erkek yada kız bebeğin belirtileri nelerdir.kaç haftadan sonra cinsiyetini öğrendiniz

hepimizin de hakkında hayırlı vede gönlümüze göre elatlar nasip etsin rabbim.kızı olmayana kız oğlu olmayana oğlan nasip etsin inş.
bnde 12 haftalık hamileim,hafta salı gidicem doktora hem ikili test için hemde kontrol
yazıları okuyunca 12.haftadada öğrenebilindiğini anladım ve bnde sorarım artık gidince doktora..
hayırlısı olur inşallah vde bi kzıım olur inşallah benimde.allah'a emanetler bi tane oğlum var benmde 34 aylık:))) bnde haftaya yazarım size cinsiyetini.inş.kızdır :))

sanırsam vede anladıım kadarıyla kızda dr tahmini deişebilio yani şaşırma payı az yada çok var
ama erkek dedilermi bi bebeğe çok çok az bi deişme payı var anladıım kadarıyla
bnde 12.haftamda örenmiştim oğlum olacağını
hiç tereddütte yaşamadı drum.oğlum var şimdi
ama belirtiler ve kilo dağılımım kız bebek gbiydi
komşularımm kızı kucaklayıp geliceksin diolardı bana

komşumun gelininede oğlan demiş dru.
o da top yutmuş gbi bi tek göbek almıştı kiloyu
kızı oldu :))))

12. ya 15. haftada öğrenenler 2 li testlemi öğreniyorlar yoksa ultrasyonda mı çıkıyo

canım ultrasonda cıkıor zaten... ben ıkılı testı yaptırmak ıcın gıttıgımde once ultrasonla bı muayene ettı ve cınsıyetı söledı cnm...

canım ultrasonda cıkıor zaten... ben ıkılı testı yaptırmak ıcın gıttıgımde once ultrasonla bı muayene ettı ve cınsıyetı söledı cnm...

ayy daha erken örencem ne güzel birde normal ultrasonlamı bakılıo o haftada renkli ilemi normal ultrasonda mı belli oluo ?

cnm ogrenemeybılırsın o haftada endıse etme ogrenezsen... ultrason meselsıne gelınce dktorun hangı ultrasonu kullanıyorsa onunla bakıyor.. cınsıyet ıcın ayrı bı ultrason kullanmıyorlar... doktorunkı renklıyse renklıyle bakar renklı deılse renksızle bakar cnm

Banada 10 ve 13 ncü haftada erkek diye tahmin yapıldı 17 de kesin erkek dendii
bulantımm baş dönmemm kusmamm hiç olmadıııı

Benim kızım da çok bulantım oldu,Oğlum da ise hiç olmadı.

cnm ogrenemeybılırsın o haftada endıse etme ogrenezsen... ultrason meselsıne gelınce dktorun hangı ultrasonu kullanıyorsa onunla bakıyor.. cınsıyet ıcın ayrı bı ultrason kullanmıyorlar... doktorunkı renklıyse renklıyle bakar renklı deılse renksızle bakar cnm

ayrı bi ultrasyon olmadığını biliyorumda renknli daha gelişmişya ilk haftalarda onda gözükür belki die düşündüm bilgiler için teşekkürler canıma.s.

kızlar ben 13. haftamdayım... herkes hamile olduğumu öğrendiklerinden beri güzeelştiğimi söyleyip durdu bende fark etmedim değil hani :KK1:
çok tatlı istedim ekşi sevdiğim halde yiyemiyordum bile... hiç midem bulanmadı
geçen hafta öğrendik ki oğlumuz olacakmış :))
söylenenler gerçek erkek anneleri bulantısız ve güzel bir hamile oluyor

bu belirtilere göre cinsiyet tahminine hiiiç inanmıyorum palawra.. herhamilelik değişik oluyo.. bn kızıma hamileyken deçok güzelleşmiştim, tatlı çok yiyodum, bulantı hiç yaşamadım, kıllarımda erken uzuyordu karnım bile siwri büyüodu, popom büyümedi her gören erkek erkek dioduama benimbir prensesim oldu:KK69:
şimdi tekrar 14 haftalık hamileyim12.haftada erkeğe benzetildi 2 gün sonra kıza benzetti başka dr..
bunda 12, haftaya kadar kustum çokşimdi geçti yine iyiyim herkes yine çok güzelleştiğimi sölüyo:KK9: oğklun olacak diolar (içimden hee diorum kızımdada böleydim) tek fark bunda mide bulantıları oldu, kuyruk sokumumda ağrı oluyor birde hareketleri 1 haftadır hissediorum kızımda çok geç hissetmiştim..

