Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
canlarım benim başka bir sitede tanıdığım bir kızcaz vardı. hiç adet olamıyordu. 1 yıldır tanıyorum. ateş basmaları falan çok oluyordu. çok üzüldüğü ağladığı günler oldu ama pes etmedi. kızcaz çok azimli. saraçoğlunun kürlerini uyguladı yılmadan usanmadan. şimdi adet olmaya başlamış. o kadar mutluki anlatamam. bizlerde azmedersek belkim bizimde olur. bu bitkilerin mucizelerine ben inanıyorum. özellikle soğan suyu çok faydalıymış arkadaşlar.

gülnurcuğum sabahları aç karnına böğürtlen suyunu günde 1 bardak olmak üzere içebilirsin. onu zaten önceden hazırlıyorsun. buzdolabında sürahide saklıyorsun. sanırım ilk sayfalarda tarifini yazmıştım.

hondacığım bitkisel çaylar içebilirsin civanperçemi, hayıt tohumu, aslanpençesi. soğan kürü yapabilirsin. özel hazırlatılan macunlar var onlardanda alabilirsin. bu arada destekli olarak vitaminler alabilirsin. burda sanırım ilça isimleri yazmak yasak herhalde.

slm zene

Verdiğin bilgilere inanamadım.çok sevindim.hemen soğan kabuğu kürünü uygulacağım.inşallah hepimizin hayırlısıyla çocukları olacak.kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile2:hooray:

teşekkürler
bugünden itibaren denemeye başlayacağım umarım sonuç olumlu olur.teşekkürler.
Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın.arkadaşlar

slm deryacam

okuduklarına çok üzüldüm.ama lütfen umutsuzluğa kapılma.biliyorsun erken menapozun bir sebebi de psikolojik.Psikolojini sağlam tut.Sağlıklı bir bayanım,allah ne zaman nasip ederse hayırlısıyla bebeğim olur diye düşün.Beyne olumlu mesaj ver ki yumurtalıklar çalışsın.ama tabiki illaki olacak.bugün olacak.şugün olacak deme.zamana bırak.

kürleri kullanmayı bırakma lütfen.allahtan ümit kesilmez.

SOĞAN KÜRÜ :
ÖĞLEDEN EVVEL 1,5 SU BARDAĞI AYRI /ÖĞLEDEN SONRA 1,5 SU BARDAĞI AYRI AYRI İÇİLECEK.İKİYE BÖLÜNMEYECEK.
soğan kürü: bitki kürü bittikten sonra başlanacak.1,5 su bardağı suyun içerisine 1 orta boy kuru soğanı 4 e bölüp atınız.5 dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız.ılıyınca içiniz.boş mideye günde 2 kez içilecek.öğleden evvel ve öğleden sonra.her aşamada taze yapılacak.15 gün içilecek...HER DEFASINDA TAZE HAZIRLANACAK

Soğan kürünü adet döneminde uygulamanın bir sakıncası yoktur. Ancak, etki bakımından en uygun zaman adet bitiminden en erken 7 gün sonra başlamaktır.

Kür uygulandıktan sonra 2. adetinizi görmeden 10 gün önce tekrar 5 gün veya 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamalısınız.

İNCİR KÜRÜ:

8-9 ADET İNCİRİ YARIM LİTRE KAYNAYAN SUYA ORTALARINDAN BÖLEREK AT.7-8 DAKİKA KAYNAT.ILISIN YARISINI SABAH KAHVALTIDAN SONRA YARISINI İSE ÖĞLE YEMEĞİNDEN 15 DAKİKA SONRA İÇ.25 GÜN İÇİLECEK...

NOT: İNCİRLERİ YIKAYINIZ.

mehtapraif önemli değil cnm. önemli olan burda bilgilerimizi paylaşmak.

gülnurcuğum sabahları aç karnına böğürtlen suyunu günde 1 bardak olmak üzere içebilirsin. onu zaten önceden hazırlıyorsun. buzdolabında sürahide saklıyorsun. sanırım ilk sayfalarda tarifini yazmıştım.

teşekkür ederim ayatım sağol okudum

SOĞAN KÜRÜ :
ÖĞLEDEN EVVEL 1,5 SU BARDAĞI AYRI /ÖĞLEDEN SONRA 1,5 SU BARDAĞI AYRI AYRI İÇİLECEK.İKİYE BÖLÜNMEYECEK.
soğan kürü: bitki kürü bittikten sonra başlanacak.1,5 su bardağı suyun içerisine 1 orta boy kuru soğanı 4 e bölüp atınız.5 dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız.ılıyınca içiniz.boş mideye günde 2 kez içilecek.öğleden evvel ve öğleden sonra.her aşamada taze yapılacak.15 gün içilecek...HER DEFASINDA TAZE HAZIRLANACAK

Soğan kürünü adet döneminde uygulamanın bir sakıncası yoktur. Ancak, etki bakımından en uygun zaman adet bitiminden en erken 7 gün sonra başlamaktır.

