Erken menapoz

beren kmo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2024
1
0
36
Herkese merhaba bayanlar. Ben de bu kulübe bugün üye oldum. 36 yaşındayım ve daha ilk adet gecikmem de doktora gittim fsh 80 lh ta 40 larda çıktı. Doktorun erken menapoz dedi. Çok şükür 2 çocuğum var. Ama bu sene içerisinde 1 tane daha bebek planlıyordum.psikolojik olarak bitmiş durumdayım. Ve 3 gündür istemeyerek trisequeen kullanıyorum. Bu ilaç ile ilgili en çok korktuğum şey başka şeylere zarar vermesi ve aşırı kilo alımı. Bu ilacı kullanıp olumlu yada olumsuz sonuç elde edenler yazabilir mi?

Menapoz bugün olmasa 10 sene sonra olacak hayatın doğal akışında var çocuklarınızda varmış engellenmesi ertelenmesi çözüm olmuyor. İlla çocuk istiyorum diyosanız sizi muhtemel riskli gebelik bekliyor demektir

Herkese merhaba bayanlar. Ben de bu kulübe bugün üye oldum. 36 yaşındayım ve daha ilk adet gecikmem de doktora gittim fsh 80 lh ta 40 larda çıktı. Doktorun erken menapoz dedi. Çok şükür 2 çocuğum var. Ama bu sene içerisinde 1 tane daha bebek planlıyordum.psikolojik olarak bitmiş durumdayım. Ve 3 gündür istemeyerek trisequeen kullanıyorum. Bu ilaç ile ilgili en çok korktuğum şey başka şeylere zarar vermesi ve aşırı kilo alımı. Bu ilacı kullanıp olumlu yada olumsuz sonuç elde edenler yazabilir mi?
Merhaba amh kaç acaba ultrasonda hiç yumurtanız göründü mu ? Estradiol değeriniz kaç?

Benimde ikinci çocuğum olmadı ikinciyi düşünüyorduk durumumu öğrendim fsh 34 ken şu an 74 e cıktı lh 33 ama estradiol değerim iyi 49 yani üreme hala devam ediyor menapoza girmemişim bu durumdan kurtulmak istiyorum az da olsa yumurtam var ama gebelik olmuyor işte amh 003 bu arada benim sizin kaç ? Bana tüp bebek doktoru yasmin hap verdi onu kullan gel dedi doğum kontrol hapı daha önce de başka doktor vermişti kullanmamıştım bu sefer kullanıyorum

X