Sol tüp kapalı hamile kalanlar

Audri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2024
22
10
31
Merhaba arkadaşlar bir süredir siteyi takip ediyorum. Ben de kendi durumumu yazmak için üye oldum. Acaba benim gibi olan var mı nasıl süreçler yaşandı merak ediyorum açıkçası. 1,5 senelik evliyim ve bebek istiyoruz biz de. Evlendiğimizden beri korunmuyoruz ama hamile kalamadım. Bunun üzerine doktora eşimle birlikte gittik. Öncelikle benim prolaktinim yüksek çıktı. 40 civarında, doktor dostinex verdi, bir de geçen ay hsg filmi istedi. Hsg de sol tüpüm tıkalı çıktı, ilaçla açmaya çalıştılar ama açılmadı. Eşimden de semen analizi istediler. Sperm sayısı iyi çıktı ama morfoloji bozuk ve hızı biraz düşük denildi. Hsg den sonra doktor 1 ay korunmamızı istedi şimdide aşılama öneriyor. Femara verdi bir de yumurtaları daha da artırmak içinmiş. Eşime de argimen takviye verdi. Bu şekilde olup hızlıca hamile kalabilen var mı? Her ay bir umutla bekliyoruz ama regli olduğumu görünce o kadar moralim bozuluyor ve üzülüyorum ki. O yüzden inşallah isteyen herkesin sağlıklı bebişleri olur. Bana tavsiye olarak söyleyebileceğiniz ya da benim gibi olup hamile kalan var mı aranızda.
🌸

Merhaba benimde sag tup kapali pazartesi gunu ogrendim ama tek tarafli kapali iken de dogal hamilelik sansi varmis doktorum oyle dedi hsg ne zaman cekildimiz

Merhaba benimde sag tup kapali pazartesi gunu ogrendim ama tek tarafli kapali iken de dogal hamilelik sansi varmis doktorum oyle dedi hsg ne zaman cekildimiz
Ben hsg yi 16şubatta çekildim. Doktor o ay için korunun dedi. Öyle yaptık. Bu ay femara verdi aşılama yapılacaktı. Bugün yumurta kontrolüme gittim. Meğersem femarayı 5 gün sonra bırakmam gerekiyormuş. Ama ben fazladan 1 gün daha içmiş oldum. Aşılama yapamayız dedi. Bu ay beklemek zorundasın dedi. Çok üzüldüm. Ama vardır bunda da bir hayır dedim. Sol tarafımda şu an 2 yumurta oluşmuş biri 18, diğeri 22 mm dedi. İnşallah doğal yollardan bu ay hamile kalabilirim. Ama benim doktor hemen aşılamaya yönlendirdi tek tüp kapalı diye, sizin ki nasıl bir yönlendirme yaptı?

Benim doktorum dusuk ihtimal olsa da dogal yolla olabilme ihtimalini verdi ama bekleyemem derseniz tup bebek dedi. tek tup kapali iken asilama tutmasi biraz zormus ama tutanda varmis

Ben hsg yi 16şubatta çekildim. Doktor o ay için korunun dedi. Öyle yaptık. Bu ay femara verdi aşılama yapılacaktı. Bugün yumurta kontrolüme gittim. Meğersem femarayı 5 gün sonra bırakmam gerekiyormuş. Ama ben fazladan 1 gün daha içmiş oldum. Aşılama yapamayız dedi. Bu ay beklemek zorundasın dedi. Çok üzüldüm. Ama vardır bunda da bir hayır dedim. Sol tarafımda şu an 2 yumurta oluşmuş biri 18, diğeri 22 mm dedi. İnşallah doğal yollardan bu ay hamile kalabilirim. Ama benim doktor hemen aşılamaya yönlendirdi tek tüp kapalı diye, sizin ki nasıl bir yönlendirme yaptı?
Biz beklemek istedik biraz daha cunku psikolojik olarakta hazir degilim tedavi surecine

Keske korunmasaydiniz inanin bir sorun olmuyor. hatta gebe kalma sansi bile var hsg sonrasi

Keske korunmasaydiniz inanin bir sorun olmuyor. hatta gebe kalma sansi bile var hsg sonrasi
Ben de çok kararsız kaldım. Ama sonra hamile kalıp herhangi bir sorun olursa kendimizi çok suçlu hissederiz diye yine de korunduk. Ama pişmanım. Çünkü doktor o ay normalde eşimin sperm analizi çıkmış olmasına rağmen hiçbir takviye vermedi. Bize korunun dedi. Sonraki ay eşime de sperm morfolojisi bozuk diye bir takviye verdi. 3 hafta sonra etkisini gösterir dedi. Açıkçası sinirlendim biraz hem 1 ay korunarak hsg sonrası şansımı erteledim. Hem de eşime takviyeyi geç verdi. Sonuçta korunduğumuz ay takviyeyi verseydi en azından bu ay sperm morfolojisinde de olumlu değişiklikler olacaktı. Neredeyse 1 ay da buradan kaybetmiş olduk. Zaten hsg sonrası 3-4 ay şans yüksek oluyormuş. E bunun 2 ayını da doktorum yüzünden kaybettik zaten. O yüzden doktorumu değiştirmeyi düşünüyorum bu ay. Ve bana hiç tek tüple aşılama zor olur vs demedi. Bazen özel hastenelerin bize müşteri gibi bakması durumu canımı sıkıyor. Aşılamadan vazgeçeceğim gibi görünüyor. Doğal yollarla 1 sene daha denemeyi düşünüyoruz artık.