Amerika Birleşik Devletlerinde kullanılan ve artık Türkiye'de de temin edilebilen ''Cinsiyet Belirleme Testi (Intelligender Boy or Girl)'' ile gebeliğin 10. haftasında bebeğin cinsiyeti öğrenilebiliyor.

ABD'de 2006 yılından bu yana kullanılan ve gebeliğin 10. haftasından itibaren uygulanabilen basit bir idrar testi ile 10 dakika içinde sonuç alınabiliyor. Hastaneye ya da hekime gitmeden evde uygulanabilen test, eczanelerden temin edilebiliyor. Test, 99 TL'den satışa sunuluyor.

Cinsiyet belirleme testi, Amerika, Rusya, Avusturya, Meksika, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Ürdün, Mısır, Kuveyt, Lübnan, Katar, Suudi Arabistan, Suriye başta olmak üzere bir çok ülkede satılıyor.

NASIL UYGULANIYOR?

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onaylı olan test ile yüzde 80 oranında doğru yanıt elde ediliyor.

Amerika'da bir şirketin geliştirdiği test, şu şekilde uygulanıyor:

Teste başlamadan önce kullanılacak yüzeyin idrarın dökülmesine karşı korunması ve beyaz bir zemin olması öneriliyor.

Uygulama için sabah uyanıldığındaki ilk idrar gerekiyor. Testin içindeki bardağın yarısı anne adayının ilk idrarı ile dolduruluyor. Ardından kutudan çıkan üst kapağındaki küçük bir delik test bardağı alınıyor ve üstündeki yapışkan bir kenara konularak, anne adayının idrarı şırınga ile alınarak test bardağının içine enjekte ediliyor. Uygulama sonrasında derhal yapışkanla cihazın üstü kapatılıyor ve 10 saniye çabuk dairesel hareketle çevriliyor. Test bardağının kesinlikle çalkalanmaması gerekiyor.

alıntı : sabah gazetesi..

bendede hep kız belrtileri vardı ama oğlum oldu midem çok bulanıyodu sabahları yediklerimi çıkartıyodum çok çirkinleşmiştim bi ara kalçalandım gibide gelmişti millete tek fark çok tatlı yemem birde karnım sivriydi

bende 17 haftalık hamıleyım daha dun ogrendık cınsıyetını kızım olacakmıssssss:emir_bebek:mide bulantım vardı eksıyıde cok yedım kalçalarımda buyudu bence cırkınde oldummm :21:ama olsunnnn kız bebegın hakkını verenlerdenimmmm:21::21:

valla benim çevremdeki insanların %90 ı erkek dedi...
ben maşallah diyim baya bi güzelleştim ilk günden beri...onun dışında 12.haftaya kadar acaip midem bulandı, bi de ekşiye çok eğilimliydim...
sonra noldu, %10 luk kısım haklı çıktı, kız geliyor Allahın izniyle...ben 12+5 te öğrendim cinsiyeti...
hala kızım olacağına inanmayanlar var, güzelleştiğim için:KK31:

bende artık hiç bir söylenen inanmıyorum yok kız annesi göbeği yaygınsa arkası büyükse kızmış veya göbeği sivri erkek belirtisi gibi şeylere inanmıyorum çünkü benim abimin karısı taa 4. ayından beri bebek kendini göstermemiş ama kendisi zaten cılız bişey çok zayıf ama aynı erkek gibiydi karnı göbeği sivri arkası hiç yoktu ve bütün kıyafetlerini kırmızı yatak odası kırmızı pembe vs di içine doğmuş herhalde ben o günden sonra hi inanmıyorum artık:KK34: tamam benim ilk oğlum erkekkarnımda sivriydi ve güzelleşmiştim dr. tam kesin nişey söylemediğinde artık hiç bir şeye inanmak istemiyorum.