Kür uygulandıktan sonra 2. adetinizi görmeden 10 gün önce tekrar 5 gün veya 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamalısınız.

İNCİR KÜRÜ:

8-9 ADET İNCİRİ YARIM LİTRE KAYNAYAN SUYA ORTALARINDAN BÖLEREK AT.7-8 DAKİKA KAYNAT.ILISIN YARISINI SABAH KAHVALTIDAN SONRA YARISINI İSE ÖĞLE YEMEĞİNDEN 15 DAKİKA SONRA İÇ.25 GÜN İÇİLECEK...

NOT: İNCİRLERİ YIKAYINIZ.

merhaba arkadaşlar,bende soğan kürü ve incir kürünü duymuştum,ama havuç katılıyo birtane diye hatırlıyorum,bende yapmayı düşündüğüm için soruyorum canım yazarmısın havuçsuz olsada fark edermi acaba?

sevimsu günaydın,

cnm havuç katıldığını duymadım. ilk defa sende duyuyorum. saraçoğlunun sitesine bakarsan öyle bir şey yazmıyor.

MERHABA ARKADAŞLAR

Ben 2 gün önce hayıt suyu,sultan macunu ve civanperçemi kürüne başladım.acaba soğan suyunu da içsem mi yoksa dokunur mu?bilen var mı?:bbo:

arkadaşlar merhaba bu hayıt suyunun tarihi önemlimi bilgisi olan varmı ben anneme aldırmıştım tarhine baktım 2007 sizce faydası veya zararı olurmu

mehtapraif cnm ben senin söylediklerini aynen yapıyorum. herhangi bir yan etkisini görmedim. honda cnm saraçoğlu bitkilerin raf ömrünün 1 yıl olduğunu söylüyor. o yüzden 2007 yılı olan bitkileri kullanma derim...

sevimsu günaydın,

cnm havuç katıldığını duymadım. ilk defa sende duyuyorum. saraçoğlunun sitesine bakarsan öyle bir şey yazmıyor.

selam canım cevap için çok teşekkürler, nerde okuduğumu hatırlamıyorum ama bende nette okumuştum,kimin sitesiydi şimdi hatırlayamıyorum sanırım saraçoğluydu emin değilim tabikicevap için tekrar sağol,inş tez zamanda bu kadar çabamızın karşılığını verir rabbim.

arkadaşlar yüksek 200 fsh.la hamile kalan berrin hanımın hikayesi.

ben berrin Yalçınkaya 25 ocak pazar günü eşim ve kızımla çorludaki toplantınıza katıldık bugün yazınızı okudum bizden bahsetmişsiniz hani şu umutsuz vakka olup tedaviyi bırakıp 2 ay sonra hamile kalan bayan. Yazınızdan çok duygulandım ve toplantıya geliş sebebimizde hem sizleri tanımak hem de umudunu yitirmeye başlayan arkadaşlara biraz umut olmaya geldik.

Ben size biraz hastalık hikâyemden bahsetmek istiyorum. Ogün ayrıntılı olarak anlatamadım.

Ben şuan 32 yaşındayım 27 yaşındayken adet düzensizliği sebebiyle dr.ye gittim fsh. düzeyim 120 çıktı ve dr. 15 gün sonra yine bir tahlil yaptırmam gerektiğini söyledi aynı şekilde tekrarladık ve sonuç üzücü dr erken menopoz olduğunu fakat çapa tıp fakültesinde bir araştırma yapılmasını söyledi ve süreç böyle başladı.

