Erkek arkadaşım ve ona bağımlı ailesi

Siz de evlilik için herhangi bir şey yapmayacağınızı, şimdiye kadarki birikiminizi ailenize hibe edeceğinizi, maaşınızı da onun ailesine gönderdiği kadarını göndereceğinizi söyleseniz? Sonuçta babanız da yeterince çalışmış dinlenmek hakkı. Hatta şey deseniz; senin ailene olan ilgini görünce kendimden utandım. Aileme destek olmamakla haksızlık etmişim. Ben de hayırlı bir evlat olmak ve hatalarımı telafi etmek istiyorum. Elde kalanlarla geçinmeye çalışırız. Çocuk olunca da ben biraz çocuğumuza bakarım sen halledersin (!). Koşa koşa kendi kaçardı.
Zaten daha önce nişanlanıp ayrılmış o zaman da ailes hiç destek olmamış.kız çalışmak istemediğimi söyleyince ayrılmışlar.
Ben de öyle dedim maaşımı aileme vereyim dedim o da ben karışmam verebilirsin sende bu durumda olsan anlardın dedi. Ben de maden çok para kazanıyorsun ben çalışmayayım bana da bak Dedim sonra tartıştık istemiyorum bitsin dedim hiç çözüm bulmaya çalışmadı . Şimdi herkes ailene yardım ediyor napayım aç mı kalsınlar, herkes ailesini seçemiyor ben mutlumuyum falan dedi de rahatsız olsa oturur çözüm arardı

Ay çok ama çok teşekkür ederim içimi rahatlattın. Ben zaten vicdansız değilim yardım et diyorum ama bu kadarı da fazla ve hiç sonu olmayacak bir de ailesi gelip 1 2 ay bunda kalıyor evi zaten küçücük sıkış tepiş yaşıyorlar.
Üzüldüğüm nokta belki de bu yaşımda hala düzgün evlenecek birini bulamamış olmam ama napalım evlenip bu sorunları çekmektense tek yaşlanırım daha iyi zaten egzama hastasıyım her yerim egzama olurdu artık sinirden
Arkadaşım senin kaderini yazan bir Rabbim var.Sen bir çiçek istiyorsun Allah sana buket verecek.Her şeyin zamanı var o zaman gelmemiş.Ayrica yalnız yaslanirim ama milletin anasını damgasını da akşama kadar çalışıp kazandığım paramla beslemem.Kendi adama babama bakarım Allah in rızasını kazanirim

O bence size güvendi. Baktınız takı istemiyorsunuz evi de aldınız. Aileniz de arkanızda ben bunlara yıkılırım diye düşündü. İyi yere kapak atmış. 37 yaşındaki adam utanmıyor bir de ya
Bir kadın olarak ev eşya ben hallediyorum motor seviyor güzel bir tane alırız beraber sana diyorum daha napayım ama değmez ailesinden göbek bağını koparamamış erkeklerden olmuyormuş

Ayrıldığınızı şimdi gördüm. Çok yerinde olmuş. Hakikatten sırtını size yaslanıp geçinme derdinde olup sizi paragözlülükle suçlaması ayrı bir arsızlık. Kendi parasını ailesine yedirsin ama sizin ve babanızın emeğini de yedirmiş olur evlenirseniz. Kendine daha yağlı bir kapı bulur bu kafayla. Umarım karşınıza size ve ailenize yakışacak biri çıkar ve çok mutlu olursunuz 🥰
Çok teşekkür ederim inşallah 💕

