Eczane Teknisyenliği

yukarda bi arkadasımıs diplomanı bakkal demiş arkadaslar ben eczacılık okuyorum ve eczacılıgın bu sekilde görülmesinden rahatsısluk duyuyorum cnkü böyle gördükce bakkalda satarıs ilacı demeye basladılar...arkadaslar bi doktordan daha iyi ilac bilgisi olan tek kişi eczacıdır.. normalde avrupada uygulanan klinik eczacılıktır yani dr teshisii belirler eczacı ilacı belirler... ben 5 sene ilac ögreniorum.. bununlad yetmioo aktarlaraa karsıyım.. cnkü bi eczacı dkkanda ot satamas neden yasak... ama biz farmasötik botanik farmakognozi gibii dersler görüyorus budaa bitkileri incelemek demek tek tek laboratuvarda bitki inceliyorus ama bis bitki konusunda agzımızı acamıyorus tv prog. bir eczacı cıkmadı su ana dek ama o otu bu otu karıstrdım diyen cok insan var.. meslegimizii böylee görmeyelimm yoksaa bizim meslegimizii bitirecekler....eczane bir dükkan degil saglık kurulusudur eczaneye gelen müşteri degil hastadır...

özelime nereye şikayet edebılecegımı yazarsanız çok memmun olurum... yapma ilacımı yanlış hazırlamışlar yuzum maffolabılırdı şikayet etmek istıyorum

bende teknisyen olmak istiyorum ama çırak olarak girmek lazım bişey bilmiyorum ama çok çok hevesim var sizce nasıl bi meslek ?kolay öğrenirmiyim ilaçları arkadaşlar

özelime nereye şikayet edebılecegımı yazarsanız çok memmun olurum... yapma ilacımı yanlış hazırlamışlar yuzum maffolabılırdı şikayet etmek istıyorum
il sağlık müdürlüğüne şikayet edebilirsin canım :KK14:

X