Tüp Bebek Merkezleri Ege üniversitesinde tüp bebek yaptıran ve yaptıracak olanlar

saol. bizim sperm sorunumuz var sayı çok düşük. varikosel ameliyatı oldu eşim. daha önce iki deneme yaptık ama olmadı. bu 3 olacak. daha önce ankara ve istanbulda yaptırdık. bizdde tam karar veremedik. smyrna ylada görüşmek istiyoruz. senin orasıyla alakalı bir bilgin var mı??

vallahi ege ünv. sini soruyorsan iyi sonuçlar doğru tedavi yöntemleri uygulanıyor diye duyuyoruz . içim rahat o açıdan.
smyrna yı soracak olursan bi bilgim yok ama kendi şahsi fikrim ne de olsa özel sektör mutlaka maddi açısı onları daha çok ilgilendirecektir. :KK43:
ama bizim ameliyat doktorumuz ordaki ürolog ersin bal'dı ameliyattan 1 sene sonra sayıda artış oldu ama morfoloji yine %1ve0 gibi
öyle yani
ameliyattan ne kadar zaman sonra tüp bebek yaptırdınız?
ALLAHYARDIMCIMIZ OLSUN

vallahi ege ünv. sini soruyorsan iyi sonuçlar doğru tedavi yöntemleri uygulanıyor diye duyuyoruz . içim rahat o açıdan.
smyrna yı soracak olursan bi bilgim yok ama kendi şahsi fikrim ne de olsa özel sektör mutlaka maddi açısı onları daha çok ilgilendirecektir. :KK43:
ama bizim ameliyat doktorumuz ordaki ürolog ersin bal'dı ameliyattan 1 sene sonra sayıda artış oldu ama morfoloji yine %1ve0 gibi
öyle yani
ameliyattan ne kadar zaman sonra tüp bebek yaptırdınız?
ALLAHYARDIMCIMIZ OLSUN

biz ameliyattan önce yaptırdık. eşimin sperm sayısı 100 bin. ameliyat olalı 5 ay oldu. 3. ayda sıfıra düşmüştü. diğer aylarda sperm artışı olur mu? sizde nasıl olmuştu?
egede rapor için mi bu kadar bekletiyorlar yoksa sıra mı oluyor? benim bir arkadaşımda ege de yaptırmıştı çocuğu dünyayya geldi.onlar memnundu...

halime seni etkilemek istemem ama bizde sebebpsiz infertile var symrnada tüp bebek denedik olmadı ,ben egede tedavi görüyorum,memnun kaldım aşılama oldum negatif oldu ama testimi bile hastanede oldum symrnada 6 bin para verdim ve test günü dışarda yaptır dediler,nasıl bir merkezse artık,burda sabırlı olacaksın arayın dosyanızla ilgili ne karar verdiler diye,doktorlar bilgili ve ilgililer,tavsiye ederim,ben de ikinci aşılama için gün bekliyorum....

bize 10 agustosa gün verdiler. doktorlar ve hemşireler ilgililer mi? detaylı bilgi veriyorlar mı? birde çok karmaşa oluyor mu yoksa randevuylamı tüm işelmler.. teşekkür ederim

biz ameliyattan önce yaptırdık. eşimin sperm sayısı 100 bin. ameliyat olalı 5 ay oldu. 3. ayda sıfıra düşmüştü. diğer aylarda sperm artışı olur mu? sizde nasıl olmuştu?
egede rapor için mi bu kadar bekletiyorlar yoksa sıra mı oluyor? benim bir arkadaşımda ege de yaptırmıştı çocuğu dünyayya geldi.onlar memnundu...

bizimde ameliyattan sonra bi düşüş oldu 1 senede anca toparladı sayı merak etme o düşüş oluyor yükselir sayı bizi sayı
11 milyonlara düşmüştü şimdi yine 35 milyonlara çıktı
ama morfoloji artmadı harekıette artmadı
rapor daha doğrusu tedavi yöntemini belirlemesini bekliyoruz canım

Son düzenleme:
arkadaşlar ege ünv.de tüp bebek yaptıranlar ne kadar ücret ödediniz bir de doktorunuz kim onu yazar mısınız?

valla ben iğnelere 620 tl ödedim. ayrıca tüp bebek transfer günüde hastahaneye 1000 tl yatırdım. tabi arada dışarıda yaptırdığım rahim filmi vs. vardı. toplam 2500 gibi bi rakam ödedik.

valla ben iğnelere 620 tl ödedim. ayrıca tüp bebek transfer günüde hastahaneye 1000 tl yatırdım. tabi arada dışarıda yaptırdığım rahim filmi vs. vardı. toplam 2500 gibi bi rakam ödedik.

cevabın için teşekkür ederim arkadaşım..sanırım ben de eylül gibi başlayacağım tedaviye sizin sonucunuz ne oldu?

rahim filmini herkesten istiyorlar mı? sen nerede yaptırdın o işlemi?? bizim 3. denmemiz olacak. birini ankara maya da, birini istanbul memorialde yaptırdık. ikiside negatif. ama bu sefer eşim varikosel ameliyatı oldu. inşallah hayırlısıyla bu sefer egede pozitif görürüz.

