erkek yada kız bebeğin belirtileri nelerdir.kaç haftadan sonra cinsiyetini öğrendiniz

Biz 12.haftada ogrendik oglumuz gösterdi hemencecik:KK53:
Ben kiz yada erkek belirtilerin farkli olacagina inanmiyorum sonucta herkesin yasadigi hamilelik cok farkli

BEN DE 14.HAFTADA ÖĞRENDİM OĞLUMUN OLACAĞINI..
BELİRTİLERİN CİNSİYETE GORE OLDUGUNA İNANMIYORUM..
OĞLU OLACAKLAR MİDE BULANTISI YASAMAZ DERLER BEN 18 HAFTA BOYUNCA İSTİFRA ETTİM KABUS GİBİYDİ:KK43:
TATLI DEĞİL EKŞİ YEDİM HEP..
AMA ŞÖYLE BİŞEY VAR Kİ KARNIM ÇOK SİVRİ BELKİ BU BELİRTİYE İNANABİLİRİM :))

Kızlar yüzünde leke olupta ilk gebelik için konuşuyorum tabi erkek bebişe hamile olan var mı bu tez yanlış olur mu ?

Benim ilk bebisim kızdı ve lekelenme olmadı. Şimdi ikinciye hamileyim. 13.haftanın içindeyim bakalım ne olacak

slm anneler, anne adayları...
size sorum 2 tane
1- erkek yada kız bebeğin belirtileri nelerdir?
2-cinsiyetini ne zaman öğrendiniz, kaçıncı haftada???
şimdiden teşekkür ederim.hamile olanlara hayırlı doğumlar sağlıklı bebekler dilerim.a.s.
belirtiler tamamen annenın hormonlarına ve fızıkı yapısına baglı , ama ben kendı adıma ekşi şeyler yedim 3 aydan sonra ki normaldede severım ekşiyi çok, ellerim çok kurudu hala da kuruyor sürekli nemlendirici kullanıyorum, mide bulantım bırkaç kez dışında olmadı , ilk gebeliğimi öğrendiğimden beri batmalar tekmeler genelde hep sol tarafımda... ve kızım olacak..

13. haftada öğrendim kızım olacağını hiç mide bulantısı yaşamadım çok rahat ettim. tatlıdan tiksindim onun sayesinde kilo verdim :)

bende yuzuk konusunu denemistim ikiside oldu saga solada gitti dairede cizdi ultrasonda erkek dendi ama karnim yayildikca yayiliyo neye inaniyim sasirdim

Ikili 3 lu teste göre cinsiyet nasıl öğrenilir lütfen bilen yazsın beta hcg bide

Ikili 3 lu teste göre cinsiyet nasıl öğrenilir lütfen bilen yazsın beta hcg bide
ikili testte free beta hcg değeri 50 nin üstü ise kız altı ise erkek diyorlar. ben pek inanamıyorum. 11 ile 14. haftalara arası yapılıyor. değer farklılıkları normal. hangi hafta yapılan ikili test sonucuna göre karar vermek lazım acaba. bir de forumda okudum. 35 ile 50 arası çıkanlarda yapılan tahminler tutmuyormuş.

ikili taramada cinsiyet belli oluyo muymus ben ikiliyide ucluyude yaptirdim dr bisey soylemedi 16. haftada dra srdum gorunmuyo dedi 20 de ayrintili ultrason icin gittigimde ogrenmistim

ikili taramada cinsiyet belli oluyo muymus ben ikiliyide ucluyude yaptirdim dr bisey soylemedi 16. haftada dra srdum gorunmuyo dedi 20 de ayrintili ultrason icin gittigimde ogrenmistim
tam olarak belli olma değil de tahmin işte canım.

Bence ham.likte yaşanan bulantı vs.cinsiyetle hiç ilgisi yok. Bizzat yasiyorum:) birinci de (kizimda) aşırı bulantı, iştahsızlık hayattan kopmuş tüm adeta.simdi de ham.leym ve yine kizim olacak çok hafif ve kısa sürdü bulantı. Ekşi şeyler daha çok hoşuma gitmeye başla di

ben cinsiyetimi 2 ayımda öğrendim en çok zeytin bide turşu suyu içerdim ne içmek ama zeytinler dağ gibi birikirdi önümde mide bulantımda a oldu doktor oğlun olucak dedi biz pek inanmadık doktor dedi çık burdan istediğin herkese söyle oğlum olucak diye dedi oğlum oldu evet
karnım çok sivriydi ve bebeğim çok hareketliydi yemek yerken su bile içsem hareket ediyodu diyoduk ne obur ben yukardan yemek yiyom o içerde coşuyokaydirigubbakcemile3
oğlum gerçekten tosun gibi doğdu halada öyle yemek yemeyi çok seviyo
ikinci gebeliginiz insallah buda kiz olur 24 haftadasiniz sag salim kucagina alirsin insallah

