Menopoz Erken menopoz problemi yaşayıp hamile kalanlar.....

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
merhabalar ben yeni katıldım 33 yaşındayım eylülde 34 olucam 5 aydır evliyim ve son iki aydır adetim az ve terlemeler oluyodu yaştan dolayı doktora gittim adetin 2 günü yumurtalıklarıma alttan ultrasyonla baktı ve erken menepoz başladığı sölendi ve kanda hormon testi istendi adetin 5 günü verdim herşey normal çıktı fsh 3.60 yumurta yaşı öğreniliyomuş kan testinden sonra doktor iyimser konuştu yumurtlamayı artırıcı serophene verdi adetin 5 günü başlayıp sabah akşam günde 2 kez içicekmişim 3 ay içinde hamile kalmazsan rahim filmi çekil dedi ilk ayı kullandım bu hafta adet olucam bakalım hayırlısı belkide olmam Allah hepimizin kalbindekini versin gelişmeleri yazıcam....

demiştim ve temmuz ayında hamd olsun mevlama hamile kaldım ve ramazanın ilk günü bunu öğrendim.ne kadar büyük sevinç yaşadığımı anlarsınız... inşallah bu durumda olan ve dualarla yatıp kalkan hepinizin duası kabul olur.Ben biraz yaptıklarımı paylaşmak isterim sizlerede faydası olur inşallah duyduğum haftadan sonra soğan kürüne incir havuç kürü ve eşimede keçi boynuzu kürüne başladım eksiksiz bi kaç ay uyguladım bu arada 500 yasin niyetlemiştim her bi kişiden bir yasin okutmaya çalıştım kendimde her gece okuyordum.cuma günü 100 tane besmele yazdım yastığımın altına koydum bundan bi daha yaptım ondada 111 taneydi sanırım internetten bulmuştum gene yazdım ve niyet ederek yastığıma koydum,gece namazlarına uykudan sıçrayarak ağlamaklı uyanıp 2 rekat kılıp dua edip ağlayıp yattım bi kaç gece,bütün namazlarımda benim gibi oalanların hepsine tesbih gibi dua edip en son kendimede istiyordum nasip etsin diye,tesbih çekiyodum el haliku el bariu el musavviru el mücibu sayılarıyla çektim estağfirullah la ilahe illallah bismillahirrahmanirrahim subanallahu ve bi hamdihi vs tesbihleride çekiyodum,kenzzül arşı okudum bi kaç kez nisan ayında yağmur suyuna tesbihler çekerek içtim şifa olsun diye bi kaç kez yaptım bunu ayetel kürsi fatiha felek nas ihlas sayılarıyla okudum yağmur suyuna ve içtim sabah akşam aç karnına bu arada 3 ay daha geçmişti fakat bi şey yoktu halen bunları yaparken rahim filmi çektirdim tüpler açık çıktı çok şükür bu filimçekildiğim ay bi şey olmadı 2 ayımda hamile kaldığımı öğrendim çok basitti bu filim iyki çektirdim hiç acımadı iğne vurulmak daha zor emin olun korkmayın hiçççç......hac dan gelen 3 çeşit otu bala karıştırıp yedim fadime ana otu meryem ana zannedersem bide sert kabuklu bi meyve bunları ufadım balla sabah akşam aç karnına yedim ve yediğim ay hamile kaldım..bu yaptıklarımın hepsinin faydası oldu sanırım iyki yapmışım şu an 3 aylık hamileyim hamd olsun mevlama dualarımı kabul etti herkese bunu yaşatsın hepinize versin inşallah sorularınız olursa cevaplarım hiç ümidinizi yitirmeyin ve hep dua edin sadaka verin Ve Allahtan isteyin mevlam neyler neylerse güzel eyler inşallah Allaha emanet olun opuyorumnanaktan

bittercikolata verdiğin şifa duasını açık olarak yazar mısın?rakamlarla karışık olmuş okunmuyor:KK43:( istersen özelden de gönderebilirsin nooluurr hani şu ferdün kayyümün ....lilleziine..noolurrr yazar mısın:KK43:(

erken menopoz denilipte hamile kalan kimse yokmuuuuuuuu mafoldumben[

arkadaşlar 3 yıl önce aynı sorunlarla gecem gündüzüm yoktu sizi en iyi ben anlarım ben fsh 100 lerde geziyordu bana sana tüp bebek dahi yapamayız şansın yok dediler sonra artık kendimi belkide anne olamayacağım ne yapayım kader demeye başladım ve başka şeylerle kendimi oyaladım kafamı boşaltmaya çalıştım ve 2 ay sonra hamile kaldım çok sağlıklı geçti ve çok tatlı bir kızım var şimdi allahım hepinize nasip etsin rahatlayın ve inancınızı yitirmeyin

perilayn sen şanslı guruptansın.yavrunla sağlıklı bir ömür dilerim sana.
biraz daha detaylı yazarmısın hikayeni.
yani düzenli adet olabiliyormuydun ?
amh testi yaptırdın mı?
erken menopoz olduğunu öğrendikten ne kadar zaman sonra hamile kaldın?
kaç yaşındasın?
cevap verirsen çok sevinirim.