Zaten daha önce nişanlanıp ayrılmış o zaman da ailes hiç destek olmamış.kız çalışmak istemediğimi söyleyince ayrılmışlar.
Ben de öyle dedim maaşımı aileme vereyim dedim o da ben karışmam verebilirsin sende bu durumda olsan anlardın dedi. Ben de maden çok para kazanıyorsun ben çalışmayayım bana da bak Dedim sonra tartıştık istemiyorum bitsin dedim hiç çözüm bulmaya çalışmadı . Şimdi herkes ailene yardım ediyor napayım aç mı kalsınlar, herkes ailesini seçemiyor ben mutlumuyum falan dedi de rahatsız olsa oturur çözüm arardı
Ay bırak sana vicdan yaptırmaya çalışıyor.Sen ailene ver ben aileme vereyim sonra gidip cami avlusuna mendil açalım.Evi kim gecindirecek.Surada zaten ayrilmaliydiniz.Nisanlandigo kız çalışmak istemediği iciin bitmiş Evleneceği kadını sadece para olarak görüyor.Parasi yoksa olmaz

İşte en önemli nokta bu. Kendi maaşını annesine babasına yedirip eşinin maaşıyla da kendi evini döndürecek. Eş değil sponsor arıyor kendine. Bence bir sadaka verin bir çocuk sevindirin.

Arkadaşım senin kaderini yazan bir Rabbim var.Sen bir çiçek istiyorsun Allah sana buket verecek.Her şeyin zamanı var o zaman gelmemiş.Ayrica yalnız yaslanirim ama milletin anasını damgasını da akşama kadar çalışıp kazandığım paramla beslemem.Kendi adama babama bakarım Allah in rızasını kazanirim
Çok teşekkür ederim canım inşallah artık ben de istiyorum bir ailem çocuğum olsun ama belki daha vardır zamanı. Güzel dileklerinin bin katı senin olsun sen de çok mutlu ol 💕

Çözüm istese toplar kardeşlerini, ben de evleniyorum sorumluluk sadece bende olmamalı der. Göndereceği meblağı üçe bölerler. Kaldı ki kira vs derdi olmayan bir karı kocaya emekli maaşı varken bir emekli maaşı kadar daha para verilse bence yeterli. Onlar da idare etmeyi öğrenmeli. Hem çalışma hem güvencen olmasın hem konforun hiç bozulmasın. Resmen babasının çalışmıyor olmasını ödüllendiriyor. Çok ilginç. Ben bile buradan sinir oldum.

Ay çok ama çok teşekkür ederim içimi rahatlattın. Ben zaten vicdansız değilim yardım et diyorum ama bu kadarı da fazla ve hiç sonu olmayacak bir de ailesi gelip 1 2 ay bunda kalıyor evi zaten küçücük sıkış tepiş yaşıyorlar.
Üzüldüğüm nokta belki de bu yaşımda hala düzgün evlenecek birini bulamamış olmam ama napalım evlenip bu sorunları çekmektense tek yaşlanırım daha iyi zaten egzama hastasıyım her yerim egzama olurdu artık sinirden
30 yaş sendromuna girme. Girenlerin sonu hayırlı olmadı. 45 yaşına kadar çocuk imkanı var artık. Enerjini düzelt.

Herkese merhabalar,
Daha önce benzer bir konu burada okusam da kendim çok üzgünüm ve birileriyle paylaşmak istediğim için bu konuyu açıyorum.
31 yaşındayım hiç evlilik nişanlılık yaşamadım daha önceki ilişkilerimde hep kalbim kırıldı zaten çok kişi de olmadı hayatımda. Yaşımdan dolayı ailem evlilik baskısı yapıyor çünkü kendi çevrelerinde benden yaşça küçük herkes evlendi gerçi bende artık evlenmek istiyorum. 1,5 yıldır uzaktan emek emek yürüttüğüm bir ilişkim vardı erkek arkadaşım 37 yaşında ikimizde aynı sektörde fakat farklı şehirlerde çalışıyoruz.

Neyse uzatmadan konuya gireyim tutumlu bir annenin kızıyım babam tek başına çalışarak evini arabasını aldı.bizlere güzel bir gelecek için elinden geleni hala yapıyor yaşının olmasına rağmen sabahın köründe kalkıp işe gidiyor.

