Eşime gelen mesajlardan rahatsızım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biz mailde ı yerine i yazsak hocalar "düzgün mail atın" der sorunumuza çözüm bulmazdi, istediği şekilde sorasiya kadar. Yüz kere olmuş mu diye sorardık birbirimize arkadaşlarla. Eşiniz gevşek...
Gerçekten ya bu bir bizim başımızamıydı mailin sonuna iyi seneler dilerim yazdım diye yarım saat vaaz dinlemiştim mail değil pardon e-mail 😁

Kocam eğer ahlaksızsa yemin ederim boşarım siz rahat olun 😊 ama ona neden ahlaksız dediğinizi de anlamadım, ne kadar sığ bir bakış açısı 🤦🏻‍♀️
Siz kız öğrencilere ahlaksız yakıştırması yaparken sığ olmuyor muydu? Adam küfür etmiş size, hem de ağır bir küfür. Bir insan daha ne kadar ahlaksız olabilir ki?

Pardon daa burada yaptığınız atar gideri bir zahmet gidiniz kocanıza yapınız. Herkes durumu açıklamış ama siz hala gerçeğe gözünüzü kapatmak istiyorsunuz. Hepimiz o sıralardan geçtik herkeste bilir öğretmenin izin verdiği kadar sınırlarını aşabilirsiniz.
Bizim yüzüne dahi bakmaya cekindigimiz, umarım bizi görmez pas geçer dediğimiz hocamız da vardı. Öğrenci evinden çıkmayan, okul dışında takildigimiz hocamız da vardı. Özellikle bir tane ş.r.fsiz vardı tipine bakmadan kız düşürmeye çalışırdı kendi tabiri ile.
Yani öğrencilerle fazla yüz göz olan, sınırı çizmeyen eşiniz ve halinden de memnun. Rahatsız olan sizsiniz, öğrencilere laf söylemek yerine eşinize karşı bir aksiyon almanız gerekiyor. Özellikle de küfür eden saygısız bir adama haddini bildirmek gerekiyor.

Ben eşinizin öğrencisi değilim hanımendiciğim,siz kocişinize gelen mesajlara bakın lütfen 🙂.
Siz de bu tip fotilerle evli adamlara yürümeseniz bu kadar rahatsız olmazsınız diye düşündüm hanımefendicim :) kocişime gelen mesajlara baktım cevaplarını yazdırdım onun bir ahlaksızlığından dolayı mesaj geliyorsa da bir gün durmam boşanırım merak etmeyin 🥰

Eşiniz o rahatlığı veriyordur öğrencilerine yoksa hangi konuyu çalışayım diye mesaj atamazlar tabi.

+++++
Ben PhDyim, ünv dahil abartisiz 10 yıl okudum, bir tek hocaya telefonunu falan sormadım zaten isteyemezsin adam hoca ne münasebet karşısındaki insana o yakınlığı versin ... tüm sorun adamda demek ki hiçbir mesafesi yok bu kızlarla, muhtemelen derste ve ders aralarında da muhabbeti vardır. Adam gevşek yani, konu sahibesi keşke hiç evlenmeseymiş bununla.

Son düzenleme:
Siz kız öğrencilere ahlaksız yakıştırması yaparken sığ olmuyor muydu? Adam küfür etmiş size, hem de ağır bir küfür. Bir insan daha ne kadar ahlaksız olabilir ki?
Evli öğretmenlere akşam yazan öğrencilere ahlaksız demek sığ olmuyor orayı düzeltelim. Kadın olsun, erkek olsun evli insanlara yürüyenler ahlaksızdır. Ayrıca kocam küfür ettiği için değil öğrenciler ona mesaj attığı için ahlaksız kelimesini kullandınız. Ama evet küfürü ele alırsak kesinlikle ahlaksızlık 🙂 ayrıca küfürden sonra kocama ne yaptığımı da söylemedim farkındaysanız ☺️

Siz de bu tip fotilerle evli adamlara yürümeseniz bu kadar rahatsız olmazsınız diye düşündüm hanımefendicim :) kocişime gelen mesajlara baktım cevaplarını yazdırdım onun bir ahlaksızlığından dolayı mesaj geliyorsa da bir gün durmam boşanırım merak etmeyin 🥰
Ben ayartacağımı ayarttım zamanında, sen kocanla ilgilen olur mu kuzum😌.

