Erkek arkadaşımın sürekli benden borç alması

Adam sizden kepçeyle alıp, hasepları çay kaşığıyla ödüyor. kaç bin tl almış arada bi jest yapıyor bi hesap ödüyor diye güveninizi kazanmış. Böyle kaç konu gördük hem tvde hem çevremizde bu da yeni bi dolandırıcılık yöntemi, sizden aldığı parayla arada bi parmak bal ağzınıza çalıyo sizde inanıyorsunuz. O istemedi ben teklif ettim diyorsunuz ama sonuçta size maddi durumunun bozuk olduğunu hesaplarına bloke koyulduğunu o yansıtmış sizi manipüle ediyor sizde kendi isteğinizle o istemeden verdğinizi zannediyorsunuz. Yapmayın arkadaşım ciddiyim bu adam bile isteye sizin paranızı yiyor, daha fazla borç vermeyin.

evet mühendisim maaşım yüksek ama konu bu değil,borç verebiliyorum zaten vermek dert değil,hesaplarının açılacağına inancım kalmadı sadece yoksa açıldığı an vereceğini tahmin ediyorum
bence şöyle bir oyun oyna sonucu da gel buraya yaz .
adamı çok savunuyorsun
madem bu kadar savunulacak yani var aslında bişeyleri anlamak çok kolay
1 milyonu bloke etmeye sebep olan 25 bin için kredi çekip ödemeyi teklif et
yok mok diyecek, ısrar edeceksin
bunu bi şekilde adama kabul ettireceksin
eğer 1 milyon olayı gerçekse, eğer durum sahiden adamın dediği gibiyse hiçir insan 1 milyonu 25 bin lira için içeride tutmaz. napar eder tanıdıktan çevreden borç bulur o 25i öder ve 1 milyonuna kavuşur
yani güya 1 milyon içeride para var ve bu adam bu paraya kavuşmak için hiçbir şey yapmıyor öyle mi? seni de bugün yarın açılacak diye oyalıyor.
bu konuda ya bahsettiği borç 25 bin gibi az bi rakam değil yada o 1 milyon hiç ona ait değil
1 milyonu sen kendi gözünle gördün mü o hesapta?

akıl var mantık var mühendismişsin yani zeki olman gerekir normal şartlar altında, 25 bin lira yüzünden 1 milyondan mahrum kalıp varlık içinde yokluk çekmek akıl karı mı sence ?

ayrıca vergi borcu dediğin şey yapılandırılıyor, taksit taksit ödenebiliyor. peşin ödemelerde indirim bile alabiliyorsun.

inanılmaz ağır biçimde dolandırılıyorsun bence de dediğimi bi yap bakalım ne tepki verecek
tabii bu bir blöf, sakın o krediyi çekeyim deme.

ayrıca şu durumda olan, şu konularda yalan söyleyen, kadın parası yiyen bir adama nasıl cinsel çekim duyabiliyorsun onu nasıl erkekten sayabiliyorsun anlamıyorum, ayrılma gibi bi seçenek yok galiba sende? hiç bahsetmemişsin

Yani hesaplarını kontrol ediyorum gerçekten hiç hareket yok.Kendisi de hiç para istemedi zaten hep ben ısrarla veriyorum.Ben bir yere gidecek olsam gelir beni götürür tekrar evime bırakır.Bir sorunum olsa hemen çözer kendine dert eder.Eline para geçtiğinde sonuna kadar harcar benimle,hediyeler alır.Açıkçası parası olduğunda ödeyeceğini düşünüyorum.
Hiç parası olmayan bir insanla neden birliktesiniz? Evli olsanız, önceden işi gücü oturmuş bir insan olsa ve bir süreçten geçiyor olsa neyse, siz şu anda sadece sevgilisiniz ve sevgililik dönemi zaten tanımak için var. Hali hazırda işini gücünü oturtmuş bir insanla beraber olmak yerine neden böyle birini seçip de adam etmeye çalışıyorsunuz? Kurtarıcı rolüne girmissiniz olan size olacak farkında değilsiniz.

evet.hepsiburada gibi yerlerden satış yapıyor güzel kazanıyor.Bir yıldır kazandığı para da hesabında duruyor,yaklaşık 1 milyon lirası var bankada.
Vergi borcu 1 milyon'dan fazla mı ki, ayrıca vergi dairesi borcu niye o hesaptan kesmiyor? İnternet satışlarında milyonlar kazanılıyor mu? O paralar dönüyordur tabii ki ama cirodur, kar net kar değil. Hesaplara kim hangi kurum bloke koyduysa o 1 milyonu çoktan alırlardı o hesaptan. Böyle büyük miktar hesabı parası olan adamın bir avukatı bile yok mu? Saflık derecesinde iyiniyetli misiniz yoksa konunuzda kaçırdığımız bir şey mi var?