Erkek arkadaşımla çok şükür maaşlarımız iyi fakat zor bir işimiz var gecemiz gündüzümüz saatimiz belli değil. Uzaklık zor olunca ve yaştan da dolayı artık bir adım atmak istedik ama çözemediğimiz bir konu vardı. Erkek arkadaşım bana ilişkinin 5. Ayında falan ben aileme maddi destek oluyorum bu evlensekte hep böyle devam edecek baştan söyleyeyim dedi ilk garİp gelse de kabul etttim. Babası hiç çalışmamış sorumsuz biri Çanakkalenin bir köyünde yaşıyorlar sadece annesinin emekli maaşı var . Erkek arkadaşım onlara ev, eşyalarını almış ev vermiş kendisi Çanakkale merkezde yaşıyor ve erkek kardeşi de benimkiyle kalıyor erkek kardeşi 36 yaşında Çalışıyor ve ne ev kirasına be faturalara ne mutfak masrafına destek oluyor ailesine de para yollamıyor . Bir abileri var onlardan elini ayağını çekmiş dolayısıyla benimki ailenin babası gibi olmuş
Bana en başında 1 2 bin lira yolluyorum Dedi sonra 3 oldu sonra 5 oldu ben de tamam ama daha fazla olmasın dedim çünkü benimkinin hiç bir birikimi yok düğün nasıl yapıcam diye dertliydi konuştum benim ailem destek olur her şeyi beraber Yaparız üzülme dedim. Ben işe girdiğimden beri paramı evlenirsem bir araba falan alırsam diye hep kenara koydum kendi birikmişim var zaten eşyalar dahil her şeyi de çeyiz olsun diye aldığım için sadece beyaz eşya ve yatakodası eksik evlensek herşey hazır zaten bunu da söyledim ve altın takı istemediğimi de belirttim üzülmesin diye . Şimdi babamında desteğiyle kendime ev alıcam ona da dedim ki evimiz de olacak kira derdimiz olmaz bir kadın olarak elimden geleni yapıyorum şartları kolaylaştırıyorum. Ama benimki buna ragmen doğru düzgün birikim yapamıyor sürekli ailesine para yolluyor en son her ay 8 bin vericem dedi. sonra ailesiyle tanışacaktım ama içimde hiç heves olmadığnı farkettim çünkü ailesini hep önümüze engel gibi yansıttığı için daha tanışmadan sevmedim konu açıldı yine her ay 10bin veriyorum dedi bende artık dayanamadım. Ailesinin kira derdi fatura derdi yok bir tane emekli maaşı giriyor onun üstüne 10 bin bence çok fazla Kendi yuvamızı kuramamışken.
Ailesi evlenirken bize bir tane su bardağı dahi vermeyecek, takmayacak. Zaten beklentim yok. Ama bu kadar sorumsuz olmaları artık zoruma gidiyor hiç oğlum bu kadar gönderme kendin biriktir demiyorlar. Diger kardeşlerin umrunda değil küçük olan zaten sırtını buna dayamış sömürüyor.
İlerde bu miktar hep artacak mı dedim her şey çok pahalı nasıl geçinsinler diyor. Biz nasıl geçinicez dedim ben tüm maaşımı ortaya koyucam o yarısını ailesine verecek ilerde çocuğumuz olunca napıcaz dedim yetmez mi yeter diyor . Kendisi de bu duruma üzülüyor ama bi yandan da alışmış rahatsız olmuyor.
Üzerine bir kıyafet almaz. Lüks bir gideri yok içkisi sigarası yok maaşı da iyi ama elinde ay sonunda hiç biley kalmıyor . Güzelce anlattım diger kardeşlerinle konuş sen 5 veriyorsan 250 300 lira onlar da versin diyorum iki ev geçindirmek zor diyorum onların durumu iyi değil diyor. Ben de bu kadar parayı vermeyi kabul etmeyeceğimi söyledim ve bir yola girmeden bitsin dedim ama şimdi çok üzülüyorum hata mı ettim bilmiyorum bu şekilde evlilik yürümezdi ama bir çözüm yolu var mıydı ne yapmam gerekiyordu bilmiyorum.
Sen cehenneme gitmeden yanmissin evlenirsende direk gitmis olacaksin.ne yap ne et annene soyle kurtulman icin sadaka versin.bir kusurun eksiginmi var tum evi dizmeyi hadi evi gectim evide sirtina yukleyip adama goturuyosun.hicmi degerin kiymetin yok yahu? Altin istemem ne demek.onu istemem bunu istemem ne demek.ailene para yolla demek ne demek.bir kendinize gelin artik ya.acik acik aklinizi basiniza getirecek herseyi soyledim.eger akliniz basiniza gelmesse vallahi billahi buraya cok konu acarsiniz.evlilik kolay degil.adam sizi yuruyen cuzdan olarak goruyor.birakmaz.bu saatten sonra bunlari duymus asla birakmaz. Gunah o annenize babaniza. Bakin ayrilmassaniz konusun net konusun.daha yasiniz cok genc. Evlilik yasi ilerledi.bizlerin basi goge ermedi kocaya gittik diye. 27 de evlenmistim simdiki aklim olsa 35 te anca evlenirdim yada hic evlenmezdim valla

