Eşim bana ev işinde destek olmuyor

askim benim esim çalışıyor, ben evdeyim. esim 12 saat calisiyor. ona rağmen evde olduğu her an temizliğe, yemeğe yardım eder. siz bir de çalışıyorsunuz yani. ikinizin de sorumlulukları eşit olmalı. ev işi erkeklere çok gelmiyor, basit sanıyorlar ama her gün aynı seyleri yapmak insanı psikolojik olarak tüketiyor gercekten. esinizin sizi anlaması ve destek olması lazım. tabağını kaldırmak, çamaşırlarını kirliye atmak en azından cok zor olmamalı yani
Eşimle son zamanlarda cok tartısıyoruz. Evin icerisinde bana hic desteği yok. Üstelik bende işe giden bi bayanım ve evin işini bana yüklüyor devamlı.yemek temizlik vs. Ben ondan cok bişey beklemiyorum sadece kendi cıkardıgını kaldırsın veya yaptıgı düzensizligi toparlasın istiyorum. Devamlı arkasını toplamaktan yoruldum. Lafta calışmayı bırakmamı söylüyor ama öyle kolay bunu yapmayacagımı da biliyor. Artık bişey yapmayınca bende tepki gösteriyorum oda bunu kaldıramıyor.
Sizler bu konuda ne düsünüyorsunuz. Her iki tarafta calısıyorsa evin işide paylasılması gerekilmiyor mu?
Bu arada bende calısıyorum dedigimde cevabı su oluyor: “ evin giderlerini ben karsılıyorum senin kazancın kendine” halbuki o parayı bende ilerde ev alırsak diye ona biriktiriyorum.

Eşimle son zamanlarda cok tartısıyoruz. Evin icerisinde bana hic desteği yok. Üstelik bende işe giden bi bayanım ve evin işini bana yüklüyor devamlı.yemek temizlik vs. Ben ondan cok bişey beklemiyorum sadece kendi cıkardıgını kaldırsın veya yaptıgı düzensizligi toparlasın istiyorum. Devamlı arkasını toplamaktan yoruldum. Lafta calışmayı bırakmamı söylüyor ama öyle kolay bunu yapmayacagımı da biliyor. Artık bişey yapmayınca bende tepki gösteriyorum oda bunu kaldıramıyor.
Sizler bu konuda ne düsünüyorsunuz. Her iki tarafta calısıyorsa evin işide paylasılması gerekilmiyor mu?
Bu arada bende calısıyorum dedigimde cevabı su oluyor: “ evin giderlerini ben karsılıyorum senin kazancın kendine” halbuki o parayı bende ilerde ev alırsak diye ona biriktiriyorum.
İşi kesinlikle bırakmayın. İş bölümü yapın bir zahmet siz ne yapıyorsanız ev işi aynısını o da yapacak. Tekrar ediyorum işi b8rakmayın .

Eşiniz sizi hayatını paylaştığı biri gibi değil hizmetçi gibi görüyor. Böyle biriyle ömür geçirmekte eminmisiniz?
Bunun çalışmaklada alakası yok saygı ile var.
Eşimin inşaat şirketi var (kendide çalışıyor aktif)
Sabah 6da gidip akşam 10da gelse yine yardım eder herşeye.
Ayrıca kazancını kendine harcıyorsun nekadar çirkin bi tabir🤦🏻‍♀️

Öyle bi kötü niyeti asla yok ama ailesiyle yasarken hic bi sorumluluğu yoktu yedigi önünde yemedigi arkasindaydi ..simdide zor geliyor paylasim yapmak ..kendince biseyler yapiyor iste ama cok nadir

Şimdiki erkekler kadınları her açıdan sömürüyor yazık üzüldüm size.
Yok bizim tek problemimiz evdeki is paylasimi… ailesiyle yasarken hic bi sorumlulugu olmadigi icin cok zor geliyor bu görevi üstelenmek.. beni hic biseyden geri birakmaz her istedigimi yapar alir vs. Mutlugumu düsünür Ama bu konuda bunu da biraz kadin görevi olarak görüdügü icin böyle

