Endometriosis (Çikolata kisti)

slm kızlar uzun zamandır bu siteyi takip ediyhorum bi hamile kalsam önce buraya yazıcam umut olsun derdim ve allahıma şükürler olsun hamileyim tüb bebekle
bende endometroizist kisti vardı. önce kapalı ameliyatla girdiler olmadı sezeryanla kistleri aldılar . İleri derece endometriozist çıktı patolojiden ameliyattan 6 ay sonra yine teklarladı. sürekli doğum kntrl hapı kullandım hapları bırakınca 1 ay sonra yine çıkıyordu ama lütfen üzülmeyin kızlar oluyor sakın tedaviyi bırakmyın ve bol bol dua edin bu en güzel tedaviii. ben neler yaşadım artık olamyacak diyordum ama oluyor.. şuan 2,5 aylık HAMİLEYİM rabbim herkeze versin

merhabalar arkadaşlar, ben 31 yaşındayım ve 1 yılı aşkın süredir doktor doktor geziyorum sağ kasıkta kronik bir ağrı ve şimdi daha da kötü ...neyse dr.lar hamile kal dediler denemeler yapyık yumurtlatma ilçaları kullandım ama yine kalamadım sonra hsg çekildi ve sağ tüpümün tıkalı olduğu ve fazla miktarda yapışıklıklar olduğu ortaya çıktı.(2009 mayıs ta da dış gebelik ameliyatı geçirmiştim bu sorunlar bunda 6 ay sonra başladı zaten.)ve dr.histereskopi yapıcaz bakıcaz dedi.sonra ben vazgeçtim ..ve daha iii bir dr.a prof.e gitmek istedim işler daha büyük boyuttaymış çünkü sonra bir prof.buldum herşeyi anlattım o da bana yaşadığınız bu sorunların sebebinin endometriozis olabileceğini söyledi ben çünkü çok şiddetli ağrılar çekiyorum bütün hayat kalitem yerlere düştü..neler çekiyorum 1 senedir arkadaşlar bir bilseniz şimdide bunlar bitecek mi bu ağrılar geçecekmi çocuk sahibi olabilecekmiyim merak ediyorum ve çok üzülüyorum yaşayan arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun ve böyle tecrübe yaşayanlar paylaşsın benimle yaşadıklarını lütfennnnnn.

adaizmir,
cok geçmiş olsun..ne güsel böle olumlu haberler duymak moral oluyorr bizlere :KK9:tedavi süreçlerini daha ayrıntılı yazabilirseniz bizlerde bilgilenmiş olucazz.çocuk için ne kadar uğrastınız meselaa

melcine
geçmiş olsun moralinizi bozmayın.Aynı ağrıları bende yaşadımm:KK43: bu hastalık cok yaygın malesef,ama hamile kalanlarda var ama biraz uğrastırıcı oluyormuş.En önemlisi dr takibi altında olmak.Ben 2 kez açık ameliyat geçirdim.Şuanda 3 aylık evliyiz.Çocuk için çalısmalara başladık bakalımm gelişmeler nasıl olcak

ben artık şunu iyice anladım ve kafama yerleştirdim,insanın hastalığının ne olduğunun falan hiç bir önemi yok,önemli olan gerçekten önce kafada bitirebilmek.benim kistim 2,5 cm idi.1,5 aydır tedavi görüyorum kontrole gittim ve doktorum kistin çok küçülmüş,yok denecek kadar küçüldüğünü söyledi. ama yine de bir kutu daha hap kullan gel dedi.bu sürede eşim de spermiogram yaptıracak (nihayet ikna oldu) ona göre de eğer eşimde birşey çıkmazsa hemen aşılama değil,yumurtlama takibi ile hamiş kalmamı sağlamaya çalışacak.ama kızlar ben umutluyum,bu şekilde olmazsa da yılmıcam aşılamaya başlıcam.ama inanıyorum ben anne olucam.ve bu hastalık bile kişiden kişiye değişiyor,o yüzden ne yaşadığımızı paylaşmak güzel ama başkasının başına gelen bizim de gelecek diye birşey yok.
son olarak diyorum ki arkadaşlar,hep iyiyi,olumluyu düşünelim.
rabbim ona açılan ellerimizi karşılıksız bırakmaz....

arkadaşlar, ben 7 yıldır bir yumurtalıgımda olan 45mm kistimle mücadele verdim. ameliyat olmamak icin direndim. yeri geldi günde 9 tane hormon ilacı kullandım. en son yasmin kullandım büyümesini engellemek icin. nişanlıyken doktorum diger yumurtalıgımda da oldugunu ve bunun 25mm oldugunu söyledi. bu arada doktorum cok tanınmış bir profesördür, buradan isim vermek istemiyorum. bana dedi ki 1-2 yıl icinde dogum yapman lazım yoksa bu kısırlıga gider. evlendim ve eşimle birlikte doktora gittik. benim o cok güvendigim sevgili doktorum beni resmen şakayla karışık aşağıladı "kusurlu kızla evlenmişsin" dedi eşime. neyse; karar vermelisin kistlerin büyüyo ya ameliyat (bu durumda düşük riskin artıyor) ya da tüp bebek (tutma olasılıgı daha düşük) dedi. baska bir doktora gittim o da ameliyatı tavsiye ettim. peki dedim ameliyatta kistleri mi alıyorsunuz yoksa yumurtalıgı mı? öncelik kist dendi ama ameliyatta kanama yaparsa yumurtalıgı. benim her iki yumurtalıgımda kist oldugu için bunu risk edemezdim.

