Göz Makyajı ela gözleri belirginleştirmek için önerileriniz?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
mor far ile kahverengi far benim gözlerimin yeşilini daha çok ortaya çıkarıyo özellikle mor kalem kaısı rengini denemedim ama oda yeşil rengini ortaya çıkarıyomuş

mor ve akhve gerçekten işe yarıyor.ayrıca şeftali tonları da öne çıkarıyor gözlerinizi..ancaK direk rimel sürüp dudaınıza da kırmızı tonlarnda ruj uygulayınca yeşili daha çok ortaya çıkıyor.

zaten mor ve kırmızı yeşilin zıt rengi olduğu için yeşili belirginleştirir
kahverengi de gözünüzdeki kahveler ile bütünleşip yeşili ortaya çıkarır...
ancak zıt olarak yeşil sürerseniz o yeşil de göznzdeki yeşlle birleşip kahveyi öne çıkarıyor amaasker yeşili khveyede dönk olduğu için gidiyor ela ile....
zaten jessica biel ela gözlü ve çoğnlkla kahverengi yapıyor göz makyajını böylece gözleri daha yeşil duruyor.Justin'mle çıktığı için sevmiyorm ama güzel oluyor

Son düzenleme:
benim en yakın arkadaşımın gözleri ela. :asigim:
koyu renk makyaj yapınca kahve gibi görünüyor bana gözleri.
ama mavi/yeşil kalem çekince, açık renk far sürünce yeşilimsi görünüyor. hihoyyyt

benimde gözlerim ela ve ben kesinlikle mor tonlarının gözleri daha çok ortaya çıkardığını düşünüyorum.mor tonlarında gözler daha yeşilimsi oluyor.Ama yeşilde wazgeçilmezim yeşil tonlarınıda beğeniyorum..kaydirigubbakcemile3

merhaba kızlar;
ben ela gözlüyüm makyajımı gözümün yeşili ön plana çıksın istediğim zaman ki bunu her zaman istiyorum:)) açık pembe tonlarını kullanırım ve pembe az pırıltılı olursa daha iyi duruyor, yeşil kullanacaksam eğer orta renkte yeşil fakat kesinlikle koyu yeşil kalem gözümün altına ihmal etmem, rn çok uyguladığım yöntem ise kırık beyaz far güzel bir zemin üzerine ardından koyu siyah bir kalem gözümün altına ve üstüne ve çok iyi bir rimel kullanıyorum en son olarak da kırmızı ruj kırmızı sevmiyorsanız kırmızıya yakın bi rek seçin ne çünkü yeşil kırmızı zıt renktir birbirlerinin renklerini canlandırırlar bu makyaja yoğun allık çok kötü durur çok çok hafif kullnırsanız yüzünüz aydınlık görünür.

valla ben pempe tonlarında makyaj yapınca ele gözlerim yem yeşil oluyor
ama gri tonlar da favorim
bugulu makyaj özellikler çok yakışır canım

genelde makyaj uzmanları ela gözlere kahve tonlarının yakıştığını iddia ederler fakat tek bir tonda değil kahvenin değşik tonlarını göz kapaklarıyla kaş diplerine doğru uygulamalısınız kızlar,benimde gözlerim ela ama bence her ela göz aynı dğl kahve ve yeşil tonları her ela gözlüde farklılık gösteriyor.Bende çok renk denedim en son şu sonuca vardım ki gözlerime en çok kahverengi yakışıyor,göz kapaklarıma bej rengi ve bakır-toprak tonlarında kahve sürüyorum değişik gölgelerdirmelerle bu iki rengi sürüyorum gözkapaklarıma,gözlerimin altına ve üstünede koyu kahve kalem çekiyorum,göz altlarıma ten rengimin bir ton açığı aydınlatıcı ve en sonunda siyah rimel,allık olarakda ışıltılı bronz tonları kullanıyorum çok hafif,dudaklarıma ise parlatıcı sürmeyi tercih ediyorum çünkü makyajda hem göz hemde dudakları ön plana çıkaramazsınız ve ben genelde gözlerimi ön plana çıkarmayı tercih ediyorum ve bence koyu renk saçlı ve buğday tenli ela gözlü insanlara bu tonlar çok yakışıyor hafif yanık tenli gösteriyor ve çok doğal duruyor evet genelde ben böyle yapıyorum ve her kıyafetimede gidiyor açıkçası ve gözlerim genelde asker yeşili duruyor..

