Erkek arkadaş ve anlaşılmaz ailesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Canım benim sen kendi ailen siyasetse iki yılda ev araba çeyiz yapmışsın,sevgilin ailesi sayesinde iş güç sahibi o da henüz tam değil. Maddi sıkıntımız yok diyip durma,sizin bir maddi durumunuz yok paranız yok ne senin nede o sevgilinin.

Gerçi konu da bu değil zaten. Konu sevgililik.Erkek arkadaşın tüketmiş bitirmiş bazı şeyleri kafasında sen ısrarla ailesi yüzünden diye bitmiş ilişkine sahip çıkmaya çalışıyorsun. Takdir ediyorum ve anlıyorum da seni 6 yılını gençliğini vermişsin ama unutma herkes ilk aşkıyla evlenmiyor daha iyileri çıkacak karşına en azından tırsak olmasın yeter
Kimseye maddi durumumu kanıtlama gibi zorunluluğun yok , sizleri tanimiyorum sizlere yalan konuşmak için amacimda yok soruldu bu konudan girildi bende açıkladım.
Dediğin gibi dediğim gibi konu maddiyatta iş güç ev para arabada değil .
Kendileri de bir ara tirsak degilki ama ne olduysa son bir yılda oldu

Kimseye maddi durumumu kanıtlama gibi zorunluluğun yok , sizleri tanimiyorum sizlere yalan konuşmak için amacimda yok soruldu bu konudan girildi bende açıkladım.
Sizin ailenizi veya sizi beğenmemiş olabilir mi kv adayı?

Haklısınız ne kadar sevsemde sonunu goremedigim bı olayda kendimi surundurmek ne kadar mantıklı ki . Elimi tutmak yerine bırakmayı seçen birini sevsemde güvenmem ne kadar doğru , haklısınız sadece insan bı insan bitiremiyor
Aile lafı açılmasaydı bu kadar dert etmeyin derdim. Evet ilişkimize uyum sağlamalıyız ama sadece sevgilimiz için işleri hızlandırmamalıyız. Ben tanışmak ve hemen evlenmemek istememesini anlarım kabul ederim mesela. Beni sevmiyor diye yorumlamam. Burda aile paravan da olsa gerçek sebep de olsa erkek arkadaşınızda bir sorun var gibi görünüyor maalesef.

Ama ailesi buna olmaz dedi ciddiyete biner olmaz tanışma dediler
ailesi bu seferde olmaz sen küçüksün önce abin var abinin evlenmesi gerek bekle demişler . malesef ailesi Nuh diyor peygamber demiyor. Neden sürekli evlenmeyelim ciddiyet olmasın diye böyle seyler sunuyorlar . Tüm bunların üzerine bugün benimle ayrılalım diye konuşma yapma erkek arkadaşım , ne zaman evlencez belli değil dedi ailemi karşıma da alamam dedi . Belki 30 yaşına kadar evlenemicez dedi . Ayrılalım sen başkasını bul mutlu ol dedi .

İnsan en buyuk dusmanligi kendine yaparmis. Seni istemeyen bu insanlar icin hala kendinden geciyorsun. Senin aklini basina getirmeye calisan kadinlara carliyorsun. Sonra KODON KODONUN DUSMANİ :işsiz:
Benim aklımı başıma getirmek için paradan maddiyattan girilmesine gerek yok. Bunları dile getirmeden bunları konuşmadan da olayı aciklayarak konuşabiliriz . Ben ailesinin ne yapmaya çalıştığını anlamadığım için sorunun tam olarak ne olduğunu anlamadığım için evet ortada bir istenmeme var ama neden bunu anlamadığım için konuyu açtım . Çünkü insan her ne kadar gerçeklerin farkında olsada ortada bir sevgi bir kalp varken dönüp gitmek hiç birşey olmamış gibi yaşamak kolay değil . Bende farkındayım elimi tutmak istemeyen birinin elini tutmamam gerektigini ama neden bir yıl içinde olaylar bu şekilde oldu bunu anlamıyorum ben
Ailesi tarafından değil, bizzat sevgilin tarafından istenmiyorsun. Ah bir bunu farketsen. Adam sana başkasıyla ol demiş. Bunun üstü var mı?
Bunu derken ağlıyordu , bunu söylerken hıçkırarak ağlıyordu ben neye inancagimi sasirdim