Öyle bi kötü niyeti asla yok ama ailesiyle yasarken hic bi sorumluluğu yoktu yedigi önünde yemedigi arkasindaydi ..simdide zor geliyor paylasim yapmak ..kendince biseyler yapiyor iste ama cok nadir
Bakım ben de aile evinde böyleydim hiçbir iş yapmadan sadece okuyup işe girdim. Evlendim şimdi hem iş hem ev sorumluluğum var. Sonuçta bu sorumluluğun bilincinde olarak evet diyoruz. Sonradan yaa ben alışkın değilim aile evinde yapmadım şimdi de yapamam diyebiliyor muyuz kadın olarak? Diyemiyoruz. Onlar da diyemez. Anlayış göstermeyin.

Evlenmeden önce bu işi bu adamın yapıp yapmayacağını anlayamadınız mı hiç ? Hiç mi sinyal vermedi görmezden mi geldiniz ?
Çalışıyorum, yüksek lisans yapıyorum. Çok yoğun bir hayatım var. Çoğu zaman evi derli toplu buluyorum. Hayatımıza her anlamda kolaylık sağlayan bir eşim var. Ama ben mesela bunu yapmayacak bir adamla evlenmezdim. Siz bunu anlayamamış mıudınız veya evlenince görev dağılımı yaparız diye konuşmamış mıydınız

aaaa benim evdekinden bi tane de sizde mi var? ben haftaya 11 yıl olacak evliyim. buna bir çözüm bulamadım. baktım olmuyor ya boşanmaya gidecek konu ya birbirimizi girtlaklamaya, 15 günde bir yarım gün yardımcı bir abla buldum. gelip evi temizliyor. bende işte yemek mutfak vs vs. çamaşırlar içinde kurutma makinesi aldırdım. bazen kurutup içinde bırakıyorum. hayat temizlik için kendimi uzecegim kadar uzun değil. tavsiyem sizde bir yardımcı bulun

Teorikte işlerin paylaşılması harika bir şey ama pratikte öyle olmuyor ne yazık ki. Eşim dünya iyisidir, birçok şeyde de oturmaz yapar ama ben rahatsız olursam. Kendiliğinden ya şurası da kirlendi şunu yapayım dediği bir şey yoktur. Son dönemlerde birlikte yemek de yemiyoruz. O kendine yapıyor, dersine geçiyor. Ben de çocukları doyuruyorum, o ara ne bulursam da yiyip geçiştiriyorum. Eğer çamaşır atar mısın vs dersem yapar, eğer hiç kıyafeti kalmamışsa yıkanmadı mı diye sorar, yok at istersen dersem yapar. Ama öyle biz kadınlar gibi x gün x işi yapayım z gün z işi yapayım gibi bir planı yoktur.

Sizin eşiniz gibi bir yaklaşımda olsaydı haftada 2 gün yardımcı tutar, parasını öder, paramdan da zırnık koklatmazdım. Ama benim anlayışımda olması gereken keselerin ve işlerin ortak olması…
Keselerimiz bir canim o bana bisey harcatmak istemiyor ..herseyimi o karsilamak istiyor ..evli olsakta ve bir olsakta benim ödememi istemiyor… benim maasimin hesabini tutmuyor..o konuda elimi cebime atirmaz ..ama bende tabiki ne olursa olsun onu ikimiz icin biriktiriyorum öyle oraya buraya car cur etmem

Ben çalışmıyorum eşim çalışıyor ona rağmen ev işlerine yardım ediyor. Bir çözüm şart size. Umarım güzel fikirleri olan arkadaşlar yardımcı olur size

Teorikte işlerin paylaşılması harika bir şey ama pratikte öyle olmuyor ne yazık ki. Eşim dünya iyisidir, birçok şeyde de oturmaz yapar ama ben rahatsız olursam. Kendiliğinden ya şurası da kirlendi şunu yapayım dediği bir şey yoktur. Son dönemlerde birlikte yemek de yemiyoruz. O kendine yapıyor, dersine geçiyor. Ben de çocukları doyuruyorum, o ara ne bulursam da yiyip geçiştiriyorum. Eğer çamaşır atar mısın vs dersem yapar, eğer hiç kıyafeti kalmamışsa yıkanmadı mı diye sorar, yok at istersen dersem yapar. Ama öyle biz kadınlar gibi x gün x işi yapayım z gün z işi yapayım gibi bir planı yoktur.

