Bebek Beslenmesi ek gıdalar ve bebek gelişimi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
merhaba kızlar hava çok güzeldi bugün çarşıya çıktık gezindik biraz güneşlendik :)) ama maalesef çin malı olmayan bir tek oyuncak bulamadım :KK43:( almadım bende poşetlerle oynamaya devam şimdilik
ek gıda konusunda sıkıntılıyım bugünlerde herşeyi bizim yediğimiz gibi tatlı tuzlu yemek istiyo

evet canım malesef çin malı olmayan oyuncak yok ama pahalı olanlardan tercih edersen hammaddesi sağlığa zararlı olmayanlardan oluyo ucuzlardan korkmak lazım :KK20::KK20:

arkadaşlar yaa oğlum çıldırdı.. tam 15dk ağladı avazı çıktığı kadar sonra yarım saat iç geçirdi.. yatağına koyduğum anda ağlamaya başlıyor tekrar aynı şekilde.. yarım saat kucağımda salladım o da iç geçirdi şimdi uyudu ama hala iç geçiriyor :KK14: ne oldu anlamadım.. kayısı mı dokundu acaba :KK14:

ayy canım benim ne oldu acaba sanki gaz gibi ama kıyamam ben ona

ilk önce dün densizin bir tam ben oğlumu uyuttuktan sonra zile bastı tam kapıya ğiderken bir daha bastı diafonda kim olduğunu sordum tamıyorum sadece açmamı istedi birde erkek ismi verdi bende açamam tanımıyorum dedim oda kususra bakma deyince bende kusura bakarım bebeğim uyandırdınız dedim ğirdim içeri.2 saat sonra yanıma yeni taşınan komşu(ğüya komşu)kapımı çaldı bir bağırıyor bütün bina ayağa kalktı.vay efendim sen nasıl benim misafirime öyle dersin bilmem ne yaparmış.o benim çok şeyime ğöz yuymyormuş.dedim neye göz yumuyorsun ben bir karı bir kocayım bebeğimde küçük.neymiş benim oğlan ğece ağlyormuş.bunlara ses etmiyor göz yumuyormuş.ne yapıyım bebnin ağzına pamukmu tıkayım anlamadım.ben içeri ğirdim sinirden tansiynum çıktı.bende hipertansiyon var bu arada.yere düştüm benimkide bana bakıyor oğlum zavallı.neyse sonra gece oğluşum nasıl korktuysa ğözlerini açmadan rüyasında ağlıyordu.kızlar nasıl üzüldüm.benim suçum varmı anlamdım?*????

ikinci konuda benim annem kanser ğögsünü aldılar rahmini kazıdılar son olarakta kemik kanseriydi 1 yıldır iyiydi.şimdi gene debermiş hastalık.annem yine kemolara başalyacak.yazada kardeşimin düğünü vardı.nasıl olacak bilmiyorum.neyse kusura bakmayın sizinde başınızı ağrıtım.

ama kızlar burda ben haklımıyım haksızmıyım bilmiyorum.sizce::KK50::KK50::KK50:

böyle insanlardan heryerde var demekki bende bu konudan rahatsızım zilde yazı var basmayın oğlum uyuyor diye inadına basıyolar anlayışsız insan:KK53: çooooook üzülme canım sen

slm kızlar,bende yorgunluktan ölüyorum 2,5 saatlik uykuyla ayaktayım bide dişim ağrıyorki hiç tadım yok.Gecede başıma ne geldi.Oturduk film izledik gece 1e gelirken kalktık yatacaz artık sen göğsüme bir ağrı saplandı nefes alamıyorum.Geçer dedik bekle bekle geçmedi.Eşimde hadi hastaneye gidelim dedi. Gece gece acildeydik.Kaynanamları çağırdık kaanın başında durdular.Film çektiler tahlil yaptılar bişey yyok.Kas ağrısıdır dediler.Bi iğne kaktılar geçti. ssonra eve gel kaynanamlara dert anlat.Film çektikleri için duş almak zorunda kaldım radyasyon kalmasın diye.Yatana kadar 5 oldu. 7,5taada oğlm kalktı.Sancılandı sanırım uğraş uğraş uyutamadım.Beşiği sallarken uyuyor bırakınca başlıyor bağırmya. Sonrada 9 da eşimi kaldrdım benim uyku yalaan oldu.

