Erkek arkadaşım ve ona bağımlı ailesi

Kardeşi cins biri daha önce küçük bir konuda tartışmışlar ve benimkine eve para veriyorsun diye sana saygı minnet mi duymamızı bekliyorsun falan demiş o günden beri sevmedim, tanıştık yine sevmedim
Asgari ücret alıyor şuan benimki kirayı falan ödediği için birikim yapıyor galiba ben kardeşinde destek olsun dediğimde ben ona güvenip ayrı eve çıkmadım ben varken parasını biriktirsin dedi. Bende biz evlensek o tek nasıl geçinecek dedim evlenmek istese nasıl evlenecek dedim diyor ki mesela beyaz eşyalarını biz alsak kötü mü olur sevap hem dedi bende oldu istersen düğünü de biz yapalım dedim. Yani benimki baba rolünü üstlenmiş kendisinin eline biraz para geçince suçlu hissedip hepsine dağıtıyor.
Bir de abisinin 3 çocugu var 2 si küçük ni ara onlara da bez falan için para yolluyordu şimdi sorduğumda yollamıyorum dedi ama emin değilim abisi çalışıyor yengesi de çocuklardan dolayı ayrıldı işten ama evleri falan var yani
Ay anlattıkça bir Kendime kızıyorum keşke bu kadar uzatmasaymışım en başımda bitirdiğimde kararlı dursaymışım
Ay daraldım. Sen anlattıkça bana sıkıntı bastı.
Bu kardeş evlenene kadar ayrı ev açamaz asgari ücretle. Yani iyi bil ki o da sizle kalacak demektir.
Evlenmeye kalksa siz evlendireceksiniz belli. Sürekli tartışacaksınız ve sonu boşanma. Ayrılmışken sakın geri dönme.

Bir kadın olarak ev eşya ben hallediyorum motor seviyor güzel bir tane alırız beraber sana diyorum daha napayım ama değmez ailesinden göbek bağını koparamamış erkeklerden olmuyormuş
Neredeyse telli duvaklı gelin edicekmişsin adamı😂, ayrılmışsın anne babanın duası hürmetine kurtulmuşsun ne güzel. İş arkadaslarim 30-35 yaş araliginda ve daha yeni sözlencek olanlar var hic yaşa falan takılma

Çok haklısın ve böyle oldukça ilişkide erkek olan benmişim gibi hissetmeye başladım bi yere gidince hesabı ödeyince üzülüyordum zaten sıkışıktır diyordum. İkinciye muhakkak ben öderdim ama erkeklere böyle olmak yaramıyor zaten o da beni çok sevseydi bir çabası olurdu ayrılalım dediğimde hemen kabullenmezdi
Çok sevmek değil enayi arıyor. Senin niyetin olmadığını görünce kacmis. Muhtemelen kardesi ile süresiz beraber yaşam da planları arasindaydi. Yani onlar maaile aynı düzene devam ek olan siz olacaktiniz. Bir nevi beyimiz sponsor eşliğinde evkenecekti. Onları ancak köylerinden cazgır gelin paklar. Ucuz atlatmissin. Bir de manipülator. Haklısın ben gece de çalışıp para yollayacağım demiyor sen garantici oluyorsun. Kardeşi para biriktirdiğini soylerken yapistirsaydin lafı bu kadar garantici olmaya gerek var mı diye. İki yüzlü.

Kızlar okuyan, yorum yapan herkese çok ama çok teşekkür ederim❤️ İnsan ayrılınca ister istemez üzülüyor emegine, hislerine, zamanına..
3 gündür üzgün üzgün duruyordum yaptığımın doğru olduğunu bilsem de içimden acaba diyordum. Yorumlarınız beni rahatlattı moralim düzeldi Allah razı olsun
Aslında şuan üzüldüğüm şey ilerde üzülmekten çok daha iyiymiş

Emek emek vererek yürüttüğüm bir ilişkim varı okuyunca zaten irkilmiştim.
Güzel ilişki emek istemez,çaba istemez. Her şey su gibi kendiliğinden güzel ilerler.
İte kaka yürütülen ilişkiler emek çaba ister.
Sizi aşırı hevesli gördüm,adamın önüne kırmızı halı sermediğiniz kalmış.
Yaşınız çok değil çiçek gibi yaştasınız,bir şeyler olsun artık,ben de bir şeyler yaşamalıyım kafasına girip bu ilişkiye tutunuyorsunuz izlenimi verdiniz bana.

