Doğuma Hazırlık epidural normal doğum

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bende dün epidural ile doğum yaptım sancim 3dakka da bire dustugu halde 2cm açılma vardı epidural yapılana kadar müthiş agrilar çektim epidural sadece bacaklarımı uyusturdu belim çok ağrıdı öyle ağrısız doğum falan olmadı yani tabi herkesin ağrı eşiği bünyesi farklı doktor bana ağrı esigin çok cok düşük dedi

Riskleri de varmis epidural normal dogumun: anne kasilma, agri hissetmediği icin yeterince kuvvetli itemiyormus ve cocuk dogum kanalinda sıkışırsa kimi zaman vakumla çekmek zorunda kalıyormuş doktorlar bu da cocugun kafa şeklini bozuyormuş. O yuzden ben korkuyorum epidural normal dogumdan. Gerci hos eger her sey beklenen gibi giderse de prenses dogum gerceklesiyormus. Gercekten cok kafa karistirici bir surec. Benim icin henuz erken ama birkac ay sonra ben de tasasina düşücem dogum seklinin.

kızlar ne yaptınız doğumlarınızı ? epiduralle olanlar şikayetiniz var mı? hergün bunları düşünmekten stres oluyorum.bel ağrılarım var bu aralar, doğuma kadar olacakmış sonra geçer diyorlar...fakat epidural den sonra da bel ağrısı oluyormuş diyor birçok kişi doğru mu _ ?

ilk doğumum epidural normaldi, 4cm açıklık olunca epidurali yaptılar, ağrılarım hemen kesildi ama kasılmaları hissediyordum, ağrılar gectiği için dr ıkın diyince çok rahat ıkınıyordum, epiduralden önce o ağrıyla bırakın ıkınmayı nefes alamıyordum ağrı geçene kadar nefesimi tutuyordum, ilk doğum olmasına rağmen epiduralden sonra hızla açılma devam etti 2 saat içinde doğurdum, iyi ki yaptırmışım ben çok memnun kaldım, doğumdan sonra da hiçbir şikayetim olmadı bel ağrısı baş ağrısı falan. inşallah ikincide de epidural yaptırmak istiyorum, korkmayın tecrübeli ellerde sıkıntı yaşamazsınız prensesler gibi doğurursunuz.

X