Menopoz Erken menopoz problemi yaşayıp hamile kalanlar.....

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Hayir uygulanmadı yapCak biseyimiz yok deyi gonderdiler çok sinirlerim bozuldu.
hayıt suyunu dene bence fsh ve lhı düşürüyor yinede bitkisel kür uygula ibrahim saraçoğlunun sitesine gir mesaj at belki kür falan verirler cnm

bende 24 yaşındayın 19 yaşında evlendim 20 yaşımda erken menopoza girdim fsh 86 ydı daha sonra 35 e düştü öylece kaldı hacettepe üniversitesi ne gittim sürekli ama doktor normal yolla zaten hamile kalamayacağımı ama tüp bebekde yapılamayacağını ellerinden bişey gelmediğini söyledi ve öylece bıraktık . . .

bu arada eşim menapoz olduğumu bilmiyor, sizler evlenirken eşlerinize söylediniz mi, ya da nasıl söylediniz? kendimi vicdanen çok kötü hissediyorum
merhabalar bende sizinle aynı vicdan azabını hissediyorum. Suan bende doktor doktor geziyorum. suan neler yapıyorsun ne aşamadasın bana yazarsan sevinirim. cevap bekliyorum.

arkadaşlar son gelişmeleriniz nedir lütfen yazın. neler yaptınız bende sizinle aynı dertten muzdaribim erken menopozum. ama ben suan kendiliğimden adet görmekteyim son 3 aydır düzenli şekilde. her ay bi tane yumurtalaeımm olmakta 18 20 mm ye kadar kendiliğinden doğal şekilde büyüyor ama fsh 30 60 arası. en gazla 108i gördüm. istanbulda hangi doktorlara gittiniz size tepkileri ne oldu ne dediler. birbirimize söyleyelimki baska doktorlara yönelelim ona göre. mesela dr halit fırat erden var ona gittiniz mi? semra kahraman? bülent tıraş? ben bunlar arasında kararsız kaldım. Suan neler yapıyorsunuz.

kızlar merhaba, bu ay bir kez daha doktor kontrolüne gidip hormon testi yaptırdım, aylardır hiç bir sorun çıkmayan bende bu ay doktor hormon değerlerin çok yüksek, erken menopoz dedi!!!! inanılır gibi değil, acayip sinirlerim bozuldu ve bana hormon hapı yazdı. yanından çıkıp doooğru eczaneye gidip hormon hapımı aldım ama başlamakta önce baya bi tereddüt ettim.

sonra yabancı ve yerli bir sürü kaynak araştırdım ve bir sürü makale forum vs okudum, hormon hapına başlamamaya karar verdim. öyle 1 test ile, 1 doktorun demesiyle, saat gibi işleyen bünyemi bozmamaya karar verdim ki, dış kaynaklı araştırmalarda bu hapların kullanımına başlamanın çok ciddi sonuçlar doğuracağını kesin teşhisten sonra uzun süreli kullanımlarının yapılması gerektiğini okudum. bu ay aptal gibi doktor değiştirdim, çünkü benim prof yurt dışında ve bir süre gelmeyecek ve ilgisizliğinden yakınıyordum başka doktora gideyim demiştim ama moralimi altüst etti...

ben erken menopozu asla kabul etmiyorum, hiç bir belirtim yokken, son derece düzenli regl oluyorken ve de gün içerisinde bile farklı ruh haline göre değişebilen hormon değerlerime bakarak hem de aylardır sonuçlar gayet düzgün çıkarken 1 seferlik rapor ile bana teşhis koyup hormon ilacı veremez...

sonuç itibariyle 2 gündür alternatif tıp ürünlerini araştırarak bazı kürlere başladım, ben Allahın izni ile o bebişi kucağıma alacağım, bu gerizekalı, hissiz robota bağlamış şaşkın tıp doktorlarına inat... Her şey bir yana bu haber bu şekilde verilmemeliydi. Psikoloji eğitimi verilmiyor mu bu tıp doktorlarına, ne hakkı var benim hayallerimi yıkmaya!!!!

neyse durum bu kendimi karantinaya aldım, kafein ve sigarayı bıraktım 3 gündür, pzt spor salonuna başlıyorum, kontrollü beslenme programı oluşturdum kendime, hayıt suyu, testere dişli aslan pençesi ve çörekotu kürlerine başladım, gelişmelerden haberdar ederim.

