Eşimden sıkıldım

Özel bir hastanede oda kiralayıp kendi şirketimi kurdum malzeme yalnizca benden hemşireyi hastane karşılıyor
Ortak tapu kavramını bilmiyordum aslında zaten boşanma gibi bir durumda ikiye bölüneceğini için önemsemedim diyebilirim
Yaşlarımız ben 29 eşim 31

Başlığımı neden bu şekilde koyduğumu açıklayayım ben sürekli eşime yetişmeye çalışmaktan it gibi çalışıp çoğunu ona vermekten ondan ayrı yattığımda bile gönlümü almaya çalışmamasından tip bayramımı bile kutlamamasindan dahi mutsuz oluyorum uzaklaşmak istiyorum ama yanına daha gidemeyeceğim kimsem yokken bunu nasıl yapacağım bilmiyorum

Forumu nadiren takip eden bir üye, başlığınıza ve sadece bu konunuza bakarak sizi yanlış anlayabilir.

Asgari ücretin 8506 tl olduğu ve maalesef ülkedeki her krizi fırsata çeviren işverenlerin de etkisiyle, eğitim seviyesi ne olursa olsun asgari ücretli çalışan sayısı günden güne artarken; sadece bu konunuzdaki gelirlere bakarak dahi yanlış değerlendirilebilirsiniz.

Konularınızın geneline bakarak, eşinizin iyi niyetli olmadığını düşünüyorum.

Özel bir hastanede oda kiralayıp kendi şirketimi kurdum malzeme yalnizca benden hemşireyi hastane karşılıyor
Ortak tapu kavramını bilmiyordum aslında zaten boşanma gibi bir durumda ikiye bölüneceğini için önemsemedim diyebilirim

Eşiniz gidip, yarın evin satış veya devrini yapsa; anlık müdahale edemezsiniz. İçinde oturduğunuz aile konutu değil; yatırımlık farklı bir şehirdeki ev çünkü.

Avukat üyeler, yanlışım varsa; lütfen düzeltin.

Forumu nadiren takip eden bir üye, başlığınıza ve sadece bu konunuza bakarak sizi yanlış anlayabilir.

Asgari ücretin 8506 tl olduğu ve maalesef ülkedeki her krizi fırsata çeviren işverenlerin de etkisiyle, eğitim seviyesi ne olursa olsun asgari ücretli çalışan sayısı günden güne artarken; sadece bu konunuzdaki gelirlere bakarak dahi yanlış değerlendirilebilirsiniz.

Konularınızın geneline bakarak, eşinizin iyi niyetli olmadığını düşünüyorum.
Teşekkür ederim peki siz bu konuda ne yapardınız lütfen boşanmak dışından bir şey söyleyin

Ben anlamiyorum arkadaş kocasına yük olmamak için elinden gelen çabayı gösteren kadınlar neden boyle degersizlesiyor. Konu sahibi size ne tavsiye vereceğimi bilemedim açıkçası. Şimdi kalkıp adama kredinin tamamını sen öde deseniz huzursuzluk çıkacak çünkü adam ya kabul etmeyecek yada sizi igneleyecek şeyler soyleyecek. Sizin beş katiniz kadar para kazanan adam ay sonunu zor getirmenize göz yumuyorsa ve bundan rahatsızlık duymuyorsa ondan fazla bir beklentiniz olmasın. Ama böyle bir evlilikte ne kadar sağlıklı yurur bilmiyorum.

Ben anlamiyorum arkadaş kocasına yük olmamak için elinden gelen çabayı gösteren kadınlar neden boyle degersizlesiyor. Konu sahibi size ne tavsiye vereceğimi bilemedim açıkçası. Şimdi kalkıp adama kredinin tamamını sen öde deseniz huzursuzluk çıkacak çünkü adam ya kabul etmeyecek yada sizi igneleyecek şeyler soyleyecek. Sizin beş katiniz kadar para kazanan adam ay sonunu zor getirmenize göz yumuyorsa ve bundan rahatsızlık duymuyorsa ondan fazla bir beklentiniz olmasın. Ama böyle bir evlilikte ne kadar sağlıklı yurur bilmiyorum.
Aslında hiçbirseye elini sürmeyen herseyi üstüne yapan arkadaşlarım var dört dörtlük yaşıyorlar saflık bu benimki başka birsey değil

Aslında hiçbirseye elini sürmeyen herseyi üstüne yapan arkadaşlarım var dört dörtlük yaşıyorlar saflık bu benimki başka birsey değil
Benimde öyle tanıdıklarım var. El üstünde tutuluyorlar. Bu işin sırrını bilen varsa söylesin lutfen.

