Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
TİBUSBULAN canım cyclo kaç aydır içiyorsun.2 senedir içiyor musun cylo canım.aslanpençesini sadece 4 aydır mı yapıyorsun.

ondan önce bişey kullandınmı.aslanpençesi ni cyclo ile berabermi kullanıyorsun.ve günde kaç defa içiyorsun aslanpençesini.nasıl yapıyorsun çayını canım yazabilir misin.ama ne güzel düşümüş fsh.benim hiç düşmüyor.benimde yüksek fshım.

başka bişey kullanıyormusun hayıt gibi.
birde cyclo kaç ay kullandın yazarmısın canım merak ettim

ben 2 senedir doğum kontrol hapı ile hastalanıyordum maalesef o dönemlerde evli olmadıgım içinde hiiç bir doktor bana çocugun olmaz gibi bişey söylemedi.8 ay önce evlendim ve yaklaşık 4-5 aydır cyclo kullanıyorum . aslan pençesini sadece 4 aydır içiyorum her sabah ve akşam yemeklerde yaklaşık 2 saat sonra 1 bardak su kaynatım içine bir iki tutam testere dişli aslanpençesini koyup 5 dk kadar demliyorum ve süzüp biraz soğuduktan sonra ama çokda soğumadan içiyorum. ayrıca her öğlen ve akşam yemeklerden 10 dk öncede beyaz soğanı aynı şekilde yapıp içiyorum ve bu ay cyclo kullanmadan hastalandım . soğansuyu hastalanmadan 15 gün önce içmeye başlamak gerekiyormuş ama ben bilemedim ve geçen ay hastalığım bittiği gibi içmeye başladım ve 2 hafta sonra yani şuanda hastayım inanamadım üstelik bu ay doktorum cycloyu içmememi istedi duruma bakmak için . üstelikte rahim duvarı 6.33 mm olmuş normalde meneposdakilerin rahim duvarı 2 veya 3 mm olurmuş.

arkadaşlar merhaba,

ben de yaklaşık 2 hafta önce erken menopoz teşhisiyle yüzleştim. fsh ım 120 lerden 164 lere çıkmış. 1 yıldır adet göremiyorum ve sadece 2 ay ilaçla adet görebildim. yaşım 27 ve 1 yıldır lupus hastasıyım..

zümrütyeşili benim de senin bahsettiğin gibi doktorun karşısında dünyam yıkıldı anlattığın gibi benim de gittiğim doktor ünlü bir tüp bebek merkezinin sahibi h..y.. isimli doktordu.tahminince aynı doktordan bahsediyoruz çünkü aynı şeyleri söyledi. o kadar ağladım ki karşısında inanılmaz üzüldüm ve tek şansımın yumurta transferi olduğunu söyledi.

kendimi toparlamaya çalışıyorum ve soğan suyu içmeye başladım..inşallah ben de şifa bulup yeniden adet görmeye başlarım ..seneye evlenicem ve ben de bebiş istiyorum :KK43: Allah inşallah olmayan herkese nasip eder.. soğan suyu küründen sonuç alan veya başka kürlerden fayda gören arkadaşlarımız tavsiyeleriniz bekliyorum ..Allah hepimize bol şifa versin..

waterfalllight ayrıca sana sabah akşam testere dişli aslanpençesi otunu tavsiye ederim .ben 4 aydır içiyorum ve fshım 65 ten 6.96 ya düştü doktorum bile inanamadı . hergün sabah ve akşam yemeklerinden yaklaşık 2 saat sonra 1 bardak kaynamış suya bir miktar koyup 5 dk demlemeye bırak sonra süzüp ılık şekilde iç testere dişli aslanpençesinin fsh ı düşürücü bir etkisi var . ayrıca gündüz çubuk tarçınlı ıhlamur yapıp içmeni öneririm .

waterfalllight ayrıca sana sabah akşam testere dişli aslanpençesi otunu tavsiye ederim .ben 4 aydır içiyorum ve fshım 65 ten 6.96 ya düştü doktorum bile inanamadı . hergün sabah ve akşam yemeklerinden yaklaşık 2 saat sonra 1 bardak kaynamış suya bir miktar koyup 5 dk demlemeye bırak sonra süzüp ılık şekilde iç testere dişli aslanpençesinin fsh ı düşürücü bir etkisi var . ayrıca gündüz çubuk tarçınlı ıhlamur yapıp içmeni öneririm .

