Ebru Şallı ile her sabah yapanlar buraya.

island sana bişiy diyimmi istedinmi hrsey oluyo bak simdi kimisi bahane ediyo yetisemiyorum tvye die ben de yetisemiyorum ama netten izliyorum ebru sallıyla plates yazdım bi siteden her gece yapıyorum videoları izleyerek 30 dk her gece yapıyorum 1 den basladım 8.videodayım bende bişi bilmiyuodum videolardan öreniyosun harekeytleri inan çok basit ve sonuçlar görülmeye deger :)

Kesinlikle canım insan istedikten sonra yapar bir şekilde.
Ben de burayı okuduktan sonra netten araştırdım videoları var.
Şimdi final dönemim haftaya bitiyor.
O zaman başlayacağım bendezemuszemus

island sana bişiy diyimmi istedinmi hrsey oluyo bak simdi kimisi bahane ediyo yetisemiyorum tvye die ben de yetisemiyorum ama netten izliyorum ebru sallıyla plates yazdım bi siteden her gece yapıyorum videoları izleyerek 30 dk her gece yapıyorum 1 den basladım 8.videodayım bende bişi bilmiyuodum videolardan öreniyosun harekeytleri inan çok basit ve sonuçlar görülmeye deger :)

cnm ben de netten izleyip yapiyorum,
34. bolumdeyim ben de,
1,5 aydir devam ediyorum.

sirt agrilarima muthis iyi geldi, tek eglence kaynagim oldu bu spor; meditasyon gibi, yoga gibi super bisey...

su an kilo vermedim ama sikilastim...

Tv8 denmı vıdeoları takıpo edıyosunuz ben pılates gecen sene yaptım 7 ay kadar bıraktım sonra o donemde gec kalktıgım ıcın sabah yapmıyor gece tekrarınıyapıyodum bırde dvd yı ızlemısıtm sonra ezberlemıstım hareketlerı olye yapıyodum kendı kendıme topumda var
sorularımvar bılenler cevaplarsa sevınırım

tv8 de vıdeeolardanmı takıp edıyosunuz ben o donemde yaparken vıdeolar yuklenmıyor donuyodu hep
ve gece tekrarı varmı hala

diğer topiğe yazdım burayada yazayım

slm kızlar bi sorum var benim
bende 2 gün önce netten ebru şallının plates cd sini indirdim siz hregün mi yapıyosunuz ?
bi gün yapıp diğer gün kasları dinlendirmek mi gerekiyor ?

diğer topiğe yazdım burayada yazayım

slm kızlar bi sorum var benim
bende 2 gün önce netten ebru şallının plates cd sini indirdim siz hregün mi yapıyosunuz ?
bi gün yapıp diğer gün kasları dinlendirmek mi gerekiyor ?

Cnm ilk defa yapıyosun glb dinlendirmen de fayda var birden yüklenme iki gün aralıklarla felan yap spor yapıcam diye sakatlanmakaydirigubbakcemile5

Cnm ilk defa yapıyosun glb dinlendirmen de fayda var birden yüklenme iki gün aralıklarla felan yap spor yapıcam diye sakatlanmakaydirigubbakcemile5

saol canım cevapladığın için opuyorumnanaktan
geçen yıl düzenli olarak spor salonuna gidiyordum eylül sonu gibi bıraktım ara ara ewde nivea body ile yapıyodum bir haftadır yeniden yapmaya başladım ara tatilde pilatese başlamak istiyorum guclubacismile

arkadaşlar ben hergün yapıyorum Ebru şallı ile pilates.Fakat; belim çok ağrıyor yaptıktan sonra.Belimde oyuk var ,kalçam çıkık.Bu yüzden olabilir mi acaba?:KK43:(

jeliboncum ebru şallının dediği gibi hareketleri yaparken beline stres yapmıycan o öle diyodu eğer o hareketi yaparken ve belinde bi stres hissedersen yada sonrasında o hareketi yannış yapmış olmuşun demektir. şöle diyim köprü hareketini yaparken kalçanı çok fazla yukarı kaldırısan beline yük biner ve daha sona ağrı olur benimde vücut şeklim senin dediğin gibi ama bende ağrı olmuyo canım hareketleri olması gereken yerleri çalıştırmak için yapamya odaklan eğer beline kaydığını düşünüyosan o anda hareketini bidaha gözden geçir vereliniortak

jeliboncum ebru şallının dediği gibi hareketleri yaparken beline stres yapmıycan o öle diyodu eğer o hareketi yaparken ve belinde bi stres hissedersen yada sonrasında o hareketi yannış yapmış olmuşun demektir. şöle diyim köprü hareketini yaparken kalçanı çok fazla yukarı kaldırısan beline yük biner ve daha sona ağrı olur benimde vücut şeklim senin dediğin gibi ama bende ağrı olmuyo canım hareketleri olması gereken yerleri çalıştırmak için yapamya odaklan eğer beline kaydığını düşünüyosan o anda hareketini bidaha gözden geçir vereliniortak

Özellikle hani sırtımızı çalıştırdığımız hareketler varya o hareketlerden sonra çok ağrıyor birde midemde reflü olduğu için karnımı bastırınca yere midem bulanıyor bu yüzden konsantrasyonum bozuluyor olabilir.Bide masa pozisyonunda belim yere değmiyor ondan olabilir mi acaba?:KK43:

Özellikle hani sırtımızı çalıştırdığımız hareketler varya o hareketlerden sonra çok ağrıyor birde midemde reflü olduğu için karnımı bastırınca yere midem bulanıyor bu yüzden konsantrasyonum bozuluyor olabilir.Bide masa pozisyonunda belim yere değmiyor ondan olabilir mi acaba?:KK43:

evet cnm kesinlikle ondan; belin yere yapismali; kalcani biraz kaldir; belini yere daya, karninida hep siki tut, icine cek; bu sayede belini korumus olursun;
bir de sirt hareketlerinde yukariya cok az kalk, belini zorlamayan noktaya kadar kalk; eger belin hala zorlaniyorsa o hareketleri yapma..

sevgiler...

canım omurga rotasyonu hareketlerinde hareketi omurganda hisse yan taraflara döndüğümüz hareketlerde eğer belin zorlanıyosa çok fazla döndürme kendini orda önemli olan dik ve düzgün durmak birde karnımı bastırıyorum derken o ısınma hareketinde sanırım inprit olurken eliizi kasıklarımıza koyduğumuzu diosun ben öyle anladım çünkü :eek: orda bastırmıycan kasıklarına sadece ellerini tutucan çünkü orda amaç inprit durumdan normal duruma geçerek hem karnını hissetmen hemde diğer masa pozisyonuna uyum sağlaman bide bastırmadan dene bakalım gene miden bulancak mı?

belki bel ağrının nedeni dediğin gibi masa pozisyonunda inprit olman gerekiyo hem karnını hissedebilmen için ama normal durumdaykende yapılabiliyo bu hareket eğer bi sakıncası olsaydı şalllı demezdi diye düşünüyorumm :eek:yinede dikkatli ol hareketleri yaparken canım sen yerimseniben

ben de geçen yıl başlamıştım pilatese 9 ay boyunca yaptım 46 bedenden 38.e düştüm:) tabi bi saat kadar da yürüyüş le birlikte 20 kilo vermiştim epey esnetiyo insanın vücudunu çok ii hissettiriyo anck bu yıl verdiğim kiloları tekrar aldım yalnız görenler kiloma inamıyo çok daha zayıf gösteriyomuşum vücüdüm hemen hemen diri hala bun da pilatese bağlıyorum şimdi yine başladımsırnaşık şey yaşasın pilatesssssssssssssssss

ben de geçen yıl başlamıştım pilatese 9 ay boyunca yaptım 46 bedenden 38.e düştüm:) tabi bi saat kadar da yürüyüş le birlikte 20 kilo vermiştim epey esnetiyo insanın vücudunu çok ii hissettiriyo anck bu yıl verdiğim kiloları tekrar aldım yalnız görenler kiloma inamıyo çok daha zayıf gösteriyomuşum vücüdüm hemen hemen diri hala bun da pilatese bağlıyorum şimdi yine başladımsırnaşık şey yaşasın pilatesssssssssssssssss

vayy be tebrikler.

Kızlar plates boy uzatır mı?Şarkıcı Burak Kut plates sayesinde 3 cm uzadığını kaydetmiş.ınsanları platese ve spora teşvik etmek için mi söylemiştir ki değilse cidden boyu mu uzadı acaba:jeyyar::uhm:
Plates topu olmayanlar nasıl yapabilir.Ben de Ebru Şallı'yı izlemeye başlayayım:))

Son düzenleme:
Kızlar plates boy uzatır mı?Şarkıcı Burak Kut plates sayesinde 3 cm uzadığını kaydetmiş.İnsanları platese ve spora teşvik etmek için mi söylemiştir ki değilse cidden boyu mu uzadı acaba:jeyyar::uhm:
Plates topu olmayanlar nasıl yapabilir.Ben de Ebru Şallı'yı izlemeye başlayayım:))

Valla ben 3 aydır yapıyorum aynı boydayım.Bazı insanlarda duruş bozukluğu olduğu için onlarda farkediyor....Birde şu ''Ebru Şallı'' az konuşsa çok iyi olacak çok sıkılıyorum.:KK43:(

Valla ben 3 aydır yapıyorum aynı boydayım.Bazı insanlarda duruş bozukluğu olduğu için onlarda farkediyor....Birde şu ''Ebru Şallı'' az konuşsa çok iyi olacak çok sıkılıyorum.:KK43:(

Ebru Şallı da 70 yaşındaki insanların bile platesle boyu uzadı demiş:smiley-cool:
Belki daha uzun süre yapanlar da etkili olabilmektedir ?

Ebru Şallı da 70 yaşındaki insanların bile platesle boyu uzadı demiş:smiley-cool:
Belki daha uzun süre yapanlar da etkili olabilmektedir ?

Doğrudur.Bide şey demişti'' insanların %95i yanlış duruyor''.Bunun için hemen herkeste işe yaramış olabilir.Belki bende de olmuştur ama;farketmemişimdir yada uzun sürede etkili olacaktır.Bence sen de dene bakalım işe yarayacak mı?

X