Erkeğin yakın kız arkadaşı olur mu

ogretmenhanim34

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2024
271
-51
20
Herkese iyi geceler benim görüştüğüm birisi var şu anda normal sohbet ediyoruz akıyor gayet konuşurken bana kız arkadaşı olduğunu çok yakın olduklarını söyledi bende sinirlenip bunun olamayacağını dedim diretti temas etmez mesafeyi korurum ama arkadaşlığımı bitirmem dedi çok kez söyledim diretince bıraktım demeyi sizce erkekle kız yakın arkadaş olur mu içime kurt düştü benim bir daha söyleyeyim mi?Ona yoksa halı altına mı kaldırayım

Herkese iyi geceler benim görüştüğüm birisi var şu anda normal sohbet ediyoruz akıyor gayet konuşurken bana kız arkadaşı olduğunu çok yakın olduklarını söyledi bende sinirlenip bunun olamayacağını dedim diretti temas etmez mesafeyi korurum ama arkadaşlığımı bitirmem dedi çok kez söyledim diretince bıraktım demeyi sizce erkekle kız yakın arkadaş olur mu içime kurt düştü benim bir daha söyleyeyim mi?Ona yoksa halı altına mı kaldırayım
Göreceli bir mevzu , eğer mantığınıza uymuyorsa uzatmayın kafanıza nasıl olsa yatmayacak.

Kimisi de umursamaz olağan karşılar 🤷🏻‍♀️

Bence sizden önce Olan biriyse yakınlığı ne derece onu varsaymak öyle değerlendirmek lazım. Eğer sizden sonra yada sizinle birlikte oluşan bir arkadaşlık ise hareketlerini dikkate alarak bir süre gözlemleyebilirsiniz.

Kızla tanıştıktan sonra erkek arkadaşınızla görüşüp görüşmeyeceği konusunda konuya dahil olmanız daha doğru olur.
Ne arkadaşlıklar dostluklar görüyoruz, kardeşten abladan da öte oluyor, ya da tam tersi abi-kardeş gibi anlaşabiliniyor.
Erkek arkadaşınıza güveniniz varsa sıkıntı yaratmayın bence bu konuyu.
Zaten sizi seviyorsa karşı taraftan herhangi bir yanlış hisssiyat aldığında (arkadaşlıktan öte bi yaklaşım) kendisi muhatap olmayı bırakır, SEVİYORSA.

Bana göre olur.
Liseden beri gayet yakın olduğum 13 yıllık bir arkadaşım var mesela.
Ve daha yeni tanıştığım bir erkek onla arkadaş olamazsın dese çok sinirlenirdim,konuşmayı da keserdim muhtemelen.

Size uymuyorsa konuşmayı kesin ama böyle bir şey olamaz demeniz saygısızca bence.

Valla ne yalan söyliyim bu konuda bencillik olmamalı.benim olabilir karşı tarafın olamaz ne demek ne kadar sacma. Yaklasik 14-15 yıllık çocukluk arkadaslarım var erkekli kızlı hepsi de kardeşim gibi birlikte büyüdük zaten elin oglu gelip de bununla görüsemezsin derse kapıyı gösteririm ona bu kadar da netim. Eğer gerçekten yakınsa ve sizden önce tanıdıysa arkadaslarını onun sosyal cevresine karısma hakkını insan kendinde bulmamalı. bu biraz da sevgiline ve kendine güvenle alakalı.

Kızla tanıştırsın seni, hal ve tavırlarına bak ona göre konuş bence. Bazen ne kadar endişe etsek de kafamızdaki gibi olmayabiliyor. En iyisi sizi tanıştırsın.

Kişiden kişiye değişen bir durum. Mesela ben sevgilimin/ eşimin yakın kız arkadaşı olsun istemem. Sadece mesafeyi koruyan bir arkadaşlıkları olabilir, yani çok sıkı fıkı olmasınlar.

Yakın kız arkadaş istemeyeceğim için sevgili olacağım kişiyi buna göre seçerim. Kafam rahat olur.

Sana bu durum uymuyorsa ve karşı taraf o arkadaşından vazgeçmiyorsa ( bu arada vazgeçmemesi de ona göre normal) ilişkini bitir. Öyle mi böyle mi deyip kafa yorduğuna değmez çünkü.

Dün 1 bugün 2 kimsiniz de arkadaşına karışıyorsunuz ya. Ben olsam direkt sizinle görüşmeyi keserdim. Olabilir arkadaşları gayet.

