Bosanmak istiyorum...

kamikaze86

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2014
18
4
Iyi geceler herkese...

bir icimi dökebilmem ümidiyle buraya yeni üye oldum. Artik öyle bir noktaya geldim ki, inanin kimseye icimi acamadim simdiye kadar, ailem disinda... zaten suan ailemin yanindayim.... Az önce baska bi yere daha yazdim ama önce yorumun kontrol edilmesi gerekiyomuss... ama belki bazi gece kuslari suan uyaniktir, bi yorum yaparlar, belki burda yazdiklarim daha cabuk iletilir diye, burayada yazmak istiyorum.... Bastan söyleyeyim, bazilariniz, ne kadar aptal oldugumu düsünecekler kesin, haklisiniz ne diyeyim :) ....

Iyi geceler,

bir yerlere icimi döküp ve eger varsa tavsiyelerinizi, benzer tecrübeleriniz varsa, onlari ögrenmek icin yazmak istedim... Biraz uzun olacak ama dedigim gibi, biraz icimi dökmem lazim...

Ben neredeyse 3 yillik evliyim ve iki yasinda bir kizim var. Kendim yurt disinda büyüdüm, okudum, tahsil gördüm ve esim ise Türkiye de büyüdü ve yasadi. Evlilikten sonra yurt disina geldi. Aramizda egitim ve sosyoekonomik farkliliklar olmasina ragmen, ve benim ailem karsi ciktigi halde, birbirimizi sevdigimiz icin, zorda olsa ailemi ikna ederek, evlendik.

Esimi ilk tanidigimda, beni her konuda anlayacak, ve beni her seklimle sevip kabullenecek birini buldugumu düsünmüstüm. Ikimizin de hayattaki beklentisi samimi sevgi ve sicak bir yuva kurmakti. Esimin ailesi, kendisine maddi durumlari yüzünden zamaninda hic bi konuda destek olamadigi gibi, sevgi, sefkat ve egitiminide saglayamamis, kendisi sürekli calismis ve ailesinden cogu zaman uzakta yasamis. Herzaman bu sevgi eksikliginin acisini cektigini söyler bana. Benim ailem tam tersine, buraya geldikleri zaman cocuklari icin calisip cabalayip, onlari okutmak icin ugrasan bi aileydi. Sadece okutmak degil, ahlak ve terbiye acisindan da burdaki bir cok gurbetci aileden daha fazla özen gösterdiler. Nitekim ben de kardeslerim de zor sartlara ragmen cok güzel egitim aldik ve herkes tarafindan örnek olarak gösterildik daima. Yanliz ben, evin en büyük kizi olarak, herzaman ailemin zor zamanlarina sahit oldum, cocuk yasta benimde üzerime cok sorumluluk yüklendi, ayrica artik kardeslerime ikinci bir anne veya büyük ve sorumlu bir abla oldugum icin, herzaman vazifelerim vardi ve birseyi yapamadigimda, sorumluluk bende oldugu icin cezasini da ben cekerdim. Bu konuda ailemi anlayisla karsiliyorum. Ailem sevgi dolu ve samimidir, ama bunu hicbizaman dilleriyle ifade edemediler. Nedendir bilmem. Bense tam tersi, pembe gözlük takan, melankolik, sevgiye cok ac bir cocuktum. Ergenlige girdim daha beter oldu bu his. Biraz da öz güveni eksik bir kizdim. Herkesi kendimden güzel ve cekici bulurdum. Aslinda hala bu öz güven eksikligi altinda eziliyorum bazen. Ama insanlar beni cok severdi, herkesin kalbini sözlerimle degil ama, yaptiklarimla ve icraatlerimle kazanan biri oldum.

