Erkek çocuk annesi olmak

Herdaimgunes

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2011
682
263
3.5 yaşında oğlan annesiyim. 3.5 senede 35 yıl yaşlandığımı hissediyorum hatta son bir yılı sayarsak 45 sene olabilir. O kadar yaramaz bir çocuk oldu ki artık acaba büyütürken biryerlerde yanlış mı yaptım diye sorguluyorum. Dur dersin durmaz, yap dersin yapmaz, uyu dersin uyumaz, ye dersin yemez bir çocuk. Oğlumu öyle seviyorum ki çalıştığım için gündüzleri ananesi bakıyor akşamları babası ve benimle. Ananesindeyken gayet sakin uyumlu ama bizimleyken öyle şımarıyorki hatta buna azmak deniyor bence. Bütün gün çalışıp (işim çok yoğun yorucu) eve gelince spora gidiyorum (sağlık sorunlarımdan dolayı zayıflamak zorundayım) eve tekrar çıkınca yemek yapıyorum sağolsun eşim evi topluyor sonra sakince yemek yiyelim derken bağırış çağrış onu yemem bunu yemem kavgası herşeyi dağıtma inanın ağzımın tadı bile kalmıyor. Hiçbirşey beğenip yemiyor. Makarnayla büyüyor. Çok doktora götürdüm hiçbir çözüm bulamadım yemiyor kilo da almıyor öyle aç aç gezip açlıktan da saçmalıyor. Tek kabul edip sevdiği meyve ve kuruyemiş.

Olmuyor galiba anne olmayı beceremedim ben. Çocuğuma nasıl yaklaşacağımı bilmiyorum bazen onu annemden daha az tanıyormuşum gibi geliyor. Bu beni üzüyor çalışmak zorundayım yoksa geçinemeyiz koca şehirde. İstifa da edemem zaten zor atandım. Akşam çizgi film izlemek istedi normalde izin vermiyorum fazla ama kıramadım neyse açtım izliyor on dk sonra kudurdu yine gözüme vurdu telefonu koskoca kadın oturup ağladım sabredip sabredip böyle patlıyorum ama ona tepki vermedim “annecim yaptığın çok yanlıştı annen çok üzüldü sana kırıldım” dedim bana “sen cam mısın” diye cevap verdi. Sonra babası sıkıştırınca geldi özür diledi. Bilmiyorum ya acaba mental bi sorunu mu var yoksa hiperaktif mi nedir diye bile düşünüp en iyi proflara götürdüm yok yani bilmiş bilmiş cevap veriyor onlarada. Sıkıntısı olsa ananede de uyumsuz olurmuş ama ona karşı bal gibi pamuk gibi çocuk. İleride düzelir mi sakinleşir mi gerçekten bana ne 24 saat yetiyor ne enerji yetiyor bedenen ve zihnen yorgunum. Ne yapacağımı bilemiyorum. Bu durumu yaşayan anneler var mı bana neler önerirsiniz lütfen yazın. Saçlarım beyazladı. Yetmeye çalışırken kendimi tüketiyorum artık.

Yarım gün kreşe gidip sosyalleşebilir. Birde akşam oturup beraber oynayabileceğiniz oyunlar oynayın beraber boyama yapın oyun hamuru ile oyun (yapıyorsunuzdur belki) ilgi çekmeye çalışıyor belli çünkü gün içinde anne ile babayı özlüyor. Her akşam 1 saat beraber kaliteli vakit geçirirseniz bence bu sorun aşılır. Kek yapın kurabiye yapın. Beraber sofrayı kurup kaldırın. Bulaşık makinasını beraber boşaltın. Çamaşırları beraber asın toplayın. Yapıyorsunuzdur belki ama hatırlatma olarak yazmak istedim 🥰

Sizi özlediği için tepkisini hırçınlıkla gösteriyor olabilir. Bu arada bu her şeye hayır dene durumları ve karbonhidrat çocuğu olması normal benimki de 3 yaşında ısırmaktan kollarımı morartmayı bırakalı 1 ay oluyordur😀 Akışa bırakın, zamana bırakır düzelir, anneliğinizi sorgulayıp kendinizi suçlama çukuruna düşmeyin.

Ne diyeceğimi bilemedim, erkek bebek bekliyorum. Allah yardımcınız olsun. Yeni fobi kilidi açıldı benim için…
Yaaaaa ne zamandır size sormak istiyordum cinsiyeti belli mi diye. Merak etmiştim. Allah'ım sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Kolay doğumlar diliyorum ♥️

Ben de bu anlattiginizdan 2 tane var. Buyuk 5,5 kucuk 3,5 yaşında. Asla durmuyorlar, surekli yemek seciyorlar. Kucuk ozellikle daha agzina sebze yemegi sürmemiştir. Bugun yedigi yemek 2 kasik corba ve küçük bir kase pirinc pilavi. Ben de artik her seyi gectim, yeter ki yemek sorunu olmasin.
Buyuk anasinifina gidiyor. Kendi calistigim okulun anasinifina goturuyorum. Aksam eve geldiğimizde kardesiyle ayni dediginiz gibi bir aziyorlar yatana kadar kafa kalmiyor artik. Gercekten cok yorucu, sizi cok iyi anliyorum. Bizim yaklasimimizla mi alakali bilmiyorum. Ben yokken babaannesi bakiyor, gayet sakin oynuyormuş ama biz eve gelince cildiriyorlar. Bu bir cesit tepki sanirim. Ne isterse benden istiyor. Mesela su istese, babasi verse icmiyor. Illa benden bekliyor. Okula baslayana kadar boyle olacak, sabrediyorum mecbur 🤷‍♀️

Yaaaaa ne zamandır size sormak istiyordum cinsiyeti belli mi diye. Merak etmiştim. Allah'ım sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Kolay doğumlar diliyorum ♥️
Aynen ben de.

Gerçekten ne güzel dostluk yuvası burası!

Birbirimizi merak etmemiz, kalplerimizin karşılıklı olması çok hoş…

Süper dadıda yaramaz iki erkek kardeş için survivor parkuru gibi düzenek kurmuşlardı, ben de kızlarıma yapmıştım hatta. Önce minderlerden üstlerinde zıplayarak geçiyorlar, sonra sandalyelerin altından sürünüyorlar, kanepenin etrafında iki tur atıp… böyle devam ediyor. Vakit alan ve enerji attıran bir oyun. Yarım gün kreşe verme şansınız varsa tavsiye ederim. Haftasonları da işi gücü bırakıp oğlunuza ayırın derim

X