Eczane Teknisyenliği

Eczanede çalışmak için bir yeremi başvurmak gerekiyor hiç deneyimi olmayan öğrenmek için ilk adımı atan ne yapmalı bilgi verirmisiniz

öncelikle mrb arkadaşlar gamze123 ün sorusunu bende merak ediyorum bu alanda hiç bir bilgisi olmayan öncelikle nerden başlamalı..?örneğin bir eczanede çalışmaya başlasak çalışarak öğrenebilrmiyiz veya böyle alan eczaneler varmı yada kurs olarak önerebilceğiniz bişeyler varmı?veee bu sorularıma cvp vericek biri varmı :)

hayırlı akşamlar arkadaşlar ben lise biter bitmez başladım. benim eczacı dayım, onun yanında çalışmaya başladım nerdeyse 6. yılıma giricem liseyi bitirdiğimde hiç bir tecrubem falan yoktu ama hemen hemen herşeyi öğrendim. bu yılın başında milli eğitimin eczane teknisyenliği adında bir kurs açmasıyla o kursa kaydımı yaptırdım ve 6 ay boyunca hafta sonları o kursa gittim ve bu kursun sonunda belgemizi aldık. Ama artık bu meslek üniversitelerde okutulacaklar yani anlayacağınız öss ye girdikten sonra bu mesleği tercih etmek isteyeler unude okuyacak. Bizim aldığımız kurs daha ne kadar sürer bilmiyorum ama bu kursa girebilmek için eczanede 1 sene sağlık sigortanızın yatmış olması gerekiyor bilginize​

hayırlı akşamlar arkadaşlar ben lise biter bitmez başladım. benim eczacı dayım, onun yanında çalışmaya başladım nerdeyse 6. yılıma giricem liseyi bitirdiğimde hiç bir tecrubem falan yoktu ama hemen hemen herşeyi öğrendim. bu yılın başında milli eğitimin eczane teknisyenliği adında bir kurs açmasıyla o kursa kaydımı yaptırdım ve 6 ay boyunca hafta sonları o kursa gittim ve bu kursun sonunda belgemizi aldık. Ama artık bu meslek üniversitelerde okutulacaklar yani anlayacağınız öss ye girdikten sonra bu mesleği tercih etmek isteyeler unude okuyacak. Bizim aldığımız kurs daha ne kadar sürer bilmiyorum ama bu kursa girebilmek için eczanede 1 sene sağlık sigortanızın yatmış olması gerekiyor bilginize​

benimde sigortam 1 yıl dolunca kursa başlayacam

eet o konudan haberim var ve 1 yıl çalışacabilceğim eczane tecrübesiz birini niye alsınki çk mantıksız diilmi sizce bu?bendede tanıdık olsa keşke ya :)peki sizce tecrübesiz eleman alan eczane olurmu şu zamanda ?ayrıca sorularımla ilgilendiinz için çk tşk

eet o konudan haberim var ve 1 yıl çalışacabilceğim eczane tecrübesiz birini niye alsınki çk mantıksız diilmi sizce bu?bendede tanıdık olsa keşke ya :)peki sizce tecrübesiz eleman alan eczane olurmu şu zamanda ?ayrıca sorularımla ilgilendiinz için çk tşk

ben tecrübesizdim muhasebe mezunuyum ve iş bulamadım..

beni aldılar işe 9ay oldu başlayalı bir tek çalışan ben varım hastane karşısında eczane patronum 11de falan geliyor o gelene kadar ben idare ediyorum çok çabuk öğrendim işi bir kaç şey dışında herşey gayet iyi

ne güzel. . .allah banada nasip eder inş:) peki memnunmusun işinden zormu eczacılık?

yeni sistem aslında çok karışık değil ama çok sorunluydu kafayı yedim ya bir kaç reçete anca girebildim bakalım yarın neler olacakboshayallersmile​

evet aslında alışınca daha düzenli sistem ama alışana kadaaaarr yarın patron doğuma gidiyor bakalım nasıl idare edecez çok yoğun oluyor yaa

kızlar benım esım 7 yıldır bu işi yapıor eğer ayıp olmazsa maaslarınız ne kadar acaba?

slm bende fuul 14 senedir bu meslekteyim kısmetse mayıs sonu teknisyen kursum biticek inş bu diplomayla hakettiğimiz değeri görürüz arkadaşlar

bende allah nasıp ederse pazartesı bı eczanede işe baslayacagım. hıc bı ıs tecrubem yok. eczacıyla konustum kendımı gelıstırebılecegımı soyledım. ama sız eczacılardan yardım ıstıyorum kızlaaaaar..

nelere dıkkat etmem lazım bı eczacının guzune gırmek ıcın. sımdılık dermokozmetık urunlerden falan baslarsın ılacları zmnla ugrenırsın fln dedı. nası basarılı olabılırım bu meslekte.?? kendımı gelıstırıp omur boyu bu işte kalmak ıstıyorum yardımlarınızı fıkırlerınızı beklıyorum kızlar:KK69::KK69::KK71:

X