Herneyse. Esimle tanistik, evlenme sürecimiz cok zor gecti... Daha önce hayal ettigim hic birsey diledigim gibi olmadi, ne dügünüm, ne evim, hic birsey. Ama o zamanlar bunlari problem yapmadim, ailemin kabul etmesi bana yetmisti. Genel olarak mütevazi bir insanim cünkü. Birinin beni böyle sevmesi ve deger vermesi benim icin herseye bedeldi. Hemen ardindan hamile kaldim. Bu arada benim üniversite egitimim hala devam ediyordu... Esim evlilikten dolayi tekrar Türkiyeden vizeye basvurmasi gerekiyordu. Ayrica evlendigimizde baska bi sehirde yasiyordum, ailemden uzakta.... Esimin kendisinin ve ailesinin maddi imkansizligi, benim üniversitemin devam ediyor olmasi, hamile olmam, yanliz olmam, bir cok maddi SIKINTIYA ugramis olmam... Benim icin ard arda birer sok gibiydi. Dogumumda esim yanimda degildi, ailem de. Her derdimi yutmaya baslamistim, cünkü hep ailem hakli cikiyor ve cikacak diye onlara dertlerimi acmaktan utaniyordum. Bana gelen tek üniversite bursum vardi ve onunla gecindim zar zor. Daha sonra, esimin bir borc durumu cikti ortaya... Onuda, ailesi zaten borclu ve hepsi calistigi halde hep borclarini ödüyorlar diye, aman esim biran önce buraya gelebilsin problemsiz bi sekilde diye, o borcunu üstlendim....

Zar zor gecen bu zamandan sonra esim nihayet vizesini alip geldi. Ama ne gelis... Sanki gidip yeniden gelen kisi o degildi... Ben kadin olarak duygusalim, ama o benden hep daha melankolik davrandi ayrilik sürecimizde. Ben zaten bir cok stresin altina girmistim ve ayrica hamileligin verdigi yükler vardi, ama telefonda bana hep psikolojik baskilar yapiyordu onu bazen aramiyorum, ihmal ediyorum diye....

Herneyse. Geldigi ilk hafta sorunlar basladi aramizda... Kendi ailesinin maddi sorunlarini devamli bana yansitiyordu. Sürekli onlara kafa yoruyordu. Insan tabi ailesine zor zamanlarda yardim etmeli, ama bizim kendi durumumuz zaten hic iyi degildi... Ona ragmen yined yardim etti. Ben, hic bu durumlara bu derece aliskin degildim, bazen evde hic bisyin olmadigi ve sirf cocuguma mama ve bez alabildigime sükrediyordum.

Resmen varlik icinde yoklugu yasadim evlenir evlenmez... Oysa erkegin ilk sorumlugu esi ve cocugu olmaliydi bence... Ailesinin yaptigi borclar benim yüzümden degildi, esimin borcu da benim yüzümden degildi... Ama su ise bakin ki, bana takilan altinlarin borcun yarisini bile ben daha sonra bir nevi kendim karsilamis gibi oldum bu sayede... Ben her fedakarligi ailemin, yuvamin bir an önce mutluluga ermesi icin yaptim. Bir kerede olsun, kayinvalidem veya esimin kendisi veya baskasi demediki, o kiz orda tek basina, hamile ve kendi zor geciniyor, senin asil görevin kazancindan birazda olsa ona göndermek diye. Ama ben nasil olsa Avrupada yasiyorum ya... Ben safim ya... Iyi niyetliyim... Ne bileyim...

Esimin morali sürekli bozuktu, bende haliyle, yeni kavusmusuz, ama bunun sevincini bile yasayamadim... Kavgalar, gürültüler basladi... Hatta esim bana el kaldirdi iki defa... Zaten artik en ufak seye kavga etmeye baslamistik. Cocuk sürekli huzursuz oluyordu bu yüzden, ve ben bir türlü evlimiyim, annemiyim, neyim bunu idrak edemedim. Devamli borclar, ailesi, onun derdi tasasi... Ya ben? Ben hem onunla, hem cocukla, hem kisitli imkanlarla, evi, okulu herseyi bi arada götürmek zorundaydim. Cocuktan dolayi izin bile almadim hep devam ettim üniversiteye....... Hala tez yazmakla ugrasiyorum suan........

Bu ailesinin maddi sorunlari da bir türlü bitmedi... Bir gün annesi aradi ve hasta oldugunu söyledi. Bi rahatsizligi olmus, o rahatsizliginada bir ilac lazimmis, devlet karsilamiyormus, kanserliler kullaniyormus o ilaci...... Ben zaten duyunca yine anladim meseleyi... Ama bisey demedim. Hic bi zaman kötü ve cirkef es olmak istemedim... Ama yaranamadim nedense. Onlar öyle konusurken, esim annesine "gerekirse karimi cocugumu ac birakir, yine elimden geldigince size yardim ederim annecim" dedi...... Ne demek ya... belkide o anin tepkisiyle öyle dedi, belkide gercekten ailesine bizden cok deger veriyordu..... O an sok oldum bunu duyduguma, belki öyle demek istemediyse bile, bu sekil konusmamasi gerekirdi. Ve ailesi "yok oglum" vs. vs. bile demedi... Aradan bi kac saat gecti ve ona, neden böyle bi cümle kullandigini sordum, cünkü icime hancer gibi saplanmisti.... Ve tabi kavga cikti bunun ardindan... ve hep buna benzer seyler....