30 yaş sendromuna girme. Girenlerin sonu hayırlı olmadı. 45 yaşına kadar çocuk imkanı var artık. Enerjini düzelt.
Elde değil aynaya bakınca kendimi yorgun görüyorum üzülüyorum. Bir de çevremde benden küçük küçük insanlar evlenince annem üzülüyor. Bende yaş ve çocuk istememden dolayı üzülüyorum ama heralde vardır benim de bir kısmetiM (inşallah 😃)

Gerçekten iyi yapmışsınız esim böyle bisey teklif etseydi direk cevabım annen seni sütten kesmemiş kusura bakma olmaz der yoluma bakardim devam bile etmem hayat şartları zor evet ama kendi evine bile yetemiycek ilerleyen zamanda yine ailesine gönderir sizi parasız bırakır Bu adam bosverin iyi yapmışsınız hakkınız da hayırlısi olsun

Hayatım boyunca bu ailelerin çoluk çocuğu sigorta gibi kullanmalarını asla anlamayacagım ben. Borclanılır verilir, bir sey olur yardım edilir ama tüm maaş aileye gidiyosa eger hic sevgili yapıp evlenmesin dangalak. Sizin paranız güvenmiş o. Benimde son erkek arkadaşım bana cok güveniyordu, tekmeyi sağlam basınca mala döndü. Hic ama hic oturup düşünmeyin.

Böyle adamların yağ gibi üste çıkan,iki yüzlü tavırları Sorunu çözmek yerine karşı tarafı manipüle etme huyları.En kötüsü ise karşı tarafın aşk için verdiği tavizleri görmeyip, ilişkide en çok kendilerinin uğraştığını dusunmeleri.....
Herşeyi görmezden gelip evlenseniz,deliye çıkar,tüm servetinizi,emeginizi verseniz ilk yakinmada vicdansız, paragöz olurdunuz.
Ayrılmakta çok iyi yaptınız,başka enayi bulamazsa size geri dönmek için kivranir durur,asla geri adım atıp, başınızı yakmayın......

Bence çok iyi yapmışsınız. Adam resmen size güvenerek giriyor bu işlere. 40 yaşına gelmiş adamın da birikimi olsun bir zahmet böyle şey mi olur. Ayrıca kendi ne kadar kazanıyor 40-50 binin üstündeyse evet belki oluru var diyeceğim ama öyle kazansa iki kuruş biriktirirdi. Bir de bu birkac sene sürecek bir yardım değil ki sabredesiniz ömrünün sonuna kadar bakacak bu adam bunlara. Şimdi işiniz var ama ilerde hamilelik durumu olur şirket batar vs. O zaman ne olacak? Dünyada her şey yaşanabilir.

X