Konu başlığınızı düzeltmenizi öneririm. Başlığınız yanlış anlaşılmaya müsait ve sizin durumunuza uygun değil.

2 yıla yaklaşan bir evliliğiniz vardı sizin. Ancak ilk günden bu yana eşinizin size danışmama, kendi istediklerini yapma ve yaptırmaya yönelik bir yaklaşımı var.

Ailenizle çok yakın olmayışınızı da size karşı kullandığını düşünüyorum.

17 Ağustos 2022 Kredi meselesi konunuz

Bu konudaki son durum nedir ?
Evin tapusu eşinizin üzerineydi; kredi ödemeleriniz ne kadar sürede bitecek ?

Siz sağlık çalışanıydınız. Ünvanınızı bilmiyorum ancak aylık gelirinizde tuttuğunuz nöbetlerinde etkisi oluyor sanırım.Yanlışım varsa lütfen düzeltin.

Eşinizin kurduğu şirket türü nedir ? Eşiniz yarın iflas ederse, ortak edinilmiş mal varlıklarınıza da bu durumda haciz konulacaksa; kendi başına karar alma lüksü de yok.

Eşinizin ilk günden bu yana yaklaşımlarına bakarak: eşinizin iyi niyetli olmadığını düşünüyorum.

Zor soruları sona sakladım. Eşinize aşık mısınız ? Eşinizle mutlu musunuz ?
Bayılıyorum bu analitik bakış açısına.Çok yaşayın.

Konu sahibi bu ay param bitti,krediyi sen verebilirmisin de bakalım.Eşinizin tepkisi ne olacak?

Ailesine yaptığı yardım çok fazla bence. Sonsuza kadar para verecek sanırım. Sonuçta sizinde araba olmasa dahi birikim yapmanız gerekiyor elbet. Çocuk için olsun geleceğiniz için olsun her zaman birikime ihtiyaç duyuluyor. Ailesinin emeklisi yok mu? Tabi ki ihtiyaç halinde verirsin o ayrı ama maaşa bağlamış resmen. Bunu eşinizle konuşup çözüme kavuşturabilirsiniz başka türlüsü olmaz ne yazık ki.
+1

10 bin yardım yapacak kadar kazanıyorsunuz yani 100 binden 10 bin gitse nolacak ay ihtiyac durumunda veriyorsa. Ayrıca evlilikte ben ayri ay sonunu getirmeye calisiyorsam neden evliyim.Böyle hesapmi olur.

Herşeyi geçtim Benim maaşim 10 bin :KK14:esimle ikimiz calisip 23 civarı alıyoruz .Esinin aylık kazancı benim toplam borcum. Pskolojim bozuldu ben gidiyorum:110:

Abisinin kredi borcu falan mı var? Eşi çalışıyor mu? Öğretmen abi yapabileceği bütün çalışmaları yapıyor mu kurs açmak, belletmenlik gibi? Aileye yardım etmek gerektiğinde önce eşler diledikleri gibi para harcarlar, kalandan edilir benim bildiğim. Sen kendi kendini geçindirirken abiye resmen bir maaş verilmesi çok saçma

Benim aylık gelirim 100 bin olsa aileminde ihtiyacı olsa bende yollarım 15 bin AMA evde ki krediyi bitirip eşimi de rahatlatırım. Eşinle konuş hallet bu sorunu güzel tatlı dille

Aikeye maddi yardim olayi beni asiri rahatsiz eden bir sey. Ailesi onun yardimi llmayknca aç açıkta kalmayacaksa aileye para vermenin kabil edilebilir bir tarafi yok. Ama en bastan bunu kabul etmeyecektiniz. Sonrasinda itiraz ettiginizde illa kotu siz olursunuz. Ama siz acik ve net bir sekilde itiraz bile etmiyorsunuz. Kendinizi ezdirmeyin bu kadar lutfen

Benimde öyle tanıdıklarım var. El üstünde tutuluyorlar. Bu işin sırrını bilen varsa söylesin lutfen.
Erkeğin karakterine bağlı. Düşününce benim çevremdeki klasik aile yapıları hep böyle.

Evin geliri erkekten sorulur. Kadın çalışıyorsa da istediği kadarıyla destek olur. Mutfağa veya sıkıştıklarında eşlerinin karşıladığı şeylere destek olur. Kadın genelde yatırım amaçlı parasını değerlendirir.

Gözlemlerime göre de bu erkekler genelde ailesine harcamayı ve ihtiyacı olanlara yardım etmeyi de seven tipler. Şimdi konu sahibinin eşi de abisine yardım ediyor ama belki durumları iyi değilkenki duruma göre de değerlendirilmesi gerekir. Bilemedim.

X