Erkek arkadaşımın sürekli benden borç alması

Yani hesaplarını kontrol ediyorum gerçekten hiç hareket yok.Kendisi de hiç para istemedi zaten hep ben ısrarla veriyorum.Ben bir yere gidecek olsam gelir beni götürür tekrar evime bırakır.Bir sorunum olsa hemen çözer kendine dert eder.Eline para geçtiğinde sonuna kadar harcar benimle,hediyeler alır.Açıkçası parası olduğunda ödeyeceğini düşünüyorum.
Hediyeler alacağına sana borcunu ödesin

Mesela artik para vermeyerek sürdür ilişkini bende sıkıştım demeye hatta kendinden para bulmasini iste baya baya ciddi sekilde yap. Ne yapiyor gor. Senden uzaklaşiuormu yoksa yaninda mi oluyor. Ona gore ne yapiyorsan yap.
Sıkıştığımda buluyor zaten,cebinde 100 lirası varsa 80 lirasını bana veriyor ben alıştım idare ederim diyor.

Mesela artik para vermeyerek sürdür ilişkini bende sıkıştım demeye hatta kendinden para bulmasini iste baya baya ciddi sekilde yap. Ne yapiyor gor. Senden uzaklaşiuormu yoksa yaninda mi oluyor. Ona gore ne yapiyorsan yap.
Surayym in dediği gibi yap bı süre
ailesi bilmiyor,dediğim gibi benden asla istemedi ben zorla verdim hep
Sende sıkışmaya baslamissn. 25 bin az daha büyük bir parayla ortada kalma diye geç olmadan birşeyler yapmaya başla

Yani hesaplarını kontrol ediyorum gerçekten hiç hareket yok.Kendisi de hiç para istemedi zaten hep ben ısrarla veriyorum.Ben bir yere gidecek olsam gelir beni götürür tekrar evime bırakır.Bir sorunum olsa hemen çözer kendine dert eder.Eline para geçtiğinde sonuna kadar harcar benimle,hediyeler alır.Açıkçası parası olduğunda ödeyeceğini düşünüyorum.
Tamam, farz edelim ki gerçekten parası olduğunda ödeyecek. Peki ödeyene kadar sana karşı mahçup olması gerekmez mi ? Şahsen ben bugün birinden 10 lira dahi borç para alsam ve ödemem gereken zamanda vermemişsem, o kişiye karşı mahcup olurum. Mahcubiyetimi dile getiririm,özür diler ve başka bir ödeme günü söylerim. Ve muhakkak ki o tarihte de öderim. Ayrıca ertelemem de. Benim birine borcum varsa, şu parayı kendime harçlık yapayım borcu sonra öderim diyemem. Önce borcumu öder, sonra kendime harçlık bırakırım. Tamamını ödeyemeyeceğim bir borçsa dahi ödeyebildiğim kadarını, kendimden kısabildiğim kadarını kısar, en son kendimi düşünürüm. Ve emin ol, aklı başında olan herkes bu şekilde yapar. Ki karşındaki insan senin yakın arkadaşın değil, eşin, dostun değil bak. Sevgilin. Bu şekilde hiç doğru yapmıyorsun. Ne olursa olsun seninle alay eder gibi bir de şimdi hesabına gelecek bilmem ne demesi o kadar yanlış ki. Bu seni kâle almadığını gösteriyor. Tek yalanının bu olmadığını asla bilemezsin

Telefonun bozulması, hesaplarının bloke olmasının tesadüf olmadığını, sizi kullandığını bizden daha iyi farketiğiniz halde kadın parası yiyen bu heriften ayrılma iradesini gösteremiyorsunuz. Hiç mi kendinize, emeğinize saygınız yok.
Sevilecek hiç bir noktası olmadığı halde seviyorum demeniz normal bir insanın gerçekten anlamayacağı bir şey.

Arkadaşlar hepinize merhaba.
Erkek arkadaşım ile bir yıl önce tanıştık.Tanıştığımızda düzenli bir işi ve iyi geliri vardı.Bana hiç hesap ödetmez,evimden alır evime bırakırdı,arabası olmasa bile taksi ile alıp bırakırdı.Tanıştıktan bir ay telefonu bozuldu ve acil yeni telefon alması gerekti,internetten almayı denediğinde kartında bir sorun oldu alamadı,aramızda bir samimiyet oluştuğu ve güvendiğim için ben almayı teklif ettim başta yok dese de nasıl olsa maaşımı aldığında ödersin diyerek ikna ettim ve ben aldım.
Daha sonra bütün hesaplarına bloke konulduğunu öğrendik,şirketinin vergi borcundan dolayı sanırım detaylı bilmiyorum.Ne maaşını kullanabildi ne de içerde kalan parasını,bildiğiniz beş kuruşsuz kaldı.