tubiş merhaba,

fsh ın düşmesine çok sevindim..sen aslan pençesi sayesinde mi adet görmeye başladın yoksa düzensizliğin mi vardı? ben bu soğan suyunu saraçoğlunun sitesinden görmüştüm ve testere dişli aslan pençesini de okumuştum. önce soğan suyuna başladım hatta aslan pençesini de aldım duruyo. ikisini aynı anda uygulamak acaba ters etki yaratır mı bir bilgin var mı bu konuda? bu tarçınlı ıhlamur neye iyi geliyo? bu arada benim östrojen de çok düşük :KK59: sen faydasını gördüysen ben de mutlaka başlayım aslan pençesine..bi de aslan pençesini 4 aydır aralıksız mı içiyosun? süre olarak ne kadar uygulamak gerekiyor? bilgilerin için çok tşk ederim..

tubiş merhaba,

fsh ın düşmesine çok sevindim..sen aslan pençesi sayesinde mi adet görmeye başladın yoksa düzensizliğin mi vardı? ben bu soğan suyunu saraçoğlunun sitesinden görmüştüm ve testere dişli aslan pençesini de okumuştum. önce soğan suyuna başladım hatta aslan pençesini de aldım duruyo. ikisini aynı anda uygulamak acaba ters etki yaratır mı bir bilgin var mı bu konuda? bu tarçınlı ıhlamur neye iyi geliyo? bu arada benim östrojen de çok düşük :KK59: sen faydasını gördüysen ben de mutlaka başlayım aslan pençesine..bi de aslan pençesini 4 aydır aralıksız mı içiyosun? süre olarak ne kadar uygulamak gerekiyor? bilgilerin için çok tşk ederim..

ben hiç adet olamıyordum ama bu ay ilk defa soğan suyuyla adet oldum daha önce bende soğan suyunu içmiyordum sadece aslanpençesini içiyordum 2 hafta önce soğansuyuna başladım ve tam 15 günde hastalandım .açıkçası ben aslanpençesiyle soğansuyunu birlikte içiyorum şuanda bir yan etkisini görmedim biri fshı düşürüyor biride yumurtaların gelişmesini ve adet olmayı sağlıyor. aslanpençesini 4 aydır sürekli içiyorum sadece adet dönemlerinde bırakıyorum. eğer östrojen düşükse bol bol yürüyüş yap yanlış bilmiyorsam yürüyüş ve hafif bir spor östrojen salgılanmasını sağlıyormuş.

ben hiç adet olamıyordum ama bu ay ilk defa soğan suyuyla adet oldum daha önce bende soğan suyunu içmiyordum sadece aslanpençesini içiyordum 2 hafta önce soğansuyuna başladım ve tam 15 günde hastalandım .açıkçası ben aslanpençesiyle soğansuyunu birlikte içiyorum şuanda bir yan etkisini görmedim biri fshı düşürüyor biride yumurtaların gelişmesini ve adet olmayı sağlıyor. aslanpençesini 4 aydır sürekli içiyorum sadece adet dönemlerinde bırakıyorum. eğer östrojen düşükse bol bol yürüyüş yap yanlış bilmiyorsam yürüyüş ve hafif bir spor östrojen salgılanmasını sağlıyormuş.

hadi hayırlısı inşallahh benim de olur tubiş, bakalım işe yarayacak mı..ben de izlenimlerimi anlatırım..çok tşkler...Allah bol şifa versin sana da, hepimize..

inşallah hepimizin duaları kabul olur ve emeklerimiz umutlarımız beklentilerimiz heyecanlarımız yarım kalmaz . yarın tekrar kontrolüm var her doktora gidişimde yüreğim çarparak gidiyorum iyi haberler alarak çıkıyım diye . doktorun ağzından çıkacak her iyi kelime bizlere umut oluyor.

TİBUSBULAN canım nasıl geçti kontrolun merak ettim.inşşşş güzel gelişmeler vardır.