Artik hep herseyden süphe duymaya basladim, esimin sevgisinden, herseyinden. Onun bu halleri beni kendinden coktan sogutmaya baslamisti zaten... Ve ben bütün bu olanlari hic aileme anlatmamistim. Ve esimde yaptigimiz kavgalari ailesinin kesinlikle bilmesini istemezdi hic, hatta maddi durumunun kötü oldugunu bile söylemezdi asla... Hem ailem beni hic sevmedi diyip dururdu, hemde böyle davranirdi...

Derken, derken... bu günlere geldik kavga dögüs. Yeni eve ciktik, belki biseyler düzelir diye. O evide ben buldum zaten, bütün ic isler ve dis isler bana aitti. Esim sadece ise gidip geliyordu. Evet, alkol icmiyordu (ki artik kavga ettigimizde 3 kere eve icip gelmisti ve sarhostu... bunuda yapti), kari-kizi, kumari yoktu.... Ama bunlar yeterli mi?....

Artik iyice pisman olmaya basladim. Ailemde artik benim davranislarimdan uzaktada olsam, birseylerin ters gittigini anladilar ve bana hep dediler ki, ne olursa olsun, sen kizimizsin, hicbiseyini bizden saklamicaksin... Ama ben hep sakladim... kendi aleyhime... Onlarda sonra bazi seyleri ögrenince (ben ne zaman esime, ben gidiyorum, böyle devam edemeyiz, senden ayrilacagim dedigimde, ben daha ailemi aramadan, kendisi gece vakitleri ailemi arayip rahatsiz ediyodu, ben kizinizdan bosanacam diye...)..... 2-3 kere yapti bunu. Ailem toplam 4 defa sirf bu kavgalar yüzünden onca 5 saatlik yolu hep göz ardi edip benim ve kizim icin yola atlayip geldiler... Her seferinde pisman oldugunu, bidaha bazi seyleri yapmicagina vs. vs. dair sözler verdi, ama nafile...

Ben, bu sürecte, sucsuz degildim, su sekil: esimin bu davranislari ve bazi sorumsuzluklari, beni iyice cileden cikardigi icin, ona kiziyordum ve normalde hic dirdir etmedigim halde, sorunlari konusuyodum, ve o bana hakaret ettiginde onun icin yaptiklarimi yüzüne vuruyordum artik... Ama hic bi zaman hayatimda ondan duydugum küfürleri, hakaretleri vs. kimseden ne duydum ne isittim... beni o kadar sarsti ki... üstelik hem böyle yapip, hemde ertesi gün bisey olmamis gibi benle ayni yatagi paylasmak istiyodu... bu kadar basitmi hersey?....

En son iki hafta önce, yine onun bir isi icin kollari sivamistim ki, artik hersey bir an önce bitsin istiyordum, cünkü burdaki dil bilgisi kendi islerini halledebilmesi icin HALA YETMEDIGI icin... yok yere tartistik ve ben artik isyan bayragini cektim. Ama o benim yine blöf yaptigimi sanmis güya... Ve yine o ailemi benden önce aradi ve bosaniyoruz dedi............. ALLAHIMMM.

Ailem geldi, onun akrabalari geldi (ailesi Türkiyede, hic bi sekilde muhattap olmuyolar zaten dogru dürüst..) ve konustuk. Kendisi benim aileme saygisizlik etmisti telefonda ve kendi akrabalarini da öyle bilgilendirmis ki, sanki benim ailem beni hemen evden götürmeye gelmis, esimede cok hakaretler etmis gibi anlatmis... Normalde esimin akrabalarini severim, ama o günkü tavirlari cok farkliydi, herkes menfaatine göre tabi...

Ve esimin de tekrar bir sürü yalanini yakaladim meclis icinde kendini savunurken ve aramizdaki gecen bazi tartismalari anlatirken... Iyice gözümden düstü artik... ve onlar yokken de bana hala cocuk gibi yalvariyodu beni birakma diye..... bu nasil bir insan anlamiyorum ya...