Elin kızlarının koyduğu fotoğraf eşinize mesaj atmış olsalar da sizi ilgilendirmez. Sizin eşinizden mesulsünüz. Öğrenciler sizi ilgilendirmiyorlar. Eşiniz rahatsız olmuyor demek ki öğrencileri yazabiliyor. Ters bir öğretmen olsa yazmaya korkuyor olurlardı. Burada millete boşuna terslenmeyin. Sizin sorununuz eşinizle buradaki hanımlar üçüncü bir görüş olarak fikir istediğiniz için fikir beyan ediyorlar.

Bir yorum sahibinin de dediği gibi ilişkinizde olmayan üçüncü kişilerin davranışlarını kontrol edemezsiniz.

Çoluk çocuk suçlamak kolay burada hanımlar üzerindeki performansınızı lütfen size küfür eden eşiniz üzerinde gösterin.

Eşim haklı demiş miyim? O da bir şey yapıyorsa onu da boşarım merak etmeyin. Benim derdim gece yarıları mesaj atan frikikli kızlar, evli erkeklere yürümediğiniz sürece istediğinizi giyin kızlar 😊

Tonla erkek hoca var, üniversitede, çoğu da evli bu kızlar neden onlara değil de ille sizin kocanıza mesaj atıyor? neden söyleyeyim çünkü kocanızın hoşuna gidiyor bu kızlarla muhabette, adam dümdüz gevşek kısacası.

Of. Şu an konuşmak istediğim konu bu değil çünkü. Onu sizin çok özel isteğiniz üzerine başka bir zaman başlık olarak açarım. Konu başka yönlere dağılmasın benim kıskanmam anormal mi diye danışmak istiyorum izin verirseniz
Hem konu açip tavsiye istiyorsunuz hem konunuza yazanlari tersliyorsunuz bu yaptiginiz ne kadar dogru?Bir konu açiliyorsa zaten herturden yorum gelecegini bilmelisiniz istemiyorsaniz açmazsiniz.Kaldiki ogretmen yuz vermezse o kizlar o saate yazmaz yazan varsa evli bir adam yazmamasi gerektigini soyler ve saat belirler ögrencilerine söyler bence sizde bal gibi bunun farkindasiniz ama kabul etmek istemiyorsaniz bunuda anlarim zor bir durum kadin için.Ve sizin of onu sonra konuşurum dediginiz konuda tum üyelerin takildigi nokta oldu başka kadinlar yuzunden çirkin bir kufur yiyorsunuz eṣiniz tarafindan bu kabul edilmez bir hal oldugu için bizde bir kadin olarak eşinizin ne kadar kaba ve saygisiz hareket yaptigini söyluyoruz ama sanirsam bu ilk olmadigi için bu kadar rahat tepki verdiniz yada sizin için normal bir durum kadinin kocasindan kufur yemesi o yuzden hic takilmiyorsunuz herhalde.Ve bana gore bir erkek başka kadinlar yüzunden karisina kufur bile ediyorsa o adam için demek ki diger kadinlar daha önemli onlar icin karisini bile iki dakikada hiç ediyor.Umarim bu yorumuda terslemeden okuya bilirsiniz bazi şeylerin farkinda olun diye sizi uyariyoruz bizde kötulugunuze birşey demiyoruz hemcinsiz sonucta herşeyden önce insaniz.

Ne desek boş 😂😂İlle de kocam ille de kocam Kemalim yapmaz 😂😂😂böyle insanları kendine nasıl layık görüyor bayanlar anlamıyorum bu nasıl bir sevgi açlığı ise.her gün bunun gibi kaç tane konu açılıyor.hep de adamlar haklı Kızlar kuyruk sallıyor 😂😂

Size küfür edip giden adam bir anda sizin sözünüzle mesajlara cevap yazan adama döndü.

Kocaların konularda seri evrim geçirmesine bayılıyorum. Adam konunun başında neanderthaldi konunun sonunda sapiens oldu 😂

Kocama bu saatte saçmasapan bir mesaj attığı için beni ilgilendiriyor. Ayrıca yüz verdiği için evli bir adama yazar mısınız? Ben yazmam. Çünkü o yüz vermiş olabilir ama benim karakterim buna müsait değil. Ayrıca kocama uygunsuz saatlerde mesaj atmayan hiçbir kadının kıyafetiyle ilgilenmiyorum tekrar söyleyeyim.
Sizi birisinin giyimi, frikiği hiçbir şekilde ilgilendirmiyor. Eşiniz gereken ultimatomları öğrencilerine net bir şekilde verirse yazmazlar. Gelen tek tüklere de eşiniz dönmezse olur biter.

