Eşimden sıkıldım

Eşimin kendi şirketi var bildiğiniz maaşa bağladı sırf açıldığı için abisi öğretmen eşim ortalama aylık 80-100k kazanıyor bende 20-30
Sizin kazancınızda iyiymiş bu arada. Ama eşiniz bu kadar kazanıyorsa abinize yapılan desteğin yanında araba borcunuzu gayette ödeyebilirdi. Yine saçma bitiyor sonu :)

Eşiniz aylık 80-100bin kazanıyor ama siz ucu ucuna mi yetisiyorsunuz ??şok oldum!!! 80-100bin kazançtan 20sini verse 30 yese yine 30_50bin arası kalıyor bu nasıl hayat ?
Ev kiramız elektrik vs ve kredinin yarısını o veriyor bende kredinin yarısını veriyorum ancak işimde malzeme parasi taksidi vs derken bende bitiyor

En başından beri maddiyatlarınız ayrı mı? Siz araba kredisi dışında eve ne kadar masraf yapıyorsunuz?
Ben evde elimde kalan miktarı biriktirmeye çalışıyorum ki zaten elimde birsey kalmıyor öncesinde bende bu kadar kazanamıyordum birazda o yüzden girdik sonra eşimin işleri iyi gitti işte

Ev kiramız elektrik vs ve kredinin yarısını o veriyor bende kredinin yarısını veriyorum ancak işimde malzeme parasi taksidi vs derken bende bitiyor
Ben sizin yetisememinizi anlıyorum bu ekonomide eşinizin ekstra katkıda bulunmamasina şaşırdım.ayrica bu gelirle kirada oturmayın bir ev aldırın ona versin parasını. en azından mal sahibi olursunuz.borcu artarsa kardeşlerine gönderdiği miktar azalır.

Ben evde elimde kalan miktarı biriktirmeye çalışıyorum ki zaten elimde birsey kalmıyor öncesinde bende bu kadar kazanamıyordum birazda o yüzden girdik sonra eşimin işleri iyi gitti işte
Eve kredi ödemesi haricinde bir masraf yapmıyorsanız elinize kalan 10-20 bin bence kendi ihtiyaçlarınız ve birikim için gayet iyi bir miktar.

Ben sizin yetisememinizi anlıyorum bu ekonomide eşinizin ekstra katkıda bulunmamasina şaşırdım.ayrica bu gelirle kirada oturmayın bir ev aldırın ona versin parasını. en azından mal sahibi olursunuz.borcu artarsa kardeşlerine gönderdiği miktar azalır.
Ne yazikki İstanbul’da yaşıyoruz ve oturabilecegimiz bir evi almak mümkün değil

Ne yazikki İstanbul’da yaşıyoruz ve oturabilecegimiz bir evi almak mümkün değil
Çok özür diliyorum kusura bakmayın ama aylık kazancı 80-100bin olan adam da ev alamayacaksa biz ne yapalım ? villa - ya da ultra lüks dairelerden falan mı istiyorsunuz. Eşinize bu kazançla kredi çıkar ama siz bilirsiniz hakkınızda hayırlısı olsun.

Ne fark eder? Abisi de aileden sonuçta. Demek istediğimi anladığınızı düşünüyorum. Zaten size açık açık karışamazsın demiş daha ne desin? :) Bu durumdan rahatsız olduğunuz için yorumluyorum olmasaydınız ben karşılarım arabamın borcunu, eşim de kendi kazandığını istediği yere harcar diyorsanız zaten sorun yok demektir ki konu açmazdınız. Ama anne baba, abi abla, soyu sopu kim olursa önemli değil maddi desteğin sınırı vardır. İhtiyaç halinde verilir. Ama maaşa bağlar gibi aylık veremez. O zaman sizde şöyle yapın kendi maaşınızı anne babanıza verin düzenli olarak aileniz içinde geçim sıkıntısı patlak verince eşiniz ne tepki verecek bakalım? :) Düşünsenize ikinizde aileye bahsettiğiniz miktarı verdiğinizi? Sonu ne olur bu işin? Sizi aileden görmüyor bana göre.
Peki siz bu durumda ne yapardınız

Çok özür diliyorum kusura bakmayın ama aylık kazancı 80-100bin olan adam da ev alamayacaksa biz ne yapalım ? villa - ya da ultra lüks dairelerden falan mı istiyorsunuz. Eşinize bu kazançla kredi çıkar ama siz bilirsiniz hakkınızda hayırlısı olsun.
Evet villada yaşıyoruz eşim ve benim deprem geçmişimiz var ne yazikki oturtamıyoruz yüksek binalarda

Eşimin kendi şirketi var bildiğiniz maaşa bağladı sırf açıldığı için abisi öğretmen eşim ortalama aylık 80-100k kazanıyor bende 20-30

Konu başlığınızı düzeltmenizi öneririm. Başlığınız yanlış anlaşılmaya müsait ve sizin durumunuza uygun değil.