TİBUSBULAN canım nasıl geçti kontrolun merak ettim.inşşşş güzel gelişmeler vardır.

içi su toplamış olan eski kistleşmiş bir folikül vardı dün onu aldı ve femana diye bir ilaç verdi yumurtaların gelişimini sağlıyormuş galiba ben ilk defa içiyorum femana , cumaya kadar onu kullanıp iğnelerime başlayacağım inşallah tabi istediği sonucu vermiş olursa ilaç . geçen sefer tedavim yarım kesilmişti yumurta gelişmediği için bu sefer umarım herşey istediğimiz gibi gider ve tedavim sonuç verir. bugün incir kürüne başlayacağım gerçi bunları uzun süreli kullanmak gerekiyor ama o kadar zamanım olmadığı için en azından tedavi süresince içiyim belki bir destekleyici faydası olur .

Tubisbulan canım inşşş femera olumlu sonuç verirde tedavin hayırlısıyla sonuçlanır.ben inanıyorum olacak canım aslanpençesi içmeye devam ediyor musun canım

içi su toplamış olan eski kistleşmiş bir folikül vardı dün onu aldı ve femana diye bir ilaç verdi yumurtaların gelişimini sağlıyormuş galiba ben ilk defa içiyorum femana , cumaya kadar onu kullanıp iğnelerime başlayacağım inşallah tabi istediği sonucu vermiş olursa ilaç . geçen sefer tedavim yarım kesilmişti yumurta gelişmediği için bu sefer umarım herşey istediğimiz gibi gider ve tedavim sonuç verir. bugün incir kürüne başlayacağım gerçi bunları uzun süreli kullanmak gerekiyor ama o kadar zamanım olmadığı için en azından tedavi süresince içiyim belki bir destekleyici faydası olur .

tubiş inşallah güzel haberlerle bekliyoruz seni..gelişmeleri bildirirsin :KK66:

arkadaşlar fsh yüksek yani menapoz diyebilmemiz için kaç değerde olması lazım sizler mutlaka biliyorsunuzdır

inşallah bu sefer herşey istediğimiz gibi gider ve olumlu olarak sonuçlanır. tabi hepimiz için geçerli bunca emeğimiz umutlarımız heyecanımız yaşadığımız psikolojik zorluklardan sonra kucaklarımız boş kalmaz inşallah .
evet hala aslanpençesini içiyorum soğansuyunu bıraktım şimdi kuruincir suyu içmeye başladım bugün bakalım etkisi olacak mı . gerçi uzun süreli kullanmak lazım ama benim o kadar zamanım olmadığı için kısa süreli içebilicem .

zeynep genelde fsh 100 ün üzerindeki durumlarda ve en az 6 ay boyunca adet görememe durumlarında yumurtalıklar için geri dönülemez ve menopoz diyor doktorlar..

anladım canım çok tşk ederim gerçi yeniden yaptırmam lazım ama tekrardan adeti beklemem lazım yeni bitti 3. günüm hafta sonuna geldi yaptıramadım 2007 de fsh 2.80 çıkmış ozaman menapoz değilsin demişti doktor şimdi bilemiyorum offfff offfffff kafam çok karışık

anladım canım çok tşk ederim gerçi yeniden yaptırmam lazım ama tekrardan adeti beklemem lazım yeni bitti 3. günüm hafta sonuna geldi yaptıramadım 2007 de fsh 2.80 çıkmış ozaman menapoz değilsin demişti doktor şimdi bilemiyorum offfff offfffff kafam çok karışık

cm tahminimce 2.8 menopozdan çok uzak bi rakam ama bu şuan için de geçerliyse.. ama eğer adet göremiyosan doktora git mutlaka, ayrıca hormon için yapılan kan testini bikaç kez yaptırıyolar ki emin olmak için..senin problemin nedir? adet mi olamıyosun?

