Erkek arkadaşım ve ona bağımlı ailesi

Bir cinnet sizin işi çözer😂
Yaaa hahahah valla ben de iş yerinde insanların kaprisini, tribini çeke çeke çok tahammülsüz ve sinirli biri oldum.
Güzellikle kalp kırmadan ona durumu, nasıl çözebileceğimizi anlattım defalarca
Bazen Cinnete yakın delirip kavga da ettim 😃
Yok adam enayi gibi kullanılmaya alışmış

Ya eşimin kardeşine ister istemez çok kötü davranıyorum mesela arabasına maddi yardım yaptığımız için. Eli kolu tutan gencecik adam, küçük bebeğini bırakıp işe giden yengesinin parasını nasıl kabul eder değil mi. Parayı abisinden almış olması bir şey değiştirmiyor. Ben işe gittiğim için abisi rahatça para verebiliyor.
Valla geçirdim ya. Cinnet geçiriyorum. Duruldular. Ama bu yaz nişanı var kaynımın sonra düğünü şimdiden ben stres oldum bize ne girecek diye 😂
O yüzden yol yakınken dönmek en mantıklısı konu sahibi için 😂
Benim deneyimim kötü davranmayacaksin, anlamiyorlar direk arabanın yanına gidip bu aynayı istiyorum benim maasimla alındı diyeceksin. Arabayı ver de arada kendi arabamızı biz sürelim diyeceksin.
Bu yuzsuzluge bu cazgirlik gerekiyor.

Yani bizde sabit bir gider yok.
Aile kötü bir duruma düştü. Yüklü yardım yaptık. Hiç sorun etmedim.
Toparlandılar şükür.
Ama başka şeyler çıktı. İstekler bitmedi bir türlü. Biz kazandıkça daha çok istendi.
Eşim vicdan yaptı. Üzüldü.
Ben de ona üzülüyorum. Çok şükür bir geçim sıkıntımız yok da.
Ev aldık babam destek oldu.
Diğer taraftan eşimin kardeşinin altında son model araba biz destek olduk.
Bunlar ağrıma gidiyor benim.
Canım benzer durum işte. Onlar toparlamışlar demek ki bir gelirleri var ama işte düşüncesiz ve bencil anne babalar böyle çocuklarını gelir kapısı olarak görüyorlar. Oysaki onun ayrı bir ailesi sorumlulupu olduğunu kabullenmeleri lazım.
Denemişsinizdir ama güzelce konuşun bence çünkü ben bekarken bile bu kadar gıcık oluyorsam evli olupta bu durumda olmak daha zordur. Umarım eşiniz durumun farkına varır

Kızlar okuyan, yorum yapan herkese çok ama çok teşekkür ederim❤️ İnsan ayrılınca ister istemez üzülüyor emegine, hislerine, zamanına..
3 gündür üzgün üzgün duruyordum yaptığımın doğru olduğunu bilsem de içimden acaba diyordum. Yorumlarınız beni rahatlattı moralim düzeldi Allah razı olsun
Aslında şuan üzüldüğüm şey ilerde üzülmekten çok daha iyiymiş
Ne zaman barisirsan ne zamaan aklini celerse o şark kurnazi kart herifle. kardesi icin beyaz esyalarini biz alsak kotumu olur dedigi aklina gelsin babanida senide yiyecekler haberin oslun.bu adam bunu yapmazsa gel adres vereyim yuzume tukur

Canım benzer durum işte. Onlar toparlamışlar demek ki bir gelirleri var ama işte düşüncesiz ve bencil anne babalar böyle çocuklarını gelir kapısı olarak görüyorlar. Oysaki onun ayrı bir ailesi sorumlulupu olduğunu kabullenmeleri lazım.
Denemişsinizdir ama güzelce konuşun bence çünkü ben bekarken bile bu kadar gıcık oluyorsam evli olupta bu durumda olmak daha zordur. Umarım eşiniz durumun farkına varır
Evet canım var gelirleri gayet de iyiler şu lükse giriyor istekleri artık. O yüzden ben sesimi çıkarmaya başladım. Zor durumdayken özellikle annesi için tamam diyordum.