Ev sizden,eşya sizden,maaş sizden,takıya gerek yok,düğün olmasa da olur,çeyizim hazır,duvağım ütülü başucumda hissini karşıya vermişsiniz.
O bunun 5% size sunamıyor.

Sorun şimdi kendinize benim ona niye ihtiyacım var,kocaysa koca çok,bu pısırık primat dünyadaki son erkek mi?

Gitsin ailesine yedirsin tüm parasını amaçsız hedefsiz bitki gibi yaşasın.
İyi ki nişan evlilik yapmadan aklınız başına gelmiş gözünüz açılmış.

Adama ev vermişsiniz, araba da alırsınız. Hiçbir talebiniz yok. Bana çok tanıdık gelen bir hikaye.
Yarın öbür gün çocuğunuz olacak. Çocuğunuzla en azından 1 yıl vakit geçirmek isteyeceksiniz. Ama aileye para gönderildiği için böyle bir lüksünüz olmayacak.
Çocuğunuzdan kısacaksınız kendinizden kısacaksınız. Ama diğer taraftan kayınaileye akmaya devam edecek.
Benim de bir konum var benzer. Ben evlenmeden bu kadar hakim değildim sürece.
Evlenmeden bilsem elbet farklı olurdu.

Adama ev vermişsiniz, araba da alırsınız. Hiçbir talebiniz yok. Bana çok tanıdık gelen bir hikaye.
Yarın öbür gün çocuğunuz olacak. Çocuğunuzla en azından 1 yıl vakit geçirmek isteyeceksiniz. Ama aileye para gönderildiği için böyle bir lüksünüz olmayacak.
Çocuğunuzdan kısacaksınız kendinizden kısacaksınız. Ama diğer taraftan kayınaileye akmaya devam edecek.
Benim de bir konum var benzer. Ben evlenmeden bu kadar hakim değildim sürece.
Evlenmeden bilsem elbet farklı olurdu.
Aslında ona üzülüyordum çünkü bakınca iyi birisi kendi halinde heralde birazda üzüldüm o yüzden ikimizde çalışıyoruz zamanla olur dedim yoksa gönlümden geçen güzel bir yerde güzel düğün, takı isterim tabii ki ama ben iyi oldukça kıymetim bilinmedi.
Bir de bana ben en başından söylüyorum sonra sorun olmasın diye dedi neyse bir iyilik yaptı aslında gizli gizli de verebilirdi.
Sizin durumunuz nasıl umarım düzelmiştir

Herkese merhabalar,
Daha önce benzer bir konu burada okusam da kendim çok üzgünüm ve birileriyle paylaşmak istediğim için bu konuyu açıyorum.
31 yaşındayım hiç evlilik nişanlılık yaşamadım daha önceki ilişkilerimde hep kalbim kırıldı zaten çok kişi de olmadı hayatımda. Yaşımdan dolayı ailem evlilik baskısı yapıyor çünkü kendi çevrelerinde benden yaşça küçük herkes evlendi gerçi bende artık evlenmek istiyorum. 1,5 yıldır uzaktan emek emek yürüttüğüm bir ilişkim vardı erkek arkadaşım 37 yaşında ikimizde aynı sektörde fakat farklı şehirlerde çalışıyoruz.

Neyse uzatmadan konuya gireyim tutumlu bir annenin kızıyım babam tek başına çalışarak evini arabasını aldı.bizlere güzel bir gelecek için elinden geleni hala yapıyor yaşının olmasına rağmen sabahın köründe kalkıp işe gidiyor.

