Tüp Bebek Merkezleri Ege üniversitesinde tüp bebek yaptıran ve yaptıracak olanlar

güzel dileklerin için teşekkür ederim sevdalinka, en kısa zamanda Allahın da izniyle aranıza katılmak isterim,

Arkadaşlar, benim için sanırım bir mucize gerçekleşti.Biliyorsunuz geçen ayki tüp denemem kimyasal gebelikle sonuçlandı.Bizde 2. denemeyi ekimde yaptıralım dedik ve tatile gittik. Deli gibi eğlendik.Denizden, havuzdan çıkmadım, hopladım, zıpladım, ağır bavulları kaldırdım.Hep biyerlere uzandım yediklerime hiç dikkat etmedim veeee ben bu ay HAMİLEYİMMMM... Hala inanamıyorum.Dün akşamüstü idrar testi yapmıştım ikinci çizgi çıktı akşamda kan verdim ve sonucum 243,5. Büyük Allahım bu hayırlı ayda sonunda bana da nasip etti.Binlerce şükürler olsun ona.İsteyen herkese nasip etsin inşallah. Şimdi hem çok heyecanlı hemde çok tedirginim.Allahım sevincimi yarım bırakmaz inşallah.

AYYYY Canım nasıl sevindim anlatamam Allah çok büyük hiç ümidimizi kaybetmememiz gerekiyor. Allahım kucağına almayı nasip etsin sağlıkla, mutlulukla inşallah. Bu arada beni bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim. Kafamı çok karıştırmamak için araştırma yapmamayı düşünüyorum yaz sonu direkt Ege Tüp bebeğe gideyim diyorum. 35 yaşından sonra mı 2 embriyo konuyor bu konuda bir bilgin var mı?

AYYYY Canım nasıl sevindim anlatamam Allah çok büyük hiç ümidimizi kaybetmememiz gerekiyor. Allahım kucağına almayı nasip etsin sağlıkla, mutlulukla inşallah. Bu arada beni bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim. Kafamı çok karıştırmamak için araştırma yapmamayı düşünüyorum yaz sonu direkt Ege Tüp bebeğe gideyim diyorum. 35 yaşından sonra mı 2 embriyo konuyor bu konuda bir bilgin var mı?

Çok teşekkür ederim.İnşallah sağlıklı bir hamileliktir ve sonuna kadar gider.Çok tedirginim ama yapacak birşeyim yok.Kendimi ve varsa bebeğimi Allaha emanet ediyorum, hayırlısı olsun inşallah. Evet araştırdıkça kafası karışıyor insanın. Belki yazmışsındır ama bir sorun var mıydı sizde? Eğer önceden yaptırdığın tetkik,test sonuçların varsa onlarıda götür. Tekrar yapılmasına gerek kalmayabilir.Rapor çıkmasını beklemeyeceğin için işin uzun sürmeyebilir.35 yaşından sonra yada 3. tüp denemesi olana 2 embriyo koyuyorlar.Bu konuda ege üniversitesi çok katı malesef.Özelde 2-3 embriyo koyduklarını duymuştum ama ege tek koyuyor.Hadi bakalım güzel haberlerini bekliyorum...

hestia

tüp bebektn sonra kendiliğinden gelen bebekler gerçekten tam bir mucize gibi geliyor bana da bu aşamaların beklemenin ne kadar zor olduğunu bildiği için heralde hiç tanımasakta birbirimizi sanki kendiimizmiş gibi yürekten seviniyoruz..Allah tamamına erdirsin sağlıkla kucağına da alırsın inşallah bu arada ben de öğretmenim bebek özlemi çeken ne çok öğretmen varmış:) bu arada merak ettim sizin sorun neydi yani ne kadardır bekliyordunuz bebek için?cevaplarsan çok sevinirim en azından bizim içinde bir mucize gerçekleşirmi diye umutlanırız..

hestia

tüp bebektn sonra kendiliğinden gelen bebekler gerçekten tam bir mucize gibi geliyor bana da bu aşamaların beklemenin ne kadar zor olduğunu bildiği için heralde hiç tanımasakta birbirimizi sanki kendiimizmiş gibi yürekten seviniyoruz..Allah tamamına erdirsin sağlıkla kucağına da alırsın inşallah bu arada ben de öğretmenim bebek özlemi çeken ne çok öğretmen varmış:) bu arada merak ettim sizin sorun neydi yani ne kadardır bekliyordunuz bebek için?cevaplarsan çok sevinirim en azından bizim içinde bir mucize gerçekleşirmi diye umutlanırız..

