Eşime kırılmakta haksız mıyım??

Herdaimgunes

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2011
682
263
Selam kızlar iyi geceler hepinize
Daha önce konu açmıştım ehliyet sınavından iki kere paralel parkta kaldım kendi aracımız var eşim ben çalıştırırım dedi tamam dedim bir haftadır akşamları çalışıyoruz ama çok stresli sinirli davranıyor sürekli şöyle yap böyle yap yok frene sert basma yok debriajı geç bırakma sinirli söylüyor halbuki dediği şeyleri yapmıyorum bile. park yaparken yanlış girip kendim düzeltmeyi öğrenmek istiyorum diyorum sürekli tam sol yap bilmem ne söylüyor en son arabadan in kendim yapıcam hiç susmuyorsun dedim tavırlarına kalbim kırıldı ehliyetin yok biri vurursa biz suçluyuz panik yapıyorum falan diyor açıklama olarak. Sanki e5 e çıktık. Altı üstü devletin belirlediği sınav alanındaki paralel park dubaları akan trafik bile yok çok önceden abimle öğrenmek istemiştim beni aynı bu şekilde korktuttuğu için onca yıl denemedim boşa gitti zamanım. Artık aracımı kullanmak istiyorum atandığımda kendim almıştım 6 sene oldu hiç kullanamadım daha. Otobüslerde sürünmekten sıkıldım. Tek sorunum park o da sınavda heyecandan olmuyor bugün ondan fazla kere sorunsuz paralel park yaptım kendi kendime

Bilen bi arkadasiniz varsa onunla ogrenmeye calissaniz daha iyi olur gbi. BEnimde babam cok sinirlidir o yuzden onunla arabaya bile binmeye korkar oldum. Ehliyet almayi erteliyorum . arkadasim da pek musait olamiyor tam ogrenmedende ehliyete yazilmak istemiyorum.

Kesinlikle esle yada abiyle babayla olmuyor bu isler. Cok istisnalar haricinde yani. Gerekirse baska harcamanızdan kısıp ozel ders icin bütçe ayirin. En azindan hakaret işitmeden ve işin uzmanindan ogrenirsiniz. En iyisi kendi muhitinizde iyi bir direksiyon hocasi bulmak.

Cogumu aynı yollardan geçtik 😄 gayet normal.Kocadan hoca olmaz demişler doğru.Ben kendim boş bir alanda kullandım,video izledim hep öyle öyle oldu manuele alışmam.1.5 senedir kullanıyorum aktif olarak ama eşim yanıma oturdugi zamanlar hala akıl veriyor.Benim hergun geçtiğim yolları bana öğretiyor.Ders alın hocadan daha iyi.

Diğer hanımların da dediği gibi eş ve babadan kısacası ailedeki herhangi bir erkek bireyden araba sürme öğrenilmez. :) özel bir hocayla anlaşıp ondan ders alın daha iyi olur. Ben ehliyetimi alırken kimseyle çalışmadım ama eşimle çalışsaydım çok kavga ederdik herhalde. Hala o yanımdayken sürmeyi sevmiyorum her şeye karışıyor. 😂

Selam kızlar iyi geceler hepinize
Daha önce konu açmıştım ehliyet sınavından iki kere paralel parkta kaldım kendi aracımız var eşim ben çalıştırırım dedi tamam dedim bir haftadır akşamları çalışıyoruz ama çok stresli sinirli davranıyor sürekli şöyle yap böyle yap yok frene sert basma yok debriajı geç bırakma sinirli söylüyor halbuki dediği şeyleri yapmıyorum bile. park yaparken yanlış girip kendim düzeltmeyi öğrenmek istiyorum diyorum sürekli tam sol yap bilmem ne söylüyor en son arabadan in kendim yapıcam hiç susmuyorsun dedim tavırlarına kalbim kırıldı ehliyetin yok biri vurursa biz suçluyuz panik yapıyorum falan diyor açıklama olarak. Sanki e5 e çıktık. Altı üstü devletin belirlediği sınav alanındaki paralel park dubaları akan trafik bile yok çok önceden abimle öğrenmek istemiştim beni aynı bu şekilde korktuttuğu için onca yıl denemedim boşa gitti zamanım. Artık aracımı kullanmak istiyorum atandığımda kendim almıştım 6 sene oldu hiç kullanamadım daha. Otobüslerde sürünmekten sıkıldım. Tek sorunum park o da sınavda heyecandan olmuyor bugün ondan fazla kere sorunsuz paralel park yaptım kendi kendime
Benzer bir şeyden dolayı başarıyla aldığım ehliyeti 5 yıl kullanmadım. Araba madem senin sen de onun kalbini kır, 'araba benim, çarparsam suç da benim, defol başımdan' diyebilirsiniz. Kocadan kesinlikle direksiyon öğrenilmiyor, tecrübeyle sabit. İnstagramda çok güzel park videoları var, bol bol izleyin. Bu defa olacak, ben inanıyorum size

her araba farklıdır kurs arabası ve arabanız farklıysa hele manuel alıyorsanız kullanmayın ben ehliyetimi alırken 4. hakkımda aldım çünkü kendi arabamıza alışmıştım. Sınavda kalıyordum sonra kendi arabamızla 10 kere girip çıkıyordum. öyle ki direksiyon sınavına kendi arabamızla kullana kullana giderken polis durdurdu ceza yazdı 😔😔 kurs hocanıza güvenin gerekirse özel ders alın

10 yıldır araba kullanıyorum aktif olarak (ondan daha uzum süre söförlüğüm var) ona rağmen arabayı ben kullanırken illallah ettiriyor. Sapa bak sola bal öyle mi sollanır böyle mi gidilir. Valla geriliyorum sayesinde yanımda araba kullanmaya. Normalde asırı rahatım elim kolum gibi kullanırım oto pilotta gibi.

Yillardir araba kullanirim. Her gun araba bende. Esim ne zaman ben araba kullanirken arabaya binse beni sinir eder. Evin yolunu bile tarif eder. Saga don sola don diye. Yavas git, soyle yap boyle yap. Sanki her gun yanimda kendi olmasa evin yolunu bulamam 🤦🏻‍♀️ Erkeklerle araba ogrenilmez.

Ben, eşim bana araba öğretmeye götürdüğünde tehdit etmiştim sinirlenip bağırıp çağırma, arabanda bende seni burda bırakır giderim diye apxliaaşdlcllslslf Adam biliyor yapacağımı, arabası için sesini bile çıkartamadı😂

araba kullanmayı öğretirken erkeklerin içinden gizli benlikleri ortaya çıkıyor
hiç gücenmeyin,darılmayın kendisine yüzde 99 u böyledir onların
bu durum sadece araba kullanmayı öğretenler için geçerli :KK70:

Yakın çevrenizdeki erkeklerden araba dersi alınmaz. Normalde kurallara uymayan tipler bile söz konusu ehliyet olunca başımıza guru kesiliyorlar. Yol yakınken özel bir hoca veya kursla anlaşın

X