2 yıla yaklaşan bir evliliğiniz vardı sizin. Ancak ilk günden bu yana eşinizin size danışmama, kendi istediklerini yapma ve yaptırmaya yönelik bir yaklaşımı var.

Ailenizle çok yakın olmayışınızı da size karşı kullandığını düşünüyorum.

17 Ağustos 2022 Kredi meselesi konunuz
Kızlar merhaba 1,5 yıllık evliyim eşim de bende çalışıyoruz esimin geliri bana göre daha yüksek evin kira elektrik su gıda kısmını eşim karşılıyor bende elimden geldiğince birikim yapmaya çalışıyorum ancak yeni bir ev işine girdik krediyle kredinin 3te birini eşim 3te ikisini ben karşılıyorum benim aldığım maaş dediğim gibi eşimden çok daha az elimde bir miktar kalıyor o da ay sonu sıfıra vuruyor artık birikimde yapamıyorum sizde ilerde kendimi garantiye almak adına birikimime devam edebilmek krediye daha az yardımda bulunmak bencillik mi olur bu konuda fikirlerinizi yazarsanız çok sevinirim

Bu konudaki son durum nedir ?
Evin tapusu eşinizin üzerineydi; kredi ödemeleriniz ne kadar sürede bitecek ?

Siz sağlık çalışanıydınız. Ünvanınızı bilmiyorum ancak aylık gelirinizde tuttuğunuz nöbetlerinde etkisi oluyor sanırım.Yanlışım varsa lütfen düzeltin.

Eşinizin kurduğu şirket türü nedir ? Eşiniz yarın iflas ederse, ortak edinilmiş mal varlıklarınıza da bu durumda haciz konulacaksa; kendi başına karar alma lüksü de yok.

Eşinizin ilk günden bu yana yaklaşımlarına bakarak: eşinizin iyi niyetli olmadığını düşünüyorum.

Zor soruları sona sakladım. Eşinize aşık mısınız ? Eşinizle mutlu musunuz ?

Hayirlisi olsun hakkınızda. Eşinizle konuşmak yardımcı olmasını istemekten başka çözüm kalmiyor verdiği paradan vurursaniz ters tepecektir. Hayatım yetişemiyorum kredime yardım et falan belki etkili olabilir.
Evet villada yaşıyoruz eşim ve benim deprem geçmişimiz var ne yazikki oturtamıyoruz yüksek binalarda

Konu başlığınızı düzeltmenizi öneririm. Başlığınız yanlış anlaşılmaya müsait ve sizin durumunuza uygun değil.

2 yıla yaklaşan bir evliliğiniz vardı sizin. Ancak ilk günden bu yana eşinizin size danışmama, kendi istediklerini yapma ve yaptırmaya yönelik bir yaklaşımı var.

Siz sağlık çalışanıydınız. Ünvanınızı bilmiyorum ancak aylık gelirinizde tuttuğunuz nöbetlerinde etkisi oluyor sanırım.Yanlışım varsa lütfen düzeltin.

Eşinizin kurduğu şirket türü nedir ? Eşiniz yarın iflas ederse, ortak edinilmiş mal varlıklarınıza da bu durumda haciz konulacaksa; kendi başına karar alma lüksü de yok.

Eşinizin ilk günden bu yana yaklaşımlarına bakarak: eşinizin iyi niyetli olmadığını düşünüyorum.

Oncelikle ilginize teşekkür ederim evin tapusu hala eşimde kredimiz bitti evet zaten doğuda aldığımız küçük bir evdi yatırımlık eşim bir yapım şirketi açtı iflas gibi bir durumda ne olur inanın bilmiyorum hukuki süreci ve zor sorular.. esimi seviyorum ama aşk konusunda emin değilim mutlu muyum onu da bilmiyorum sanırım mutlu olmaya çalışıyorum bazende ondan çok mu sey bekliyorum acaba diyorum çünkü ben kendi ailemde de görmedim

