Eşime kırılmakta haksız mıyım??

Selam kızlar iyi geceler hepinize
Daha önce konu açmıştım ehliyet sınavından iki kere paralel parkta kaldım kendi aracımız var eşim ben çalıştırırım dedi tamam dedim bir haftadır akşamları çalışıyoruz ama çok stresli sinirli davranıyor sürekli şöyle yap böyle yap yok frene sert basma yok debriajı geç bırakma sinirli söylüyor halbuki dediği şeyleri yapmıyorum bile. park yaparken yanlış girip kendim düzeltmeyi öğrenmek istiyorum diyorum sürekli tam sol yap bilmem ne söylüyor en son arabadan in kendim yapıcam hiç susmuyorsun dedim tavırlarına kalbim kırıldı ehliyetin yok biri vurursa biz suçluyuz panik yapıyorum falan diyor açıklama olarak. Sanki e5 e çıktık. Altı üstü devletin belirlediği sınav alanındaki paralel park dubaları akan trafik bile yok çok önceden abimle öğrenmek istemiştim beni aynı bu şekilde korktuttuğu için onca yıl denemedim boşa gitti zamanım. Artık aracımı kullanmak istiyorum atandığımda kendim almıştım 6 sene oldu hiç kullanamadım daha. Otobüslerde sürünmekten sıkıldım. Tek sorunum park o da sınavda heyecandan olmuyor bugün ondan fazla kere sorunsuz paralel park yaptım kendi kendime
Bende ilk ehliyet sınavı öncesinde abimle çalışırken aynı şekilde abimle tartışıp inadına sınava gitmemiştim. erkekler genel olarak aşırı gergin oluyor ya sanki uzay mekiği altındaki. Sonraki sene kursa yazıldım. Zaten araba kullanmakta pek bir sıkıntım yoktu. Direksiyon hocam bana sınav yerinde park yerinde püf noktalar gösterdi mesela dubanin üstündeki beyaz çizgiyi aynadan görünce sola kır vs gibi. Sınav günü kimse geçeceğimi düşünmemişti ama geçmiştim :) olay iyi bir kursa yazılıp bu işi gözünde büyütmemekte. Bence kursa yazıl bunca sene beklemissin zaten bir daha aynı şeyleri yaşama. İnşallah alırsın ehliyetini :)

Cogumu aynı yollardan geçtik 😄 gayet normal.Kocadan hoca olmaz demişler doğru.Ben kendim boş bir alanda kullandım,video izledim hep öyle öyle oldu manuele alışmam.1.5 senedir kullanıyorum aktif olarak ama eşim yanıma oturdugi zamanlar hala akıl veriyor.Benim hergun geçtiğim yolları bana öğretiyor.Ders alın hocadan daha iyi.
Sanki kendileri kusursuz kullanıyor

Benzer bir şeyden dolayı başarıyla aldığım ehliyeti 5 yıl kullanmadım. Araba madem senin sen de onun kalbini kır, 'araba benim, çarparsam suç da benim, defol başımdan' diyebilirsiniz. Kocadan kesinlikle direksiyon öğrenilmiyor, tecrübeyle sabit. İnstagramda çok güzel park videoları var, bol bol izleyin. Bu defa olacak, ben inanıyorum size
Teşekkür ederim inşallah alıp çatlatırım eşimi 😂 anahtarı rüyasında görsün ondan sonra

her araba farklıdır kurs arabası ve arabanız farklıysa hele manuel alıyorsanız kullanmayın ben ehliyetimi alırken 4. hakkımda aldım çünkü kendi arabamıza alışmıştım. Sınavda kalıyordum sonra kendi arabamızla 10 kere girip çıkıyordum. öyle ki direksiyon sınavına kendi arabamızla kullana kullana giderken polis durdurdu ceza yazdı 😔😔 kurs hocanıza güvenin gerekirse özel ders alın
Kursun aracıyla aynı aracımız tabii denrisj farkı var biraz ama sıkıntı yaşamam umarım sınavda. Ben yol çizgilerini duvaları vs iyi öğrenmek için çalıştım mecbur kursta yanlış yapınca düzeltmeyi püf noktaları hiç göstermemişler kalınca anladım ☹️

Bende ilk ehliyet sınavı öncesinde abimle çalışırken aynı şekilde abimle tartışıp inadına sınava gitmemiştim. erkekler genel olarak aşırı gergin oluyor ya sanki uzay mekiği altındaki. Sonraki sene kursa yazıldım. Zaten araba kullanmakta pek bir sıkıntım yoktu. Direksiyon hocam bana sınav yerinde park yerinde püf noktalar gösterdi mesela dubanin üstündeki beyaz çizgiyi aynadan görünce sola kır vs gibi. Sınav günü kimse geçeceğimi düşünmemişti ama geçmiştim :) olay iyi bir kursa yazılıp bu işi gözünde büyütmemekte. Bence kursa yazıl bunca sene beklemissin zaten bir daha aynı şeyleri yaşama. İnşallah alırsın ehliyetini :)
İnşallah 🙏 püf noktalarını kendimce ezberledim bakalım eşimde ego yapıyor inşallah alıp çatlasın istiyorum 😂

