Şampuan ve Saç Kremleri En iyi bitkisel şampuan hangisi? (tavsiyelerinizi bekliyorum)

annb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2011
651
2
saçlarım boyadan ve tabi açıcılardan,düzleştiriciden çok yıprandı. saçlarımı kestirmek istemiyorum daha çok uzatmak istediğim için bakım yapmaya başladım fakat silikonlu ve bilmediğim daha çok zararlı kimyasallardan uzak tutmak istiyorum.. forumda okudum ama çok kafam karıştı benim saçlarımın uçları kuru ve çok yıprandı buna rağmen saçlarım yağlıdır gür ve kalın telli.bitkisel şampuan 1 sene önce kullandığımda çok sertleştirmişti ama silikonluda kullanmak istemiyorum saçlarım dökülmeye başladı sarımsaklı şampuanlardan almayı düşünüyorum ama hangi marka iyidir bilmiyorum... düşündüğüm şampuanlar;

otacı
tresan
organicum
down under naturals

birde sanırım mecitefendi varmış yani resmen bütün bitkisel şampuanları sıraladım hangisi daha güvenilir ve bitkiseldir ?

saçlarım boyadan ve tabi açıcılardan,düzleştiriciden çok yıprandı. saçlarımı kestirmek istemiyorum daha çok uzatmak istediğim için bakım yapmaya başladım fakat silikonlu ve bilmediğim daha çok zararlı kimyasallardan uzak tutmak istiyorum.. forumda okudum ama çok kafam karıştı benim saçlarımın uçları kuru ve çok yıprandı buna rağmen saçlarım yağlıdır gür ve kalın telli.bitkisel şampuan 1 sene önce kullandığımda çok sertleştirmişti ama silikonluda kullanmak istemiyorum saçlarım dökülmeye başladı sarımsaklı şampuanlardan almayı düşünüyorum ama hangi marka iyidir bilmiyorum... düşündüğüm şampuanlar;

otacı
tresan
organicum
down under naturals

birde sanırım mecitefendi varmış yani resmen bütün bitkisel şampuanları sıraladım hangisi daha güvenilir ve bitkiseldir ?

ben de bitkisel şampuan kullanıyorum. şu an tresan kullanıyorum kuru saçlar için ama onun içinde de silikon varmış. body shop tan aldığım silikonsuz, sülfatsız, parabensiz ve renklendiricisiz bal özlü şampuan çok güzel. saçlarım çok kuru olduğu için yine bitkisel olan yves rocher durulanmayan krem kullanıyorum onda da silikon ve paraben yok. krem mucize gibi yarın gidip şampuan ve onarıcı maskesini de alıcam benim tavsiyem bu kadar....

ben de bitkisel şampuan kullanıyorum. şu an tresan kullanıyorum kuru saçlar için ama onun içinde de silikon varmış. body shop tan aldığım silikonsuz, sülfatsız, parabensiz ve renklendiricisiz bal özlü şampuan çok güzel. saçlarım çok kuru olduğu için yine bitkisel olan yves rocher durulanmayan krem kullanıyorum onda da silikon ve paraben yok. krem mucize gibi yarın gidip şampuan ve onarıcı maskesini de alıcam benim tavsiyem bu kadar....

bal özlü şampuanı hiç görmedim ya gidip baksam iyi olacak :S yves rocher ı merak ettim şimdi.. çok teşekkür ederim tavsiyelerin için :)

özellikle defnegrlıyı tavsiye ediyorum.:KK76:

bir ara kullanmıştım o şampuanı saçlarım boyasızdı o zamanlar saçlarımı çok sertleştirmişti ama kremde kullanmamıştım gerçi.. nerede bulabilirim ki bu şampuanı hiç rastlamadım uzun zamandır??

Son düzenleme:
bir ara kullanmıştım o şampuanı saçlarım boyasızdı o zamanlar saçlarımı çok sertleştirmişti ama kremde kullanmamıştım gerçi.. nerede bulabilirim ki bu şampuanı hiç rastlamadım uzun zamandır??

aktarlarda ya da büyük kozmetik mağazalarında kolayca bulabilirsin ben her ikisinde de bulabiliyorum,saçını yumuşatmak için içine badem yağı koyabilirsin benim saçlarım duştan sonra o kadar yumuşak oluyor ki öremiyorum.:KK51:

çok teşekkür ederim mutlaka denemeyi düşünüyorum :)

down under naturals ı önermiyorum arkadaşlar...otacı yı da kullandım ama bir türlü saç dökülmesine iyi gelmedi.. şimdi de fiyto sarımsak özlü şampuanı kullanıyorum 2. kullanışım ama yine aynı değişen bir şey yok artık umudumu yitirdim ben... ne yapsam durmuyo dökülme
:KK43:( şu şampuan bitsin bakalım mecitefendiyi alacam kullanan bir arkadaşım çok memnun..

ben de down under naturals'ın nude serisini kullanmıştım. benim saçlarım yağlı ve son zamanlarda dökülmeye de başladı:KK43: iki durumum için de hiç memnun kalmadım hatta daha çok döktü bile diyebilirim :KK43:
daha önceden yani dökülmeden önce tresan ısırgan otlu kullanıştım fena değildi ama yağlanmama bir etkisi olmamıştı, diğer normal şapuanlar gibi yani..
bunlardan sonra aktardan 100% doğal zeytinyağlı sabun aldım hem besleyerek dökülmeyi önler hem de yağı dengeler diye duymuştum, ilk kullanımlarımda iyi gelmişti baya aslında, haftada 2 kere yıkamaya kadar ilerlemişti yani ama sonra alıştı mı ne oldu daha sabunun yarısı bitmeden tekrar gün aşırı yağlanmaya başladı, dökülmeyi azalttı gibi ama ne yalan söylüyim :KK34:
şimdi otacının ısırgan otlu sabununu aldım saç için, bakalım o ne yapacak...