Kızmayın ama aklıma başka işler geldi. Sattığı ürünlerin parasını alıp ürünü göndermeyenlerden olmasın? Hakkında şikayetçi olup, soruşturma aşamasında banka hesabını dondurmuş olabilirler mi?

Adam sizden kepçeyle alıp, hasepları çay kaşığıyla ödüyor. kaç bin tl almış arada bi jest yapıyor bi hesap ödüyor diye güveninizi kazanmış. Böyle kaç konu gördük hem tvde hem çevremizde bu da yeni bi dolandırıcılık yöntemi, sizden aldığı parayla arada bi parmak bal ağzınıza çalıyo sizde inanıyorsunuz. O istemedi ben teklif ettim diyorsunuz ama sonuçta size maddi durumunun bozuk olduğunu hesaplarına bloke koyulduğunu o yansıtmış sizi manipüle ediyor sizde kendi isteğinizle o istemeden verdğinizi zannediyorsunuz. Yapmayın arkadaşım ciddiyim bu adam bile isteye sizin paranızı yiyor, daha fazla borç vermeyin.

Ne bloke olan bir hesabı nede borcu var. Konu sahibini bu şekilde kullanacağını iyi bildiği için yalan söylüyor.

Vergi borcu 1 milyon'dan fazla mı ki, ayrıca vergi dairesi borcu niye o hesaptan kesmiyor? İnternet satışlarında milyonlar kazanılıyor mu? O paralar dönüyordur tabii ki ama cirodur, kar net kar değil. Hesaplara kim hangi kurum bloke koyduysa o 1 milyonu çoktan alırlardı o hesaptan. Böyle büyük miktar hesabı parası olan adamın bir avukatı bile yok mu? Saflık derecesinde iyiniyetli misiniz yoksa konunuzda kaçırdığımız bir şey mi var?

Kızmayın ama aklıma başka işler geldi. Sattığı ürünlerin parasını alıp ürünü göndermeyenlerden olmasın? Hakkında şikayetçi olup, soruşturma aşamasında banka hesabını dondurmuş olabilirler mi?
bankada parası olmasına rağmen hesapları bloke olan insanlara şahit oldum zamanında. yani her kurum aa bunun hesabında para var, bana olan borcu kadarını çekeyim olayıyla ilerlemiyor. kyk kredisi için hesaplarına bloke konan insanlar vardı mesela isyan ediyorlardı, hesaba bloke koydunuz var olan parayla borcumuzu da ödeyemiyoruz diye isyan edenler. kyk borcu vergi dairesine intikal ediyor mesela, banka hesaplarına bloke konuyor. bu durumda kişinin blokeyi açtırabilmesi için borcunu dışarıdan bulup ödemesi gerekiyor. ama konu sahibinin durumu çok başka bence, komple yalan yani 1 milyon kazanabilmeyi başaran insanın o blokeyi açtıracak parayı bulabileceği çevresi de olur

Siz asıl borçlarınızı nasıl kapatırsınız onu düşünün. Ne yapın edin borçlarınızı kapattırın ve bir daha aranızda para alışverişi yapmayın.

Zerrin Özer'in başında da vardı aynı bela. Evlendiği gün ortaya çıktı. Adam sular gibi para harcıyormuş, kadınlar gazete haberinde görüp direk savcılığa gitmişlerdi. Yanlış hatırlamıyorsam kadınlara evleneceğiz havası yaratıp güven sağlıyor, altını olandan altın, maaşı olandan para alıyor, kredi çektiriyordu. Birinden aldığı parayı diğerine harcıyordu. Aynı Tinder Avcısı filmindeki Simon gibi. Hedefleri de durumu iyi zengin kadın avlamak.

