......Enerji İksiri......

Neysesakinim

... Erdenay Ata... Cennet seninle olsun
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2013
10.762
11.418
37
Daha açılan konuşulan konular vardı fakat farklı nedenlerde kapatıldı.

Yeni tertemiz bir sayfa açıyoruz.

Daha önce yaptığımız ,duyduğumuz şeyleri buradaki arkadaşlarımızla paylaşıp bilgi alışverişi yapıyoruz.
Daha sonrasında gördüğümüz etkileri paylaşıyoruz.

Başlığımızda doğal taşların ve bitkilerin faydaları , evimizden kötü enerjileri nasıl uzaklaştıracağımız, doğal yollarla yoğun yaşam stresimizi nasıl azaltacağımıza dair konular olacaktır.

Ayrıca Herkes kendi inancına göre dualar okumakta ve ibadet etmektedir. Bu konuda dini konular konuşulmayacak olup ''arada gelip dualar olmadan bunlar bir işe yaramaz'' diyen arkadaşlara şimdiden sesleniyorum. Evet zaten olmaz dualar şart . Fakat kuantum denilen reiki denilen bir çok bilim dalı artık dini öğretilerin dışında bilimsel çalışmalar yapılıyor. Nazarlara karşı evimizin bereketi için tabi dualar temeldir ama bu başlık altında rica ediyorum bu tür ortamı geren başlıklar olmasın.

Herkesin herkese saygı duymasını istiyoruz.

Neler yapılması gerektiğine gelirsek;

1-Evimizi haftada bir kez adaçayı tütsüsü yapıyoruz. Genelde perşembe günü yapılması öneriliyor. Gün doğumundan gün batımına kadar olan sürede yapılmasının daha olumlu olduğunu söyleniyor. Tütsü dolaştırılırken bildiğimiz nazar dualarının yanında evimize bolluk bereket getirmesi yönünde “Doğa’nın saf ve duru hali gibi, evim de temiz ve huzur içinde olsun. Tüm kötülükler buradan uzak dursun, mutluluk için olalım.” diye tekrarlanacak. (adaçayını bir tava için yaprakları az az tutuşturarak çıkan dumanı ev için de dolaştırıyoruz.) Yaparken tüm kapı pencere kapalı olması gerek sonrasında 15 dakika bekletip sonra tüm kapı pencere açık bırakılması gerekiyor.

2-Burcumuza göre bizi çeken taşa göre daha istediğimiz enerjilere göre doğal taşlar edineceğiz. Edindiğimiz taşları arındırmadan kullanmayacağız. Bir gün boyunca su içinde ( kaya tuzu var ise kaya tuzu içinde )bekleteceğiz yada evde saksıdaki toprağa (saksının boş olması tavsiye ediliyor) gömeceğiz sonrasında musluk suyu altında iyice yıkayıp kurulayıp kullanacağız. Başka ten başka enerji değdiğinde bu aşamaları tekrar yapmak gerek. Ve kullandığımız taşı haftada bir arındırmak gerek.

3-Doğal taş olduğunu çakmakla yakarak anlayabilirsiniz. Eğer is tutuyorsa gerçektir. Ama eriyorsa değişiklik gösteriyorsa plastiktir ne yazık ki gerçek değildir. ama yine de atmayın doğal taş satan başka yere gidip sorabilirsiniz.

4-Haftada bir yada temizlik yapıldığı zaman evimizi sirkeli su ile siliyoruz. Cam sil içine ve yer silmek için kullandığımız deterjana ekliyoruz. Hem temizleyici özelliğini arttırıyoruz hem olumlu enerjiye sahip oluyoruz.

5-Küçük lavanta keseleri yapıyoruz. Yastığımız altına koyuyoruz daha sağlıklı uyku için. Bu lavanta keseleri aynaların kenarlarına asıp olumsuz enerjiyi olumlu enerjiye çeviriyoruz.

6-Şaplar alıp evimize dekoratif amaçlıda koyuyoruz nazara karşı etkili olduğu hatta olumsuz enerjileri çekip eridiği bile oluyormuş.

7- Evimizde canlı çiçek yetiştiriyoruz.

8-Evdeki enerji akisini engellememek, evimizi buna gore duzenlemek gerekiyor. Enerji akisi acisindan kapilarin onemli oldugunu biliyoruz. Kapi arkalarina bir seyler koymayalim kapimiz ardina kadar acilsin ki enerji akisini kesmeyelim.Ruh durumumuza gore evimizin duzenine bakarsak iyi ve pozitif hissettigimizde daha temiz ve duzenli, kotu hissettigimizde ise daginik bir ortam olusuyor evimizde. Bundan yola cikarak evimizi ne kadar duzenli ve temiz tutarsak o kadar pozitif hissederiz diyebiliriz. Dolaplari da kapali tutmak gerekirmis mesela kitapligimiz kapakli olursa daha iyi olurmus.
Yani olayin genel mantigi, evde duz ve yumusak gecisler olusturmak.
Tuvalet banyo kapisini ve klozet kapagini da kapali tutuyoruz. Hem temizlik hem enerji acisindan...( enurr arkadaşımızın ekledikleri)