slm kızlar 23 yaşındayım banada erken menopoz tehşisi konuldu çocuğun olmaz dediler normal yolla şuan 2 ay 4 günlük hamileyim :nazar::KK49::emir_bebek:

demiştim ve temmuz ayında hamd olsun mevlama hamile kaldım ve ramazanın ilk günü bunu öğrendim.ne kadar büyük sevinç yaşadığımı anlarsınız... inşallah bu durumda olan ve dualarla yatıp kalkan hepinizin duası kabul olur.Ben biraz yaptıklarımı paylaşmak isterim sizlerede faydası olur inşallah duyduğum haftadan sonra soğan kürüne incir havuç kürü ve eşimede keçi boynuzu kürüne başladım eksiksiz bi kaç ay uyguladım bu arada 500 yasin niyetlemiştim her bi kişiden bir yasin okutmaya çalıştım kendimde her gece okuyordum.cuma günü 100 tane besmele yazdım yastığımın altına koydum bundan bi daha yaptım ondada 111 taneydi sanırım internetten bulmuştum gene yazdım ve niyet ederek yastığıma koydum,gece namazlarına uykudan sıçrayarak ağlamaklı uyanıp 2 rekat kılıp dua edip ağlayıp yattım bi kaç gece,bütün namazlarımda benim gibi oalanların hepsine tesbih gibi dua edip en son kendimede istiyordum nasip etsin diye,tesbih çekiyodum el haliku el bariu el musavviru el mücibu sayılarıyla çektim estağfirullah la ilahe illallah bismillahirrahmanirrahim subanallahu ve bi hamdihi vs tesbihleride çekiyodum,kenzzül arşı okudum bi kaç kez nisan ayında yağmur suyuna tesbihler çekerek içtim şifa olsun diye bi kaç kez yaptım bunu ayetel kürsi fatiha felek nas ihlas sayılarıyla okudum yağmur suyuna ve içtim sabah akşam aç karnına bu arada 3 ay daha geçmişti fakat bi şey yoktu halen bunları yaparken rahim filmi çektirdim tüpler açık çıktı çok şükür bu filimçekildiğim ay bi şey olmadı 2 ayımda hamile kaldığımı öğrendim çok basitti bu filim iyki çektirdim hiç acımadı iğne vurulmak daha zor emin olun korkmayın hiçççç......hac dan gelen 3 çeşit otu bala karıştırıp yedim fadime ana otu meryem ana zannedersem bide sert kabuklu bi meyve bunları ufadım balla sabah akşam aç karnına yedim ve yediğim ay hamile kaldım..bu yaptıklarımın hepsinin faydası oldu sanırım iyki yapmışım şu an 3 aylık hamileyim hamd olsun mevlama dualarımı kabul etti herkese bunu yaşatsın hepinize versin inşallah sorularınız olursa cevaplarım hiç ümidinizi yitirmeyin ve hep dua edin sadaka verin Ve Allahtan isteyin mevlam neyler neylerse güzel eyler inşallah Allaha emanet olun opuyorumnanaktan

yas olarak daha gencım ama ben 26 yasında 29 fsh ıle erken menopoza gırdım uc yıl cyclo hap kullandım o sayede adet gordum hapı bıraktım ıkı aydır hapsız adet goruyorum ınsaallah devamı gelır. sızın fsh cok ıyıymıs ve kurler de fayda ettı kı bebısınız oldu. Allah analı babalı buyutsun bızlere de dua edın

arkadaşlar 3 yıl önce aynı sorunlarla gecem gündüzüm yoktu sizi en iyi ben anlarım ben fsh 100 lerde geziyordu bana sana tüp bebek dahi yapamayız şansın yok dediler sonra artık kendimi belkide anne olamayacağım ne yapayım kader demeye başladım ve başka şeylerle kendimi oyaladım kafamı boşaltmaya çalıştım ve 2 ay sonra hamile kaldım çok sağlıklı geçti ve çok tatlı bir kızım var şimdi allahım hepinize nasip etsin rahatlayın ve inancınızı yitirmeyin