bu durumu yaşayan arkadaşlar varsa takılın peşime, birlikte deneyelim kürleri derim!

hepinizi çok öper, bu ay bebişlerimizi kucağımıza alacağımızın düşüncesi ile bol bol dua ederim hepimize..gelişmeleri sürekli paylaşacağım sizlerle...

arkadaslar erken menapoz hastasıydım ve normal yolla gebe kaldığımı ögrendim, şaşadıklarımı facede bir gruba yazdım oradan kopyalayım, sizlerede umut olsun, ben buradan okuduklarımdan umutlanıyordum çünkü..

merhaba arkadaslar, tazesine yazayım yaşadıklarımı :) 3 yıllık kendiliğinden bebeiğimiz olur bekleyişinden sonra Ocak ayında doktora gittim, doktor bir test filan yapalım dedi, neyse haberim yok tabi fsh neymiş amh neymiş .. peki dedik, yaptırdık, değerleri görünce doktor vakit kaybetmeden tüp bebek ve embriyo dondurma işlemi yapın, burada yapılacak çok bişey yok dedi, gelir gidersiniz ama vakit kaybınız olur dedi, şimdi her yumurta kıymetli sizin için filan .. biz de yani bu kadar mı deyip donduk kaldık doktorun karşısında, eve geldik tabi başladık araştırmaya, eşimde bende internetten gece gündüz baktık, eşim sogukkanlı davrandı bana pek sezdirmedi ama gece namaz kıldığını ve dua ettiğini görünce anladım ki üzülüyor, bende geceleri namazları kıldım dua ettim, tabi çok ağladım üzüldüm yeni ögrenmenin verdiği şaşkınlıkla .. forumlarda ve bazı sitelerde böyle olup normal gebelik yaşayanları okuyunca önce umutlandım ve verdim kendimi kürlere .. soğan incir vs vs .. bu arada ben şehir dışına eşimin işi nedeniyle gidip geldiğim için bir türlü evdeyken regl olup doktora gidemiyordum hep şehir dışındaydım, kürlere vs devam ederken oldu ağustos ve okulum bitti, Mustafa Acet e tüp için gün aldım , bu arada normal gebelik için bir ümit devam ediyorum bitkiler pekmezler ballar, Acet için gün geldiğinde o gün çok yogun oldugu için iptal oldu ve sonraki aya gün verdiler ben yine hayıt otu c,vanperçemi ballı macunlar vs devam ettim , sonra bu sefer bizim yurt dışı seyahatimizle rast geldiği için Acet i ben iptal etmek zorunda kaldım ve yakınımda olan Bahçeci kliniğe gittim,orada doktor reglimi filn sordu ben rahat rahat anlatınca doktorda güldü, çok rahat görünüyorum ama neden bu kadar rahatım bilmiyorum dedim :) ( hep bir umut vardı ) muayene tahliller filan derken , yurt dışından dönüşüm ve ilaçları kullanma sürecimi de hesap ederek aralık ayına tüp bebeği ayarladık, böyle olunca ben eylul başı gibi tüm bitkileri kürleri filan bıraktım sıkıldım, yurtdışına hem iş hem gezi amaçlı gittik, orada aç kaldığım için bol bol ananas ve kabak çekirdeği yedim, sabahları süt ve süte katılan lifli besinlerle doydum, orada inanılmaz gezdik 13 gün boyunca bir şehirden diğerine, adımsayarlarla baktık 15 bin adımı geçiyoruz, yürümekten bitap düşüyordum.. orada dhea ve co10 u aldım ama kullanmadım.. bu arada başka bir grupta nuray hanım var hemşire onunla konuşmuştuk, aslında bazılarını bildiğim ama düşünmediğim şeyler söyledi, mesela bebek endeksli cinsellik yaşamamak, bunda Allah bir mutluluk vermiş hisleri vermiş, bunu yaşayarak cinselliği yaşamak lazım filan ve bebek için ilişki pozisyonları .. yurt dşından geldim ve ovulasyon günlerini yine hesapladım 12 ve 13. günler oldu çift çizgi ve o günlerde ilişkide bulunduk, yurt dışında aç kalınca evde verdim kendimi etli yemeklere filan, bu arada yine mucize bebek hikayeleri okuyor ve acaba benim başıma bu gelir mi diyordum, dhea ve co10 u kullanmaya başladım , co10 5 tane dhea belki 7 8 tane kullanmışımdır, folik asit çok düzenli olrak kullandım .. bu arada önemli bişey benim tiroidim 7 lerdeydi, haşimatoymuşum bilmiyorduk, ilaçla en son 0,3 olmuş, doktor bu da çok düşük ama dedi, bugun baktığım tiroid değerim 2,9.. tiroidin normal değerlerde olması çok önemli demişti doktor.. yine yurtdışında D vitamini kullanmaya başladım ve geldiğimde balık bolca yedim .. şu günlerde çok derin bir şekilde 2 3 saat uyuyordum böyle uyuyamazdım ben, olmaz ama yine de gebelik testi yapayım dedim ve çift çizgiyi gördüm .. tabi inanamadım, 3 tane normal test yaptım, hepsi oyle çıktı, gerisini biliyorsunuz zaten ..
çok uzun oldu farkındayım ama hala toparlamakta zorlanıyorum.. özetle ..
1- Okulum bitmişti ve evde rahat bir 3 ay zaman geçirdim, sonra seyahate çıktım, çok gezdim eglendim .. Peygamber Efendimiz " seyahatte sıhhat vardır" demiş..
2- Kürleri bıraktım ve bebek endeksli beslenmeyi düşünmeyi bıraktım, Allah benim için en hayırlısını nasip edecek zaten dedim ..
3- D vitamini başladım, 5, 6 gün kadarda co10 ve dhea aldım, folik asit düzenli 9 aydır içiyorum ..
4- yurt dışında aç kaldım, bol meyve muz ananas , sabah lifli kelogs ve süt ..
5 ovulasyon testlerinde çift çizgiyi görünce birlikte olduk, ikiside aynı koyuluktaydı ..
6- ilişki sırasında bebeği değil Allah ın bize verdiği o hissiyatı düşündüm .. bebek için pozisyonları düşünün ama ..
7- tiroid değerinin düşmüş olması önemli ..
hasılı moralinizi iyi tutun rahat olun, yogun ve stresli hayatta olmuyor gibi .. Allah hayırlı bir zamanda nasip edecek bunu bilin ve rahat olun .. ben umut hikayerlerini okuduğumda benimde olur mu diyordum ama umudummu kaybetmiyordum bir yandan da .. lütfen hep olumlu ve umutlu olun ..

