eşimi ikinci çocuk için nasıl ikna edebilirim.

sevdam8

bekliyorummm..
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2014
460
507
34
merhaba arkadaşlar ben 26 yaşındayım memleketimde çalışıyorum, 10 aylık oğlum var. oğluma, bizde kalarak kayınvalidem bakıyor ilk zamanlar çok sıkıntılar yaşamamıza rağmen şimdilik alıştık diyebilirim. ben 4 kız kardeşim eşim ise babasının ikinci hanımından tek kardeş önce olan kardeşleriyle arası iyi değil onların miras hırsları nedeniyle neyse.. eşim babası vefat edince sanırsam üni okuyamadığından ve evlenince destekçisi olmadından dolayı ben dahil herkesin ikinciyi edinirsiniz artık söylemlerine her zaman karşı çıkarak bize bir çocuk yeter diyor. ancak kardeşliğin güzelliğini hakkında bir türlü ikna edemiyorum onu, oğlumuzu çok şükür rahat büyüttük sakin bir bebek, zorlanmadan inşallah diğeride büyür gider diyorum. asla olmaz ben imkanlarımın hepsini oğlum okumazsa onun için harcayacağım, biz borç çekiyoruz o çekmesin onun evini hazırlayalım, dünyanın hali kötü takip etmesi sorun vs vss... diye bir sürü şey söylüyor. benim isteklerim ise eğer Allah nasip eder tekrar oğlum olursa ikisini birlikte sünnetlerini görmek benimde böyle özencim var, kızım olursada çok sevinirim güzel ve akıllı bir kızım olmasını. arkadaşlar eşimin ikinci çocuk istememesine biraz süre mi tanımam mı lazım, fikri değişir mi, ikna edebilmek için nasıl yaklaşmalıyım..

Ah canım istemeyen erkegi ikna etmek çok zor sen daha gençsin ama eşin kaç yaşında.Eger esinde cok yasi buyuk degilse bebegin buyudukce oda istiycektir.Benimde 11 aylik bir oglum var ama suan cocuk dusuncesi bile korkutucu benim icin

kızma ama eşinle aynı fikirdeyım,adam çok haklı,sen haksızsın demıyorum,ama haklar,insanalrın geçmiş yaşantısı belirlıyor,

bence ikna etme, adam mantıklı düşünüyor, zorla ikna edilen şeylerden hayır gelmez, kocanın korkuları tek tek çıkarsa, senin yüzünden oldu bunlar hep derse ne diceksin zaten bebeğinde daha 10 aylık, belki bi kaç sene kendi isticek adam

Ah canım istemeyen erkegi ikna etmek çok zor sen daha gençsin ama eşin kaç yaşında.Eger esinde cok yasi buyuk degilse bebegin buyudukce oda istiycektir.Benimde 11 aylik bir oglum var ama suan cocuk dusuncesi bile korkutucu benim icin
eşimle aynı yaştayız eşim oğlak burcu ben yay burcuyum eşim çok planlıdır, ben farketmeden genelde evde onun dediği olur, üç mesajda eşimin düşüncesine süre tanımam yönündeydi sanırsam ben aceleciyim. en iyisi akışına bırakmak inşallah hayırlısı olur.

kızma ama eşinle aynı fikirdeyım,adam çok haklı,sen haksızsın demıyorum,ama haklar,insanalrın geçmiş yaşantısı belirlıyor,
aynı şekilde benim 4 kardeş olmam düşüncelerimde de etkiliydi sanırsam ne diyelim hayırlısı olsun oğlumuzu sağlıklı sıhhatli büyütelim.

aynı şekilde benim 4 kardeş olmam düşüncelerimde de etkiliydi sanırsam ne diyelim hayırlısı olsun oğlumuzu sağlıklı sıhhatli büyütelim.
inan üzme bunun için kendını,kocan kardeşim sayılır,öle ıyı anlıyorumki onu,senıde anlıyorum,ama kocanın düşüncesi daha ağır basıyor,bırak kocanla mutlu olmaya bak,

bence ikna etme, adam mantıklı düşünüyor, zorla ikna edilen şeylerden hayır gelmez, kocanın korkuları tek tek çıkarsa, senin yüzünden oldu bunlar hep derse ne diceksin zaten bebeğinde daha 10 aylık, belki bi kaç sene kendi isticek adam
haklısın canım iyi ki açmışım buraya konuyu, ortamlara girince ikinci çocuk konusunda herkes eşime karşı düşüncedeydi, her açıdan görüşlere ihtiyacım vardı. en iyisi ısrarcı olmamak zamana bırakmak ve anı yaşamak, aynı veya farklı bir konuda bende ısrara maruz kalabilirdim. hayırlısı ne ise gönlümüze o düşsün inşallah.

sırf birlikte sünnet ettırmek için cocuk mu istenır .. ee kolay bakarsınız tabii kv bakıyor sonucta :KK14:
tek taraflı olmaz bu işler, sonucta bebek 2 kişiyle yapılıyor. benımde kv baksaydı bende 10. ayda hemen bebek ısterdım
ohh misss

sırf birlikte sünnet ettırmek için cocuk mu istenır .. ee kolay bakarsınız tabii kv bakıyor sonucta :KK14:
tek taraflı olmaz bu işler, sonucta bebek 2 kişiyle yapılıyor. benımde kv baksaydı bende 10. ayda hemen bebek ısterdım
ohh misss
haklısın iki tarafında gönlünün olması lazım ve süt iznim daha devam ederken belkide acele ediyorum, belki bende hazır değilim, fikrim değişecek bilemiyorum. haklısın kayınvaliyi bulmuşken dahada sıkıştırayım dedim zaten kaçmak için yer arıyor :KK45: ilk zamanlar bakıcı olsun diye baya direnmiştim ama hem okuduğum kadarıyla bakım ve ilgisinin daha iyi olacağı yönünden hemde buna zorunlu olmam nedeniyle katlandığımdan benimde bu isteğim olsun diye ısrarcıydım biraz.

X