Ege üniversitesinde tedavide olanların dosyaları var.Dosyaların sol üst kısmında meslek bilgisi yazıyor. ve benim gördüğüm dosyaların belkide yüzde 80 inde öğretmen yazıyordu.Bende çok şaşırmıştım.Belki bana onlar denk geldi bilmiyorum ama gerçekten dediğin gibi çok var bebek özlemi çeken öğretmen. Arkadaşlarım arasında da var.Allah herkese nasip etsin inlşallah.Ben çok şaşkınım gerçekten.Bizde bir sebep yoktu sebepsiz infertilite yani.Toplamda 3 yıldır istiyorduk ara sıra benim ilaç kullanmam nedeniyle korunduğumuz aylar oldu. 2 aşılama negatif 1 tüp denemesi kimyasal gebelik sonucu aldım.2. denemeyide egede yaptıracaktım ekim ayında.Ve ekime kadar bu konuyu çok düşünmeme kararı aldım.Özellikle son 1 yıldır bu konudan başka hiç birşey düşünmüyordum çünkü, çok yorulmuştum.Başka planlar yaptım.tatile çıktık, diyete bile başlamıştım 10 gün önce.Sanırım eşimle ikimizin de rahatlamamız etkili oldu diye düşünüyorum ve benim için mucize gerçekleşti.Mucizelere inanın.Çevremde benim gibi tüp denemesinden sonra kendiliğinden hamile kalan 4-5 arkadaşım var.Onlara gıptayla bakardım keşke benimde öyle olsa derdim oldu.Hala inanamıyorum.Ne olur ümidinizi kaybetmeyin ama tüm derdinizde bu olmasın.Stres çok etkili. Darısı başına inşallah.

Çok teşekkür ederim.İnşallah sağlıklı bir hamileliktir ve sonuna kadar gider.Çok tedirginim ama yapacak birşeyim yok.Kendimi ve varsa bebeğimi Allaha emanet ediyorum, hayırlısı olsun inşallah. Evet araştırdıkça kafası karışıyor insanın. Belki yazmışsındır ama bir sorun var mıydı sizde? Eğer önceden yaptırdığın tetkik,test sonuçların varsa onlarıda götür. Tekrar yapılmasına gerek kalmayabilir.Rapor çıkmasını beklemeyeceğin için işin uzun sürmeyebilir.35 yaşından sonra yada 3. tüp denemesi olana 2 embriyo koyuyorlar.Bu konuda ege üniversitesi çok katı malesef.Özelde 2-3 embriyo koyduklarını duymuştum ama ege tek koyuyor.Hadi bakalım güzel haberlerini bekliyorum...

Aklına hep güzel şeyler getir.Allaha emanet et olumlu düşün olumlu olsun tadını çıkar lütfen tedirgin olma. Biz de sorun bende aslında kendinden hamile kalabiliyordum başlarda ama kanımda pıhtılaşma varmış düşük oluyordu sonra uzun süre hamile kalamadım.Kafama çok takıyorum ondan herhalde. Pıhtılaşma için hamile kalınca kan sulandırıcı iğne olmam gerekiyor her gün.Bir de bağışıklık sistemim reddediyormuş bebeği.Bu bakımdan da Ege iyi olabilir teşhis açısından. Aslında her şeyin bir zamanı var ben buna çok inanıyorum zamanı gelince Allah ol dedikten sonra olur. Senin adına çok sevindim dediğim gibi lütfen tadını çıkar.

arkadaşlar daha önce ege ünv.de tüp bebek yaptıran arkadaşlar cevap yazarsa sevineceğim biz izmirde oturmuyoruz yakın bir ildeyiz,,izmirde ki tüp bebek merkezlerini çok iyi bilmiyorum siz ege ünv.yi tavsiye ediyor musunuz birde ben rapor çıkaramayacağım orda özel olarak da yapılıyormu bu işlem ve tabi ki işlemler için çok uzun süre beklemek gerekiyor mu

arkadaşlar daha önce ege ünv.de tüp bebek yaptıran arkadaşlar cevap yazarsa sevineceğim biz izmirde oturmuyoruz yakın bir ildeyiz,,izmirde ki tüp bebek merkezlerini çok iyi bilmiyorum siz ege ünv.yi tavsiye ediyor musunuz birde ben rapor çıkaramayacağım orda özel olarak da yapılıyormu bu işlem ve tabi ki işlemler için çok uzun süre beklemek gerekiyor mu

Ücretli olarak da yapılıyormuş ben de Egede ücretli yaptırmayı düşünüyorum hayırlısı olsun.

Hestia çok çok sevindim. Bende 21 haziran'da Ege'de transfer oldum. Kimyasal gebelik. Amh testim düşük olduğundan Ağustos'da 2. tüp bebek denememe başlayacağız. Bende senin gibi tatile gittim ve hopladım zıpladım. Adetin gecikti mi? nasıl farkettin?