Anlayacaginiz, bu iliski aslinda hep tek tarafli, maddi ve manevi, benim tarafimdan bu güne kadar getirildi. Kendisinin benden yana sikayetleri hep sunlar: ben pasakliymisim, sadece güzel yemek yapabiliyormusum ama ev isim sifirmis, hep suratim asikmis, hep ona karsi isteksizmisim.... Evet, ev islerinde iyi degilim pek, cünkü hep ögrenciydim ve calistim, yinede yemek yapabilmem bile iyi birsey, ayrica, tüm bu isler arasidna hep onun icin kosusturdugumu, onun yüzünden SIKINTI cektigimi, ve bu yüzden mutsuz ve isteksiz oldugumu hep göz ardi etti....

Ben, mutlu olmak icin evlenmistim. Ama ömrüm boyunca bu 3 yil kadar ne bu kadar agladim ne de aci cektim ne de herseyi böylesine yuttum. Kendi cevreme ve arkadaslarima karsi hep mutluymusum gibi davrandim... Ama artik tükendim... Öyle sogudum ki, bosanmak istiyorum. Ben cocuguma, cok sükür tek basima, esimden bile daha iyi bakabilecek duruma sahibim. Ve cok sükür ki, Allah bana böyle iyimser ve sahiplenen bir anne baba ve iki kardes nasip etmis, ama ben kiymetlerini bilememisim....

Tekrar bir sans verirdim, ama, ben insanlarin degisecegini sanmiyorum. O pembe gözlükleri artik attim... Bu evlilik ta en basindan hataydi gercekten... Ben bir gelecek göremiyorum... O kadar yorgunum ki... Su zamanda kadin olmak öyle zor ki...

Bu kadar yazdigim icin üzgünüm, ama öylesine birikmisti ki icimde... Ve biliyorm, bir cogunuz icinizden ne kadar aptal oldugumu düsüneceksiniz, haklisiniz ne diyeyim... Hep iyi niyetimden, insanlarin icindeki positif taraflara inandigim icin, ümitkar biri oldugum icin, en ufak seyde vicdanim sizladigi icin bu durumlara düstüm...

Sizce, insanlar degisirmi? Siz olsaniz ne yapardiniz? .... Benim hic ümidim kalmadi...

Cidden çok yorucu bir evlilikmiş.
Sorumluluklarını bir türlü idrak edemeyen bir eş
cidden sabır manasında çok olgunlaştırmıştır sizi.
Durumunuza aptallık olarak değil bu açıdan bakın ki özgüveniniz zedelenmesin.

Bu saatten sonrası size kalmış.
Hala sevginiz devam ediyor mu bilmem.
Ama dilerim hayırlısı olsun hakkınızda.

Son düzenleme:
Pislik. Gerekirse aç bırakırmış! Seni karın doyurmuş zaten 3 yıl kimi aç bırakıyorsun sen! Allaşkına bebişinizi de alın kendinize hayat kurun. Sürünsün o da kendi pisliğinde.

Sizinle maddiyat icin mi birlikte diye dusunmussunuzdur sanirim, para yardimini kesmeyi teklif etseydiniz herhalde ardina bakmadan giderdi.

Verzonden vanaf mijn iPhone met behulp van Kadınlar Kulübü

Bencede ayrilman saglikli. Surekli para isteyen bir es ve aile. Nereye kadar cekilir. Onu birak, kocanin her kavgada aileni arayip kizinizla bosaniyoruz demesi cok ama cok cirkefce. Igrenc. Tiksinc.

Asalak gibi yaşamış resmen yanınızda. Böyle adamdan hiçbir şey olmaz. Boşansan da kurtulsan.

Cok üzgünüm fakat esin seni hiç bir zaman sevmemis zaten. Yani klasik pasport için avrupadaki biri ile evlenmek için tavirlar. Esin ondan degisti, hersey köprüyü geçene kadar iste..

Keske o maddi imkansizliklarda, daha yeni evlenmisin, okul var felan bebek yapmasaydin. Yani aslinda bir bakimda sende hata üstüne hata yapmisin fakat zararin neresinden dönersen kardir zaten. Elbette bosanman lazim. Evladin böyle ortamda büyümesi onun çok büyük travmalar yasamasina yol açar. Birçok insan aile destegi olmadan bile bu karari aliyorlar. Ne mutlu ki annenler senin arkanda, 5 saat yolu sorun etmiyorlar, artik kendini onlarin kollarina birak, bosan ve yaralarini sar canim.