9- Çörek otunu bir kese içinde üstümüzde taşırsak nazara karşı etkili olduğunu paylaştı arkadaşımız (mltmgksl )

10-Cüzdanımıza HAC hurmasının çekirgeyi konulursa bereket getirileceği inanılıyor ( miskamber arkadaşımızın ekledikleri)

11- Yeni doğan bebeklere lohusa hanımlara kötü enerjiden korunmak için ''andız otu '' bulundururlarmış (souvvenir arkadaşımızın ekledikleri)

12- Vee bunlara ilave hep gülümsüyoruz..Bunu unutmuyoruz...kendimiz için..( adilemir arkadaşımızın ekledikleri )

**** Aklıma şimdilik bunlar geldi lütfen unuttuğum kaçırdığım kısımla var ise yazıyız ekleyelim****

Bilgi paylaştıkça çoğalır....

Son düzenleme:
Yeni topik hayırlı olsun.
Arkadaşlar bu bir dert değil kişisel gelişimde açsaydık daha uygun olmaz mıydı?:44:

2. maddede taşları arındırmak için 24 saat toprağa gömülüyor ya da kaya tuzu içinde bekletiliyordu diye hatırlıyorum sonrasında ise akan suyun altında tutuluyordu sen suda bekletiyoruz yazmışsın da aklıma takıldı:44:

Merhaba :)

benim bir sorum var ada çayı tütsüsünü nasıl yapıyoruz.
yaprak şeklinde ada çayı almıştım. onunla yapabilir miyim?
bir de sizin nasıl uyguladığınızı öğrenebilir miyim ?

şimdiden teşekkürler :)

2. maddede taşları arındırmak için 24 saat toprağa gömülüyor ya da kaya tuzu içinde bekletiliyordu diye hatırlıyorum sonrasında ise akan suyun altında tutuluyordu sen suda bekletiyoruz yazmışsın da aklıma takıldı:44:

ben kaza tuzunda beklettiklerini burada okudum ben az ec tuzuyla yada normal musluk suyunda bekletiyordum. herkes kaya tuzu bulamayabilir belki.

nettende araştırdım illa kaya tuzu diye bir şey yok hatta bazı taşları güneşte bazı taşları akan su altında yarım saat tutmak gibi çeşitleri ama herkesin kafasını çok karıştırmamak gerek genel durum suda yada toprakta bekletmek. isteyen tabiki kaya tuzunda bekleyebilir eklerım şimdi

Merhaba :)

benim bir sorum var ada çayı tütsüsünü nasıl yapıyoruz.
yaprak şeklinde ada çayı almıştım. onunla yapabilir miyim?
bir de sizin nasıl uyguladığınızı öğrenebilir miyim ?

şimdiden teşekkürler :)
Merhaba hoşgeldin:KK3:
Adaçayının yapraklarını çakmakla tutuşturdum zaten hemen yanıp tükeniyor zaten - ben çıkan dumanla evi gezdim zaten yayılıyor

ben kaza tuzunda beklettiklerini burada okudum ben az ec tuzuyla yada normal musluk suyunda bekletiyordum. herkes kaya tuzu bulamayabilir belki.

nettende araştırdım illa kaya tuzu diye bir şey yok hatta bazı taşları güneşte bazı taşları akan su altında yarım saat tutmak gibi çeşitleri ama herkesin kafasını çok karıştırmamak gerek genel durum suda yada toprakta bekletmek. isteyen tabiki kaya tuzunda bekleyebilir eklerım şimdi
anladım - benim taşım yok da burada okuduğumu anımsayarak yazayım dedim - suda bekletildiğini bilmiyordum

Konu hayırlı olsun arkadaşlar.

Benim yıllar önce aldığım bir taş vardı. Adını bile hatırlamıyorum. Şu sıralarda doğal yaş satan bir yere sorma şansım yok sizve ne taşı olduğunı nasıl anlayabilirim ?

Konu hayırlı olsun arkadaşlar.

Benim yıllar önce aldığım bir taş vardı. Adını bile hatırlamıyorum. Şu sıralarda doğal yaş satan bir yere sorma şansım yok sizve ne taşı olduğunı nasıl anlayabilirim ?

fotoğrafını eklebilirsen bakalım canım

fotoğrafını eklebilirsen bakalım canım

Taş bu befercim.

$20140620_103429.jpg

herkese günaydınn:KK16:
yeni konumuz hayırlı olsun inşallah :nazar:

bu toprağa gömme olayında ben yanlış hatırlamıyorsam evdeki saksıya gömmememiz gerekiyor.hani toprak negatif enerji çekiyor yaa haliyle evimizdeki çiçeğimizin kökü de çekmiş olacak ve negatif etkilenecek..ya da bu benim kafamda kurduğum birşey de olabilir emin olamıyorum:26:

bu arada bizim evdeki sevgi pıtırcığı halimiz devam ediyor maşallah :nazar: dün eşim bişey için kızdı beni uyardı bende suratımı düşürdüm.hiç adeti olmadığı halde geldi özür diledi sarıldı falan.halbuki haklıydı :KK53::KK53:

X