Daha önce konu açmıştım ehliyet sınavından iki kere paralel parkta kaldım kendi aracımız var eşim ben çalıştırırım dedi tamam dedim bir haftadır akşamları çalışıyoruz ama çok stresli sinirli davranıyor sürekli şöyle yap böyle yap yok frene sert basma yok debriajı geç bırakma sinirli söylüyor halbuki dediği şeyleri yapmıyorum bile. park yaparken yanlış girip kendim düzeltmeyi öğrenmek istiyorum diyorum sürekli tam sol yap bilmem ne söylüyor en son arabadan in kendim yapıcam hiç susmuyorsun dedim tavırlarına kalbim kırıldı ehliyetin yok biri vurursa biz suçluyuz panik yapıyorum falan diyor açıklama olarak. Sanki e5 e çıktık. Altı üstü devletin belirlediği sınav alanındaki paralel park dubaları akan trafik bile yok çok önceden abimle öğrenmek istemiştim beni aynı bu şekilde korktuttuğu için onca yıl denemedim boşa gitti zamanım. Artık aracımı kullanmak istiyorum atandığımda kendim almıştım 6 sene oldu hiç kullanamadım daha. Otobüslerde sürünmekten sıkıldım. Tek sorunum park o da sınavda heyecandan olmuyor bugün ondan fazla kere sorunsuz paralel park yaptım kendi kendime
Eşle çalışılmaz sınava derler yabancı birinden ders alsanız

Kursunuz ekstra direksiyon dersi vermiyor mu?
Ben de 3. hakkımda geçtim. Her kalmamda kurs 2 ders veriyordu. İlle de ders alacağım diyorsanız kendi hocanızdan ekstra özel ders alın en doğru ve sağlıklı referansları o verir. Ayrıca farklı arabalarla sınava çalışmayın diyorlar, debriyaj tutuşu, yeri, pedallara tepkisi farklı oluyor.
Bu yüzden sınav aracı dışında farklı bi arabayla çalışmamanızı tavsiye etmem.
Zaten eşle babayla abiyle direksiyon çalışılmaz hele de biraz gergin agresif tiplerse asla 😁

Kursunuz ekstra direksiyon dersi vermiyor mu?
Ben de 3. hakkımda geçtim. Her kalmamda kurs 2 ders veriyordu. İlle de ders alacağım diyorsanız kendi hocanızdan ekstra özel ders alın en doğru ve sağlıklı referansları o verir. Ayrıca farklı arabalarla sınava çalışmayın diyorlar, debriyaj tutuşu, yeri, pedallara tepkisi farklı oluyor.
Bu yüzden sınav aracı dışında farklı bi arabayla çalışmamanızı tavsiye etmem.
Zaten eşle babayla abiyle direksiyon çalışılmaz hele de biraz gergin agresif tiplerse asla 😁
Evet sınav öncesi bir gün ders veriliyor ama o yeterli gelmedi ikinci sınavdan önce özel derste aldım ancak hatanın sürmede değil parkurun püf noktalarını tam öğrenememekten kaynaklandığını farkettim onları süre sıkıntısı olmadan akşamları çalışarak epey oturttum gibi. Sınavdan önce yine ders alıp gireceğim bakalım umarım bu sefer geçeceğimi hissediyorum

Evet sınav öncesi bir gün ders veriliyor ama o yeterli gelmedi ikinci sınavdan önce özel derste aldım ancak hatanın sürmede değil parkurun püf noktalarını tam öğrenememekten kaynaklandığını farkettim onları süre sıkıntısı olmadan akşamları çalışarak epey oturttum gibi. Sınavdan önce yine ders alıp gireceğim bakalım umarım bu sefer geçeceğimi hissediyorum
Geçersiniz inşallah. Beni çok yıpratmıştı bir türlü geçememek. Aşırı heyecan yapıp iki hakkımda da daha sınavın başında kalmıştım.
Bir de parkurun püf noktaları dediğiniz gibi çok önemli. Paralel ve L parkta da hoca bize referans noktaları vermişti ( 2. dubayı aynada görünce dur vs gibi) onları ben not çıkarıp ezberlemiştim. Gerçek hayatta tabi ki bir geçerliliği yok ama maalesef bu sınavı geçmek için ezberlemek gerekiyor. Çünkü her kalışta bir sonraki sınav için para yatırmak da gerekiyor. Yani hem maddi hem psikolojik anlamda beni yıpratan bi süreç oldu. Ama aldım çok şükür darısı da başınıza

X