Erkek arkadaşımla çok şükür maaşlarımız iyi fakat zor bir işimiz var gecemiz gündüzümüz saatimiz belli değil. Uzaklık zor olunca ve yaştan da dolayı artık bir adım atmak istedik ama çözemediğimiz bir konu vardı. Erkek arkadaşım bana ilişkinin 5. Ayında falan ben aileme maddi destek oluyorum bu evlensekte hep böyle devam edecek baştan söyleyeyim dedi ilk garİp gelse de kabul etttim. Babası hiç çalışmamış sorumsuz biri Çanakkalenin bir köyünde yaşıyorlar sadece annesinin emekli maaşı var . Erkek arkadaşım onlara ev, eşyalarını almış ev vermiş kendisi Çanakkale merkezde yaşıyor ve erkek kardeşi de benimkiyle kalıyor erkek kardeşi 36 yaşında Çalışıyor ve ne ev kirasına be faturalara ne mutfak masrafına destek oluyor ailesine de para yollamıyor . Bir abileri var onlardan elini ayağını çekmiş dolayısıyla benimki ailenin babası gibi olmuş
Bana en başında 1 2 bin lira yolluyorum Dedi sonra 3 oldu sonra 5 oldu ben de tamam ama daha fazla olmasın dedim çünkü benimkinin hiç bir birikimi yok düğün nasıl yapıcam diye dertliydi konuştum benim ailem destek olur her şeyi beraber Yaparız üzülme dedim. Ben işe girdiğimden beri paramı evlenirsem bir araba falan alırsam diye hep kenara koydum kendi birikmişim var zaten eşyalar dahil her şeyi de çeyiz olsun diye aldığım için sadece beyaz eşya ve yatakodası eksik evlensek herşey hazır zaten bunu da söyledim ve altın takı istemediğimi de belirttim üzülmesin diye . Şimdi babamında desteğiyle kendime ev alıcam ona da dedim ki evimiz de olacak kira derdimiz olmaz bir kadın olarak elimden geleni yapıyorum şartları kolaylaştırıyorum. Ama benimki buna ragmen doğru düzgün birikim yapamıyor sürekli ailesine para yolluyor en son her ay 8 bin vericem dedi. sonra ailesiyle tanışacaktım ama içimde hiç heves olmadığnı farkettim çünkü ailesini hep önümüze engel gibi yansıttığı için daha tanışmadan sevmedim konu açıldı yine her ay 10bin veriyorum dedi bende artık dayanamadım. Ailesinin kira derdi fatura derdi yok bir tane emekli maaşı giriyor onun üstüne 10 bin bence çok fazla Kendi yuvamızı kuramamışken.
Ailesi evlenirken bize bir tane su bardağı dahi vermeyecek, takmayacak. Zaten beklentim yok. Ama bu kadar sorumsuz olmaları artık zoruma gidiyor hiç oğlum bu kadar gönderme kendin biriktir demiyorlar. Diger kardeşlerin umrunda değil küçük olan zaten sırtını buna dayamış sömürüyor.
İlerde bu miktar hep artacak mı dedim her şey çok pahalı nasıl geçinsinler diyor. Biz nasıl geçinicez dedim ben tüm maaşımı ortaya koyucam o yarısını ailesine verecek ilerde çocuğumuz olunca napıcaz dedim yetmez mi yeter diyor . Kendisi de bu duruma üzülüyor ama bi yandan da alışmış rahatsız olmuyor.
Üzerine bir kıyafet almaz. Lüks bir gideri yok içkisi sigarası yok maaşı da iyi ama elinde ay sonunda hiç biley kalmıyor . Güzelce anlattım diger kardeşlerinle konuş sen 5 veriyorsan 250 300 lira onlar da versin diyorum iki ev geçindirmek zor diyorum onların durumu iyi değil diyor. Ben de bu kadar parayı vermeyi kabul etmeyeceğimi söyledim ve bir yola girmeden bitsin dedim ama şimdi çok üzülüyorum hata mı ettim bilmiyorum bu şekilde evlilik yürümezdi ama bir çözüm yolu var mıydı ne yapmam gerekiyordu bilmiyorum.