:nazar::nazar::nazar:bende 14.haftada öğrendim kızım oluyıor.kendini saklamadı yani hiç.(hani kızsa geç belli eder derler ya)
hiç mide bulantısı yaşamadım.göbeğim hala sivri yaygın değil.ekşi yedim bol bol.güzelleştim.
çin takvimi doğru çıktı.kesede 9.haftada sağ taraftaydı oda doğru.
ama bunlara çok takılmayın bence herkezde farklı oluyor.banada erkek olacak demişlerdi.
ama inşallah çokkkk tatlı bir kızım olacak:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Son düzenleme:
Amerika Birleşik Devletlerinde kullanılan ve artık Türkiye'de de temin edilebilen ''Cinsiyet Belirleme Testi (Intelligender Boy or Girl)'' ile gebeliğin 10. haftasında bebeğin cinsiyeti öğrenilebiliyor.

ABD'de 2006 yılından bu yana kullanılan ve gebeliğin 10. haftasından itibaren uygulanabilen basit bir idrar testi ile 10 dakika içinde sonuç alınabiliyor. Hastaneye ya da hekime gitmeden evde uygulanabilen test, eczanelerden temin edilebiliyor. Test, 99 TL'den satışa sunuluyor.

Cinsiyet belirleme testi, Amerika, Rusya, Avusturya, Meksika, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Ürdün, Mısır, Kuveyt, Lübnan, Katar, Suudi Arabistan, Suriye başta olmak üzere bir çok ülkede satılıyor.

NASIL UYGULANIYOR?

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onaylı olan test ile yüzde 80 oranında doğru yanıt elde ediliyor.

Amerika'da bir şirketin geliştirdiği test, şu şekilde uygulanıyor:

Teste başlamadan önce kullanılacak yüzeyin idrarın dökülmesine karşı korunması ve beyaz bir zemin olması öneriliyor.

Uygulama için sabah uyanıldığındaki ilk idrar gerekiyor. Testin içindeki bardağın yarısı anne adayının ilk idrarı ile dolduruluyor. Ardından kutudan çıkan üst kapağındaki küçük bir delik test bardağı alınıyor ve üstündeki yapışkan bir kenara konularak, anne adayının idrarı şırınga ile alınarak test bardağının içine enjekte ediliyor. Uygulama sonrasında derhal yapışkanla cihazın üstü kapatılıyor ve 10 saniye çabuk dairesel hareketle çevriliyor. Test bardağının kesinlikle çalkalanmaması gerekiyor.

alıntı : sabah gazetesi..

bu test almanyaya gelseydi birde burdaki doktorlar cok inatci cinsiyet söyleme konusunda :KK70:

13. haftamda dr erkeğe benziyor ama çok küçük kesin değil dedi, ayrıca tatlı hiç yememekle birlikte bol miktarda ekşi ve özellikle tuzlu tüketiyordum (tuzlu yiyecekler istemek erkek belirtisi diye biliyorum), ayrıca bağırsak hareketlerii mide vs deselerde ben 2,5 aydan itibaren bebeğimin hareketlerini hissetmeye başlamıştım(erkek çocuklar daha erken hissedilirmiş)
Çin takvimi erkek olduğunu söyledi,
Hamileliğimi paylaşmadığım bir çok kişi beni görünce evliliğin beni güzelleştirmiş olduğunu söylediler ama kimse bilmiyordu güzelliğimde bebeğimin katkısı vardı, ....
Karnın şekli olayına hiç girmeyeyim ilk 4 ayda 5 kilo almış biri olarak hep şişman hissettim kendimi yani düzmü sivrimi anlayamadım
Sadece bir kere annem dediki kızım senin kızın olacak sebebi de çok ilginçti çok sinirliymişim hamilelik beni sinirli biri yapmış,

Sonuca geleyim Allah nasip ederse oğlum olacak yani belirtiler beni doğruladı.

X