Ha buda baze insanlar için ders olsun. Tabi her Türkiyede gelen damat/gelin adayi pasport için yapmiyor AMA çogu yapiyor. Yani evlenmeden önce canim cicim tavirlara hiç kanmayan. Heleki gelen kisinin maddi durumu iyi degilse yani o zaman kesinlikle pasport için geliyor, yoksa insan kendi ülkesini böyle kolay kolay birakirmi?

Çok bile dayandığınızı düşünüyorum. Boşanmak sizin ve çocuğunuz açısından çok daha hayırlı gözüküyor. Sevgi saygı kalmadıktan sonra beraber olmak size hiçbirşey kazandırmaz. Ne mutlu ki aileniz sizin yanınızda...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Dogrusu bu kadar cabuk cevaplar alacagimi sanmiyordum... tesekkür ederim :)

Öyle degil mi kizlar, aynen bende coktandir bunlari düsünüyorum ama insan kendine yediremiyor iste öyle hemen, hep acabami, acabami diyorsun ... Bide 100 % hep kötü olsa zaten hic düsünmezdim coktan ayrilirdim, ama kavgalarimizin kaynagi hep maddi sorunlar ve sorumsuzlugu oldu.... Bide ailesi......

Ya bebek olayi ben korundugum halde oldu maalesef..... hala aklim almiyor, dogacagi varmis kizimin ne diyeyim.

Kendimi gercekten cok kötü hissediyorum... bu yukardaki satirlari yazarken (özetle yazdim) bile neler yasadigimi tekrar hatirlayinca gercekten yeniden sarsildim...

Bu erkekler niye böyle bencil ya... bide ne zaman gidiyorum dediysem salya sümük köpek gibi agladi durdu... ya iki arada bi derede kaldi hep yada gercekten cok süper bir oyuncuymus....

Dogrusu bu kadar cabuk cevaplar alacagimi sanmiyordum... tesekkür ederim :)

Öyle degil mi kizlar, aynen bende coktandir bunlari düsünüyorum ama insan kendine yediremiyor iste öyle hemen, hep acabami, acabami diyorsun ... Bide 100 % hep kötü olsa zaten hic düsünmezdim coktan ayrilirdim, ama kavgalarimizin kaynagi hep maddi sorunlar ve sorumsuzlugu oldu.... Bide ailesi......

Ya bebek olayi ben korundugum halde oldu maalesef..... hala aklim almiyor, dogacagi varmis kizimin ne diyeyim.

Kendimi gercekten cok kötü hissediyorum... bu yukardaki satirlari yazarken (özetle yazdim) bile neler yasadigimi tekrar hatirlayinca gercekten yeniden sarsildim...

Bu erkekler niye böyle bencil ya... bide ne zaman gidiyorum dediysem salya sümük köpek gibi agladi durdu... ya iki arada bi derede kaldi hep yada gercekten cok süper bir oyuncuymus....

Tabiki salya sümük aglar, hem pasaport derdinde adam, hem evde bir kadin olunca rahat oluyor. Yoksa kendisimi yemek yapacak kirli kulotlarini yikayacak?

Elbette zordur, hiç kimse bosanacagim diye evlenmez. Hepimiz mutlu bir yuva kurmak için, o kisi ile ömür geçirmek için evleniriz fakat baze yerlerde artik dur demek gerekiyor. Evliligin artik sana huzur, mutluluk vermiyorsa, tam tersi, evlilik sana sadece dert olarak görünüyorsa orda birakmak gerek.

Hiçbirsey kendin (ve kizin) kadar önemli degildir. Insanoglu herseye alisiyor. Tabi üzüleceksin fakat bunlarin hepsi geçecektir. Hatta bir gün artik hayret edeceksin, nasil ben onca zaman o adam ile kalmisim diyeceksin. Sonuçta kaç sans vermisin evliligine, çok denemissin fakat olmuyor. Bunu bilmek bile sana teselli olmasi lazim. Sonuçta tek bosanan kadinda sen degilsin.

Tez zamanda bunlari atlatman dilegi ile..

Evet haklisin.

Kendimden yana icim rahat. Tabi isterdim ki benim kizim da babasiz büyümesin, o duygudan mahrum kalmasin, ama o dogustan aliskindi zaten babasizliga... Ailemde, bende ona aslanlar gibi bakariz...