Benim aklımı başıma getirmek için paradan maddiyattan girilmesine gerek yok. Bunları dile getirmeden bunları konuşmadan da olayı aciklayarak konuşabiliriz . Ben ailesinin ne yapmaya çalıştığını anlamadığım için sorunun tam olarak ne olduğunu anlamadığım için evet ortada bir istenmeme var ama neden bunu anlamadığım için konuyu açtım . Çünkü insan her ne kadar gerçeklerin farkında olsada ortada bir sevgi bir kalp varken dönüp gitmek hiç birşey olmamış gibi yaşamak kolay değil . Bende farkındayım elimi tutmak istemeyen birinin elini tutmamam gerektigini ama neden bir yıl içinde olaylar bu şekilde oldu bunu anlamıyorum ben

Bunu derken ağlıyordu , bunu söylerken hıçkırarak ağlıyordu ben neye inancagimi sasirdim
Yani hıçkırarak başkasıyla evlen diye aglayacagina,ailesine "ben bu kızı seviyorum ve evleneceğim" diyebilir bence.
Sizi seviyor olsa bile ailesine hiç bir şey diyemeyen birisi.
Belki evlenicem diye diretirsem eczaneyi vermezler diye korkuyordur bilemedim.

Ya ne hıçkırıgi, ne kadar safsın. Deneyimsiz, toy biri olduğun o kadar belli ki. Adam gözünü açmış seni görmüş. Bu genç yaşında belki de tek öptüğü, tek yattıgi kız sensin. Adama bu batmıştır bence. Etrafına ozeniyordur, potansiyelini merak ediyordur. Birkaç mesaj üstte yazmıştım, benzer sebeplerden ben de evliliğe giden ilişkimi birakmistim. Sana romantik geliyrodur ilk aşkınla evlenmek ama adamin demek ki o defteri daha kapatasi yok.
Bugun hıçkırarak ağladı diyorsun, yazma birkaç ay. Bak yaza yeni sevgilisiyle story atmaya başlar. Ya da kimseyi bulamaz, iki uğraşır baktı olmuyor "canım benim sensiz olmuyor, Tülay geri dön gel evlenelim" der, barisirsiniz.
Ama yapacağın son şey adama yalvarmak olsun.
Kimse ailesi için kimseyi bırakmaz. Kimse de hele bir erkek sevgilisine git başkasıyla evlen demez. Seni sandığın kadar sevse başkasina aşık olman, onla yatağa girmen, ona benzeyen çocuklar yapman fikri onu delirtirdi. Kolay değil 6 yıldır hayatının merkezindesin. Sana o lafı dediyse artık umru değilsindir.
Gençsin, güzelsin, zenginmissin de.
Elin ana kuzusuna ne yalvariyorsun??? Al ilk tatiline bir bilet, tek başına tatile falan çık. Yeni yeni insanlarla tanış.
Ona en büyük zararı 'haklisin, öyle yapayim' diyerek verirsin. "Ulan beni nasıl unuttu hemen" der. Yoksa böyle ısrarcı olman, ailesi yüzünden böyle konuştuğunu düşünüp onu melek ilan etmen, peşinden kosman falan degerinj de düşürür

Yani hıçkırarak başkasıyla evlen diye aglayacagina,ailesine "ben bu kızı seviyorum ve evleneceğim" diyebilir bence.
Belki evlenicem diye diretirsem eczaneyi vermezler diye korkuyordur bilemedimo.

