Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Ben de onu demek istiyorum.Hayıt daha fazla zarar verebilir.2 kez menapozdan döndüm ve her şey düzeldi.trisequens diye bir ilaç kullandım ve gayet iyi geldi ama en son 1.5 sene önce kürtaj oldum.Tekrar menapoz başladı ve bir türlü normale girmedi.Şimdi doğum kontrol hapıyla regl oluyorum.En azından sıkıntım olmuyor diye memnunum.Tabii yan etkilerini saymazsak.

Ben de onu demek istiyorum.Hayıt daha fazla zarar verebilir.2 kez menapozdan döndüm ve her şey düzeldi.trisequens diye bir ilaç kullandım ve gayet iyi geldi ama en son 1.5 sene önce kürtaj oldum.Tekrar menapoz başladı ve bir türlü normale girmedi.Şimdi doğum kontrol hapıyla regl oluyorum.En azından sıkıntım olmuyor diye memnunum.Tabii yan etkilerini saymazsak.

Trisequens ilacı ne içindi tam olarak? Birde fsh.yı falan mı düşürdü?
Ben cyclo progynava ile regl oluyorum. Dediğiniz gibi yan etkisi öyle çok ki...

hayıt başlıklı bir konu var, o sayfayı nerdeyse baştan sona okudum ve o kadar çokkişinin fsh'yı düşürmüşki , o zaman onların benimki gibi adetten kesilme şeklinde erken menopoz değil de, adet düzensizliği şeklindeki mi? bazıları düzensiz adet görüyor ama fsh'ı yüksek, onlara mı faydası oluyor acaba? of of ne yapacağımı şaşırdım ya artık, ağlamak istiyorum.

merhaba arkadaşlar benimde derdim sizinle aynı fsh 50.44 çıktı.yarın tüp bebek merkeziyle görüşmeye gidicem.inşallah ilaçlarla düşer.bebeğim olurr.allah hepimizin yardımcısı olsun.benim sorum şu olacaktı.doktor bana ilaç verirse.ilaçla beraber bu kürlei uygulayabilirmiyim.

helenic cnm belki kürlerle olmaz ama.kürlere ümit bağlayınca moralimiz düzelir.biliyosun biz stres yaptıkca daha da artıyo ve inancımızı yitiriyoruz.tabi yarın doktorla konusunca ne durumda olacağım bilemiyorum.umarım çok umutsuz konuşmaz ben kendimi hemen kapıpkoyuveririm.çok karamsarımdır.bakalım yarın ola hayrolaaa..

Trisequens de hormon düzenleyici bir ilaç ve tabiiki yan etkisi tüm hormon ilaçları gibi çok.Ama sıcak basmaları ve gece uyanmaları olmuyor,rahatlıyorsunuz o anlamda.Benim göğüslerimde kistler artınca korktum ve trisequensi kestim.Doktorum bana adaçayıyla kanama olan pek çok kişi olduğunu söyledi,ben de onun için Marankinin kürünü yapıyorum.Eğer faydası olursa sizlerle de paylaşırım.Hayıt otunun adet düzensizliğine iyi geldiğini ama menapoz aşamasındaki kişiler üzerinde bir faydası olduğunu hiç duymadım.

Tam 4 senedir bu sıkıntıları yaşıyorum ve çok zor gerçekten.Eskiden kanama olduğum zaman off genemi derdim şimdi 4 gözle bekliyorum.Umarım herkes sağlığına kavuşur.Hormon ilaçları almadan yaşadığım günleri çok arıyorum.

Arkadaşlar eğer çocuk doğurmayı 2.plana attıysanız doğum kontrol hapları diğer hormon hapları gibi değil hem rahatlatıyor hem de fazla hormon yüklemiyor.1 yıldır onlarla adet oluyorum ve daha rahatım.fsh inanılmaz düşüyor.Çarpıntılar ve sıcak basmaları da olmuyor.Tabiiki doktor kontrolünde kullanmak gerekir.

merhaba ben şu anda 38 yaşındayım ama 6 senedir erken menopozla savaşıyorum yani 32 yaşında başladı her ne kadar tedavi gördüysemde düzelme olmadı doktorum tedaviyi bırakmak gerektiğini söyledikten birbuçuk iki ay sonra tekrar başlıyo sorunlarım en büyük korkum ise erken menopozdan sonra erken yaşlanmaktır

Herkese müjde marankinin kürü işe yaradı.lütfen bıkmadan 1 ay yapın.çok şey değişiyor.ben yaptım.ne sıkıntı kaldı ne depresyon,: gayet iyiyim.:lepi:

Ayrıca adet de görüyorsunuz.Kürü deneyip faydasını gören herkes lütfen burada paylaşsın.Bunu deneyin arkadaşlar emin olun faydasını göreceksiniz.Ama lütfen aksatmayın her gün yapın mutlaka.

Mıkra cım kÜrÜ anlatabılır mısın nasıl yaptın ve hangı kÜr bu yazarsan sevınırım.sendekı sorun neydı. KaÇ yaŞındasın canım bunları bızımle paylaŞırmısın

Bu kürde adaçayı,civan perçemi,çoban çantası ve aslan pençesi kullanılıyor.1.gün adaçayı çoban çantası,2.gün adaçayı civan perçemi 3.gün ise adaçayı aslan pençesi demleyip içiyorsunuz.Ama demlikte kaynatmayın,ben süzgeçli fincanda 10 dakika demledim öyle içtim.İçine limon ve tatlandırıcı koydum.Koymadan içmek daha iyi olur herhalde.Bu arada ben 40 yaşındayım ve 4 yıldır menapozla uğraşıyorum.Bitkilerle tekrar adet olacağımı rüyamda görsem inanmazdım ama oluyormuş.Emin olun sizin yaşlarınız daha küçük olduğu için şansınız daha fazla.Yumurtlama olduğunu da hissediyorsunuz zaten.Herkese bol şans.

Bitkilerden birer tutam koyun öyle demleyin,bir süre sonra tadı hoşunuza bile gitmeye başlıyor.

mikra canımm bunları 15 gün yapıyosun değilmiii..adetten sonraki 15 gün diye duymustumm

bi de canım ben bi ara başladım ama aslanpençesi çok acı geldi bana sanırım kaynatttığımdann....kaynamış su da n-mı bekletelim yanii

merhaba arkadaşlar benim sorunum erken menopoz 26 yaşındayım 2yıldır evliyim bir kaç dr. gittim hap kullanmamı istiyorlar , ben hap kullanmak istemiyorum bitkisel tedavisi olurmu?

Merhaba cicilikız sana ben de katılıyorum benim yaşım 26 bende senin yaşındayken bu hastalıkla karşılaştım bun için çok üzülüyorum neden biz diye şuan ne durumdasın?

X