Kıskanç biri değilimdir ama bu olay bana da çok yanlış geliyor bi süre sonra o arkadaşlık illaki değişiyor. Erkek arkadaşı yok mu sanki kız arkadaşıda olmayı versin

Arkadaşa ve duruma bağlı olabilir. benim erkek arkadaşımın cok yakın kız arkadaşı var, benden seneler önceden beri tanışıyorlar. beraber erasmus falan yapmışlar. hala cok yakınlar. ikisi de kripto ile ilgili, beraber konferans, eğitim falan için başka şehre gidiyolar arada. kızın bi ara ilişkisi olmuştu, 4-5 sene kadar önce, bi oğlu var şu an mesela. kızı ben de tanıyorum, ben aşırı kanka değilim ama yine de arkadaşız. bir gün olsun kıskandırıcı bi halleri olmadı.

olur yada olmaz denmez yani siz tanıyın bi kızı, görün önce. ama hiç içim rahat etmez diyorsanız baştan bitirin. kafanızdan atamazsınız cok önyargılıysanız.

Valla ne yalan söyliyim bu konuda bencillik olmamalı.benim olabilir karşı tarafın olamaz ne demek ne kadar sacma. Yaklasik 14-15 yıllık çocukluk arkadaslarım var erkekli kızlı hepsi de kardeşim gibi birlikte büyüdük zaten elin oglu gelip de bununla görüsemezsin derse kapıyı gösteririm ona bu kadar da netim. Eğer gerçekten yakınsa ve sizden önce tanıdıysa arkadaslarını onun sosyal cevresine karısma hakkını insan kendinde bulmamalı. bu biraz da sevgiline ve kendine güvenle alakalı.

Bunun erkek versiyonu kızı yalnızlaştırıp o kız da sadece ona endeksli olunca yoruyorsun bunaltıyorsun diyor. Aslında kendisi kızı yalnızlaştırıp kendisini merkezine koymuş. Çok sağlıksız güvenden uzak ilişkiler bunlar. Patolojik kıskançlık hatta. Herşeyin bir dozu olmalı, yakınlik derecesini bir tanışırsın bakarsın yani. Kafadan karşı cins olamaz hayatında demek nerden baksan mağara yaşam isteği. Evet bencillik. Yarın birgün ayrılır dımdızlak kalır o kişi de.
Üniversiteden , okuldan arkadaşlarımı silecek değilim mesela yani iyi günde kötü günün de yanında olmuş insanların nankörlük bu.

Eskiden en yakin arkadasim erkekti. O esi ile tanistiginda benden bahsetti ve kizin bunu kabul etmese hic baslamadan bitirecegini söyledi. Nikah sahitleri oldum (beni sonra iş icin satti patronuma karsi, ama o ayri bir konu😁). Demem o ki: Karsidaki insani oldugu gibi kabul edemiyorsaniz hic bulasmayin. Kabul eder gibi görünüp sonra ortaligi alevlendirmenin anlami yok. Ve evet erkek ve kadin arlarinda cekim yoksa arkadas oluyor haliyle.

Bunun erkek versiyonu kızı yalnızlaştırıp o kız da sadece ona endeksli olunca yoruyorsun bunaltıyorsun diyor. Aslında kendisi kızı yalnızlaştırıp kendisini merkezine koymuş. Çok sağlıksız güvenden uzak ilişkiler bunlar. Patolojik kıskançlık hatta. Herşeyin bir dozu olmalı, yakınlik derecesini bir tanışırsın bakarsın yani. Kafadan karşı cins olamaz hayatında demek nerden baksan mağara yaşam isteği. Evet bencillik. Yarın birgün ayrılır dımdızlak kalır o kişi de.
evet ya katılıyorum.

Kiz arkadas olabilir ama "çok yakin" olamaz. 😀
Olay sadece aldatmasi, sex olmasi vs degil de ben ilgi kıskancı bir insanim. Hayatimdaki insanin en en en leri olmayi severim. En yakın kız arkadaş olayi "ben x i çok iyi tanirim, en iyi ben bilirim, her şeyimizi paylasiriz, dertleşiriz" şekliydeyse bana gelmez öylesi istemem. Benim sevgilim/kocam her şeyini bana anlatabilir sadeece ve en iyi ben tanirim. 😃

Evet olur. Aralarında bir şey olsa sizinle değil onunla olurdu. Şu durumda “yakın arkadaşı” ile siz aldatmış olurdu

X