canım benim yıllardır az adet olmaktan ve ayda en az üç kere adet olmaktan doktor doktor gezdim hiç bişey bulamımadılar özel doktorlara çok paralar döktüm sonuç sıfır ama yıllardır çıkan hormon bozukluğum var bunu biliyorum ben bu az olmayı okadar takıntı yaptımki anlatamam bekarken çok güzel oluyordum 26 yaşında başladım ben bunlan uğraşmaya adetim 3 güne düşmüştü en son 2007 de tekrar başladım doktor gezmeye ondanda bi sonuç çıkmadı derken adetim bir güne düştü sabah olayım akşama biter 5 gün 6 gün lekesi bile olmaz o arada kasıklarımda belimde ağrılar oluyor sonra başlıyor bir kaç gün leke leke gelmeye am nasıl bi sefer gelir çamaşırımı kirlatir durur sonra tekrar aynısı şimdide hayatımda ilk kez 45 günün üstüne adet oldum resmen delirdim bir sonraki ay neolcak diye bekledim bu seferde 47 günün üstüne oldum işte aynı tahlilleri yaptıracaktımki 3. gün hafta sonuna geldi çokta kararsızım doktorlarada hiç inanmıyorum artık şu an 43 yaşına girdim pko diyemiyoruz sana dediler hep ama bir çok belirtisini taşıyormuşum hamile kalmakta hiç sıkıntım olmamıştı üç doğum yaptım hatta birini korunurken kalmıştım işte böyle canım doktora anlatır gibi anlattım sana valla ilgin içinde ayrıca tşk edrim sana canım ama bu az olmak bana kafayı yedirtecek yani

canım benim yıllardır az adet olmaktan ve ayda en az üç kere adet olmaktan doktor doktor gezdim hiç bişey bulamımadılar özel doktorlara çok paralar döktüm sonuç sıfır ama yıllardır çıkan hormon bozukluğum var bunu biliyorum ben bu az olmayı okadar takıntı yaptımki anlatamam bekarken çok güzel oluyordum 26 yaşında başladım ben bunlan uğraşmaya adetim 3 güne düşmüştü en son 2007 de tekrar başladım doktor gezmeye ondanda bi sonuç çıkmadı derken adetim bir güne düştü sabah olayım akşama biter 5 gün 6 gün lekesi bile olmaz o arada kasıklarımda belimde ağrılar oluyor sonra başlıyor bir kaç gün leke leke gelmeye am nasıl bi sefer gelir çamaşırımı kirlatir durur sonra tekrar aynısı şimdide hayatımda ilk kez 45 günün üstüne adet oldum resmen delirdim bir sonraki ay neolcak diye bekledim bu seferde 47 günün üstüne oldum işte aynı tahlilleri yaptıracaktımki 3. gün hafta sonuna geldi çokta kararsızım doktorlarada hiç inanmıyorum artık şu an 43 yaşına girdim pko diyemiyoruz sana dediler hep ama bir çok belirtisini taşıyormuşum hamile kalmakta hiç sıkıntım olmamıştı üç doğum yaptım hatta birini korunurken kalmıştım işte böyle canım doktora anlatır gibi anlattım sana valla ilgin içinde ayrıca tşk edrim sana canım ama bu az olmak bana kafayı yedirtecek yani

zeynep ablacım ben 27 yaşımdayım ve bekarım, seneye düğünüm olucak ve benim çocuk yapma şansım bile olmuycak belki de..ben erken menopoz teşhisi konulanlardanım ve lupus hastasıyım..ama her gün nolursa olsun halime şükrediyorum vardır bir sebebi diyerek..sen ne güzel doğum yapıp, anne olmanın tadını 3 çocuğunla yaşamışın..ha evet adet olamamak veya az olmak seni gerçekten geriyo anladığım kadarıyla-ki haklısın- ama önce herşeyin olumlu tarafından bak ve hiç kendini strese sokma..illaki her kadın belli bi yaştan sonra menopoz evresini yaşayacak ama iyi tarafından bak başka rahatsızlığın yok ve bu sıkıntın dışında sağlıklısın.. Senin yerinde olsam yine bir doktora gider gözükürüm her ne kadar onlardan pek bi cevap alamasanda!! Ayrıca belki işe yarar alternatif tıpa inanan, çaresi olmayan (ben gibi) bi çok insan bu kürleri uyguluyor ve olumlu sonuçlar alan bir çok insan var..Soğan kürüne başla, sonrasında da testere dişli arslan pençesi kürüne..Sende de işe yarar belki, kim bilir!!Soğan kürü adet düzensizliklerine yardımcı oluyor, testere dişli aslan pençesi de hormonları dengeleyen bir bitki..İbrahim Saraçoğlu'nun resmi web sitesinden ulaşabilirsin bu kürlere..Ahmet Maranki'nin kürlerini de uygulayanlar var araştır istersen!! Ama önce sen gönlünü ferah tut, bu forum da ve dışardaki bir çok bayana göre ne kadar şanslı olduğunu herzaman hatırla, sıkıntılarını hafifletebilen için en önemli ilaç moral!! stres, üzüntü seni daha da sıkıntıya sokar..Allah şifanı bol versin..Ailen ve çocuklarınla sağlıklı günler geçirmenin keyfini yaşaman dileğiyle..