down under naturals ı önermiyorum arkadaşlar...otacı yı da kullandım ama bir türlü saç dökülmesine iyi gelmedi.. şimdi de fiyto sarımsak özlü şampuanı kullanıyorum 2. kullanışım ama yine aynı değişen bir şey yok artık umudumu yitirdim ben... ne yapsam durmuyo dökülme
:KK43:( şu şampuan bitsin bakalım mecitefendiyi alacam kullanan bir arkadaşım çok memnun..

yazalı bir ay geçmiş kusura bakmayın bakmadığım için konuya göremedim ben saç dökülmelerimde çok fazla şampuan kullandım saç dökülmeleri için olanlardan ve hiç bir işe yaramadı çareyi doktora gitmekle buldum ve geçti. şu an yine biraz dökülüyorlar ama benim kendimi bildim bileli hep saçlarım dökülür normal diye düşünüyorum artık

ben de down under naturals'ın nude serisini kullanmıştım. benim saçlarım yağlı ve son zamanlarda dökülmeye de başladı:KK43: iki durumum için de hiç memnun kalmadım hatta daha çok döktü bile diyebilirim :KK43:
daha önceden yani dökülmeden önce tresan ısırgan otlu kullanıştım fena değildi ama yağlanmama bir etkisi olmamıştı, diğer normal şapuanlar gibi yani..
bunlardan sonra aktardan 100% doğal zeytinyağlı sabun aldım hem besleyerek dökülmeyi önler hem de yağı dengeler diye duymuştum, ilk kullanımlarımda iyi gelmişti baya aslında, haftada 2 kere yıkamaya kadar ilerlemişti yani ama sonra alıştı mı ne oldu daha sabunun yarısı bitmeden tekrar gün aşırı yağlanmaya başladı, dökülmeyi azalttı gibi ama ne yalan söylüyim :KK34:
şimdi otacının ısırgan otlu sabununu aldım saç için, bakalım o ne yapacak...

down under'ın kivilisini kullanıyorum saçlarımı dökmüyor ama yani şampuanın çok dökme gibi bir etkisi olmadı yinede çok memnun kalmadım kremi çok yumuşatmıyor sanırım yine elseve'e geçiş yapacağım..

ben de bugün ilk defa tresan kullandım. ilk kullanımda anlaşılmaz tabi, deneyip göreceğiz.

bu bioblas lar filan bitkisel mi acaba,ben kullandım fena değil ama kuruluk yapıyor biraz.

Yaa tresanda sls varmış. nasıl da dikkat etmeden almışım. Ama çok memnun kaldım işin ilginci. gerçi içine bemiks, evigen ve bepanthen ampullerden eklemiştim. belki onların etkisidir.

şampuan ve saç kremini bitirdim boyalı saçlar için kivilisini almıştım pek beğenmedim açıkcası kokusu güzel sadece ve saçlarımı pek yumuşatmadı bilemiyorum şimdilik gliss ya da elseve serisine geri döneceğim saçlarımı hem yumuşacık ve parlak yapıyorlar

şampuan ve saç kremini bitirdim boyalı saçlar için kivilisini almıştım pek beğenmedim açıkcası kokusu güzel sadece ve saçlarımı pek yumuşatmadı bilemiyorum şimdilik gliss ya da elseve serisine geri döneceğim saçlarımı hem yumuşacık ve parlak yapıyorlar

canım gliss in sarı olanını tercih ederim ben 7bakım yağlı kolay kırılan uzun saçlar için olan yumuşacık yapıyor saç krıklarıma iyi geldi ilk yıkamamda ve saç kremi kullanmadım aceleden ona rağmen yumuşacık yaptı ama dökülme konusunda bişe diyemicem 2 kere kullandım sadece

dökülme sorunum azaldı nedense şampuanmı iyi geldi bilemiyorum ama şu sıralar bakımda yapmıyorum artık düzleştirici kullanmıyorum belki de ondandır gliss in sarısını denemiştim çok güzeldi belki yine onu alırım teşekkürler :)

madem bu bitkisel şampuanlar saçları sertleştiriyor ben de gliss sarı şampuan alıcam çünkü loreal elseve kırmızı yani boyalı saçlar için olanı saçlarımı çok döküyor

otacı
tresan
organicum
down under naturals

canım benim saç tipimle seninki anı sanırım boya yapmadığım için çok mat görünüyordu ve uçları pütür pütür kısa zaten uzatmak istiyorum kestirmiyorum burada forumlarda okuya okuya bir şeyler yapmaya başladım. şimdi ben fiyto sarımsaklı şampuan kullanıyorum çok da memnunum kullanan herkes de inan çok memnun hacimli ve parlak yapıyor saçında boya varsa içine birazda bal koy saçındaki parlaklığı fark edeceksin. uçları içinde kontess denilen bir arkadaş paylaşmıştı gliserin yağıyla içme suyunu karıştır uçlarına sür hem doğal dalgası geliyor hem o pütürlük ortadan kayboluyor ben yaptım şimdi içine elma sirkesi de koydum ben parlak yapsın diye kötü kokuyordu ben de azcık gül suyu ekledim şişe bulamazsan camsil şişesi var ya ona koy ben şu an öyle yapıyorum faydasını görürsün umarım

X