merhaba arkadaşlar bende erken menopozla uğraşmaktayım yaklaşık 1,5 yıl oldu 1tane çocuğum var ama 2.olmaz diyo doktorlar çok araştırdım bende birsürü kür denedim halada devam etmekteyim fsh 100lerde enson 69du ılacla adet görüyrum ılacıda bıraktım psikolojisi insanın alt üst oluyo önce soğan kürünü denedim şimdide incirin 2.küründeyim ve hala adet olmadım tüpbebekte olmaz diyo doktorlar ama ben yinede denemek istiyorum çook karşık kafam adamakıllı bi dr bulmak ıstıyorum pat diye yüzüne senin çocuğun olmaz tüpbebeklede uğraşmazlar demeden önce senin ruh halini anlayacak ama yoook işte...Rabbim yardımcımız olsun

zeynep8888 senin nekadarlık bebeğin hayırlısı ile kucağına al bebişini bizlerede dua edermisin..

kızlar merhaba, bu ay bir kez daha doktor kontrolüne gidip hormon testi yaptırdım, aylardır hiç bir sorun çıkmayan bende bu ay doktor hormon değerlerin çok yüksek, erken menopoz dedi!!!! inanılır gibi değil, acayip sinirlerim bozuldu ve bana hormon hapı yazdı. yanından çıkıp doooğru eczaneye gidip hormon hapımı aldım ama başlamakta önce baya bi tereddüt ettim.

sonra yabancı ve yerli bir sürü kaynak araştırdım ve bir sürü makale forum vs okudum, hormon hapına başlamamaya karar verdim. öyle 1 test ile, 1 doktorun demesiyle, saat gibi işleyen bünyemi bozmamaya karar verdim ki, dış kaynaklı araştırmalarda bu hapların kullanımına başlamanın çok ciddi sonuçlar doğuracağını kesin teşhisten sonra uzun süreli kullanımlarının yapılması gerektiğini okudum. bu ay aptal gibi doktor değiştirdim, çünkü benim prof yurt dışında ve bir süre gelmeyecek ve ilgisizliğinden yakınıyordum başka doktora gideyim demiştim ama moralimi altüst etti...