Arkadaşlar hepinize merhaba.
Erkek arkadaşım ile bir yıl önce tanıştık.Tanıştığımızda düzenli bir işi ve iyi geliri vardı.Bana hiç hesap ödetmez,evimden alır evime bırakırdı,arabası olmasa bile taksi ile alıp bırakırdı.Tanıştıktan bir ay telefonu bozuldu ve acil yeni telefon alması gerekti,internetten almayı denediğinde kartında bir sorun oldu alamadı,aramızda bir samimiyet oluştuğu ve güvendiğim için ben almayı teklif ettim başta yok dese de nasıl olsa maaşımı aldığında ödersin diyerek ikna ettim ve ben aldım.
Daha sonra bütün hesaplarına bloke konulduğunu öğrendik,şirketinin vergi borcundan dolayı sanırım detaylı bilmiyorum.Ne maaşını kullanabildi ne de içerde kalan parasını,bildiğiniz beş kuruşsuz kaldı.

Tabiki telefon parasını ödeyemedi ama sorun etmedim.Telefon ile başladı ama devam etti tabiki bu,bazı ihtiyaçlarını karşılamaya başladım.Parası olmadığında harçlık verdim,yol parasını verdim.Bunların hiçbirini kendi istemedi ama,içimden geldiği için yaptım.Ara ara ticaret yapıyor,telefon alım satım gibi,oradan harçlık çıkarıyor kendine.Eline biraz para geçsin yine bana harcatmıyor.Ama hesapları hala blokeli,yine telefonu bozuldu yine ben aldım falan.

Hem kendimin hem kedimin hem de onun masrafları derken artık ben de sıkışmaya başladım ve artık borçlarını ödemesini istedim.Borcu 25 bin lira civarı oldu bu sırada.Bana sürekli "Havale ettim gelir birazdan,yatırdım gelir birazdan,babannemden aldım göndereceğim,arkadaşımdan istedim akşam mutlaka göndereceğim" gibi bahaneler söylemeye başladı.Her seferinde yalan olduğunu anlıyorum neden yalan söylediğini sorduğumda "Neden sürekli kavga çıkarıyorsun,neden inanmıyorsun,bıktım güvensizliğinden" gibi şeyler söylüyor fakat onu çok sevdiğim için artık yalan söylememesi için ona yalvarıyorum,tamam diyip yine yalan söylüyor.Sürekli yalan söylüyor ve yalan söylediği tek konu bu.

Şu an 1 yıl oldu ilişkimiz ve hala aynı şeyler devam ediyor.Sürekli soruyorum hesabın ne oldu,ne zaman açılacak gibisinden,bugün yarın açılacak diyor.Hala bana borcu var ve hala kıyamadığım için ara ara para veriyorum.Sürekli iş değiştiriyor,tanıştığımızdan beri 6 kere iş değiştirdi.
Anlayacağınız daha tam tanışmadan borç muhabbeti girdi aramıza,borcunu ödeyecek mi ödemeyecek mi bilmiyorum.İyi birisi,parası olduğunda hiç sakınmıyor ama sürekli yalan söylüyor işte borç konusunda.

Sizce hesapları gerçekten blokeli mi,borcunu öder mi,nasıl bir yol izlemeliyim ?
Yazdiklarini bi başkası yaşamış gbi okusan aslında hersey o kadar açık ve ortadaki...
1 Ay sonra para muhabbeti çok fena bu...
Parası varken harcıyor diyorsun da 3-5lira harcasa nolacak kaz gelecek yerden tavuk esirgenirmi gibi bir söz vardı.milyarlar dokuyorsun, 3-5 lira ne ki...

Bisey soracagim .bi telefonda bana alirmisin:KK70: bende senden esirgemem ufak tefek harcamaları...

Adam resmen seni sülük gbi emiyor...bide borca sokmuş.merak ettiğim 1yil nasıl dayandın bu suluge.

Muhtemelen bozuldu dediği telefonları ucuza satıyordur. Çünkü bedava alındı sen enayi aldin

evet.hepsiburada gibi yerlerden satış yapıyor güzel kazanıyor.Bir yıldır kazandığı para da hesabında duruyor,yaklaşık 1 milyon lirası var bankada.
Bir milyon lirası olan adam neden başkasından borç alacağını söylüyor pekala istese sizin paranızı gayet rahat öder bu size abes gelmiyormu merak ettim

“babannemden aldım göndereceğim,arkadaşımdan istedim akşam mutlaka göndereceğim"

X