Evli öğretmenlere akşam yazan öğrencilere ahlaksız demek sığ olmuyor orayı düzeltelim. Kadın olsun, erkek olsun evli insanlara yürüyenler ahlaksızdır. Ayrıca kocam küfür ettiği için değil öğrenciler ona mesaj attığı için ahlaksız kelimesini kullandınız. Ama evet küfürü ele alırsak kesinlikle ahlaksızlık 🙂 ayrıca küfürden sonra kocama ne yaptığımı da söylemedim farkındaysanız ☺️
Evli haliyle öğrencilerine kapı açan adamlara ne diyoruz peki?

Ne desek boş 😂😂İlle de kocam ille de kocam Kemalim yapmaz 😂😂😂böyle insanları kendine nasıl layık görüyor bayanlar anlamıyorum bu nasıl bir sevgi açlığı ise.her gün bunun gibi kaç tane konu açılıyor.hep de adamlar haklı Kızlar kuyruk sallıyor 😂😂
Yirmilik fıstık gibi kızlar da bunların kel göbekli kocalarının peşinde 😂

Küfür mevzusu silinmiş galiba ben göremedim.
Ben de akademisyenim. Mesai saatlerinden sonra gelen mesajlara özellikle cevap vermiyorum. Geç saatlerde atmamaları gerektiğini idrak etsinler diye. Çok çok önemli bir şey olsa anca verebilirim. Ders kayıt zamanı bunu biraz esnetebiliyorum mağduriyet yaşamamaları için.
Eşiniz akşam gelen mesajlara cevap vermezse sorun hallolur ama onun böyle bir niyeti yok gibi zaten.

merhabalar. 29 yaşında ve 1 yıl 4 aylık evliyim. Eşim akademisyen, kız öğrencileri saat, hafta sonu farketmeksizin eşime zaruri olmayan, gereksiz konularda mesajlar atıyorlar ve arıyorlar. Bu konuyla ilgili defalarca kez rahatsızlığımı dile getirdim. Bu akşamın bir vakti yine oldukça frikikli bir profil fotoğrafına sahip bir öğrencisi mesaj attı, hocam sınava hangi konulara çalışayım diye (bu soruyu öğretmeni yerine sınıf arkadaşlarına sorması gerekmiyor mu, bu saatte hele ki böyle bir şey için öğretmene mesaj atmak anlamlı mı?) ben tabi ki görünce çok üzüldüm. Daha önce de bu konu yüzünden defalarca tartıştık. Bu mesajlardan rahatsız olduğum için ben hastaymışım, psikoloğa gitmeliymişim. Bu mesajlardan çoğu kadın rahatsızlık duymaz mı? Aynı durumdan dolayı daha kaç kere tartışmalıyız, daha ne kadar üzülmeliyim?Yorumlarınızı bekliyorum.

**ekleme: benim ısrarım üzerine, arkadaşlarına sor özelden yazmayın diye mesaj attı. Ben görmeseydim cevap vermemişti henüz ama verir miydi bilmiyorum. Sorun şu ki rahatsız olmam çok anormalmiş gibi davranıyor, üste çıkıyor. Ben de öğretmenim 8yıldır ve bana bugüne kadar hiçkimse bu tip konular için tek bir mesaj atmamıştır. Yaşlar da büyük olunca rahatsız oluyorum. Bugün eşime kız öğrencilerden gelen 4. Mesaj falan. Muhtemelen sürekli böyle ardına düşüp sürekli bakmıyorum telefona, bugün tesadüfen baktım ve YİNE sinirim bozuldu. Doktora gitmesi gereken ben miyim? Kaç kadın buna bozulmaz Allah aşkına…
Durumu normalleştirmek kabul ettirmek için size sorunlu, hasta muamelesi yapmasına nasıl izin verirsiniz.. Bir de küfür olayı asla kabul edilir değil. Ezdirmeyin kendinizi ben olsam evi başına yıkarım ne haddine!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X