annem internette araştırma yapmış tıbbi bir sitede ve yorumlar arasında bir bayanın bu kistten "ugur bey" sayesinde kurtuldugunu bahsetmiş ve bir güzel telefon numarasını vermiş. dedim kaybedecek birseyim yok arıyayım konusayım dogrumudur nedir. ugur beyle konuştum Allah razı olsun sürekli tam destek arkamdaydı. bana bir macun (bal, çeşitli otlar ve polen karışımı) hazırladı ve söyledigi gibi regl süresinde kullandım. ilk ay 45mm olan kistim 31mm oldu ve diger kistim 25mm'den 13mmye kücüldü. gerçekten söylüyorum zaten sizi doktor kontrol ediyor. bu ay ikinci kere kullandım ve ben bile inanamıyorum kistlerim kayıp oldu. O 7 yıldır ugraştıgım çektiğim kistlerim artık yok. Bu arada bu ugur beyin hicbir yerde reklamı yoktur, ben sadece Allah razı olsun cok faydasını gördüm bu yüzden tavsiye ederim. paracı bir insanda degil kendisi, ürünü elime ulaştırıyor ve snra müsait olunca ödeme yapıyorsunuz. Bir doktor muayene ücreti hemde.

ben kurtuldum umarım sizde kurtulursunuz....

bu arada tabii ameliyattanda kurtuldum doktorlar ameliyattan önce tekrarladıgını söylemiyorlar yada yumurtalıgı alma olasılıgını ...

nu kısıyı buldum ben , ugur bey dıye bırı, ılacın fıyatı 165 tl. cok degılmı ya. bu adam kımdır neyın nesıdır hıcde bılgı yok.

hepimiz bitkisel tıbbi her türlü şeyi deniyoruz buraya bakınca diyorum tek ben değilim mücadele veren ve daha çok gayretleniyorum özelliklede hamile kalan arkadaşları duyunca.bende tıbbi açıdan herşeyi yaptım doğum kontrol hapı laparoskobi ,6 ay hormon ilaçları ve hsg ,2 kez tüp bebek ,historoskobi ayrıca bitkisel olarak soğan kürü ,incir kürü ,hayıt suyu ,çörekotlu karışım :) anlıcanız elimden gelen herşeyi yaptım varsa eksik söleyin onuda yapıyım :) ama tek yapmadığım kendimi özgür bırakıp zaman tanımak bitek bunu yapmadım hep bekledim hep uğraştım üstelik ben bunların hepsini 2.5 yıla sığdırdım.dediğim gibi tek yapmadığım kendime huzur vermek en son gittiğim doktor bana dediki 6 ay ben burda yokum say sende gelme.mecburen gitmiyom bu yüzdende o becemediğim şeyi yapıyorum yani kendimi bıraktım zamana...

PEKI su ugur bey dedıklerı kısıyı hıc duydunmu canım. bal polen ve suru seyle bır karısım yapıyormus. benım yorumumun ustunde bıseyler var. hamılelıgı etkılıyor ama ben cocuk ıcın erken oldugunu dusunuyorum tabıı senın gıbı cok ugrasanlarıda duyunca acaba gec mı kalırım dıyede korkuyorum yaaaa. napaagımı bılemedım vallah

ben o uğur beyi duymadım.ama bitki karışımı yapan kişileri duyuyorumda bir yandan hamile kalmaya çalışırken bir yandanda kistim büyümesinde istiyorum.soğan suyu en azından büyütmüyor onu biliyorum hayıtında daha bi faydasını görmedim ama deniyorum.bu arada bal polen arısütü karışımı iyi geliyormuş kadınlar için kısırlık için.ben dengesiz beslenen biri olarak bi ara bunları kullandım katkılı gıdalardan uzaklaştım.sonuçta beslenme önemli.inşallah sen çok aramazsın bebişini arkadaşım istediğin an kavuşursun canım.

ınsallah sende en kısa zamanda dılegıne , bebısıne kavusursun...
su ugur beyı ben bı arayım sorayım bakım. sonra sıze yazayım

valla canım arastırdm ugur beyın ne adresı var nede kendısının ne oldugu sadece ınternette dolanan bır numara var. daha aramadım. cıkolata kıstı olupta tum denemelrıne ragmen bebek shıbı olamayanların çitem dıye bır yer var aslında oraya uye olunmasının daha mantık oldugunu dusunuyorum. netten sızde arastırın ıstersenız.

çikolata kisti mağduru olarak
hepinize geçmiş olsun arkadaşlar
kabus gibi resmen

hemen yazıyorum . :):) bugun doktora gıttım cıkolata kıstım 1 cm kuculmus. 3,5 cm dı sımdı 2,5 santım olmus. doktorum hormon testı yapalım sonuca gorede ılerleyelım eger yumurta rezervımde sorun yoksa benım korunmamı ısteyecek. eger sorun varsa degerlerım dusuk cıkarsa korunma hamıle kalaya calıs dıyecek ınsallah sorun cıkmaz. bır daha kı ay adet gunumun 2. gunu kan aldırmaya gıdecegım:):)

meraba ...ben çikolata kisti ameliyatı oldum laparoskopi ile.belirtileri çok ağrılı adet ve ilişkide ağrı ...ama ben bunları normal sanıyordum.çocuğum olmuyor diye doktora gittiğimde öğrendim ...kistler alındıktan sonra yukarda bahsettiğim ağrılardan eser bile kalmadı..

X