Doğru olanı yapmışsınız.

Kızlar okuyan, yorum yapan herkese çok ama çok teşekkür ederim❤️ İnsan ayrılınca ister istemez üzülüyor emegine, hislerine, zamanına..
3 gündür üzgün üzgün duruyordum yaptığımın doğru olduğunu bilsem de içimden acaba diyordum. Yorumlarınız beni rahatlattı moralim düzeldi Allah razı olsun
Aslında şuan üzüldüğüm şey ilerde üzülmekten çok daha iyiymiş
Son olarak muhtemelen tekrar gelecek. Bulmuş mis gibi sponsoru bırakır mı? Hiç yüz verme.
Adam iyi demişsin değil. İyi adam sana kıyamaz. Emeğine kıyamaz. Sadece gizli gizli yapmamış, tek iyiliği o.

Emek emek vererek yürüttüğüm bir ilişkim varı okuyunca zaten irkilmiştim.
Güzel ilişki emek istemez,çaba istemez. Her şey su gibi kendiliğinden güzel ilerler.
İte kaka yürütülen ilişkiler emek çaba ister.
Sizi aşırı hevesli gördüm,adamın önüne kırmızı halı sermediğiniz kalmış.
Yaşınız çok değil çiçek gibi yaştasınız,bir şeyler olsun artık,ben de bir şeyler yaşamalıyım kafasına girip bu ilişkiye tutunuyorsunuz izlenimi verdiniz bana.

Ev sizden,eşya sizden,maaş sizden,takıya gerek yok,düğün olmasa da olur,çeyizim hazır,duvağım ütülü başucumda hissini karşıya vermişsiniz.
O bunun 5% size sunamıyor.

Sorun şimdi kendinize benim ona niye ihtiyacım var,kocaysa koca çok,bu pısırık primat dünyadaki son erkek mi?

Gitsin ailesine yedirsin tüm parasını amaçsız hedefsiz bitki gibi yaşasın.
İyi ki nişan evlilik yapmadan aklınız başına gelmiş gözünüz açılmış.
Çok haklısın. Aslında ben de çok hevesli değildim ama dediğin gibi heralde yaşım geldi başkasını bulamazsam korkusuyla her şeye tamam dedim.

Ben çok şükür şuanki işimle kendime yeterim onun asalak ailesine gerek yok . Ay hep içimden geçirdiklerimi biriyle paylaşmak ve sizlerinde böyle düşündüğünü görmek beni rahatlattı çünkü beni manüpüle edip paragöz Durumuna soktu. ailem yarın bir gün ölecekler elimde varken vermeyeyim mi diye diye kafamı karıştırıyordu.

Bir de hep derler ya eşimi ilk gördüğümde onunla evleneceğimi hissettim diye benim de bununla konuştukça hep içimden kesin evlensek boşanırız geçiyordu 😃 ben boşanmayı hissettim neyse ki evlilik olmadan ayrılmak çok daha hayırlı

Sende herseyin farkındasın kuzum da seni şuan hala bu ilişkide tutan ne biliyo musun ay evde kaldım korkusu ahh güzel kardeşim artık herkes 30 larinda evleniyor. Kendine acımıyorsan babacigina acı hadi bu yaşta ter döken adama acimadin doğmamış çocuğunun rizkina aci..

elifselendemir elifselendemir adamdan bir şey istememişsiniz,ev,araba,yatlar,katlar,balayı,düğün,takı.
Her şeyim hazır,ev,sana motor da alırız(m),eşya,mobilya,babam düğün için de yardım eder,maaşım var hepsi sana bana gidecek demişsiniz karşılığı olarak ailene her ay o kadar verme,bekarken ok,ama evlendikten sonra olmaz demişsiniz bunu bile size verememiş dangalak adam