Çocuk yokken çok daha rahattım bu konuda. Ama çocuğumu bırakıp işe gidiyorum ben psikolojisi beni delirtti. O yüzden diyorum sana da.
Adam iyi belli ki. Kötü biri olsa zaten ailesinin yanında olmaz. Ama sana iyi değil o. Ailesine iyi. Hep de öyle olacak.:)

Ya eşimin kardeşine ister istemez çok kötü davranıyorum mesela arabasına maddi yardım yaptığımız için. Eli kolu tutan gencecik adam, küçük bebeğini bırakıp işe giden yengesinin parasını nasıl kabul eder değil mi. Parayı abisinden almış olması bir şey değiştirmiyor. Ben işe gittiğim için abisi rahatça para verebiliyor.
Valla geçirdim ya. Cinnet geçiriyorum. Duruldular. Ama bu yaz nişanı var kaynımın sonra düğünü şimdiden ben stres oldum bize ne girecek diye 😂
O yüzden yol yakınken dönmek en mantıklısı konu sahibi için 😂
Valla bende kardeşiyle tanıştım hiç sevmedim zaten öncesinde de sevmiyordum , gel ailemle tanış dedi ailesini de sevmiyorum gitmedim o yüzden bana diyor ki ben evlenmek için çaba harcıyorum ailemle tanıştırmak istiyorum hem maddiyat diyorsun😃 maalesef maddiyat demek zorundayız.
Ay inşallah kaynınızın nişanı düğünü size faturalandırmaz.
Sizin ailemiz için para lazım olduğunda da veriyor mu bence düğüne yakın bir masfraf çıkartın ona gideceğine kendinize harcansın para

Siz barışırsınız. Hem de onun şartlarını kabul edeceksiniz :kızgın:
Offf valla daha önce bu konu yüzünden 3 4 kere ayrıldık ama sonra beni ikna etti.
Ama ben kesinlikle kabul etmiyorum dedim bu sefer. Valla işte buraya yazmadan düşünüyordum doğru mu söylüyor ben kötü niyetli miyim diye ama yorumlar beni kendime getirdi.
İnşallah barışmayız şartlatını kabul etmeyi düşünmüyorum

Lütfen bir anlık gaflet olur, yaşınızı, baskıları sorun edersiniz artık olsun da biri kim olursa olsun dersiniz; katiyen yapmayın, bu adamla evlilik gibi bir yola girmeyin.

Bakın aileden bağını koparamamış, memeden düşmemiş, ekonomik özgürlüğü olmayan erkekler ne kadar tehlikeliyse; böyle çocuğuna ekonomik olarak bağımlı, parazit gibi çocuğundan geçinen aileler de o kadar tehlikeli.

Bir insan evlenince geldiği çekirdek aileyi unutmamalı, kesinlikle verilende edilende gözüm olmaz; aciliyet olur, sağlık olur ara sıra ekonomik destek olur, bayramdır seyrandır, harçlıktır, hediyedir gözüme gelmez;ama kurduğu bir çekirdek aile varken, önceliği kendi kurduğu aile olmalı. Her ay yüklü meblağlar verip, o aileyi de geçindiriyorsa o gemi yürümez. Benim babam 60 yaşına kadar çalıştı, babası çalışsın; sizle evlenecek size güvenip tüm parayı onlara akıtacak. Olmaz.

Valla bende kardeşiyle tanıştım hiç sevmedim zaten öncesinde de sevmiyordum , gel ailemle tanış dedi ailesini de sevmiyorum gitmedim o yüzden bana diyor ki ben evlenmek için çaba harcıyorum ailemle tanıştırmak istiyorum hem maddiyat diyorsun😃 maalesef maddiyat demek zorundayız.
Ay inşallah kaynınızın nişanı düğünü size faturalandırmaz.
Sizin ailemiz için para lazım olduğunda da veriyor mu bence düğüne yakın bir masfraf çıkartın ona gideceğine kendinize harcansın para

Araya adaletsizlik girince maalesef baştan huzur kaçıyor işte.
Benim ailemin ihtiyacı olmaz. Babamın durumu bayağı iyi. O yüzden eşim rahat. Ben ailesine konuşunca da senin tuzun kuru yokluk görmemişsin. Ailem beni okutmak için neler çekti bilmiyorsun bıdı bıdı. Bir şey de çekmemişler. 13 yaşından beri yatılılarda sürünmüş. Gidip bakmamışlar bile. Kendi kendine büyümüş. Yine de vicdan yapıyor.