stres, sakın bır kafa cok etkılıymıs gebe kalabılmek ıcın. zaten erken menopozunda en buyuk nedenlerınden bırı stres ve uzuntu. fsh senınkı kadar yuksek degıl, ve oyuzden umutlandım sımdı. ınsaallah hepmızın bebegı olur. tebrık edıyorum Allah bagıslasın kızını sana. mutlulugun daım olsun

ben hıc ıyı degılım. gece cok agladım. esıme duygularımı uzun uzun anlattım uzuldu ama bırkac cumleden baska bırsey soylemedı ona kızdım benı anlamadıgı ıcın bana destek olmadıgı ıcın. aglayacak omuz arıyorum resmen. yoruldum guclu gorunmekten. ıcımdekı uzuntuyu saklamaktan, herkesın bebegıne hedıyeler almaktan, etrafımdakı tek cocuksuz kadın ve cıft olmaktan...... cok agladım. aglamaktan grıp olmusum sanırım.

evet sizi çok iyi anlıyorum,, bende aynı durumdayım ,, umarm bu süre içinde durumunuzda değişiklik olmuştur... şu anda tüp bebek yaptırıyorum,, umarım pozitif sonuçlanır...

mrb kızlar ?

yaklasık 6 bucuk kılo verdım ve bu bıle fsh ı olumlu etkılemıs. be uc bucuk yıldır cyclo progynova kullanarak adet oluyorum. yasım 29 erken menopoz denıldı ıkı kez tup bebek denedım yumurtalarım catlamıyor.

neyse ılk zamanlar 29 olan fsh, hap ıle 12 ve 8 e kadar ınmıstı. yaklasık 3 yıldır sureklı 6 cıkıyor. guzel bır rakam oldugunu soylenıyor ama ılk kez bu ay 5,18 cıktı.

fsh 5,18
lh 7,86
e2 113

amh test yaptırdım ılk kez. sonuc 0,17. normal degerler 0-6 arası belırlenıyormus. 0 a yakın oldugu ıcın kotuymus ama cok da kotu degıl dedı doktor ama bu konuda bılgılı uzman bır doktor degıl oyuzden ıcıme sınmedı.

sız ne dıyorsunuz kızlar sonuclarım ıcın ?

hepinize hayırlı ramazanlar arkadaşlar.

2 yıllık evliyim. evlendiğimizden beri doktor doktor geziyoruz. aslında doktorlara gitmemin sebebi bitmek bilmeyen kanamalarımdı bunu araştırırken erken yumurta yetmezliği erken menapoz teşhisi kondu. normal bir doğurkan kadının 7-8 yumurtası olur ama senin yumurtan az dendi. klomenle çıktık yola. ilkinde 3 yumurtam oldu 2 si gelişti çatlama iğnesi vurundum ama olmadı. sonra hep 1 yumurtam oldu ve sonuç hep hüsran. hiperplazi diye yumurtlama bozukluğundan oluşan bir hastalığım oldu ve küretajla aldılar. progestan tedavisi gördüm 3 ay. sonra yine sil baştan başka bir yerde tedaviye başladım yine klomen verdiler ve her defasında 1 yumurtam oldu.

bu zaman zarfında ne yapabilirim araştırdım hep. FSH 10-11-12çıkıyordu genelde sonrasında hiç ölçtürmedim. belkide daha da yükselmişti çünkü adetlerim kesilmeye başlamıştı. duayı ve tekkülü hiç elden bırakmamaya gayret gösterdim ve klomenle birlikte bitkisel takviye aldım. moralimi yüksek tutmaya çalıştım. katkılı maddeleri hayatımdan çıkardım. kahvaltılarıma özen gösterdim.

her gün aç karnına arı sütü+bal+polen karışımı yedim sabah akşam ve bal+ısırgan tohumu karışımı yedim
sabah kahvaltılarında mutlaka birkaç tane ceviz yedim
siyah çayı bıraktım ve ıhlamur içtim onunda içine bal ve hormonları dengelediği için tarçın ilave ettim birazda kızılcık.
haftada birkaç defa haşlanmış yumurta içiyordum
iltihap oluşumuna karşı acı elma yağını kullandım. ama en önemlisi eşimle kaplıcalara gittik ve havuzuna oturdum. kendimde sıcak suyla oturma banyosu yaptım.
ayaklarımı hep sıcak tutmaya özen gösterdim
tibetin gençlik pınarı egzersizlerini yaptım, femoral masaj yaptım yürüyüş yaptım menepozdan kurtulmak için.
her gün folik asit ve balık hapı içtim ve GNC'den aldığım multivitamini kullandım.
civanperçemi hayıt gibi bitkisel çaylar içtim
ayaklarıma susam yağıyla masaj yaptım. adetim gecikince karnıma sıcak su torbası koydum.[QU
[/QUOTE][/QUOTE][/QUOTE][/QUOTE][/QUOTE][/QUOTE]
adet olamadığım zamanlar soğan suyu içtim ve yumurta gelişimim için ve kalitesini artırmak için incir suyu içtim.
kuru yemiş tükettim. erken yatıp erken kalkmaya özen gösterdim. ve yumurtaların gelişimi için karanlık odada yattım. gece lambası bile kullanmadım.