...... fakültesine gittik tabi teşhis konulana kadar neler çektim bir ben bir Allah bilir o kapıdan o kapıya yani zorlu bir süreç en son kapı endokrinoloji bölümü oldu ve oradan yapılan tahlil ve araştırmaların neticesinde Otoimmün Poliglandüler Sendrom hastası olduğum ortaya çıktı .Bu hastalık bağışıklık sisteminin bilinmeyen bir nedenle kendi vücudundaki organlarıyla savaşması benim yumurtalıklarıma mideme ve troit bezlerime vurmuş ve şuan hala dr. kontrolündeyim Çapa tıp fakültesin çok değerli doktorum Harika hn. kontrolü altında troid ilaçlarımı düzeni olarak kullanıyorum.Bu teşhisten sonra görüştüğüm muayene eden dr.lar fsh değerinin çok yüksek olduğunu erken menopozda olduğumu tüp bebek yapılamayacağını söylediler ama bu muayeneler ..... fakültede 3-4 kez sürdü tabi benim halimi anlatmaya söz yetmez her ..... fakülteden çıkışımda bahçesinde oturup dakikalarca ağlayıp öyle geri dönüyordum sonra bir hastanenin ilanlarını gördüm kendinden randevu alıp gittik dr. hanım. dı yanılmıyorsam dosyayı kendi hazırladı ve sonra onunla birlikte Profesörle görüştük tabi sonuç çok kötüydü.bu şartlar altında şansınız %5 dedi ama genç hastasın şansın bu sebepten ötürü %10 lara çıkar dedi neyse 15 gün sonra yine kontrole gittik ben de kist te vardı yumurtalıklarımda o kisti baskılayıp tekrar bakalım dediler ve hiç yumurta yok ama biz 15 gün önce gittiğimizde tüp bebek tedavisine başladık gereken ilaçları kullanmaya başladım işte vitaminler ve Dhea gibi tüp bebek tedavisinde verilen ilaçlar neyse 15 gün sonra hiç yumurta bulunmayınca bana şansınız %2 ye düştü hiç yumurta yok dediler tabi duygularımı bir Allah bir ben bilirim.Dr ben %2 şansa sahip olsam yaptırırdım dedi fakat eşim benim daha fazla üzüleceğimi düşünüp tedaviden vaz geçelim dedi ben vaz geçmek istemedim ama sonunda tedaviyi bıraktım çalışıyordum işten ayrıldım dinlendim kafamdan bu bebek olayını attım kabullendim yani Allah dilediğine verirdi sonuçta çocuğu da, malı, sağlığı da benim kaderim buydu demek ki yumurta naklini zaten hiç düşünmedim sonuçta dinen uygun değildi ve ben Allaha çok inanan biriyim isyan etmedim ama bi şekilde bu dünyadan bir çocuk sahibi olmadan gitmeyeceğim diyordum herkese ama nasıl onu bilmiyordum işte sonra 2 ay geçti aradan bir halsizlik bitkinlik başımı yastıktan kaldıramıyorum eşim yat dinlen hiçbir şey yapma diyor laf aramızda uykuyu da çok severim bende yatıp dinleniyorum ama 3 gün geçti ben düzelmedim midemde bir fena neyse bana bi hamilelik testi yap diyorlar yok diyorum ne hamileliği daha önce böyle hayal kırıklıklarımız yaşanınca o tek çizgiyi görmeye hiç niyetim yok bu durum birkaç gün devam etti sonra karar verdim bi test aldım ve sonuç pozitif dizlerimin bağı çözüldü saatlerce ağladım inanamadım özel bi laboratuara gidip kanda baktırdım ve sonuç 5 haftalık hamileyim ve ben hamileliğimi öğrenmeden birkaç gün öncede uçak yolculuğu yaptım ve kızım öyle inatçı çıktı ki rahatsızlığıma rağmen hastalığım onu da düşman görüp savaşa bilir ve onu da düşüre bilirdi ama kızım savaşıp onları yendi 25,04,2008 tarihinde 4kg80 gr olarak dünyaya geldi Allaha çok şükür bana bu duyguyu yaşattı benim gibi olan bebek sahibi olmak isteyen arkadaşlara tavsiyem hiçbir zaman Allahtan umut kesmesinler isyan etmesinler ve asla amaçlarından vaz geçmesinler ben aktarlardanda çok yardım aldım çok macunlar çaylar kullandım Allaha çok dua ettim ve çevremdeki insanlar bana evlat sahibi olmam için çok dua ettiler hatta yengemin kız kardeşi üniversitede okuyordu o dönemler yurtta bir akşam benim için arkadaşlarıyla oturup dua etmişler bir bebeğim olsun diye hepsine çok teşekkür ediyorum ve her zaman Allaha bana böyle bir evlat verdiği için defalarca şükrediyorum ve dilerim Allah isteyen herkese evlat nasip etsin ama inanmak başarmaktır hep bi çocuk sahibi olacaklarına inansınlar ve asla Allaha isyan etmesinler size de çok teşekkür ederim beni orada arkadaşlarla karşı karşıya getirip hikayemi anlatmama izin verdiğiniz için toplantının sonuna kadar kalamadık çünkü kızım arabasında uyudu ve orası soğuktu 2 hafta önce hastalanmış ve tedavisi yeni bitmişti bende yine hastalanmasından korktum ve toplantının sonunu bekleyemedim kusura bakmayın sizlere ilginizden ötürü çok teşekkür ederim eşim size kızımın fotolarını mail atmış olacak hoş çakalın sevgi ve saygılarımla.

Berrin YALÇINKAYA

X