bende kendi deneyimlerimi yazayım dedim,:KK52:
-hiç bulantım olmadı
-kesemin şekli yukardan aşağı uzun bir fasulye şeklindeydi
-ilk başlarda tatlı sonra ekşi yedim şimdi ise hiç bişeye düşkün değilim
-tüylerim daha yavaş uzadı
-her yanımdan orantılı kilo aldım
-canım hiç et falan yemek istemedi eskiden çok düşkün olmamama rağmen meyve yemek çok hoşuma gidiyor kivi,yeşil elma ve portakal özellikle
-çirkinleştim yüzüm sivilce doldu
-meme ucum kararmadı
Görüldüğü üzre kızlar cinsiyet belirlemede bunlar bir ölçüt değil herkesin bünyesi farklı böyle şeyler asılsız anlayacağınız.
Haa bide çin ve rus takvimi kız diyordu
Ama bebişim ERKEK kızlar..
Allah herkese sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

Kızıma hamileyken hep tatlı yiyordum,karnım top gibiydi ve her yerimden kilo aldım,cildim pürüsüzleşti ve beni gören herkes çok güzelleştin kesin erkek diyordu,idrar rengim en başından beri hep açıktı (erkek bebekte idrar rengi özellikle başlarda açık olur denir ama bu tamamen hurafeden ibaret), bebeğim daha çok solda hareket ediyordu ve kızım çok hareketliydi ve erken canlandı (erkek bebek erken canlanırmış bu da tamamen hurafe her bebeğin gelişimi farklıdır).
Şimdi ise oğlumu bekliyorum ve yine tatlı yiyorum,yine cildim pürüsüzleşti ve insanların dediğine göre yine güzelleşmişim,karnım yine aynı top gibi,kilo dağılımım bunda da eşit,yine solda hareket ediyor fakat kızım kadar hareketli değil ve daha geç canlandı:)))
Hamilelik farklı geçiyorsa bu cinsiyetin de farklı olacağı anlamına gelmez veya aynı geçiyorsa cinsiyetin de aynı olacağı garantisi yok,benim iki hamileliğim de nerdeyse aynı geçiyor fakat cinsiyetler farklı. Tamamen bünye meselesi,herşey bünyenin hormonlara verdiği tepkilerle alakalıdır.

Kızıma hamileyken hep tatlı yiyordum,karnım top gibiydi ve her yerimden kilo aldım,cildim pürüsüzleşti ve beni gören herkes çok güzelleştin kesin erkek diyordu,idrar rengim en başından beri hep açıktı (erkek bebekte idrar rengi özellikle başlarda açık olur denir ama bu tamamen hurafeden ibaret), bebeğim daha çok solda hareket ediyordu ve kızım çok hareketliydi ve erken canlandı (erkek bebek erken canlanırmış bu da tamamen hurafe her bebeğin gelişimi farklıdır).
Şimdi ise oğlumu bekliyorum ve yine tatlı yiyorum,yine cildim pürüsüzleşti ve insanların dediğine göre yine güzelleşmişim,karnım yine aynı top gibi,kilo dağılımım bunda da eşit,yine solda hareket ediyor fakat kızım kadar hareketli değil ve daha geç canlandı:)))
Hamilelik farklı geçiyorsa bu cinsiyetin de farklı olacağı anlamına gelmez veya aynı geçiyorsa cinsiyetin de aynı olacağı garantisi yok,benim iki hamileliğim de nerdeyse aynı geçiyor fakat cinsiyetler farklı. Tamamen bünye meselesi,herşey bünyenin hormonlara verdiği tepkilerle alakalıdır.
ben gecen.hafta cift yumurta ikizi olduklarini ogrendim artik nasil anlayacagim bilmiyorum 16+20 hafta arasini sabirsizlikla bekliyorum melislerimi :KK66:

benimde 12+2 de oğlan olduğunu söyledi fakat erken olduğu için henüz tam kendimi alıştırmıyorum kordonla karışabilir bazan bebekler dedi.şimdi 15 haftalık yarın gidicem bakalım ne diyecek doktor.kızlarımda sırf turşu yedim.bunda daha çok tatlı cnm çekti.sağ göğsüm daha belirgin büyüklükte.göbek deliğimin altında çizgi olurken bunda üstte de belirmeye başladı.tuvalet hissihalen azalmadı sürekli koşuyorum.başlarda hiç bulantım olmadı 10. haftadan sonra bir ay kadar sürdü 14 haftada geçti..yarın kesin öğrenince yazarım inşallah

11.haftadan beri erkek dedi dr.um...ilk üç ay kustum kustum mide bulantıları öldürdü beni.şimdi ne bulursam yiyorum ve deli kilo aldım.güzelleştiğim söyleniyor,meme çevrem koyulaştı..

X