Kızlar ben yazayım size de ümit olsın inşAllah 🙏 26 yaşındayım 23 yaşından beri bebiş istiyoruz 2 kez tüp bebek tedavisi gördüm maalesef negatif oldu amh düşük sol tüp alındı. Sonra doktor değişip tekrar tüp bebeğe başladım yumurtam filan toplantı havuz işlemi yapılıyordu doktor yumurta toplamadan önce hsg çekti sol yok zaten sağ da açık ama hidrosalpimk dedi transfer öncesi kapatacağım dedi. Normal yollarla hiç gebelik oluşmadı yumurta toplamadan bir ay sonra adetim gecikti test yaptım sonuç 330 gebeyim 🥹 tabi sonra düşük oldı maalesef şimdi tekrar olabileceğine inandığım için tüp beneğe ara verip tekrar hsg yaptırdım ve aşılama oldum bugün 6.günüm inşAllah olumlu sonuçlar alırız hepimizin hakkında haylrısı olsun 🤲 kucaklarımız boş kalmasın ama tek doktorla kalmayın ben bu sürede 5 doktor değiştirdim 😀

Bir de sanırım gerçekten kafaya takmamak gerekiyor sanırım nasıl yapacağız bilmiyorum ama ben normal hamile kaldığım da eşimle tartışıp tatile gitmiştim arkadaşlarımla 1 hafta tatilden sonra geldim 3 gün gecikince test yaptıktan sonra öğrenmiştim beniş için mucizeydi ama dediğim gibi asla gebelik planım falan yoktu hatta eşime sinirimden tatilden dönünce onu boşayacağım diyordum ahhaahahah 😀

Biz beklemek istedik biraz daha cunku psikolojik olarakta hazir degilim tedavi surecine
Valla ben tek yumurtalikla hamile kaldim, suan 3 aylik bebegim var. Siz umudunuzu hic kaybetmeyin olur mu, stres yapmayin bebisiniz hazir oldugunda gelecektir

Valla ben tek yumurtalikla hamile kaldim, suan 3 aylik bebegim var. Siz umudunuzu hic kaybetmeyin olur mu, stres yapmayin bebisiniz hazir oldugunda gelecektir
Allah bağışlasın, sağlıkla büyütün.🌸 Nasıl kaldınız normal yollarla mı yoksa aşılama filan yapıldı mı

Kızlar ben yazayım size de ümit olsın inşAllah 🙏 26 yaşındayım 23 yaşından beri bebiş istiyoruz 2 kez tüp bebek tedavisi gördüm maalesef negatif oldu amh düşük sol tüp alındı. Sonra doktor değişip tekrar tüp bebeğe başladım yumurtam filan toplantı havuz işlemi yapılıyordu doktor yumurta toplamadan önce hsg çekti sol yok zaten sağ da açık ama hidrosalpimk dedi transfer öncesi kapatacağım dedi. Normal yollarla hiç gebelik oluşmadı yumurta toplamadan bir ay sonra adetim gecikti test yaptım sonuç 330 gebeyim 🥹 tabi sonra düşük oldı maalesef şimdi tekrar olabileceğine inandığım için tüp beneğe ara verip tekrar hsg yaptırdım ve aşılama oldum bugün 6.günüm inşAllah olumlu sonuçlar alırız hepimizin hakkında haylrısı olsun 🤲 kucaklarımız boş kalmasın ama tek doktorla kalmayın ben bu sürede 5 doktor değiştirdim 😀
Yaa canım benim çok güzel ümitli şeyler olmuş gerçekten, şimdi aşılamanın da güzel sonuçlarını alırsın inşallah 🌸 ben de bu ay normal yollarla deniyorum inşallah güzel sonuçlar olur olmazsa ümidimi kaybetmeyeceğim, bana da ümit verdin

Bir de sanırım gerçekten kafaya takmamak gerekiyor sanırım nasıl yapacağız bilmiyorum ama ben normal hamile kaldığım da eşimle tartışıp tatile gitmiştim arkadaşlarımla 1 hafta tatilden sonra geldim 3 gün gecikince test yaptıktan sonra öğrenmiştim beniş için mucizeydi ama dediğim gibi asla gebelik planım falan yoktu hatta eşime sinirimden tatilden dönünce onu boşayacağım diyordum ahhaahahah 😀
İşte bunu herkes diyor ama çok takıyorum, psikolojik destek almayı düşünüyorum. Hergün bunu düşünüyorum, kafamın içinde biri var sanki hiç susmuyor. Nasıl takmayacağımı bilmiyorum 😔

Valla dusunmeden duramıyorum 😀 ben ayin 11 inde hsg oldum ay basi regl gunum icim icime sigmiyor gun sayiyorum 😂

Hsgden sonrami hamile kaldiniz

X