Mutfak Püf Noktaları ekmek yapma makinesi kullananlar

Bakkal ekmeği

1 cup su
1,5 küçük ölçek tuz
2 büyük ölçek z. yağıu
3 cup un
1,5 küçük ölçek maya

bu tarifin lezzeti bakkaldan alınan ekmeğe çok benziyor. Ayrıca bunu sadece hamur programında yoğurup sonrasında dışarıda küçük yuvarlaklar halinde şekillendirip 1-2 saat daha mayalandırıp üzerine sulandırılmış yumurta akı sürüp fırına verdiğinizde inanılmaz güzel bir ekmek oluyor.

bende gecen sene molinex inkini aldım.oncelerı cok sınır oldum tutturamadım bı turlu.sonucta unu falan mutfak tartısı olmadan ayarlamak cok zor.o verdıgı kalıba bastırarak koymakla bastırmadan un koymak bıle mıktarı ve sonucu cok etkılıyor.bende naptııım?
kaydirigubbakcemile3
hazır karısım unlar var.onlardan aldım.ruşeymin ekmegi favorım.her defasında baska denıyorum gercekten cok guzel oluyor:))kaydirigubbakcemile2

bizim bi arkadaşın annesi evde kendi yapıyor ekmeği çok lezzetli gerçektende cokacimcoook
zeytinli, cevizli falanda yapıyorlar çeşit çeşit mmmm cokacimcoook
bilsem ki bende evde yapabilicem alırım ama evde o kadar vakit geçirmiyorum maalesef

bizim bi arkadaşın annesi evde kendi yapıyor ekmeği çok lezzetli gerçektende cokacimcoook
zeytinli, cevizli falanda yapıyorlar çeşit çeşit mmmm cokacimcoook
bilsem ki bende evde yapabilicem alırım ama evde o kadar vakit geçirmiyorum maalesef

Ekmek makinesinde ekmek yapmak için başında beklemen gerekmiyorki malzemeyi atıyorsun programlıyorsun o pişiriyor. Ha tabi evde yemek falan yemiyorsan o başka

Bende aldım kullanıyorum. İlk yaptığım ekmek çok kötü oldu. Yenemiyecek tarzdaydı. ama sonra öğrendimki 3 saatlik programda 900 gr. şeklinde yapıyorum bide kepekli undan yapıyorum çok güzel oluyor. Eşim ve ben çok severek yiyorum valla.

Ekmek yapma makinesinde kısa programda yapılan ekmekler güzel olmuyor. Bu yüzden 3 saatlik programda yapmak gerekiyor. En iyiside işin varsa önceden programlayıp yemek saatine sıcacık ekmek hazırlamak. Ayrıca güzel ekmeğin tek püf noktası sıvılar en allta katılar en üstte olacak ve tabi ki en üste maya koyulacak ki ıslanmasın. Islanırsa ekmek hamur gibi oluyor. Kepekli ekmeklerde de kepek ununu ne kadar çok koyarsanız ekmek o kadar sıkışık oluyor. Benim tavsiyem tarif 3 cup un diyorsa 1 ya da 1,5 cup kepekli un koymak. O zaman çok lezzetli oluyor.

Annem de Sinbonun ekmek yapma makinası var kepekli undan yapıyor tabi normal unla karıştırarak harika oluyor ya çok da sağlıklı olduğunu düşünüyorum el değmeden hazırlanıyor.

ya bendede sinbo var harika çok memnunum içindeki diğer tarifleri hiç denemedim deneyen varmı varsa güzel öi ona göre yapiciimm :)

bu arada tarif defterindeki kolay kek i bir deneyin hariiiiiiikaaaaaa tek kelimeyle hele cevizle kuru üzüm kattınızmı tek kelimeyle muhteşem ötesi oluyor.... bunu deneyin ve buraya mutlaka yazın nasıl olmuş okkk. :)

Bakkal ekmeği

1 cup su
1,5 küçük ölçek tuz
2 büyük ölçek z. yağıu
3 cup un
1,5 küçük ölçek maya

bu tarifin lezzeti bakkaldan alınan ekmeğe çok benziyor. Ayrıca bunu sadece hamur programında yoğurup sonrasında dışarıda küçük yuvarlaklar halinde şekillendirip 1-2 saat daha mayalandırıp üzerine sulandırılmış yumurta akı sürüp fırına verdiğinizde inanılmaz güzel bir ekmek oluyor.

bunu yarın denicem :lepi:

annem fırın ekmeği sevdiği için beğenmiyo makineyle yaptıım ekmekleri, inşallah dediğin gibi yapabilirimde annemde beğenir :))

bunu yarın denicem :lepi:

annem fırın ekmeği sevdiği için beğenmiyo makineyle yaptıım ekmekleri, inşallah dediğin gibi yapabilirimde annemde beğenir :))

canım ben de kocama beğendiremiyordum ilk günler yadırgıyordu fırın ekmeği daha güzel bu da güzel ama fırının ekmeği daha güzel diyordu..ama ben naptım 300 ml su demişse yarısını süt yarısını su..ve de en sona ununu koyarken unun yarısını koyup 1 avuç kadar beyaz ğeynir yada ne seversen onu koydum diğer yarım kalan unu ilave ettim ..şimdi çok hoşuna gidio ekmekler çokk şükür.. inan işim çıkıp da merketten mecbur düşüp aldığım ekmeklerin tadı gelmio sanki artık..tövbe tövbe nimete öle denmemesi gerekir bi de sonuçta onu bile bulamayanlar var ama makineye alıştıktan sonra fırın ekmeğinin tadı yok..hımm bir de pişirmeye geçti ya son 25 dk kala aç kapağını yumurta sarısı sür fırçayla ve susam veya çörek otu kat..bak bakalım annen ne dicek bu ekmeği yedikten sonra:))

babaocağımın anakucağımın özlenen tadlarından biridir ekmek makinesinde ekmek. unu güzel oldu mu bi kabarır bi kabarır kabından taşar. efsane un söke un güzeldir.
tam ölçüyü bilmiyorum ama annem bir yumurta kırıyor birazcık süt ve sıvıyağ olarak da zeytin yağı koyuyor. tuz şeker oranını ayarlamak lazım. maya olarak da kuru maya koyuyor. bir de benim favorim incecik kıyılmış dereotu koyuyor. yumuşacık mis gibi dereotlu ekmek! cokacimcoook
amanıııın çok canım çektiiii çocuğum olsa düşerdiiiiiikaydirigubbakcemile3

bende yeni aldım ekmek yapma makinemi, sinbo 4705. aldığımdan beri kendim yapıyorum ekmeklerimizi ama henüz değişik bir tarif deneyemedim. çalıştığım için ancak ekmek yapabiliyorum ve biz eşimle çok memnunuz.
ilk yaptığımız ekmeği görünce ikimizde nasıl sevindik :)) gerçekten ekmek bu diye diye yedik.
ekmek tüketme oranımızda da bi artış olmadı henüz çok şükür. ikimizde meraklı gidip gelip makineye bakıyoruz ekmek yaparken :))

Ben de uzun zamandır kullanıyorum ekmek yapma makinesini. Ne yaparsam yapayım kabuğu sert oluyor. Ama ekmeğin lezetinden dolayı sert de olsa keyifle tüketiyoruz.

anuşka benimkinin markası king onda mesela renk veya sertlik diye geçer ,belki sen en sertini ayarlıyorsundur.benim ki hep orta ayarda ayarlıyorum.

bende epeydır kullanıyorum benımkı tefalın aldığımdan ıtıbaren hıc kotu ekmek yapmadı yalnız kek falan denemedım hıc

X