Tabiki telefon parasını ödeyemedi ama sorun etmedim.Telefon ile başladı ama devam etti tabiki bu,bazı ihtiyaçlarını karşılamaya başladım.Parası olmadığında harçlık verdim,yol parasını verdim.Bunların hiçbirini kendi istemedi ama,içimden geldiği için yaptım.Ara ara ticaret yapıyor,telefon alım satım gibi,oradan harçlık çıkarıyor kendine.Eline biraz para geçsin yine bana harcatmıyor.Ama hesapları hala blokeli,yine telefonu bozuldu yine ben aldım falan.

Hem kendimin hem kedimin hem de onun masrafları derken artık ben de sıkışmaya başladım ve artık borçlarını ödemesini istedim.Borcu 25 bin lira civarı oldu bu sırada.Bana sürekli "Havale ettim gelir birazdan,yatırdım gelir birazdan,babannemden aldım göndereceğim,arkadaşımdan istedim akşam mutlaka göndereceğim" gibi bahaneler söylemeye başladı.Her seferinde yalan olduğunu anlıyorum neden yalan söylediğini sorduğumda "Neden sürekli kavga çıkarıyorsun,neden inanmıyorsun,bıktım güvensizliğinden" gibi şeyler söylüyor fakat onu çok sevdiğim için artık yalan söylememesi için ona yalvarıyorum,tamam diyip yine yalan söylüyor.Sürekli yalan söylüyor ve yalan söylediği tek konu bu.

Şu an 1 yıl oldu ilişkimiz ve hala aynı şeyler devam ediyor.Sürekli soruyorum hesabın ne oldu,ne zaman açılacak gibisinden,bugün yarın açılacak diyor.Hala bana borcu var ve hala kıyamadığım için ara ara para veriyorum.Sürekli iş değiştiriyor,tanıştığımızdan beri 6 kere iş değiştirdi.
Anlayacağınız daha tam tanışmadan borç muhabbeti girdi aramıza,borcunu ödeyecek mi ödemeyecek mi bilmiyorum.İyi birisi,parası olduğunda hiç sakınmıyor ama sürekli yalan söylüyor işte borç konusunda.

Sizce hesapları gerçekten blokeli mi,borcunu öder mi,nasıl bir yol izlemeliyim ?
Ödemez
Ödeyecek olsa bu zamana kadar Bi şekilde öderdi
Kusura bakma ama seni Bi ekmek teknesi olarak görüyor nasılsa ondan para alırım diye düşünüyor çünkü hiç mi ailesi arkadaşları yokta onlardan alamıyor. Arada sadece ilişki var ve ortada 25bin civarı Bi borç var bu adamla ayrıl paranı kurtarırsan kurtar ama pek sanmıyorum kurtarabileceğini.
Bi ilişkide yalan varsa o ilişkide hiç birşey güzel değildir zaten

Sorun ne o zaman?

Böyle bir film vardı ya sanki o filmi anlatiyormussun gibi hissettim adam başta her şeyi var gösteriyor 1 ay sonra aynı senin dediğin muhabbeti yapıyor bu film bu arada netflikste yayınlandı onu izleyip onu mu uyguluyor acaba 🤣 her neyse kadinlar buna güveniyor buna yardım etmeye başlıyor vs daha sonra bir kadın şüpheleniyorum durumdan çünkü şu zaman ödeyeceğim bu zaman ödeyeceğim diyo ödemiyor derken işte en sonunda adamı patlatiyorlardi gerçekler ortaya çıkıyordu 🤣 sende bende de para yok demeye başla bi nasıl gidiyo senden gor
Ay evet belgesel gibi bir şeydi sanki bende izledim.
Direk aklıma o geldi.
Farklı farklı kadınları dolandırıyor.
Ondan aldığı parayla ötekini avlıyor ötekinden almaya başlayınca berikini düdüklüyor
Hatta beyhan budak da you tube da konu almıştı bunu.

Adamı ona çok çok benzettim.

X