canım benim çok iyisin ya allahım sen ve senin gibi olan tüm arkadaşlara acil şifa versin dediklerinin hepsine katılıyorum çok çok haklısın gel görki beynime laf geçmiyor bisüre unutuyorum sonra yine başlıyorum hee beni delirten sebep gösterememeleri ve abuk subuk adet oluş şekillerim sürekli şiş bir karınla geziyorum doğadaki nimetlere gelince artık herkesin gözünde alay konusu olmaya başladım içmediğim bir şey kalmadı soğan kürüne çok inanıyorum onu içtiğim zamanlar 28 günde adet olmuştum kaç ay boyunca bırakınca eskiye dönüyor içmediğim birtek aslan pençesi kaldı şimdi bu adetimde başladım yine soğan suyuna yine 45 günde olmiyim diye ondan sonra aslan pençesini deniycem birde şimdi sallama olarak kimyon çayını aramakla meşgulüm o kanamayı ve süresini uzatıyormuş tanesini demlemeye üşeniyorum öyle bıkmışımki sende hiç üzülme canım ben inanıyorum her şeyi allahtan başka bilen olmaz ben sen ve bizim gibi sorunu olan herkes için aynı şeyi düşünüyorum doktoruna denk gelemiyoruz nice piko olupta hamile kalan arkadaş tanıyorum ben yine bir akrabam var 48 yaşındaydı kaç yıldır menapozdaydı hamile kaldı ve doğurdu yani sende hiç negatif düşünme rabbim cümlemiz hakkında hayırlısını versin

arkadaşlar benim kafam çok karışık ......
29 yaşındayım 4 yıllık evliyim ..4 yıldır hapla korunuyorum bu yüzden her ay adet görüyorum hapın etkisiyle ... son 1 yıldır adetlerim çok azalmaya başladı 1-1,5 gün arası sürdü...son 5 aydır sabah başlıyor ertesi sabah kesiliyor arkasından leke bile gelmiyor.........2 aydır kahve leke şeklinde adet görüyorum 1 gün sürüyor kan gelmiyor sadece kahve leke :KK17:ama adet sancım ..bel ağrım oluyor ..

benim annem 31 yaşında erken menepoza girmiş sonra tedaviyle beni dünyaya getirmiş menepozdan kurtulmak için dr böyle bişey önermiş ...........ben doğduktan sonra 43 yaşında tamamen adetten kesildi...
ablamda 30 yaşında menepoza girdi uzun bir tedaviyle düzeldi .....
acaba bende de menepoz olabilirmi diyorum sizce nasıl ?:KK71:

arkadaşlar benim kafam çok karışık ......
29 yaşındayım 4 yıllık evliyim ..4 yıldır hapla korunuyorum bu yüzden her ay adet görüyorum hapın etkisiyle ... son 1 yıldır adetlerim çok azalmaya başladı 1-1,5 gün arası sürdü...son 5 aydır sabah başlıyor ertesi sabah kesiliyor arkasından leke bile gelmiyor.........2 aydır kahve leke şeklinde adet görüyorum 1 gün sürüyor kan gelmiyor sadece kahve leke :KK17:ama adet sancım ..bel ağrım oluyor ..

benim annem 31 yaşında erken menepoza girmiş sonra tedaviyle beni dünyaya getirmiş menepozdan kurtulmak için dr böyle bişey önermiş ...........ben doğduktan sonra 43 yaşında tamamen adetten kesildi...
ablamda 30 yaşında menepoza girdi uzun bir tedaviyle düzeldi .....
acaba bende de menepoz olabilirmi diyorum sizce nasıl ?:KK71:
inş değildir canım ama menapözda genetiğe çok takılıyor doktorlar eğer annen ve ablanda öyle olduysa en kısa zamanda iyi bir doktora görün derim banada mesela hep annemi sorarlardı ne zaman kaç yaşında menapoza girdiğini felan umarım sen değilsir allah şifa versin canım

X