Emziren anneler süt arttırmak için tavsiye

aysssqq

Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2023
49
9
Sevgili anneler sütüm var ama yeterli değil arttırmak için tavsiyelerinizi tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz ❤️

Sevgili anneler sütüm var ama yeterli değil arttırmak için tavsiyelerinizi tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz ❤️
Diyetisyen tavsiye olarak önce bol su dedi sonra bana marul, dereotu, yumurta, proteinli ürünler, yeşil biber, incir, süt ürünleri, kayısı kuru meyve, bunlar sütü arttırıyor diye söylemişti. İlk aylardan sonra da nane maydanoz ekleyebilirsin dedi.
Şerbetli tatlı kesinlikle süt yapmaz, sadece sana kilo aldırır nefsin çekerse yiyebilirsin dedi 🌸

Su ve uyku çok önemli gerçekten bol bol dinlenip su içmeye bak 🙂 bide doktorum yeşillik ye demişti geri kalanı da canın ne isterse ye şekerli şeyler süt yapar diye yedirip içirmeye çalışanlar olacaktır dikkat et kiloda yapıyor

Yeme içme nin süte %5 etkisi varmış bu arada, Suyun %80 ,moral stressiz olmaninda %15
Her fırsatta uyuyun. Emzirme sonrası sağım yapın . Çıkmayan sütün önemi yok amaç süt yok üret sinyali vermek beyine. Gece emzirmelerini atlamayın. Sık sık meme teklif edin. Ten tene temas bebeğinizle bol bol öpücükle sarılmalı emzirme seansları ...👍🥰

Yeme içme nin süte %5 etkisi varmış bu arada, Suyun %80 ,moral stressiz olmaninda %15
Her fırsatta uyuyun. Emzirme sonrası sağım yapın . Çıkmayan sütün önemi yok amaç süt yok üret sinyali vermek beyine. Gece emzirmelerini atlamayın. Sık sık meme teklif edin. Ten tene temas bebeğinizle bol bol öpücükle sarılmalı emzirme seansları ...👍🥰
Galiba suyu az içiyorum 😔

Galiba suyu az içiyorum
Su ve uyku çok önemli gerçekten bol bol dinlenip su içmeye bak 🙂 bide doktorum yeşillik ye demişti geri kalanı da canın ne isterse ye şekerli şeyler süt yapar diye yedirip içirmeye çalışanlar olacaktır dikkat et kiloda yapıyor
Yeşillik ishal eder dedikleri için yiyemedim ne kadar doğru bilmiyorum ama

Bol bol su içmek ve emzirmek.Bana emzirme hemşiresi ,ve okuduğum her yer, her seferinde bir meme dedi.Ama gittiğim bir doktor,senin ilk çocuğun her seferinde iki memeni de ver sütun artsin demişti.Cidden de daha iyi oldu.

Sürekli sağım yapmanın da şöyle negatif etkisi var.Surekli sagim yapildiginda memeden süt tazikli akiyormus ve bebek reddediyirmus.Benim solu reddetti.uykuda emzirdim, elimle sagdim derken çok zorlandım.Aklinizda olsun

Su ve uyku en önemlisi.
Takviye gıda olarakta dut, incir, bira mayası iyi gelmişti bana.
Sütüne güven, stres sıkıntı hiç iyi gelmiyor.

Boza birebir, bol su tükeyin 3 4 lt arası, ve buşgur cok artıroyor bulguru pilav olarak yeşilliklerle kısır olarak tüketin. Ben bu şekilde artırıp hem emzirip hemde sağım yapıp buzluga atıyordum sütleri depoluyordum

kimyon çayı. internetten bakın inanılmaz faydasını gördüm hem bebekte ki gazı alıyor hemde süt arttırıyor ve zayıflatıyor da.günde 1 2 fincan içiyordum ben.

Merhaba biz solgar brewers yeast b12 kullandık, çok faydasını gördük. Fazla fazla da almıştım, düşünürseniz elimde 2025 ve 2026 son kullanma tarihli olarak 2 adet mevcut. Normal satış fiyatı şu anda 600 TL civarında eczanede 250 adet var içinde. Düşünürseniz 450 TL'den yardımcı olurum adet fiyatına sizin için. Hiç açılmamış sıfır paketindedir ürün eczaneden satın alınmıştır. Rabbim sağlıkla büyütmek nasip etsin yavrunuzu sizinde 🙏

X