Sizin eşiniz gibi bir yaklaşımda olsaydı haftada 2 gün yardımcı tutar, parasını öder, paramdan da zırnık koklatmazdım. Ama benim anlayışımda olması gereken keselerin ve işlerin ortak olması…
Yoo her görev birine atanınca ve her şeyin bir günü olunca pratikte de öyle oluyor. Düzen olmayınca adamlar ne yapacağını bilemiyor sadece.

Bizde görevler net, bulaşık makinesini doldurmak benim işim, boşaltmak eşimin. Akşam işten dönünce yemek yapmak benim işim, evi süpürmek eşimin. Çamaşır günleri bellidir o gün hangi çamaşırlar yıkanacaksa evde olan yıkar kurutur katlar. İkimizin de çalıştığı gün çamaşır yıkanacaksa ben yıkar kuruturum eşim katlar. Görevler net olunca yapıyorlar. Onun yapması gereken işleri üç gün geçse de yapmam ben. Bulaşık makinesi boşalacak ki kirliler konulsun. Boşaltılmazsa lavaboda birikir 🙄

SAKIN bu adamın laflarına bakıp işinizi bırakmayın. Çocuk da yapmayın bu kendi çıkardığı kıyafeti kaldırmaktan aciz cro-magnona.
Tepkinizi kaldıramiyorsa kendisini geliştirsin. Evlilik birliği içinde Kazanılan edinilen herşey ortak. Yarın boşanmaya kalksanız banka hesabınıza ortak çıkmayı bilecek.

Canım benim eşimde önceden çok ayrım yapardı ben çalışıyorum sen evdesin gibi . Ama şu son zamanlarda Allah razı olsun oğlum beni çok yoruyor oda insafa gelmiş herhalde çok yardımcı oluyor 😂 oglumu 10 da uuutuyorum 11 de ben pert hooobaaaa geri sabah 7 de ayakta 😂

Bende çalıştığım zaman gelip yemeğimi yapardım temizlik vs Allah var eşim yemek yok diye yada ev pis diye asla söylenmezdi de o zamanlar . Bana hatta oğlumla ilgilen iş ev hallolur derdi . Hahaja sanki kim halledecek gene ben ama öyle söylemesi yine iyi hissettiriyordu .

bizim tek sorunumuz bu görev dagitilimi cünkü alismamis .. ben geri kalan herseyinden okadar memnunum ki … mutlulugum icin yapmayacagi sey yoktur … ama bu ev isinde destegi eksik oldugu icin sizlerin görüsünü merak ettim… yine elinden geleni yapmaya calisir ama bu konuda yetersiz kaliyor

Bende çalıştığım zaman gelip yemeğimi yapardım temizlik vs Allah var eşim yemek yok diye yada ev pis diye asla söylenmezdi de o zamanlar . Bana hatta oğlumla ilgilen iş ev hallolur derdi . Hahaja sanki kim halledecek gene ben ama öyle söylemesi yine iyi hissettiriyordu .
Oda söylenmiyor yapma diyor zaten sonra yapariz diyor ama ben rahatsiz oluyorum yapmazsam hemen yapmak zorunda hissediyorum kendimi :KK70:

Oda söylenmiyor yapma diyor zaten sonra yapariz diyor ama ben rahatsiz oluyorum yapmazsam hemen yapmak zorunda hissediyorum kendimi :KK70:
Evet son durumumuz böyle oluyor bende ev pis olduğu zaman asla duramam. Oğlum 3.5 yaşında dağıtsın diyorum ama temiz olsun ev dağınıklığa alıştım ama temiz olacak 🥹 hep kendimizi yiyip bitireceğiz vala🤪

X