ben erken menopozu asla kabul etmiyorum, hiç bir belirtim yokken, son derece düzenli regl oluyorken ve de gün içerisinde bile farklı ruh haline göre değişebilen hormon değerlerime bakarak hem de aylardır sonuçlar gayet düzgün çıkarken 1 seferlik rapor ile bana teşhis koyup hormon ilacı veremez...

sonuç itibariyle 2 gündür alternatif tıp ürünlerini araştırarak bazı kürlere başladım, ben Allahın izni ile o bebişi kucağıma alacağım, bu gerizekalı, hissiz robota bağlamış şaşkın tıp doktorlarına inat... Her şey bir yana bu haber bu şekilde verilmemeliydi. Psikoloji eğitimi verilmiyor mu bu tıp doktorlarına, ne hakkı var benim hayallerimi yıkmaya!!!!

neyse durum bu kendimi karantinaya aldım, kafein ve sigarayı bıraktım 3 gündür, pzt spor salonuna başlıyorum, kontrollü beslenme programı oluşturdum kendime, hayıt suyu, testere dişli aslan pençesi ve çörekotu kürlerine başladım, gelişmelerden haberdar ederim.

bu durumu yaşayan arkadaşlar varsa takılın peşime, birlikte deneyelim kürleri derim!

hepinizi çok öper, bu ay bebişlerimizi kucağımıza alacağımızın düşüncesi ile bol bol dua ederim hepimize..gelişmeleri sürekli paylaşacağım sizlerle...

merhaba canim merak ettim bebisin oldumu.bende hayit kurunu ari polen kurunu kullaniyorom.acaba siz faydasini gördünüz mu

Kizlar lutfen yardim..ben 32 yasindayim 12 yilllik evliyim hic hamile kalamadim once endometriozis hastaligi dendi iki asilama bir tup bebek yaptirdim vesaire ilac tedavileri falann....tup bebekten sonra agrilarimdan ve maddiyattan üç yıl ara verdim.ve bi ay önce tup bebek dr gittim .dr sen kac yaşındasin erken menopoza girmisin dedi sana acil tup bebek yapilmasi gerekir dedi bizde yaptirdik ilacla zor guc üç yumurta toplandi biri dollendi kaliteli degildi transfer ettiler ama tutmadı. Sindi üçüncü tüp denicegiz.benim durumda olupta hamile kalan varmi lutfen varsa paylassin umut olsun bizlere. Bu arada hayit tohumu ve ari polen kurunu uyguluyorum bu kisa zamanda.Rabbim kisa zamanda kavustursun bebislerimize...

Kizlar lutfen yardim..ben 32 yasindayim 12 yilllik evliyim hic hamile kalamadim once endometriozis hastaligi dendi iki asilama bir tup bebek yaptirdim vesaire ilac tedavileri falann....tup bebekten sonra agrilarimdan ve maddiyattan üç yıl ara verdim.ve bi ay önce tup bebek dr gittim .dr sen kac yaşındasin erken menopoza girmisin dedi sana acil tup bebek yapilmasi gerekir dedi bizde yaptirdik ilacla zor guc üç yumurta toplandi biri dollendi kaliteli degildi transfer ettiler ama tutmadı. Sindi üçüncü tüp denicegiz.benim durumda olupta hamile kalan varmi lutfen varsa paylassin umut olsun bizlere. Bu arada hayit tohumu ve ari polen kurunu uyguluyorum bu kisa zamanda.Rabbim kisa zamanda kavustursun bebislerimize...
Amin canım inşallah hepimizin yüzünü güler.
Şuanki durumunu bilmiyorum ama bende hayıt ve aslan pençesine yeni başladım.
Saraçoğlunu aradım telefonabçıkam kişi bana bal,polen ve arısütünü bırakmamı söyledi. FSH için önce 15 gün soğankürü ardından 30 gün hayıt ve aslan pençesine devam etmemi.Ardından ikinci kez aynı şekilde kür uygulandıktan sonra bal polen karisimlari incir kürü vs yapmam gerektiğini söyledi.Aksi halde FSH daha da yükseliyormuş.
Ben debonundşnledim yapıyorum bakalım Allah yar ve yardımcımız olsun.