ben simli kahve kalem sürüyorum,gözümün altına üstüne..far kullanmadığım için tavsiyede bulunamayacağım :)

mrb arkadaşlar bn foruma bgn üye oldum ve bu konu çok dikkatimi çekti.. bnm gözlerim ela şunu söylemek istiyorum doğru makyajı yaparsan ela göze her renk yakışır bunu çok iyi makyaj uzmanlarına sorabilirsiniz...ama size bir kaç öneride bulunmak istedim teninizin rengine uygun bi kapatıcı kullanın üstüne beyaz parlak bir far sürün( bnm sürekli kullandığım kajal'ın eye shadow 124 numaralı farını tawsiye ederim süper).. altına mavi far sürün(alix avien'in 410 numaralı kalemi çok iyi) içinede lacivert ince kalem çekin belli belirsiz.. memnun kaldığınız bir rimelide sürün.bu makyajı bn özel günlerde yapıyorum hatta acun ılıcalıya adriana lima geldiğindede bu tonlarda bi makyaj wardı gerçi onun gözleri mavi ancak inanın ela gözdede süper duruyoor çok kişi sordu göz makyajımı :)) inanılmaz güzel oluyor tabii yüzünüze uygun allık ve rujla birleştirip bi bütün olduğunda ela gözler iice ortaya çıkıyor.... günlük makyajlarımda
estee lauder' ın deluxe pure color eyeshadow renk paleti var içinde 10 renk var.1.5 yıl önce almıştım ve hala çok severek kullanıyorum içindeki renkler harika ve tam ela gözlere uygun renkler bunu bana boyner' in kozmetik reyonundan bir makyaj uzmanı önermişti... cildime uygun kapatıcıyı sürdükten sonra istediğim renk farı sürüyorum özellikle krem olanını bitirmek üzereyim... onun üzerine siyah göz kalemi çekiyorum... gözlerimi ortaya çıkartıyor. göz makyajında renk uyumuna çok dikkat etmek gerekiyor. kıyafete göre göz makyajı yapim die düşünmeyin sakın, mavi giydim mavi renk far pembe gydim pembe renk far sürim bunu bn yanlış buluyorum. herneyse mesela altın sarısı bir far kullanacaksın bunu yeşil bir farla bütünleştr. beyaz ışıltılı bir far kullanacaksan buna en çok açık pembe, mavi ve siyah tonları yakışıyor. siyah farda flormar'ın terracotta selection 61 numarası harika öneririm..
eğer gözlerin küçükse gözlerinin içine beyaz kalem çekin ve makyajınıza öyle başlayın... bnm gözlerim fazla iri ancakk bunu tw'de duymuştum...bn bildiklerimi paylaşmak istedim gözlerim ela ve bu şekilde makyaj yapıyorum.. umarım yardımcı olabilmişimdir herkese sevgiler yerimseniben

benıım goslerımde ela ela gozlulere encok fıstık yesılı seker pembesı tonlar ve morlar cok gusel gıdıo dıe dusunuorum cunku ben ole yapıorum orngn yesılı suruorum kaslarımın altına gumus rengı gos kalemı olarakta koyu yesıl cok gusel belırtıyo seker pembesının altına kahvarengı goz kalemı morun altınada buz mavısı deneyın sekerler harıka oldugunu gorceksınız esım uzman zaten ondan caldımdelikafadulden

ben de bir ela gözlü olarak en çok flormarın gri farının göz rengimi açığa çıkardığını düşünüyorum.bir de zeminde far olarak hafif sedefli beyaz bir far,göz altına ve üstine siyah kalem çekince de güzel oluyor şakkıdı

ya arkadaşlar herkes söylediği renklerde yaptığı makyajıyla bi resmini koysa şöyle gözlere zumlanmış resimler hem daha ii fikir edinmiş oluruz ne dersiniz:)

benim gözlerimle ela ve ben açık parlak bi gri ve yeşil tonlarını çok yakıştırıyoru..genelde gündüz göz altıma açık gri kalem çekiyorum ve rimel harika duruyo

melikee06 ya katılıorum. herkes yaptığı göz makyajının resmini koysa daha ii fikir ediniriz..

X