Offf valla daha önce bu konu yüzünden 3 4 kere ayrıldık ama sonra beni ikna etti.
Ama ben kesinlikle kabul etmiyorum dedim bu sefer. Valla işte buraya yazmadan düşünüyordum doğru mu söylüyor ben kötü niyetli miyim diye ama yorumlar beni kendime getirdi.
İnşallah barışmayız şartlatını kabul etmeyi düşünmüyorum
O kadar söyledik daha inşallah yaziyorsan geçmiş olsun😔

Araya adaletsizlik girince maalesef baştan huzur kaçıyor işte.
Benim ailemin ihtiyacı olmaz. Babamın durumu bayağı iyi. O yüzden eşim rahat. Ben ailesine konuşunca da senin tuzun kuru yokluk görmemişsin. Ailem beni okutmak için neler çekti bilmiyorsun bıdı bıdı. Bir şey de çekmemişler. 13 yaşından beri yatılılarda sürünmüş. Gidip bakmamışlar bile. Kendi kendine büyümüş. Yine de vicdan yapıyor.
O bir klasiktir kendi cocuklarinin öğrenci evini bilmeyen kadınlar çocuk para kazanıp, aileye karışınca süper aile olur.

evliliğin genel geçer bir yaşı yok. daha 31 yaşındasınız, artık yaşım geldi diye düşünüp böyle adamları körü körüne kabul etmeyin zaten. çok zor durumda olunur, makul olarak destek olmayı anlayabilirim bir derece. ama köy yerinde emekli maaşını yettiremeyip + 10 bini kabul eden aileye zor durumdalar gözüyle bakamam. para gelmesine alışmışlar sadece. siz sırf evlenebilmek için hem mevcut durumu bir süre kabul edip, hem düğün istemem takı istemem çeyizim var ailem bize düğün sürecinde yardımcı olur demişsiniz. neden? elin adamının babası çalışmayıp para yerken, sabahın körü işe giden, çalışıp çabalayan babanız neden size yardımcı olsun ki, yazık değil mi.. siz bu kadar verici olduğunuz için, karşınızdaki kişi de "ben bunu yola getirir, aileme de bakarım" demiş. çünkü sizin için cebinden beş kuruş çıkmazken, ailesini rahatça destekleyebilecek. madem eşit şartlardasınız, siz daha fazla adım atmayacaksınız.. ayrılmakla en doğrusunu yapmışsınız. madem durumunuz iyi, iyi şartlarda yaşıyorsunuz ne gerek var sizin için çabalamayan adamla evlenip yük edinmeye.

Ay çok ama çok teşekkür ederim içimi rahatlattın. Ben zaten vicdansız değilim yardım et diyorum ama bu kadarı da fazla ve hiç sonu olmayacak bir de ailesi gelip 1 2 ay bunda kalıyor evi zaten küçücük sıkış tepiş yaşıyorlar.
Üzüldüğüm nokta belki de bu yaşımda hala düzgün evlenecek birini bulamamış olmam ama napalım evlenip bu sorunları çekmektense tek yaşlanırım daha iyi zaten egzama hastasıyım her yerim egzama olurdu artık sinirden
Zona olurdun egzamayla kalsa iyi. Okurken beni kaşıntı tuttu sıkkınlik geldi içime, kendi de uyuz ailesi de uyuz. Bas belasi gibiler. Baska enayi bulsun iyi yapmışsın. Adam mi kalmadi. Merak ettim kac para alio da 10 verio. Yarısından fazlasini mi veriyor maaşın?

Siz o sırada neredeydiniz ne yapıyordunuz sizi ikna ederken
Alışmışım galiba hayatımda olmayınca özlüyordum. Sonra işte dedğim manipülatif konuşmalar ve kendimi ben kötü niyetliymişim gibi düşündürtüp hallediyordu ama çok haklısınız en başında Böyle bir sorun var diyince istemediğim halde devam etmemeliydim

Kendinize acimiyorsaniz ,ilerlemiş yaşına rağmen sabahın köründe işe giden babanıza aciyin bırakın bu adamı.Adam ailesini,siz adamı gecindireceksiniz.Bu mu kendinize layık gördüğünüz adam.
Cok haklı bır yorum kendınıze acımıyorsanız aılenıze acıyın..
Bu adam daha evlenmeden 10 bınlerden bahsedıyorsa evlenınce bunları cogalacak
Yüzgöz olacaksınız hersey batmaya başlayacak
Yasınız gecıyor dıye bu adama mecbur degılsınız
Gundogmadan neler dogar ..
Evlenınce ortak hesap yapıcaz senın aılene kac lıra gıdıyorsa benımkınede okadar gıdecek gerı kalanla gecınız deseydınız bakalım ne dıyecektı

X