Merhaba arkadaşlar ben de Ege üniversitesinde tüp bebek yaptırmayı düşünüyorum daha önce irenbede aşılama oldu ama malesef kimyasal gebelik oldu öncesinde de kendiliğinden yaşadığım düşükler var bende kan pıhtılaşması var iğne olduğum halde yinede başarılı olamadık benim sizlere sormak istediğim benim eşimin ilk evliliğinden bir kızı var o yüzden bildiğim kadarıyla öğretmen olmama rağmen devlet karşılamıyor Egede ücretli olarak tüp bebek ne kadara mal olur bu konuda bilginiz var mı? Allah kimseyi evlatsız bırakmasın çok zor

Merhaba arkadaşlar ben de Ege üniversitesinde tüp bebek yaptırmayı düşünüyorum daha önce irenbede aşılama oldu ama malesef kimyasal gebelik oldu öncesinde de kendiliğinden yaşadığım düşükler var bende kan pıhtılaşması var iğne olduğum halde yinede başarılı olamadık benim sizlere sormak istediğim benim eşimin ilk evliliğinden bir kızı var o yüzden bildiğim kadarıyla öğretmen olmama rağmen devlet karşılamıyor Egede ücretli olarak tüp bebek ne kadara mal olur bu konuda bilginiz var mı? Allah kimseyi evlatsız bırakmasın çok zor

Eşinin çocuğu olmasından dolayı devlet karşılamaz.Ücretli yaptıracaksan sanırım 2.500 tl ege alıyor.Kullanacağın ilaç dozuna göre toplam maliyet değişir.İlaçlar ortalama 2000 tl tutuyor, fakat yumurtan geç gelişiyorsa bu miktar artabilir, çabuk gelişirse düşebilir.Toplamda en fazla 4500-5000 tl olduğunu söylüyordu özel yaptıranlar.Hayırlısı olsun.

Eşinin çocuğu olmasından dolayı devlet karşılamaz.Ücretli yaptıracaksan sanırım 2.500 tl ege alıyor.Kullanacağın ilaç dozuna göre toplam maliyet değişir.İlaçlar ortalama 2000 tl tutuyor, fakat yumurtan geç gelişiyorsa bu miktar artabilir, çabuk gelişirse düşebilir.Toplamda en fazla 4500-5000 tl olduğunu söylüyordu özel yaptıranlar.Hayırlısı olsun.

Cevapladığın için çok teşekkür ederim. Bu durumda benim tek şansım olacak çünkü ikincisini maddi olarak karşılayamayız peki Egeyi önerir misin? Hangi doktordan randevu almalıyım bir arkadaşım uzun yıllar önce Nedim beye gitmiş çok tavsiye etti hala orada mı bilmiyorum Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın çok zor gerçekten

Cevapladığın için çok teşekkür ederim. Bu durumda benim tek şansım olacak çünkü ikincisini maddi olarak karşılayamayız peki Egeyi önerir misin? Hangi doktordan randevu almalıyım bir arkadaşım uzun yıllar önce Nedim beye gitmiş çok tavsiye etti hala orada mı bilmiyorum Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın çok zor gerçekten

Ben egede 2 aşılama 1 tüp tedavisi oldum.Aşılamalar negatifti.Tüp ise geçen ay kimyasal gebelikle sonuçlandı. Ben ege üniversitesine güvendim açıkçası. Öncelikle ticari bi kurum olmadığı için önce tüm tetkikleri yapmadan tedaviye geçmiyorlar.Belki başta biraz bekliyorsun ama sonradan sorunu öğrenip zaman kaybetmektense bu daha iyi. Maddi kaygıları olmadığı için insana güven veriyor.Ben öneririm egeyi.Sadece her aşamada biraz fazla bekliyorsun.Nedim beyi tanımıyorum artık orada olmayabilir.Şu anda tüp bebek merkezinde işlem yapan 3 dr var.Ayşin hanım, gülnaz hanım ve rafael bey.Bu dr lardan hangisi o gün ordaysa işlemini yada muayeneni o yapıyor.Sen tüp bebek merkezinden randevu alıyorsun, doktordan değil. Yani süreç sonuna kadar sabit bir doktorun olmuyor.Yalnız tedavileri yönlendiren prof. dr.erol tavmergen yada prof. dr. ege tavmergen.Dosyaları onlar görüyor ve yönlendiriyor.Gayet profesyoneller ve çok deneyimliler. Beklemek seni sıkmayacaksa orada deneyebilirsin.Tabi benim tedavilerimi devlet karşıladı yani resmi hastaydım.Ücretli olunca farklı bir uygulama olur mu bilemiyorum. İnşallah güzel sonuçlar alırsın.Ben de öğretmenim bu arada :))