tabi bunun yanında yaptığım şifa duaları ve çocuk için yapılan farklı duaları uyguladım.

bunları özellikle 3 ay boyunca özenle yaptım ve çok şükür emeklerimin karşılığını aldım. şuan 5 aylık çok şükür hamileyim. ben şuna inanıyorum ki her şeyi mevsiminde yemeye özen gösterirsek katkılı şeyleri bırakırsak kahvaltımıza özen gösterirsek bunuda en az 3 ay dvm ettirirsek Mevlam ikramını sunacaktır inş. Zahmet çekmeden rahmete ulaşamıyor insan. ama 200 FSH ile bile hamile kalan varsa kapalı tüplere rağmen normal yolla gebe kalanlar varsa bir gün inş. hepiniz muradınıza erersiniz. bende ermiş sayılmam ama sonuçta biraz özen ve tevekkülle oluyor demekk ki..[/QU

Bende aynı sorunu yaşıyorum 29 yaşındayım ve bebeğimiz olsun çok istiyorum yazınızı okurken gözyaşlarıma engel olamadım umarım tavsiyeleriniz bendede yarar ve bende anne olurum gerçelden çok zor bu durumu yaşamak her soran kişiye anlatmaya çalışmak ALLAH yardımcımız olsun ... asıl sizide merakediyorum bebeğiniz dünyaya geldimi sağlığı nasıl ?

Allah bağışlasın inşallah bende o mutluluğu bir gün tadarım :KK43:

Allah bağışlasın inşallah bende o mutluluğu bir gün tadarım :KK43:

mrb kızlar ?

yaklasık 6 bucuk kılo verdım ve bu bıle fsh ı olumlu etkılemıs. be uc bucuk yıldır cyclo progynova kullanarak adet oluyorum. yasım 29 erken menopoz denıldı ıkı kez tup bebek denedım yumurtalarım catlamıyor.

neyse ılk zamanlar 29 olan fsh, hap ıle 12 ve 8 e kadar ınmıstı. yaklasık 3 yıldır sureklı 6 cıkıyor. guzel bır rakam oldugunu soylenıyor ama ılk kez bu ay 5,18 cıktı.

fsh 5,18
lh 7,86
e2 113

amh test yaptırdım ılk kez. sonuc 0,17. normal degerler 0-6 arası belırlenıyormus. 0 a yakın oldugu ıcın kotuymus ama cok da kotu degıl dedı doktor ama bu konuda bılgılı uzman bır doktor degıl oyuzden ıcıme sınmedı.

sız ne dıyorsunuz kızlar sonuclarım ıcın ?

canım bence tüp bebek için değerlerin ideal. ben de 2 yıldır cyclo kullanıyorum ama 2 aydır fsh 30 üstü ilaca rağmen. bir de bi'şey sorucam: kilon kaç? cyclodan önce ve sonra fark oluştu mu.benim bel çevresi cyclo dan sonra arttı ve erimiyor..

Bununla ilgili size en önemli şeyi söylemedim. Bir kadının hormon dengesizliğinden dolayı hamile kalma ve taşıma sorunu varsa, yosun kullanarak bu dengesizliği ortadan kaldırır ise, anne olma olasılığı kat kat artar. Tabii ki, bazı enfeksiyon veya kadın genital organları ile ilgili anatomik anormallikler ve rahim tüpleri tıkalı değilse, bu gibi durumlarda yosun yardımcı olmaz, ama bu gibi durumlar çok nadirdir. Yumurtalıkların fonksiyonel bozuklukları ile ilgili sorunlar genelde daha sık olur. Arzu ederseniz nurtenaaksu@gmail.com yazabilirsiniz.

slm fsh 17 cıktı dr pekde ümitli bakmadı yasımda 39 menapoz dedı bu sekılde hamıle kalanlar varmı acaba fsh dusermı maca bitkisini duydum kullananlar vaarmı netten siparıs verdım fsh oranı dusermı

X