Kızlar ben de Ege universitesinde 1 kez tüp bebek denemesi yaptırdım. Kimyasal gebelik oldu. Yani sonuç olumsuz. 2. yaptıracagım bu ay. Şunu merak ediyorum eğer Erol bey ve ya Ege hanımdan randevu alırsam universitedeki normal prosedürden bir farkı olacak mı? İlgi tabiki farklı ama bunun dışında bir fark var mı? Değişik bir şey uygulanıyor mu?

Yanıtlarınızı merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum
Teşekkür ederim şimdiden

Hestia çok çok sevindim. Umarım bu sefer sonuna kadar gider.
Bende 21 haziran'da Ege'de transfer oldum. Kimyasal gebelik. Amh testim düşük olduğundan Ağustos'da 2. tüp bebek denememe başlayacağız. Bende senin gibi tatile gittim ve hopladım zıpladım. Adetin gecikti mi? nasıl farkettin?

rahim filmini herkesten istiyorlar mı? sen nerede yaptırdın o işlemi?? bizim 3. denmemiz olacak. birini ankara maya da, birini istanbul memorialde yaptırdık. ikiside negatif. ama bu sefer eşim varikosel ameliyatı oldu. inşallah hayırlısıyla bu sefer egede pozitif görürüz.

canım bende daha önce memorıalde tup bebek yaptırdım ılkı hıc tutmadı dondurulmuslarımla deenedım tuttu ama 7 haftalıkken dusuk yaptım ben ordan memnunum benım esımın de varıkosel problemı var amelyat olmadan önce 5 mılyondu ve tamamen saglıksızdı sımdı amelyat olalı 2 sene gectı ve 100 mılyonlarda ve saglıklı hareketlı ler sukur sımdı ben ekım ayında yenıden tup bebek yaptıcam hayırlısıyla bodrum da yasıyorum ıstanbula gıtmek cok zor ama oraya gıtmek ıstıyorum esımde yakın dıye egeye gıdelım dıyo kararsız kaldım benım yasım 24 ve kasımda yenı 3 yıllık evlı ocaz ondan devlet karsılamıyo bısım tedavıyı bıde ben pkoluyum adet hıc göremıyom ılac alırsam anca öle göruyom

Halime 35

Rahim filmini iyi bir doktor mutlaka ister. Rahimde sorun varsa pahalı bir işlem olan tüp bebek denemesine geçmeden önce rahimde bir sorun olup olmadığını görmek için istiyorlar. Hatta bana rahim filmimde her şey normal ve yaşla uyumlu olmasına rağmen Erol Tavmergen yaşla uyumlu olsada hamile kalmayı zorleştırabileceği için histereskopi de yaptıttırdı.
Yani gerekiyorsa mutlaka yapılsın istemeyen doktordan şüphelen. Tüplerin tıkalı olabilir belki böyle bir sorun var ve çözülürse kendiliğinden bile hamile kalabilirsin!

Son düzenleme:
Kızlar ben de Ege universitesinde 1 kez tüp bebek denemesi yaptırdım. Kimyasal gebelik oldu. Yani sonuç olumsuz. 2. yaptıracagım bu ay. Şunu merak ediyorum eğer Erol bey ve ya Ege hanımdan randevu alırsam universitedeki normal prosedürden bir farkı olacak mı? İlgi tabiki farklı ama bunun dışında bir fark var mı? Değişik bir şey uygulanıyor mu?

Yanıtlarınızı merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum
Teşekkür ederim şimdiden

bu sorunun cevabını ben de çok merak ediyorum siz ege ünv de ücretli mi yaptırdınız ilk tüp bebeği??

Ben ilkini devletten 1. hakkımı kullandım.

Bu arada istanbul'da 1 numara Alamn hastanesi Bahçeci tüp bebek merkezinin sayfasında çok ileri teknikler uygulandığı yazıyor .

%80 döllenme
%50 kimyasal gebelik
%40 gebelik
%30 bebek eve götürme.
Sonuç hep aynı. ) Eylül'de bir hocayla bu meseleyi konuşmıştum bana bilimsel mekalelerde Ege üniversitesinin %30 eve bebek götürme oranı olduğunu bunun 9 Eylül'de de aynı olduğunu söyledi. Bilimsel makalelerde aldatıcı yazı yazılamayacağını söyledi. Bahçeci'yi okuyunca baktım onlarda %30 eve bebek götürme oranını veriyorlar. ne ileri teknik uygularlarsa uygulasınlar sonuç ne yazıkki hep aynı.

Bu durumda fazla para vermeye gerek var mı?