Son düzenleme:
Arkadaşlar, benim için sanırım bir mucize gerçekleşti.Biliyorsunuz geçen ayki tüp denemem kimyasal gebelikle sonuçlandı.Bizde 2. denemeyi ekimde yaptıralım dedik ve tatile gittik. Deli gibi eğlendik.Denizden, havuzdan çıkmadım, hopladım, zıpladım, ağır bavulları kaldırdım.Hep biyerlere uzandım yediklerime hiç dikkat etmedim veeee ben bu ay HAMİLEYİMMMM... Hala inanamıyorum.Dün akşamüstü idrar testi yapmıştım ikinci çizgi çıktı akşamda kan verdim ve sonucum 243,5. Büyük Allahım bu hayırlı ayda sonunda bana da nasip etti.Binlerce şükürler olsun ona.İsteyen herkese nasip etsin inşallah. Şimdi hem çok heyecanlı hemde çok tedirginim.Allahım sevincimi yarım bırakmaz inşallah.

hestiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bu çok güzel bir haber:KK52::KK52::KK52:....deliler gibi sevindim sana ,evet ya bu bir mucize bebeğin kendiliğinden geldi,:nazar::nazar::nazar:,,Allahım kucağına almayı nasip etsin,dualarım seninle ,

bende dün egedeydim 2. ci aşılama için başladık hayırlısıyla,bana bu sefer kalem iğne verdi geçen ay normal sırıngayla yapmıştım ,5 hastaydık hepimize farklı iğne yazmışlar,herkeze aynı iğneyi yazıp geçmiyorlar,bu çok önemli bence ,her bünyeye göre ilaçını veriyorlar,darısı benim de başıma burada sevincimi paylaşmayı çok isterim....

bende dün egedeydim 2. ci aşılama için başladık hayırlısıyla,bana bu sefer kalem iğne verdi geçen ay normal sırıngayla yapmıştım ,5 hastaydık hepimize farklı iğne yazmışlar,herkeze aynı iğneyi yazıp geçmiyorlar,bu çok önemli bence ,her bünyeye göre ilaçını veriyorlar,darısı benim de başıma burada sevincimi paylaşmayı çok isterim....

hestiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bu çok güzel bir haber:KK52::KK52::KK52:....deliler gibi sevindim sana ,evet ya bu bir mucize bebeğin kendiliğinden geldi,:nazar::nazar::nazar:,,Allahım kucağına almayı nasip etsin,dualarım seninle ,

Çok teşekkür ederim.İnşallah sende en kısa zamanda güzel haberler vereceksin burdan. Yeni tedavin hayırlı olsun.Darısı başına inşallah.Dualarım seninle....

Arkadaşlar, benim için sanırım bir mucize gerçekleşti.Biliyorsunuz geçen ayki tüp denemem kimyasal gebelikle sonuçlandı.Bizde 2. denemeyi ekimde yaptıralım dedik ve tatile gittik. Deli gibi eğlendik.Denizden, havuzdan çıkmadım, hopladım, zıpladım, ağır bavulları kaldırdım.Hep biyerlere uzandım yediklerime hiç dikkat etmedim veeee ben bu ay HAMİLEYİMMMM... Hala inanamıyorum.Dün akşamüstü idrar testi yapmıştım ikinci çizgi çıktı akşamda kan verdim ve sonucum 243,5. Büyük Allahım bu hayırlı ayda sonunda bana da nasip etti.Binlerce şükürler olsun ona.İsteyen herkese nasip etsin inşallah. Şimdi hem çok heyecanlı hemde çok tedirginim.Allahım sevincimi yarım bırakmaz inşallah.

canım arkadaşım,allah inşallah tamamına erdirsin. telefonda ilk söylediğinde tüylerim diken diken olmuştu,burdan okuyunca da öyle oldu :))) çok çok çok güzel bir haber bu. allah isteyen herkese versin enkısa zamanda.:KK49:

inşallah canım,seninde burdan güzel haberlerini duyarız enn yakın zamanda. hep gönülünü ferah tut. her iki sonucada alıştır kendini. geçen seferki gibi isyan etmek yok ona göre :)) Allah herşeyin hayırlısını versin. dualarım seninle canım.:emir_bebek:

X