Peki siz bu durumda ne yapardınız
Ben gerekirse boşanırım zira eşiniz güvenilecek bir eş değil bence. Şirket batsa eyvah. Öyle bir havası var. Laylaylom yaşıyor sanki. Onun dışında boşanmam derseniz. Kendinize müslüman yaşayın diyeceğim ama eşinizle en önemli konuyu konuşmaktan dahi çekinen siz onu da yapmazsınız bence. Hiçbir masrafa ortak olmayın. Ödesin evin ne gideri varsa. Gerekirse uzun bir süre ayrı eve çıkın, ailenize, arkadaşınıza gidebiliyorsanız gidin. Bilmiyorum bu sorun çözülecek gibi de değil erkekler aileye gereğinden fazla düşkünse sizi silmekten çekinmezler. Ayrıca şimdi ev sahibi olmazsanız ileride çok daha sıkıntı yaşarsınız. Siz bu durumda zor geçinmekten yakınıyorsunuz birde battığınızı düşünün o zaman ne olacak? Mecbur istemediğiniz bir evde kirada kalacaksınız. İlerisini düşünmelisiniz bence. İstanbul'da ev alamayız demişsiniz ama illa ki İstanbul olması şart mı? En kötü yazlık bulundurun ne bileyim alınabilecek ev villa olmasa da daire bulunur. Kendinizi şuan villaya alıştırdığınız için alacağınız evde öyle olsun istiyorsunuz muhtemelen ve bulamıyorsunuz. Hoş o maaşla bulunur gerçi de eşiniz yarısını ailesine verdiği için sıkıntılı. Tiny house alabilirsiniz mesela. Tabi ki yaşayacak olan sizsiniz ama ben ilerisi için söylüyorum bunları. Boşanınca, işler kötüye gittiğinde böyle devam ederseniz elde var 0 olur :)

Başlığımı neden bu şekilde koyduğumu açıklayayım ben sürekli eşime yetişmeye çalışmaktan it gibi çalışıp çoğunu ona vermekten ondan ayrı yattığımda bile gönlümü almaya çalışmamasından tip bayramımı bile kutlamamasindan dahi mutsuz oluyorum uzaklaşmak istiyorum ama yanına daha gidemeyeceğim kimsem yokken bunu nasıl yapacağım bilmiyorum

Başlığımı neden bu şekilde koyduğumu açıklayayım ben sürekli eşime yetişmeye çalışmaktan it gibi çalışıp çoğunu ona vermekten ondan ayrı yattığımda bile gönlümü almaya çalışmamasından tip bayramımı bile kutlamamasindan dahi mutsuz oluyorum uzaklaşmak istiyorum ama yanına daha gidemeyeceğim kimsem yokken bunu nasıl yapacağım bilmiyorum

Boşanın. Bu evlilikten maddi manevi hiçbir karınız yok ki. :KK51:
Tıp bayramı derken doktor musunuz? Umarım doktor olup parayı şöyle bir ayıya yedirmiyorsunuzdur:ruh:

Oncelikle ilginize teşekkür ederim evin tapusu hala eşimde kredimiz bitti evet zaten doğuda aldığımız küçük bir evdi yatırımlık eşim bir yapım şirketi açtı iflas gibi bir durumda ne olur inanın bilmiyorum hukuki süreci ve zor sorular.. esimi seviyorum ama aşk konusunda emin değilim mutlu muyum onu da bilmiyorum sanırım mutlu olmaya çalışıyorum bazende ondan çok mu sey bekliyorum acaba diyorum çünkü ben kendi ailemde de görmedim

Eşiniz ve siz kaç yaşındasınız ? Evin kredisi bitti ise; tapuyu neden ortak tapuya çevirmiyorsunuz ?

Sizin işinizde, malzeme parası gibi giderleriniz varsa; muayehane veya güzellik merkezi gibi bir yeriniz mi mevcut ? Bunu sizi ifşa etme amacıyla sormuyorum; yanlış anlaşılmasın. Aylık işveren bağkuru, yanınızda çalışan personel maaş ve sigortası gibi yükümlülükleriniz de var mı; anlamak için soruyorum.

Boşanın. Bu evlilikten maddi manevi hiçbir karınız yok ki. :KK51:
Tıp bayramı derken doktor musunuz? Umarım doktor olup parayı şöyle bir ayıya yedirmiyorsunuzdur:ruh:
Galiba öyle yapıyorum 😞 normal rutin bir ailede bu nasil oluyor benim bazı arkadaşlarım hiçbir şeye ellerini sürmeyip kazandıklarını yiyor ozeniyorum

Eşiniz ve siz kaç yaşındasınız ? Evin kredisi bitti ise; tapuyu neden ortak tapuya çevirmiyorsunuz ?

Sizin işinizde, malzeme parası gibi giderleriniz varsa; muayehane veya güzellik merkezi gibi bir yeriniz mi mevcut ? Bunu sizi ifşa etme amacıyla sormuyorum; yanlış anlaşılmasın. Aylık işveren bağkuru, yanınızda çalışan personel maaş ve sigortası gibi yükümlülükleriniz de var mı; anlamak için soruyorum.
Özel bir hastanede oda kiralayıp kendi şirketimi kurdum malzeme yalnizca benden hemşireyi hastane karşılıyor
Ortak tapu kavramını bilmiyordum aslında zaten boşanma gibi bir durumda ikiye bölüneceğini için önemsemedim diyebilirim

X