Belki evlenicem diye diretirsem eczaneyi vermezler diye korkuyordur bilemedim.
Of of yanlış kişiye güvenmek yanlış kişiye sevmek . Belkide dediğiniz gibi ailesinden gelecek olanı birakmak istemedi

Ya ne hıçkırıgi, ne kadar safsın. Deneyimsiz, toy biri olduğun o kadar belli ki. Adam gözünü açmış seni görmüş. Bu genç yaşında belki de tek öptüğü, tek yattıgi kız sensin. Adama bu batmıştır bence. Etrafına ozeniyordur, potansiyelini merak ediyordur. Birkaç mesaj üstte yazmıştım, benzer sebeplerden ben de evliliğe giden ilişkimi birakmistim. Sana romantik geliyrodur ilk aşkınla evlenmek ama adamin demek ki o defteri daha kapatasi yok.
Bugun hıçkırarak ağladı diyorsun, yazma birkaç ay. Bak yaza yeni sevgilisiyle story atmaya başlar. Ya da kimseyi bulamaz, iki uğraşır baktı olmuyor "canım benim sensiz olmuyor, Tülay geri dön gel evlenelim" der, barisirsiniz.
Ama yapacağın son şey adama yalvarmak olsun.
Kimse ailesi için kimseyi bırakmaz. Kimse de hele bir erkek sevgilisine git başkasıyla evlen demez. Seni sandığın kadar sevse başkasina aşık olman, onla yatağa girmen, ona benzeyen çocuklar yapman fikri onu delirtirdi. Kolay değil 6 yıldır hayatının merkezindesin. Sana o lafı dediyse artık umru değilsindir.
Gençsin, güzelsin, zenginmissin de.
Elin ana kuzusuna ne yalvariyorsun??? Al ilk tatiline bir bilet, tek başına tatile falan çık. Yeni yeni insanlarla tanış.
Ona en büyük zararı 'haklisin, öyle yapayim' diyerek verirsin. "Ulan beni nasıl unuttu hemen" der. Yoksa böyle ısrarcı olman, ailesi yüzünden böyle konuştuğunu düşünüp onu melek ilan etmen, peşinden kosman falan degerinj de düşürür
İlk başta dinledim daha sonra da ayrılma isteğini kabul ettim . Evet belki çok sağım belki çok temiz ve saf düşünüyorum ama işte napayım . En nefret ettiğim huyumda bu ya insanlara çok cabun güvenmek ve herkesi kendim gibi sanmak . Belki de 6 senedir oyaliyordu iş bu raddeye gelince gerçek yüzünü gösterdi . Belkide en başından beri hiç istemedi. Ben sadece neden herşey guzelken ailesi böyle yaptı bunu anlamamıştım ama dediğiniz gibi belkide sorun ailesi değil sorun kendisi . Ve sorunu ailesine yıkıyor

Uzak mesafe dediniz ya çocuğun yaşı genç başkası olabilir mi?Size yaptığı haksızlığı bildiği için birde siz beddua etmeyin diye ağlıyor olabilir.Başıma geldi de ordan biliyorum.Bana ağladıktan sonra başka kıza aşkım diye mesaj atmış telefonu kapatır kapatmaz😩

Konu sahibi bizi kadın düşmanı ilan ediyorsunuz da insanlar iyiliğiniz için konuşuyor. Biz sizi tanımayız, etmeyiz niye kötü konuşalım? Tam aksine siz gençsiniz,güzelsiniz,zenginsiniz, evliliğe hazırsınız ama karşı taraf hazır değil. Bunu görmeniz lazım. Daha 25 yaşındayım,bir sürü kız var onlarla da takılayım gençliğimi yaşayım kafasında bu net gözüküyor. Evlilik, hadi evliliği geçtim nişan yapacak olgunlukta bile değil. Öyle olsa der ki ailem beni evlilik için erken buluyor o yüzden bir aile yemeği düzenleyelim,nişanlanalım ben ailemi bir şekilde ikna ederim der. Sizi göz yaşlarını kullanarak manipüle ediyor. Müge Anlı gibi sizin kocanızın evi yok diyeceğim birazdan sizin sevgilinizin işi yok ki? Ailesi dükkanı vermese ortada kalacak. Kasa ortak aile istemeden o paraya nasıl dokunup düğün yapsın? O ortak kasa var ya hep sorun oluyor. 6 yılınızı harcamışsınız daha fazla anne kuzusu bir tip için zamanınızı harcamayın.

