sonra
bir elma bir portakal
gece yatmadan kafama eserse süt yasim 18 bu diyeti 2 sene önce diyetisyen ile beraber yaptm 17 kilo verdim hiç aç kalmafdım ama tatlı ihtiyacımı sadece meyvadan karsılıyodum dfiyet bitti ben yemege sardım ama ne yemek ve eski kıloma döndüm 86 oldum el mahkum bidaha basladım ama diyet diil saglıklı beslnme koydum adını ve bitince kontrolümü kaybetmemek için günde bir tane 3ü 1 arada nescafe içiyorum
bu arada annem destek olmak için maydonoz at kuyrugu mısır püskülü avakado yapragı nı ögüttürmüş koymus bir kavanoza her gece 1 litre su kaynatıp o çaydan bi yemek kasıgı koyuyorum yatana kadar içiyorum 1 haftadır diyet plates ve çay ile 21 kilo gitti ve diyette diyet gibi değil görüyosunuz ac kalmak yok bünyenin ihtiyacına göre dogru yedikmi gayette veriliyo herkese öneriyorum platesi bir haftadada olsa pantolon ve gömleklerimden amnnlıyorum farkı bırakmaya niyetim yok herkez yapabilir çok faydalı sadece yarım saat ayı9rın hanımçeler:)kaydirigubbakcemile5

çok özür dilerim yanlıslık oldu 2 kilo gitti diycektım:)

Birden gözlerim pörtledi 21 kilo 1 haftada deyice:1shok:
Tebrik ederim canım çok güzel, istediğin kiloya sağlılı bir şekilde ulaşırsın umarım.
Dediğin gibi sağlıklı beslenme olmalı, yaşın gereği rejim hiç uygun değil.:eek:
Ben de platese başlamak istiyorum. Kilo problemim yok ama basenlerimin biraz erimesini istiyorum. İşe yarar mı acaba?
Bir de hiçbir bilgim yok platesle ilgili neden başlamam gerekiyor ne kadar vakit ayırmalıyım?
Tecrübelerinizi paylaşır, yol gösterirseniz çok sevinirim.:eek:

island sana bişiy diyimmi istedinmi hrsey oluyo bak simdi kimisi bahane ediyo yetisemiyorum tvye die ben de yetisemiyorum ama netten izliyorum ebru sallıyla plates yazdım bi siteden her gece yapıyorum videoları izleyerek 30 dk her gece yapıyorum 1 den basladım 8.videodayım bende bişi bilmiyuodum videolardan öreniyosun harekeytleri inan çok basit ve sonuçlar görülmeye deger :)

X