arkadaşlar son gelişmeleriniz nedir lütfen yazın. neler yaptınız bende sizinle aynı dertten muzdaribim erken menopozum. ama ben suan kendiliğimden adet görmekteyim son 3 aydır düzenli şekilde. her ay bi tane yumurtalaeımm olmakta 18 20 mm ye kadar kendiliğinden doğal şekilde büyüyor ama fsh 30 60 arası. en gazla 108i gördüm. istanbulda hangi doktorlara gittiniz size tepkileri ne oldu ne dediler. birbirimize söyleyelimki baska doktorlara yönelelim ona göre. mesela dr halit fırat erden var ona gittiniz mi? semra kahraman? bülent tıraş? ben bunlar arasında kararsız kaldım. Suan neler yapıyorsunuz.
Canım soğan kürü yapsana 15 gün ardından hayıt ve aslan pençesine devam et 30 gün FSH düşsün.
Ben Eurofertil Alev hanıma gidiyorum iyi ilgili vede bilgili bir dr.açık sözlü.Gidebilirsin.

merhaba arkadaşlar bende erken menopozla uğraşmaktayım yaklaşık 1,5 yıl oldu 1tane çocuğum var ama 2.olmaz diyo doktorlar çok araştırdım bende birsürü kür denedim halada devam etmekteyim fsh 100lerde enson 69du ılacla adet görüyrum ılacıda bıraktım psikolojisi insanın alt üst oluyo önce soğan kürünü denedim şimdide incirin 2.küründeyim ve hala adet olmadım tüpbebekte olmaz diyo doktorlar ama ben yinede denemek istiyorum çook karşık kafam adamakıllı bi dr bulmak ıstıyorum pat diye yüzüne senin çocuğun olmaz tüpbebeklede uğraşmazlar demeden önce senin ruh halini anlayacak ama yoook işte...Rabbim yardımcımız olsun
Hayatım fsh yüksekten incir yapınca daha da yükseliyormuş. Saraçoğlu nun yanındaki kişi öyle diyor.Sıralama önemli soğan,hayıt-aslan pençesi bu iki kere yapılacak,sonra incir-polen vs.vs.vs.imiş.
Bilgilerinize...

Canim ben adetimi bekliyorum dr adetin ikinci gün gel demisti.bende bu süreiçinde hayit otunu ve polen kullaniyorum zamanim az oldugundan
Birde bişey soracagim dr bana FSH testi yapmadi muayene etti erken menopoz dedi bu test adetliykenmi yapılıyor o konuda bilgisizim.

Canim ben adetimi bekliyorum dr adetin ikinci gün gel demisti.bende bu süreiçinde hayit otunu ve polen kullaniyorum zamanim az oldugundan
Birde bişey soracagim dr bana FSH testi yapmadi muayene etti erken menopoz dedi bu test adetliykenmi yapılıyor o konuda bilgisizim.
Evet 2. Veya 3. Günü yapılıyor Dr.onun için çağırmıştır neden erken menapoz dediğini bilemiyorum zira değerlerini görmeden söylemesi saçma bence. Neyse regl olup gittiğinde herşeyi sor bakalım ne diyecek.Bizimle de paylaşırsan sevinirim.Allah yardımcımız olsun.İyilikler dilerim...

Evet 2. Veya 3. Günü yapılıyor Dr.onun için çağırmıştır neden erken menapoz dediğini bilemiyorum zira değerlerini görmeden söylemesi saçma bence. Neyse regl olup gittiğinde herşeyi sor bakalım ne diyecek.Bizimle de paylaşırsan sevinirim.Allah yardımcımız olsun.İyilikler dilerim...
Canim ben adetten bir hafta önce tüp bebek icin kayseri acibademe gittim muayene etti yumurta goremedi senin yasin kac erken menopoz dedi Acil tüp bebek yapilmasi gerekir dedi bir hafta sonra adetim ikinci günü hemen tedaviye basladi sonuç negatif olmadi.yine adetin ikinci gunu gel dedi heral yine hemen tupe baslicak.ama ben bi dr da muayene olacagim.

Canim ben adetten bir hafta önce tüp bebek icin kayseri acibademe gittim muayene etti yumurta goremedi senin yasin kac erken menopoz dedi Acil tüp bebek yapilmasi gerekir dedi bir hafta sonra adetim ikinci günü hemen tedaviye basladi sonuç negatif olmadi.yine adetin ikinci gunu gel dedi heral yine hemen tupe baslicak.ama ben bi dr da muayene olacagim.
Günaydın canım, ben 43 yaşındayım iki aydır bende de folikül yok adeti bekliyorum inşallah olurum ozaman gideceğim.Senin yaşın daha küçük sanırım.Allah yardımcımız olsun.

X