En cok acitan sey, onca emegimin bir hic olup gitmesi, herseyin bosuna olmasi... Tek faydasi, hayata karsi gözlerimi daha iyi acmasi ve beni bu derece olgunlastirmis olmasi... Annem zaten bu kadar olgun, sakin ve sabirli davranmama hala inanamiyor. Bana cok sey kattigi gibi, cok seyde götürdü iste...

Insallah baskalarinada ibret olur bu yasadiklarim ve yazdiklarim... Insan bu hayatta herseyden önce kendine deger vermeli ve kendi degerini bilmeli...

Adam gercekten maddi yönünü düsünyor seni kullaniyor böyle adam degismezz

Gesendet von meinem iPhone mit Kadınlar Kulübü

Normalde bu tip seyler pek yazmam ama...son bir sans verdiginiz kabahat.

Ondan oyle bir ayrilirdim ki "gerekirse cocugumu ac birakirim" dedigne bin pisman eder,
Oyle bir dava acardim ki ailesi ile yedikleri lokmalari saymak zorunda kalirlardi...

Sizle sorunlar yasamis olabilir (o durumda da ne yapsaniz haklisiniz bu ayri konu) fakat kendi cocugunu ac birakmayi dusunuyorsa.... acimayin, surunsun pislik.

Ilerde kizinizdan da maddi beklentisi olur ve yine kiymet bilmez. Cocugunuzun farkli bir hayat surmesini istiyorsaniz bence 1dk dahi durmayin.
Yurtdisinda isler nasil bilmiyorum ama emin adimlar atin yasal olarak lehinize alehinize kullanilacak her seyi iyi hesaplayin...

Diyorum ya... zaten sans vermicem, cünkü degismeyecegini biliyorum..

Bana hep bunlarin gecisi SIKINTILAR oldugunu söylüyordu, hersey düzelecek vs. vs. laflari edip duruyordu.
Ama ne düzelecegi var nede baska bisey.

Bi kere ben artik iyice uzaklastim esime... Gecmisi unutalim diyor ama ben asla unutamam. Yaptigi, söyledigi hic biseyi unutmam mümkün degil.
Aksine unutmamaliyim ki bir daha asla böyle bir hataya düsmeyeyim.

Hayatta insanin asalak bi kocasi olmasi kadar zor bi durum yok sanirim, bütün sorumluluk zaten kadin olarak bi sürü isin gücün oluyor üstüne binince artik harciyorsun kendini.

Duygularim tamamen kayboldu, yok oldu diyebilirim. Genel anlamda... Anne olmanin bile tam hazini ve mutlulugunu yasayamadim. Tas kesildim resmen bu adam yüzünden. Oysa cok sevecen biriydim ben. Insani böyle cileden cikariyolar..........

Hakkim onada ailesinede zehir zikkim olsun insallah...

Bu saatten sonr şans vermek anlamsız olur senelerdir verilen şansı kullanamamış... bundan sonra alacağınız nafakaya bakın...

Bütün anlattıkların bana o kadar net geldi ki...Belki sen de tekrar okursan demek istediğimi yakalayabilirsin.
Yaşadıklarınız,hayatta üstlendiğiniz rollerle,görevlerle doğrudan ilintili...
Sen ailesine fedakarlık eden,karşılığında takdir beklemeyen,verici bir insansın.
Eşinse ailesiyle ilişkisi maddi katkısına dayalı olan bir insan.
İkiniz bir de yurtdışı gibi bir sorun altında birleşmişsiniz.
Eşin,ailesinin yurtdışından maddi beklentileriyle gelmiş.Geldikten sonra mutlaka farklı ortam ve dil yönünden sıkıntı çekmiş.
Belki ailesi o şekilde yolladı,git tabii oralarda imkan çok,rahat yaşarsın,bize de yardımın olur dediler.
Eşin bunun altında eziliyor olabilir.Hem uzağa geldim hem yardımım olmuyor diye düşünüyordur.
Sorunları çözemeyeceğinizden emin misiniz ? Eşinin iyi yönleri yok mu,çocuğuna ilgili mi mesela ? Çalışkan mıdır ?
Eğer boşanınca Türkiye'ye dönecekse,ben olsam çocuk açısından 2 kere düşünürdüm.

X