geçmiş olsun canım

bu arada bbugün başıma gelene bakın güzel giyindik hazırlandık dışarı çıkacağız bu başladı mı çır çır çığırmaya ben de hemen çıkalım da sussun diye telaşlandım apar topar çarptım kapıyı çıktıımmm... vee evet kapıda kaldıımm. :KK53::KK53::KK53: allahtan çocuğu çıkarmıştım sonra babamızı aradım ama o da işlerini halledene kadar ben tam 2 saat kedi gibi dolandım ama hava müthiş güzeldi:nazar::nazar: çok rahatladım :KK64:

çok komiksiniz ya:KK9::KK9::KK9::KK1::KK1::KK1:

merhabalar..
akşamki krizden sonra uyukuya daldık sonunda.. hala neden krize girdiğini bilmiyorum..
muhallebisini de yemedi bugün.. anladığım kadarıyla muhallebi yemekten sıkılıyoruz.. kahvaltıdan da sıkıldı zaten.. değişik şeyler yedirmem gerekiyor artık.. değişikneler yediriyorsunuz? belki burada paylaşırsak hepimize faydası olur.. meselaben başlayayım;

ben bugün sebze püresine patates,havuç,kereviz, ve parmak ucumkadar da bal kabağı koydum sırf vitamini olsun diye.. yine pirinç ve zeytin yağıyla güzel oldu.. öğleden sonra yedirdiğim şeyi yazdım zaten ama dokunmuş olabilir 1 hafta sonra tekrar deneyip size haber veririm.. bir de aynı şeyi belki diğer kuru meyvelerle de deneyebiliriz..

aaaaaaa şekerdelisi sendemi konyalısın çok sevindim:KK16::KK16::KK16: annemler merkezde değil ereğlideler ama konyaya çok sık gider gelirim teyzemler dayımlar kuzenler akrabalar hep konyada sen şuan nerdesin konyadaysan geldiğimde görüşebiliriz :13::13::13::13:

Aaa ben ereğliyi çok iyi biliyorum. Ben Ayrancıda çalıştım. O zamanlar çok giderdik Ereğliye gerçi Ereğliler Karamanı pek sevmezler. Ben Karamanlıyım. Karaman il oldu biz olmadık diye :)

Aaaa ne kadar memnun olurum:) mutlaka görüşelim canım konya merkezdeyim canım real in o tarafta Sorularım vardı ama hatırlayamadım dr da da böyle olur!!!

Realin orada siteler var biliyorum çok güzel oralar. Benim ev arkadaşımda şimdi oralarda oturuyo. Biz bi ara Konyaya taşınmayı düşündük ama eşimin işinden dolayı Ankaradayız. Konyada evler çok güzel geniş küçük şehir havasında ama büyükşehir gibi her imkan var. seviyorum konyayı.

merhabalar..
akşamki krizden sonra uyukuya daldık sonunda.. hala neden krize girdiğini bilmiyorum..
muhallebisini de yemedi bugün.. anladığım kadarıyla muhallebi yemekten sıkılıyoruz.. kahvaltıdan da sıkıldı zaten.. değişik şeyler yedirmem gerekiyor artık.. değişikneler yediriyorsunuz? belki burada paylaşırsak hepimize faydası olur.. meselaben başlayayım;

ben bugün sebze püresine patates,havuç,kereviz, ve parmak ucumkadar da bal kabağı koydum sırf vitamini olsun diye.. yine pirinç ve zeytin yağıyla güzel oldu.. öğleden sonra yedirdiğim şeyi yazdım zaten ama dokunmuş olabilir 1 hafta sonra tekrar deneyip size haber veririm.. bir de aynı şeyi belki diğer kuru meyvelerle de deneyebiliriz..

canım ben de pek değişik şeyler yapmıyorum bugün patates ,havuç,irmik ve tereyağı karıştırarak püre yaptım bir tatlı kaşığıda pekmez koydum .

