Ellerim neden böyle?

SeIena

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2023
54
18
Merhaba hanımlar. Bu ilk sorum. İnşaallah güzel günlerimiz olur burada. Soruya dönersek eğer, benim yıllar önce o kadar güzel ellerim vardı ki anlatamam ama maalesef şu an egzemanında verdiği sertlik vs derken ellerimi erkek eli gibi hissediyorum ve açıkçası üzülüyorum neden yumuşak değil diye. Rica etsem bana bilgi verir misiniz, evde neler yapabilirim?

Geçmiş olsun yanlış yönlendirmek istemem ama ödem var ise buz uygulayın, bir de bol nemlendirin ama egzamayı tetikler mi hiç bilmiyorum yanlış tavsiyede bulunmak istemem

Egzama için cildiyeden randevu alın,çok uzun senelerdir var bende.Kış aylarında ellerim çatır çatır çatlar ve yarıklar oluşur.Bütün deterjan ve türevleri ile temastan kaçının,mutlaka eldiven giyin.Sıvı sabun yerine doğal katı sabun kullanın ve asitli gıdalardan uzak durun.

Merhaba hanımlar. Bu ilk sorum. İnşaallah güzel günlerimiz olur burada. Soruya dönersek eğer, benim yıllar önce o kadar güzel ellerim vardı ki anlatamam ama maalesef şu an egzemanında verdiği sertlik vs derken ellerimi erkek eli gibi hissediyorum ve açıkçası üzülüyorum neden yumuşak değil diye. Rica etsem bana bilgi verir misiniz, evde neler yapabilirim?
Cilt doktoruna gidin baksin ilac krem yazar kullanirsiniz.

Merhaba eşek sütlü sabun kullanacaksınız katı formu da var sıvı formuda
Bepantholun bir sürü ürünü var çok kuru eller için ondan da kullanabilirsiniz kantoron yağlı krem de kullanabilirsiniz
Kantoron yağlı kremin organikliğine dikkat edin yağı yukarı çıkar biraz parmağınızla karıştırıp ellerinizin üstüne sürün gece yatmadan
Bide bulasık deterjanı vs organik ürünler tercih edeceksiniz öyle pril fairy türü değil aloveralı kokusuz vs

Kantoron yağının kendsini de kullanabilirsiniz ama ben sevmiyorum zor oluyor o yüzden kremini alın dedim
Bide kenevirli krem var ama kokusu rahatsız edici olabilir

X