Aslında ona üzülüyordum çünkü bakınca iyi birisi kendi halinde heralde birazda üzüldüm o yüzden ikimizde çalışıyoruz zamanla olur dedim yoksa gönlümden geçen güzel bir yerde güzel düğün, takı isterim tabii ki ama ben iyi oldukça kıymetim bilinmedi.
Bir de bana ben en başından söylüyorum sonra sorun olmasın diye dedi neyse bir iyilik yaptı aslında gizli gizli de verebilirdi.
Sizin durumunuz nasıl umarım düzelmiştir

Yani bizde sabit bir gider yok.
Aile kötü bir duruma düştü. Yüklü yardım yaptık. Hiç sorun etmedim.
Toparlandılar şükür.
Ama başka şeyler çıktı. İstekler bitmedi bir türlü. Biz kazandıkça daha çok istendi.
Eşim vicdan yaptı. Üzüldü.
Ben de ona üzülüyorum. Çok şükür bir geçim sıkıntımız yok da.
Ev aldık babam destek oldu.
Diğer taraftan eşimin kardeşinin altında son model araba biz destek olduk.
Bunlar ağrıma gidiyor benim.

Yani bizde sabit bir gider yok.
Aile kötü bir duruma düştü. Yüklü yardım yaptık. Hiç sorun etmedim.
Toparlandılar şükür.
Ama başka şeyler çıktı. İstekler bitmedi bir türlü. Biz kazandıkça daha çok istendi.
Eşim vicdan yaptı. Üzüldü.
Ben de ona üzülüyorum. Çok şükür bir geçim sıkıntımız yok da.
Ev aldık babam destek oldu.
Diğer taraftan eşimin kardeşinin altında son model araba biz destek olduk.
Bunlar ağrıma gidiyor benim.
Bir cinnet sizin işi çözer😂

Ayrılarak hayatınızı kurtarmışsınız milletin sorumsuz keyifçi anasını babasını beslemeye mi çalışıyorsunuz? Sakın bu adamla bir araya gelmeyin. Evlenmesin ailesine baksın 10 bin nedir? Market alışverişi olur faturaya destek olur da maaşa bağlamak ne alaka. Çocuk olsa kafayı yersiniz evladınıza baktıkça rızkını keyifçi kaynata yiyor diye. Salın ipini gitsin

elifselendemir elifselendemir adamdan bir şey istememişsiniz,ev,araba,yatlar,katlar,balayı,düğün,takı.
Her şeyim hazır,ev,sana motor da alırız(m),eşya,mobilya,babam düğün için de yardım eder,maaşım var hepsi sana bana gidecek demişsiniz karşılığı olarak ailene her ay o kadar verme,bekarken ok,ama evlendikten sonra olmaz demişsiniz bunu bile size verememiş dangalak adam
Evet kendi kaybetti. Ailesinin düşünmesi lazım oğlum nerdeyse 40 olacak yuvası olsun diye. Hiç demiyorlar mı oğlum bu kadar yollama biriktir diye dedim her şey çok pahalı diyor her şey pahalı da aç değiller açıkta değiller bekarken zaten her şeyini vermişsin evlenince de ver ama sınırı olsun dedin kötü mü ettim 😃Şarkıcı Haticenin videosu geldi aklıma aile olalım dedim kötü mü ettim diye

Umarım o da farkına varır durumun kendi yoluna bakabilir ne diyeyim

Bir cinnet sizin işi çözer😂

Ya eşimin kardeşine ister istemez çok kötü davranıyorum mesela arabasına maddi yardım yaptığımız için. Eli kolu tutan gencecik adam, küçük bebeğini bırakıp işe giden yengesinin parasını nasıl kabul eder değil mi. Parayı abisinden almış olması bir şey değiştirmiyor. Ben işe gittiğim için abisi rahatça para verebiliyor.
Valla geçirdim ya. Cinnet geçiriyorum. Duruldular. Ama bu yaz nişanı var kaynımın sonra düğünü şimdiden ben stres oldum bize ne girecek diye 😂
O yüzden yol yakınken dönmek en mantıklısı konu sahibi için 😂

Kaz gelecek yerden tavuğu bile esirgemiş 😅

X