Ayrıca tatlım. Tüp bebek masrafından daha önemlisi. 35 yaş altı tek 35 yaş üstü 2 embriyo transferi yapılabiliyor. Diğer embriyolar donduruluyor. Ben Ege'de 1 embriyo dondurttum. 330 TL ödedik. Embriyo sayısı önemli değil. Transfer sanırım ücretsiz. İstanbul ve Ankara'daki ünlü merkezleri telefonla aradım. Embriyo dondurma ücreti 800 dolar ya da 1150 TL. Dondurulmuş embriyo transfer ücreti ise 2000 TL. Yani asıl vurgun bunlardan yapılıyor.
Unutmayın birden fazla embriyo elde edilmesi olasılığı oldukça fazla. Bunları da ayrıntılı sormak da fayda var.

Tüp bebekte başarı oranı birden fazla ölçütle değerlendirilmektedir.
1-Fertilizasyon ( Laboratuvarda Döllenme) Oranı: Bu oran iyi laboratuvarı olan merkezlerde %80’ in üzerinde olmalıdır.
2-Biokimyasal Gebelik (Kanda gebelik testinin pozitif çıkması): Bu oran %50 civarındadır.
3-Ultrasonografi İle Görüntülenebilen Ve Takip Edilen Gebelik Oranı: Bu oran %40 civarındadır.
4-‘’Eve Canlı Çocuk Götürme’’ Oranı: Bu oran ise %30 civarındadır. Hastaları ilgilendiren temel değerin de sonuncusu olması gerekir.
Üç başarısız deneme sonrası aileler için gebelik elde etme oranını maalesef çok arttırmamaktadır. Preimplantasyon genetik tanı (embriyo transferi öncesi genetik araştırma), co-culture ( laboratuar ortamında suni ana rahimi oluşturulması) , sperm seçim yöntemlerinin değiştirilmesi gibi ek uygulamalar yapılmaktadır. Ancak bu yöntemlerin de başarıyı anlamlı oranda artırdığına dair yeterli kanıt henüz yoktur. Benim şahsi tecrübelerime göre bu hastalara blastosist transferi önerilmeli ve bu hastalarda eğer embriyoları blastosiste gitmiyorsa transfer yapılmamalıdır. Böylece hastanın, transfer sonrası boşu boşuna büyük ümitlerle beklemesinin önüne geçilmiş olur.

BU Bahçeci'nin ana sayfasından alıntı. Bunu okuyunca anladım transfer eden hoca dışında halen ciddi bir gelişme yok tüp bebekte. Tayyip yasayı değiştirmeseydi birden fazla embriyo transferi yapılabilseydi 2010 öncesi şansın daha fazla olduğu ve devlet 3 denemeyi karşılarken 3 çocuk yapın diyen başbakan dtüp bebek deneme sayısını 2 'ye indirdi. Yani gerisi ne yazıkki Allah'a kalmış

ben symrnada tüp bebek yaptırdım ve negatifti,şimdi egede tedavi görüyorum,2.ci aşılama için gün sayıyorum,başarı oranının yüksek olduğunu duymuştum,bence egeyi düşünebilirsin ,herşey düzenle işliyor her birey için farklı ilaçlar uyguluyorlar,ticari yaklaşmıyorlar en azından ,

Ege üniversitesinde tedavide olanların dosyaları var.Dosyaların sol üst kısmında meslek bilgisi yazıyor. ve benim gördüğüm dosyaların belkide yüzde 80 inde öğretmen yazıyordu.Bende çok şaşırmıştım.Belki bana onlar denk geldi bilmiyorum ama gerçekten dediğin gibi çok var bebek özlemi çeken öğretmen. Arkadaşlarım arasında da var.Allah herkese nasip etsin inlşallah.Ben çok şaşkınım gerçekten.Bizde bir sebep yoktu sebepsiz infertilite yani.Toplamda 3 yıldır istiyorduk ara sıra benim ilaç kullanmam nedeniyle korunduğumuz aylar oldu. 2 aşılama negatif 1 tüp denemesi kimyasal gebelik sonucu aldım.2. denemeyide egede yaptıracaktım ekim ayında.Ve ekime kadar bu konuyu çok düşünmeme kararı aldım.Özellikle son 1 yıldır bu konudan başka hiç birşey düşünmüyordum çünkü, çok yorulmuştum.Başka planlar yaptım.tatile çıktık, diyete bile başlamıştım 10 gün önce.Sanırım eşimle ikimizin de rahatlamamız etkili oldu diye düşünüyorum ve benim için mucize gerçekleşti.Mucizelere inanın.Çevremde benim gibi tüp denemesinden sonra kendiliğinden hamile kalan 4-5 arkadaşım var.Onlara gıptayla bakardım keşke benimde öyle olsa derdim oldu.Hala inanamıyorum.Ne olur ümidinizi kaybetmeyin ama tüm derdinizde bu olmasın.Stres çok etkili. Darısı başına inşallah.

hestia çok ama çok sevindim. allah tamamına erdirsin. ben de senden kısa bir süre sonra negatifi gördüm inşallah ben de böyle bi sürprizle karşılaşırım. hayırlı olsun. gözün aydın..:KK9:

X