Aaa ben ereğliyi çok iyi biliyorum. Ben Ayrancıda çalıştım. O zamanlar çok giderdik Ereğliye gerçi Ereğliler Karamanı pek sevmezler. Ben Karamanlıyım. Karaman il oldu biz olmadık diye :)

Realin orada siteler var biliyorum çok güzel oralar. Benim ev arkadaşımda şimdi oralarda oturuyo. Biz bi ara Konyaya taşınmayı düşündük ama eşimin işinden dolayı Ankaradayız. Konyada evler çok güzel geniş küçük şehir havasında ama büyükşehir gibi her imkan var. seviyorum konyayı.

evet konyanın evleri çok geniş oluyor bende beyşehire gidince lojmandan taşınmayı düşünüyorum kutu gibi çok küçük geniş bir eve çıkacam inşallah ,geniş ev ferah oluyor dar evde insanın ruhu daralıyor

bizde bu sene tayinciyiz konyayı yazmayı düşünüyoruz ama ilçe çıkar die korkuyoruz hayırlısı bakalım bende gelirsem konyaya bi buluşma ayarlarız artık :KK52:
sıla içinde değişik tarifler araştırıyorum yediği bi kaç çeşit bişey var ondanda sıkıldık istediğim gibi yeşillik sebzede bulamıyorum burda offfff

bizde bu sene tayinciyiz konyayı yazmayı düşünüyoruz ama ilçe çıkar die korkuyoruz hayırlısı bakalım bende gelirsem konyaya bi buluşma ayarlarız artık :KK52:
sıla içinde değişik tarifler araştırıyorum yediği bi kaç çeşit bişey var ondanda sıkıldık istediğim gibi yeşillik sebzede bulamıyorum burda offfff

zor iş şu tayin işi ama başa gelince çekiliyor:KK1:
ben de değişik birşey yapayım diyorum ama birşey bulamıyorum ki çocukta sıkıldı aynı şeyleri yemekten iki gündür yoğurt vermiyorum bari yarın yoğurt yapayım

senin bebişpekbir ısırmalık fotoda :KK1: sıkıştırasım geldi :KK1:

iyi geceler kıslar.. kocişle bozuştuk :KK43: yine yastıkla boğasım var.. :KK43:

slm kızlari2 günüdür sizi boşluyorum,acayip gezer olduk oğluşumla,dün annenneye gittik,bugün de alışverişe,markette ben mamalara bakıyorum oğlum da elini uzatmış tutmaya çalışıyor:KK1:

sen yine iyisin biz her yemekten sonra üzt değişiyoruz.. ya çarpıp döküyo kaşığı ya da eliyle yakalayıp diğer elini içine batırıyor.. bişi de diyemiyorum yesin yeterki tomrukum :KK16:
aynen,her yemekten sonra iç badi dahil değişiyorum ben
aayyy çok komik ya benimkininde salyası çok kucağımızda gezerken yukardan aşağıya salyalar iniyo elimin üzerinden kayıp iniyo aşağıya salya seli... :KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:
benimki de öyle,ben alıştım eşim alışamadı,peçete diye bağırıyor eline damlayınca:KK60::KK60:
ya mehmet alp bir bağırmadır öğrendi üç gündür kafam beynim kalmadı ,tepki vermiyorum unutsun diye kendisinin çok hoşuna gidiyor sanırım çıkardığı ses sürekli bağırıyor:KK52::KK52:
utku da öyle yapıyor.dün öğleden sonra komşu gelmişti,onun yanında susmak bilmedi,biz sustuk onu dinledik sanki:KK52::KK52:nazar olacak diye kokrtum,emzik veriyorum sussun diye emziği çıkarıp devam ediyor kaldığı yerden:emir_bebek:
ilk önce dün densizin bir tam ben oğlumu uyuttuktan sonra zile bastı tam kapıya ğiderken bir daha bastı diafonda kim olduğunu sordum tamıyorum sadece açmamı istedi birde erkek ismi verdi bende açamam tanımıyorum dedim oda kususra bakma deyince bende kusura bakarım bebeğim uyandırdınız dedim ğirdim içeri.2 saat sonra yanıma yeni taşınan komşu(ğüya komşu)kapımı çaldı bir bağırıyor bütün bina ayağa kalktı.vay efendim sen nasıl benim misafirime öyle dersin bilmem ne yaparmış.o benim çok şeyime ğöz yuymyormuş.dedim neye göz yumuyorsun ben bir karı bir kocayım bebeğimde küçük.neymiş benim oğlan ğece ağlyormuş.bunlara ses etmiyor göz yumuyormuş.ne yapıyım bebnin ağzına pamukmu tıkayım anlamadım.ben içeri ğirdim sinirden tansiynum çıktı.bende hipertansiyon var bu arada.yere düştüm benimkide bana bakıyor oğlum zavallı.neyse sonra gece oğluşum nasıl korktuysa ğözlerini açmadan rüyasında ağlıyordu.kızlar nasıl üzüldüm.benim suçum varmı anlamdım?*????
ikinci konuda benim annem kanser ğögsünü aldılar rahmini kazıdılar son olarakta kemik kanseriydi 1 yıldır iyiydi.şimdi gene debermiş hastalık.annem yine kemolara başalyacak.yazada kardeşimin düğünü vardı.nasıl olacak bilmiyorum.neyse kusura bakmayın sizinde başınızı ağrıtım.

ama kızlar burda ben haklımıyım haksızmıyım bilmiyorum.sizce::KK50::KK50::KK50:

annene geçmiş olsun canım,senin komşu yine insaflıymış,benim alt koşu geçen gün geldi,sabah 8de oğlum ağlamış,hanimefendi uyanmış,rahatsız olmuş:KK47:çıldırdım

merhabalar..

ben sabahları rezene çayına bebek ekmeği koyuyorum,labne peynirle yiyor birazcık .yoğurdunu sade yemiyor mutlaka meyve katıyorum ya reçeliya kayısı püresi
iyi geceler kıslar.. kocişle bozuştuk :KK43: yine yastıkla boğasım var.. :KK43:
biz de epey bozuşmuştuk dün barıştık,bazen insanı çıldırtıyorlar:KK53:ben de hep gece uyuyunca boğma planları kurarım:KK60::KK60::KK60:

merhaba kızlar hava çok güzeldi bugün çarşıya çıktık gezindik biraz güneşlendik :)) ama maalesef çin malı olmayan bir tek oyuncak bulamadım :KK43:( almadım bende poşetlerle oynamaya devam şimdilik
ek gıda konusunda sıkıntılıyım bugünlerde herşeyi bizim yediğimiz gibi tatlı tuzlu yemek istiyo

Canm bilinen markaların Çin üretimlerine güvenebiliriz bence.Belli markalar isimlerini kesinlikle
riske atmazlar. Chicco,playskool,shelcore aklıma gelenler.Çin'de üretilen herşey kötü olamaz.Belli markalar belli standartlarda üretim yaptırırlar. Bir de çıngırak,tutma oyuncağı gibi oyuncakları ahşap alabilirsin,Haba çok iyi bir Alman markasıdır,ahşap ağırlıklı oyuncak üretir.

2 gündür giremiyordum,biraz gezdik güzel havanın tadını çıkarttık,şimdi bir bakayım dedim,sen nasılsın dilek abla ,bebiş nasıl?

iyi geceler uyku tutmadı ya kızım uyumadıgı zaman acayıp uykum oluyor yavrum kac gundur erken yatıyor bu seferde ben uyuyamıyorum yarın agır mısafırım var strestenmı uyuyamıyorum acaba

X