Beni ailesi en başından beri biliyor . Ben uzman diyetisyenim hem kendi kliniğim var hemde özel bir hastanede çalışıyorum.

Arabanız varsa marka ve modeli BMW 116 olabilir mi ? 🙄

Belki tanıdığına benzetmistir . Gerçi kim benim kadar saf olur bilemedim ama 🤔🤔 6 sene kerizlenen bir benimdir bence
Amaan sanki 4 çocukla ortada kaldın. Gençlikse o da verdi sana gençliğini,beraber güzel yıllar geçirdiniz,her şeyi beraber tecrübe ettiniz büyüdünüz. Artık bir biriniz için azsınızn. Gerçek hayata atılma zamanı. Daha ne adamlar çıkacak karşına bu sümüklüyü unuttururlar inan bana.Kendini terkedilmiş kurban pozisyonundan çıkart hemen. O bir basamaktı,bir etaptı,bir dönemdi artık asıl hayatıma başlayacağım de

Belkide en başından beri hiç istemedi. Ben sadece neden herşey guzelken ailesi böyle yaptı bunu anlamamıştım ama dediğiniz gibi belkide sorun ailesi değil sorun kendisi . Ve sorunu ailesine yıkıyor
İlk paragrafa katılmıyorum. Elbet sevmiştir, elbet mutlu zamanlar geçirmiştir. Ama evlilik çok büyük bir karar ve sorumluluk.. gençliğini laylaylom gece PlayStation oynayarak, tüm parasını kendine harcayarak, yeni yeni kızlarla flört ederek geçirmek yerine bin sorumluluğa girip yuva kurmak istememiş, bu yüzden yeni başlayacak hayatının heyecanıyla uzak mesafesini bitirmiş olabilir .
Sorunun ailesi olduğunu düşünmüyorum. "Önce abim evlensin" mi kaldı allahaskina? Abinin öyle bir niyeti bile yokken üstelik

Amaan sanki 4 çocukla ortada kaldın. Gençlikse o da verdi sana gençliğini,beraber güzel yıllar geçirdiniz,her şeyi beraber tecrübe ettiniz büyüdünüz. Artık bir biriniz için azsınızn. Gerçek hayata atılma zamanı. Daha ne adamlar çıkacak karşına bu sümüklüyü unuttururlar inan bana.Kendini terkedilmiş kurban pozisyonundan çıkart hemen. O bir basamaktı,bir etaptı,bir dönemdi artık asıl hayatıma başlayacağım de
Haklısınız , kendime gelmem ve bunu kendime yapmamam gerek . Çabaladım sevdim cirpindim ama kaybedeceğim bir şey olmadı . Pişman olduğum keşke şans verseydin diyeceğim bir anı da . Elimden geleni yaptım . Olmuyorsa olmuyor demekki. Güvenimi de yerine getirmem gerek ama bakalım zaman herşeyin ilacıdır. Önce kendimi sonrada güvenimi toplamam gerek

İlk paragrafa katılmıyorum. Elbet sevmiştir, elbet mutlu zamanlar geçirmiştir. Ama evlilik çok büyük bir karar ve sorumluluk.. gençliğini laylaylom gece PlayStation oynayarak, tüm parasını kendine harcayarak, yeni yeni kızlarla flört ederek geçirmek yerine bin sorumluluğa girip yuva kurmak istememiş, bu yüzden yeni başlayacak hayatının heyecanıyla uzak mesafesini bitirmiş olabilir .
Sorunun ailesi olduğunu düşünmüyorum. "Önce abim evlensin" mi kaldı allahaskina? Abinin öyle bir niyeti bile yokken üstelik
Haklısınız, keşke tüm bu yollara yalanlara girmek yerine gerçekleri söyleyerek karşıma gelseydi , en azından kendimi bu kadar aptal hissetmezdim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X